Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 139

Θέμα: Προστιμο απο Διοδια

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.156
    Τελικά ξέρει κανείς να μας πει αν πρέπει να το πληρώσει?
    Και αν από ιδιωτική εταιρία θα πάει το πρόστιμο στην εφορία?


    Μου θυμίζει όταν χρώσταγα στη Βόδαφονε μερικά κατοστάρικα....
    Μου στέλναν ραβασάκια.
    Με παίρναν τηλέφωνο.
    Με απειλούσαν ότι το ποσό θα πάει στη εφορία και θα διπλασιαστεί.
    Μου λέγαμε ότι θα πληρώσω και το ποσό για το "δικηγορικό γραφείο" που απασχολείται για την υπόθεση μου.
    .........
    .........
    Ακόμα τα κωλομάγουλα μου βλέπουν.........παΧιά, παΧιά......
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  2. #32
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.653
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη που ρωτάω, αλλά για να καταλάβω, το θέμα ειναι ΠΟΣΟ Μ@Κ@ΚΕΣ ειναι αυτοι που πληρώνουν και πόσο κυμπάριδες & έξυπνοι οι τσαμπατζήδες των διοδίων ?

    Αν ειναι ετσι ΟΚ, πάσο

    Απλά να συμφωνήσουμε ότι μιλάμε για ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΔΕΣ και ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ (σύμφωνα με τους νόμους που ισχύουν και που δεν ειναι απαραίτητο να συμφωνούμε αφου αλλωστε κανεις δεν μας ρώτησε)

    Εμενα μολις μου ήρθε πρόστιμο ταχύτητας απο Βέλγιο που ξέρω ότι εκανα την παπαρια και με επιασαν , δηλ να αρχίσω να ζητάω φωτό προφιλ / ανφας και τα ρέστα λες και δεν ξέρω ότι το έκανα??
    όχι το θέμα δεν είναι αυτό.
    για κάποιο λόγο σε τσίμπησε μύγα και επεσες στη λούμπα που πέφτουν συχνά οι εξπατς.
    Το θέμα εδω είναι ο προβληματισμός που εθεσε ο συντακτης του θρεντ.
    Αν πληρωναμε έτσι στα τυφλά τον κάθε πάσα ένα που μας ζήταγε φράγκα, το πάρτυ δε θα'χε τελειωμό.
    Στο τεχνικό κομμάτι τωρα του θέματος,με κάλυψε ο ντεβιλς.

    Φαντάζομαι ότι το πρόστιμο που λες οτι σου ηρθε,δεν σου παραδώθηκε μετα απο 3 χρόνια.
    Σε πιάσανε,σε γράψανε,τελος. Όπως δηλαδή γίνεται κι εδώ.
    Αν πριν 3 χρόνια εγω σου είχα δανείσει το μηχανακι μου και επειδή σ'ειχε παρατησει η γκόμενα εσύ πήγαινες όλη μερα μαλλιοκούβαρα χωρίς όμως να μου το πεις μετα, θα πρέπει εγω τωρα που εσκασε το μπουγιουρντί να πληρωσω τον καημό σου;
    τυχαίο εντελώς το παραδειγμα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είπε ο άνθρωπος που παράτησε τη χώρα του και σχολιάζει εκ του ασφαλούς και εντελώς έξω από τον χορό. Ελληνική νοοτροπία (με σχόλιο).
    Αγαπητέ, χωρίς όρεξη αντιπαράθεσης, όσο ήμουν στην Ελλάδα πλήρωνα πάντα ΟΛΕΣ τις υποχρεώσεις μου και τα διόδια όσο και αν δεν μου άρεσε.

    Όποτε δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, μιλάω έξω αυτών που πληρώναν τα πάντα χωρις καθυστέρηση και αν δεν είχαν δεν αγόραζα . Και έξω αυτών που πλήρωναν πάντα διόδια ακόμακαι με το μηχανάκι.

    Τώρα το αν τα παράτησα στην 1η δυσκολία όπως λες άσε να το ξέρω εγώ οπως και το αν στο εξωτερικό είναι εύκολα τα πράγματα.

    Επίσης όπως δεν σε ξέρω έτσι δεν με ξέρεις και εσυ άρα δεν βρίσκω τον λόγο να κανείς χαρακτηρισμούς Εγώ δεν έκανα ς

    Η φράση σου, κατ εμε, συνοψίζε την Ελληνική σύγχρονη πραγματικότητα και δεν την σχολίασα απο ευγένεια μιας και δεν γνωριζόμαστε. Αφού την έγραψες και την πιστεύεις γιατί ενοχλείσαι?

    Ας μείνουμε λοιπόν στην ουσία, η ουσία είναι ότι ο δρόμος έχει διόδια και ο νόμος λέει ότι οφείλεις να τα πληρώσεις.
    Αν είναι ιδιωτική εταιρία είναι λεπτομέρεια αφού το κράτος που η δημοκρατία ψήφισε το ανέθεσε σε εκείνη.

    Αν δεν θες να πληρώσεις να πάρεις τον κατσικόδρομο χωρίς διόδια.

    Όταν στην Ελλάδα του 2018 δεν έχουμε λύσει ακόμα τα απλά θέματα της καθημερινής νομιμότητας μάλλον είμαστε μακρυά

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν πληρωναμε έτσι στα τυφλά τον κάθε πάσα ένα που μας ζήταγε φράγκα, το πάρτυ δε θα'χε τελειωμό.
    Μας ο φίλος δεν αρνείται ότι χρωστάει διόδια, απλά σίγουρα δεν θυμάται πόσα και λέει μπας και γλυτώσεις κάτι με την μανούρα

    Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος που δεν πληρώνει παρανομώντας να έχει μεγαλύτερη αξιοπιστία απο κάποιον υπάλληλο που κάνει την δουλειά του σε μια εταιρία.

    Όλο θεωρείες συνωμοσίας και οτι πάνε να μας τα φάνε είμαστε - και επαναλαμβάνω ότι τα διόδια τα βρίσκω ΑΚΡΙΒΑ + ΠΟΛΛΑ + ΑΔΙΚΑ.

    βέβαια και νότια Γαλλία νότια Ισπανία τα ίδια χάλια είναι λίγο-πολύ με τις τιμές απλά τα πληρώνεις σε ένα σταθμό μαζεμένα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι ότι το πρόστιμο που λες οτι σου ηρθε,δεν σου παραδώθηκε μετα απο 3 χρόνια.
    Σε πιάσανε,σε γράψανε,τελος. Όπως δηλαδή γίνεται κι εδώ.
    Αν πριν 3 χρόνια εγω σου είχα δανείσει το μηχανακι μου και επειδή σ'ειχε παρατησει η γκόμενα εσύ πήγαινες όλη μερα μαλλιοκούβαρα χωρίς όμως να μου το πεις μετα, θα πρέπει εγω τωρα που εσκασε το μπουγιουρντί να πληρωσω τον καημό σου;
    τυχαίο εντελώς το παραδειγμα.
    Δεν διαφωνώ.
    Με μια παρατήρηση, αν είχε πληρώσει στην ώρα του τα διόδια τίποτα απο όλα αυτά δεν θα είχε γίνει.
    Άρα το φταίξιμο ξεκινάει απο εκείνον.

    Εμένα δεν μου ζητήσανε ποτέ διόδια εκ των υστέρων

    By the way, κλήση απο Αττική οδό μου είχε έρθει ένα χρόνο - βασικά ήρθε το όργανο στο γραφείο με την κλήση να την υπογράψω μαζί με την φωτό

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ, το ίδιο παράνομο είναι να τρέχεις, οκ αντί για 120 με 150 και να μην πληρώνεις διόδια, αλλά μην Πάμε να βγούμε και απο πάνω με αμπελοφιλοσοφίες για να υποστηρίξουμε το ¨θελω¨ μας.

    Έσφαλες σε πιάσανε πληρώνεις τέλος.

  5. #35
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Αν ήταν όλοι οι δρόμοι που πληρώνουμε δίοδια autostrada πολύ ευχαρίστως να πλήρωνα σε όλα.....απ την ώρα και τη στιγμή όμως που είναι με μπάλωματα λακκούβες κακοτεχνίες δεν πληρώνω και όχι για καμία αμπελοφιλοσοφια αλλά απλά γιατί δε γουστάρω και μπορω..
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #36
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.653
    Ρε συ, ποιες θεωρίες συνωμοσίας;
    εδώ, κάμερα σε μένα, μαζί μιλάμε τωρα,άσε τα φαντάσματα να αράξουν.
    σου έδωσα ένα τυχαίο αλλά άκρως εύλογο (θεωρώ) παράδειγμα.
    Να μην ξέρω τι και γιατί εγκαλούμαι να πληρωσω;
    Κι αντε και δέχομαι και τα δίνω.
    Τι σταματάει τον δέκτη των χρημάτων μου να με θεωρήσει μαλάκα (στη βάση του τωρα που βρήκαμε παπά) και να αρχίσει να στέλνει ραβασάκια
    κάθε μήνα;
    ελπίζω να βλέπεις που το παω με την υπερβολή.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #37
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αγαπητέ, χωρίς όρεξη αντιπαράθεσης, όσο ήμουν στην Ελλάδα πλήρωνα πάντα ΟΛΕΣ τις υποχρεώσεις μου και τα διόδια όσο και αν δεν μου άρεσε.

    Όποτε δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, μιλάω έξω αυτών που πληρώναν τα πάντα χωρις καθυστέρηση και αν δεν είχαν δεν αγόραζα . Και έξω αυτών που πλήρωναν πάντα διόδια ακόμακαι με το μηχανάκι.

    Τώρα το αν τα παράτησα στην 1η δυσκολία όπως λες άσε να το ξέρω εγώ οπως και το αν στο εξωτερικό είναι εύκολα τα πράγματα.

    Επίσης όπως δεν σε ξέρω έτσι δεν με ξέρεις και εσυ άρα δεν βρίσκω τον λόγο να κανείς χαρακτηρισμούς Εγώ δεν έκανα ς

    Η φράση σου, κατ εμε, συνοψίζε την Ελληνική σύγχρονη πραγματικότητα και δεν την σχολίασα απο ευγένεια μιας και δεν γνωριζόμαστε. Αφού την έγραψες και την πιστεύεις γιατί ενοχλείσαι?

    Ας μείνουμε λοιπόν στην ουσία, η ουσία είναι ότι ο δρόμος έχει διόδια και ο νόμος λέει ότι οφείλεις να τα πληρώσεις.
    Αν είναι ιδιωτική εταιρία είναι λεπτομέρεια αφού το κράτος που η δημοκρατία ψήφισε το ανέθεσε σε εκείνη.

    Αν δεν θες να πληρώσεις να πάρεις τον κατσικόδρομο χωρίς διόδια.

    Όταν στην Ελλάδα του 2018 δεν έχουμε λύσει ακόμα τα απλά θέματα της καθημερινής νομιμότητας μάλλον είμαστε μακρυά
    Το αν έχεις όρεξη αντιπαράθεσης ή όχι, καλό είναι να το σκέφτεσαι πριν χαρακτηρίσεις τον συνομιλητή σου προσωπικά, κάτι που κανείς δεν έκανε πριν από σένα.

    Φυσικά και μιλάς εκ του ασφαλούς, αφού δεν είσαι εδώ, δε ζεις εδώ, δεν πληρώνεις διόδια ή φόρους εδώ, δεν έχεις επαφές με το ελληνικό κράτος/δημόσιο καθημερινά, ούτε καν οδηγείς εδώ, οπότε ήρθες να μας πεις τι ακριβώς; Ότι ήσουν εντάξει απέναντι σε όλες τις υποχρεώσεις σου, μέχρι που αποφάσισες να το βάλεις στα πόδια για να τις αποφύγεις; Έχουμε συγκεκριμένες λέξεις γι'αυτές τις συμπεριφορές εδώ στην Ελλάδα και είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της νοοτροπίας που έφερε τη χώρα σε αυτά τα χάλια.

    Δεν έχω απολύτως καμία ανεξόφλητη υποχρέωση, κανένα χρέος και, ακριβώς όπως το είπα, το ελληνικό κράτος μου χρωστάει, δεν του χρωστάω. Αν θες, το πιστεύεις. Αν όχι, δεν. Καμία διαφορά δεν κάνει.

    Όχι, δε σε ξέρω, όπως δε με ξέρεις. Χαίρομαι πάρα πολύ που κατάλαβες την ειρωνεία. Δεν την ανακάλυψες, ενώ ήταν καλά κρυμμένη. Την άφησα για να τη βρεις, οπότε δεν υπάρχει λόγος για χαμογελάκια.

    Ενοχλήθηκα επειδή νομίζεις ότι έχεις την άνεση να με χαρακτηρίζεις, όχι επειδή έθιξες τα πιστεύω μου. Μπορώ κι εγώ πολύ εύκολα να ακολουθήσω αυτόν τον δρόμο, όπως βλέπεις. Κι ακόμα είμαι ευγενέστατος.

    Η ουσία είναι ότι μάλλον δεν ήταν αρκετά ξεκάθαρο στο προηγούμενο ποστ μου. Ας το ξαναγράψω. Δε δίνω δεκάρα τι λέει ο νόμος, όταν υπάρχει μόνο για να εξυπηρετεί τα συμφέροντα του κάθε επιχειρηματία ή πολιτικού. Δεν μπήκα ποτέ στη συζήτηση περί ιδιωτικής ή δημόσιας επιχείρησης, δε με ενδιαφέρει καν. Και, φυσικά, θα χρησιμοποιώ όποιον δρόμο μου αρέσει.

    Εσύ σίγουρα είσαι μακριά. Εμείς εδώ, που δεν το βάλαμε στα πόδια, ίσως κάποτε κάτι λύσουμε.
    Life begins at 45°.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Εμείς εδώ, που δεν το βάλαμε στα πόδια, ίσως κάποτε κάτι λύσουμε.
    Ξέρεις ότι αυτό ανήκει στα αστεία-περίεργα ρε μαν..
    Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι δειλία να φύγεις από αυτό το ρδέλο,600.000 Έλληνες δηλαδή είναι χαζοί που έφυγαν ή ριψάσπιδες
    που δεν κάθισαν εδώ να το..παλέψουν;;
    Ή μήπως όλα είναι ρόδινα έξω ξερωγω;

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Τώρα γιατί γίνεσαι μαρτυριάρης; Πόσα από αυτά που έγραψα πιστεύω, νομίζεις;

    Πέρα από την πλάκα, καλά κάνει όποιος γουστάρει, για οποιονδήποτε λόγο, και φεύγει. Αλλά αυτομάτως χάνει το δικαίωμα να έχει κριτική άποψη για την ελληνική πραγματικότητα. Δε θα κρίνει τη δική μου συμπεριφορά, που ανέχομαι και λειτουργώ με το ελληνικό μπουρδέλο καθημερινά, κάποιος που είναι στο Λουξεμβούργο ή στη Φινλανδία ή στην Αυστραλία. Bitch, please.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 12/03/2018 στις 22:03.
    Life begins at 45°.

  10. #40
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Για να βλέπει σουπερ λιγκ έμεινε
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #41
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Για να κανει σουζες χωρίς κυρώσεις έμεινε

    Oh wait..............μάλλον δεν έπρεπε να το πω αυτό ε??
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.995
    Να ρίξω λίγο λαδακι ακόμα στην φωτιά φέρνοντας ένα άλλο παράδειγμα...πολύ χαρακτηριστικό και πολύ απτό...

    Το κράτος υπενοικιαζει κομμάτια γης που έχουν παραλία σε ιδιώτες προς εκμετάλλευση...αυτοί βάζουν είσοδο...
    Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι συνταγματικά ο καθένας από εμάς πρέπει να έχει ελεύθερη πρόσβαση σε αιγιαλό καθότι είναι δημόσιο αγαθό, ας το προσπεράσουμε προς το παρόν..

    Όποτε έχουμε κάποιον που έχει περάσει χωρίς να πληρώσει αλλά τον έχει πιάσει η κάμερα του ιδιώτη...
    Θα του στείλει αντίστοιχα πρόστιμο ο ιδιώτης επειδή δεν πλήρωσε την είσοδο της παραλίας??
    Χωρίς να του δείξει πόσες και ποιες φορές δεν πλήρωσε? Δλδ χωρίς αποδεικτικά??
    Εύλογα ερωτήματα νομίζω..

    Όποτε ξαναπάμε στην αντισυνταγματικότητα του πράγματος...
    Όπου ναι μεν το Σύνταγμα ορίζει για τα δημόσια αγαθά που ΟΛΟΙ οι κάτοικοι του κρατους, ανεξαιρέτως, εχουν το αναφαιρετο δικαίωμα να χρησιμοποιούν...(δρόμοι, παραλίες, παγκάκια, πυροσβεστική, κλπ) και από την άλλη έχουμε τους ανάδοχους και τις υπενοικιασεις τμημάτων γης, δρομων, παραλιών κλπ που ναι μεν είναι ψηφισμενοι νόμοι άλλα έρχονται σε ευθεία αντίθεση με το Σύνταγμα...

    Βέβαια αυτό είναι κάτι κοινό για τις κυβερνήσεις...και το κάνουν επίτηδες γιατί η δικαιοσύνη είναι ανεξάρτητη και σου λένε "ας το κυνηγήσουν δικαστικά" πολίτης εναντίον δημοσίου...πόσες φορές δεν το έχουμε δει το έργο??

    Προσφάτως πάλι βγήκαν αντισυνταγματικές και παράνομες οι περικοπές συντάξεων κλπ...κλπ...

    Δλδ ΑΛΗΤΕΙΕΣ από το ίδιο το κράτος...

    Το οποίο εξακολουθεί και ΔΕΝ πληρώνει τις δικές του οφειλές προς τους πολίτες...

    η τακτικη (του κρατους) ειναι κοινη εδω και χρονια διοτι μεχρι να τελεσιδικησει μια υποθεση-προσφυγη θα εχουν περασει καμποσα χρονια και ο αναδοχος θα εχει κερδισει Χ μυρια...ή το κρατος το ιδιο θα εχει παγωσει τις πληρωμες για Χ ατομα που επι Υ λεφτα επι τα Ω χρονια μας κανουν παλι κατι εκατομμυρια...

    και μετα εφ'οσον οι πολιτες δικαιωθουν ψαχνει το ιδιο το κρατος για αλλο παραθυρακι για να τους ξαναφερει σε δυσμενη θεση...

    Άντε να σας δω...
    Τελευταία τροποποίηση από devil's animal; 12/03/2018 στις 22:19.

  13. #43
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Να ρίξω λίγο λαδακι ακόμα στην φωτιά φέρνοντας ένα άλλο παράδειγμα...πολύ χαρακτηριστικό και πολύ απτό...

    Το κράτος υπενοικιαζει κομμάτια γης που έχουν παραλία σε ιδιώτες προς εκμετάλλευση...αυτοί βάζουν είσοδο...
    Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι συνταγματικά ο καθένας από εμάς πρέπει να έχει ελεύθερη πρόσβαση σε αιγιαλό καθότι είναι δημόσιο αγαθό, ας το προσπεράσουμε προς το παρόν..

    Όποτε έχουμε κάποιον που έχει περάσει χωρίς να πληρώσει αλλά τον έχει πιάσει η κάμερα του ιδιώτη...
    Θα του στείλει αντίστοιχα πρόστιμο ο ιδιώτης επειδή δεν πλήρωσε την είσοδο της παραλίας??
    Χωρίς να του δείξει πόσες και ποιες φορές δεν πλήρωσε? Δλδ χωρίς αποδεικτικά??
    Εύλογα ερωτήματα νομίζω..

    Όποτε ξαναπάμε στην αντισυνταγματικότητα του πράγματος...
    Όπου ναι μεν το Σύνταγμα ορίζει για τα δημόσια αγαθά που ΟΛΟΙ οι κάτοικοι του κρατους, ανεξαιρέτως, εχουν το αναφαιρετο δικαίωμα να χρησιμοποιούν...(δρόμοι, παραλίες, παγκάκια, πυροσβεστική, κλπ) και από την άλλη έχουμε τους ανάδοχους και τις υπενοικιασεις τμημάτων γης, δρομων, παραλιών κλπ που ναι μεν είναι ψηφισμενοι νόμοι άλλα έρχονται σε ευθεία αντίθεση με το Σύνταγμα...

    Βέβαια αυτό είναι κάτι κοινό για τις κυβερνήσεις...και το κάνουν επίτηδες γιατί η δικαιοσύνη είναι ανεξάρτητη και σου λένε "ας το κυνηγήσουν δικαστικά" πολίτης εναντίον δημοσίου...πόσες φορές δεν το έχουμε δει το έργο??

    Προσφάτως πάλι βγήκαν αντισυνταγματικές και παράνομες οι περικοπές συντάξεων κλπ...κλπ...

    Δλδ ΑΛΗΤΕΙΕΣ από το ίδιο το κράτος...

    Το οποίο εξακολουθεί και ΔΕΝ πληρώνει τις δικές του οφειλές προς τους πολίτες...

    Άντε να σας δω...
    Μη λες βλακείες ελληνικής νοοτροπίας. Πρέπει να υπακούς τους νόμους ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΙ ΝΟΜΟΙ !!!111112
    Life begins at 45°.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το αν έχεις όρεξη αντιπαράθεσης ή όχι, καλό είναι να το σκέφτεσαι πριν χαρακτηρίσεις τον συνομιλητή σου προσωπικά, κάτι που κανείς δεν έκανε πριν από σένα.
    Επιμένω ότι δεν σε χαρακτήρισα .-

    Είπα ότι η φράση σου αποτυπώνει την ελληνική νοοτροπία του σήμερα.
    Δεν βλέπω κάποιο χαρακτηρισμό στο προσωπο σου, ιδίως αφού είναι δίκη σου φράση και σε εκφράζει.

    Τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν σε ενόχλησε το Τζαμπατζής φοβάμαι ότι θα πρέπει να το αποδεχτείς ως τίτλο τιμης με βάσει την κοσμοθεωρία που γράφεις ότι ασπάζεται.

    Γιατί τέτοιος είναι αυτός που δεν πληρώνει κάτι που προκαταβολικά γνωρίζει ότι απορρέει ως υποχρέωση απο χρήση ή λήψη υπηρεσίας

    Επισης υπάρχει και το ¨όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ¨ που θα μπορούσε να κανεί apply τόσο σε μένα που έφυγα όσο και σε εσένα, επειδή μιλάς για το μπουρδελο της Ελλάδας

    Τώρα για το υπόλοιπο λειβελογράφημα σου ειλικρινά Βαριέμαι να σου απαντήσω αφού η ουσία του είναι Μου Χρωστάνε - κάνω ότι θέλω - σας γράφω όλους γιατί έτσι θέλω και μπορώ

    Αν στην Ελλάδα υπήρχε κράτος δικαίου και νόμοι που εφαρμόζονταν τέτοιες μαγκιές απλά δεν θα υπήρχαν και όλα θα ήταν καλύτερα

    Και διόδια πληρωνω, όταν έρχομαι για διακοπές

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.995
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μη λες βλακείες ελληνικής νοοτροπίας. Πρέπει να υπακούς τους νόμους ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΙ ΝΟΜΟΙ !!!111112


    πως το ειπες?

    αααα....ναι....



    bitch, please!!!

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόστιμο από δικαστήριο....
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2011, 08:48
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2009, 16:51
  3. Διόδια ... και πάλι γκρίνια απο μένα τώρα..
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2009, 07:02
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2008, 16:24
  5. Νέο πρόστιμο από ραδιοτηλεοπτικό
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF