Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 133

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΙ

  1. #1
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΙ

    Δεν ξέρω αν πρέπει να πάει στα Οδήγηση Tips and Tricks ή στον Εξοπλισμό Μοτοσυκλέτας ή Αναβάτη

    Σήμερα γυρνώντας από την δουλειά και κατεβαίνοντας από την γέφυρα της Μεταμόρφωσης προς την Πάρνηθα, έχω ανοίξει και έχω φορτώσει 5η πριν την πρώτη κατηφορική αριστερή ανοίγοντας την γραμμή μου για να χωθώ όσο πιο βαθιά γίνεται στο επόμενο apex από το εσάκι που ακολουθεί.

    Οσοι ξέρουν την περιοχή ξέρουν ότι θυμίζει έντονη την κατηφορική τυφλή της Laguna Seca, και επειδή έχω διαβάσει το πιστάκι καλά, κατεβάζω δύο πριν την είσοδο στο S και μπαίνω χαμηλά με 160 Χλμ/ωρα.

    Στην Έξοδο από το S και αφού έχω ανοίξει το γκάζι οριακά στην 4η έχω ήδη 250 χλμ/ωρα, παρατηρώ πριν την είσοδο της επόμενης αριστερής, ένα σημείο του δρόμου που έχει κρατήσει νερά λόγω σκιάς των κτηρίων. Ρισκάρω χωρίς να πατήσω φρένο και ενώ μπαίνω όσο πιο βαθιά στην στροφή την ώρα που ακουμπάει η ξύστρα του αριστερού αγκώνα νιώθω μια ταλάντωση πρώτα στην πίσω ρόδα, και μετα μια μικρή ασάφεια στο μπροστινό.

    Φτάνοντας στο σπίτι, κοιτάω την τηλεμετρία για να πάρω περισσότερες πληροφορίες και μαζί με μένα και η γυναίκα μου (ως αρχιμηχανικός μου) συμφώνησε πως το στήσιμο της μοτοσυκλέτας είναι εντάξει και η ασάφειες που νιώθω είναι απλά συμβάν την ηλικίας. Παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει. Κοίταξα καλύτερα τον εξοπλισμό και παρατήρησα μετά απο ενδελεχή έρευνα πως η αριστερή ξύστρα είναι κατά 0,13 mm λεπτότερη από την δεξίά, αφού όλοι ξέρουν πως οι αριστέρες στροφές για μένα είναι καλύτερες.

    Τι πιστεύετε να αλλάξω τις ξυστρές ή να παραμείνω στον έλεγχο της τηλεμετρίας για να εντοπίσω το πρόβλημα. Σημείωση πως η οδηγήση μου είναι καθαρά τουριστική σπίτι-δουλειά-σπίτι χωρίς να χρείαζεται να αλλάξω το στυλ της.


    (καριόλια αν δεν το φτάσετε 15 σελίδες θα πω στους admin να σας bannaρουν ούλους)
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Ότι και να κάνεις τον Διομήδη δεν τον φτάνεις. Είναι ο τρόπος που δουλεύει το αρχαίο μάλλον.

  3. #3
    Μια ζακέτα να πάρεις και θα δεις διαφορά..

  4. #4
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    ναι μεν αλλα εγω ειμαι ρεμάλι, και δεν ψάχνω λάστιχα. Μου τα δίνει η Michelin χορηγία
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Εγώ παρατήρησα ότι προς το τέλος του κειμένου χαλάρωσε ,του φύγαν κάτι τόνοι κλπ βέβαια μεγάλος άνθρωπος είναι μούσι, μπεμβέ τι να κάνεις...

  6. #6

  7. #7
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εγώ παρατήρησα ότι προς το τέλος του κειμένου χαλάρωσε ,του φύγαν κάτι τόνοι κλπ βέβαια μεγάλος άνθρωπος είναι μούσι, μπεμβέ τι να κάνεις...
    Καλά το μεγάλος άνθρωπος. Αλλά το μουσι όντως με εμποδίζει να βλέπω την οθόνη. Ειδικά όταν δεν φοράω τα γυαλιά της πρεσβυωπίας

  8. #8
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε. Που το ξέρες ότι ειχα φορτώσει τις βαλίτσες μαναβική;

    Έτσι εποικοδομητικά και χωρίς τρολαρισματα βρίσκονται φιλικά οι λύσεις.

    Σας ευχαριστώ για το ήθος και παρακαλώ στην να μείνουμε στο θέμα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Το ρέμα με πόσα το κατεβαίνεις; Από μέσα λέμε, όχι από την άσφαλτο.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Συμφωνώ στο θέμα ,αλλά για πες οι Τριπολιτσώτες τρεχουν?

  11. #11
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Καθαρά θέμα τοποθέτησης σώματος με διαφορά ξύστρας και ίσως λέω ίσως ελαφριάς καθίζησης οδοστρώματος λογο υψηλών για την εποχη επιπέδων θερμοκρασιας,μη δίνεις σημασία όλα καλά..
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #12
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ στο θέμα ,αλλά για πες οι Τριπολιτσώτες τρεχουν?
    Ντουμανια οι Τριπολιτσιωτες λεμε...
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  13. #13
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Το ρέμα με πόσα το κατεβαίνεις; Από μέσα λέμε, όχι από την άσφαλτο.

    Την τελευταια φορά μπλέχτηκα σε κάτι κλαδιά και μου έριξαν τους χρόνους στον γύρο
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν πρέπει να πάει στα Οδήγηση Tips and Tricks ή στον Εξοπλισμό Μοτοσυκλέτας ή Αναβάτη

    Στην Έξοδο από το S και αφού έχω ανοίξει το γκάζι οριακά στην 4η έχω ήδη 250 χλμ/ωρα, παρατηρώ πριν την είσοδο της επόμενης αριστερής, ένα σημείο του δρόμου που έχει κρατήσει νερά λόγω σκιάς των κτηρίων. Ρισκάρω χωρίς να πατήσω φρένο και ενώ μπαίνω όσο πιο βαθιά στην στροφή την ώρα που ακουμπάει η ξύστρα του αριστερού αγκώνα νιώθω μια ταλάντωση πρώτα στην πίσω ρόδα, και μετα μια μικρή ασάφεια στο μπροστινό.

    Φτάνοντας στο σπίτι, κοιτάω την τηλεμετρία για να πάρω περισσότερες πληροφορίες και μαζί με μένα και η γυναίκα μου (ως αρχιμηχανικός μου) συμφώνησε πως το στήσιμο της μοτοσυκλέτας είναι εντάξει και η ασάφειες που νιώθω είναι απλά συμβάν την ηλικίας. Παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει. Κοίταξα καλύτερα τον εξοπλισμό και παρατήρησα μετά απο ενδελεχή έρευνα πως η αριστερή ξύστρα είναι κατά 0,13 mm λεπτότερη από την δεξίά, αφού όλοι ξέρουν πως οι αριστέρες στροφές για μένα είναι καλύτερες.

    Τι πιστεύετε να αλλάξω τις ξυστρές ή να παραμείνω στον έλεγχο της τηλεμετρίας για να εντοπίσω το πρόβλημα. Σημείωση πως η οδηγήση μου είναι καθαρά τουριστική σπίτι-δουλειά-σπίτι χωρίς να χρείαζεται να αλλάξω το στυλ της.


    (καριόλια αν δεν το φτάσετε 15 σελίδες θα πω στους admin να σας bannaρουν ούλους)
    Αρχικά, με τι παρτάλι είσαι και βγαζει 250 η 4η???
    Στα 250 θα έπρεπε να έχεις 3η στα κόκκινα...
    Αρα...μπορεί να είσαι και κοντός (όχι στο ανάστημα...εκεί ξέρουμε ότι είσαι ψηλομ@λακας)...αλλά στα γρανάζια...

    Μετά, επειδή η τηλεμετρία σου είναι βαυαρική πετά την σκουπίδια και πάρε japan...εναλλακτικά βάλε καρμπυρατέρ...
    Πάντως ξέρω ένα μαγαζί που θα σου αλλάξει τις ξύστρες του αγκώνα με φοβερές αγωνιαρικες μόνο με 599,99€...

    Την γυναίκα σου- μηχανικό απέλυσε την...θέλει το κακό σου στους αγωνες ο απώτερος σκοπός της είναι ότι θέλει να σε έχει σε ένα κομμάτι στο σπίτι...έτσι έγινε και με τον Rossi και απέλυσε τον Μπέρτζες...τον έβαλε ο π(ουτσιο)...
    Ότι άλλο θες παλουκαρι εδώ είμαστε...

  15. #15
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Την γυναίκα σου- μηχανικό απέλυσε την...θέλει το κακό σου στους αγωνες ο απώτερος σκοπός της είναι ότι θέλει να σε έχει σε ένα κομμάτι στο σπίτι...έτσι έγινε και με τον Rossi και απέλυσε τον Μπέρτζες...τον έβαλε ο π(ουτσιο)...
    Ότι άλλο θες παλουκαρι εδώ είμαστε...

    Αυτο το τελευταιο υποψιαζομαι και εγω
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοήθεια γιατί έχω χάσει την μπάλα
    από PARANOMMOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 10:22
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2009, 15:47
  3. ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΦΗΣΕ
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 18:06
  4. Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί στα νομικά είμαι σκάρτος!
    από mastouri στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF