Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 139

Θέμα: Προστιμο απο Διοδια

  1. #46
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Επιμένω ότι δεν σε χαρακτήρισα .-

    Είπα ότι η φράση σου αποτυπώνει την ελληνική νοοτροπία του σήμερα.
    Δεν βλέπω κάποιο χαρακτηρισμό στο προσωπο σου, ιδίως αφού είναι δίκη σου φράση και σε εκφράζει.

    Τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν σε ενόχλησε το Τζαμπατζής φοβάμαι ότι θα πρέπει να το αποδεχτείς ως τίτλο τιμης με βάσει την κοσμοθεωρία που γράφεις ότι ασπάζεται.

    Γιατί τέτοιος είναι αυτός που δεν πληρώνει κάτι που προκαταβολικά γνωρίζει ότι απορρέει ως υποχρέωση απο χρήση ή λήψη υπηρεσίας

    Επισης υπάρχει και το ¨όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ¨ που θα μπορούσε να κανεί apply τόσο σε μένα που έφυγα όσο και σε εσένα, επειδή μιλάς για το μπουρδελο της Ελλάδας

    Τώρα για το υπόλοιπο λειβελογράφημα σου ειλικρινά Βαριέμαι να σου απαντήσω αφού η ουσία του είναι Μου Χρωστάνε - κάνω ότι θέλω - σας γράφω όλους γιατί έτσι θέλω και μπορώ

    Αν στην Ελλάδα υπήρχε κράτος δικαίου και νόμοι που εφαρμόζονταν τέτοιες μαγκιές απλά δεν θα υπήρχαν και όλα θα ήταν καλύτερα

    Και διόδια πληρωνω, όταν έρχομαι για διακοπές
    Ρε φίλε, σοβαρά τώρα... 1ον εσύ αναγνωρίζεις αυτή την υποχρέωση, όχι εγώ.

    2ον όταν εγώ ζούσα εξωτερικό, εσύ πλήρωνες διόδια για κατσικόδρομους.

    3ον αν υπήρχε κράτος δικαίου, δε θα γινόταν ποτέ αυτή η συζήτηση, αφού κανείς δε θα είχε λόγο να μην πληρώσει. Εκτός από τους... τζαμπατζήδες. Συμφωνούμε, τουλάχιστον, στο ότι όλα θα ήταν καλύτερα.



    ΥΓ. Τους χαρακτηρισμούς και τις κοσμοθεωρίες που νομίζεις ότι ανακάλυψες από 3 γραμμές κειμένου στα ίντερνετς, θα τα προσπεράσω πάλι, γιατί δεν έχει νόημα.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 12/03/2018 στις 23:43.
    Life begins at 45°.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Γαμάτους κεφτέδες έκανε η θειά μου

  3. #48
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Δεν επιστρέφουμε σιγά σιγά (και γρήγορα δε θα με πειράξει), στο αρχικό ερώτημα του παιδιού?

    Του καταστρέφετε το θρεντ!

    Αφού ξέρετε οτι δε θα συμφωνήσετε.
    Sent from me using a computer.

  4. #49
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Του απαντήσαμε. Τώρα αναπτύσσουμε την κουβέντα που θα καταλήξει την Παρασκευή.






    Εγώ σκάω. :x
    Life begins at 45°.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    1ον εσύ αναγνωρίζεις αυτή την υποχρέωση, όχι εγώ.
    Την αναγνωρίζω μονο και μόνο επειδή επιθυμώ και προσδοκώ κράτος δικαίου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    2ον όταν εγώ ζούσα εξωτερικό, εσύ πλήρωνες διόδια για κατσικόδρομους.
    Μαγκιά σου!

    ΕΣΥ που μας ήρθες πίσω απο τα εξωτερικά απαξιείς να πληρώσεις διόδια γιατί δεν ανταποκρίνονται στα standards σου - κατσικόδρομοι γαρ

    Εγώ το κορόιδο ιθαγενής με 22 χρονια ασφαλισμένης εργασιας που πλήρωνε φορους, σχολεία για τα παιδιά μου και διόδια δεν απαξίω γιατί σέβομαι το κρατος δικαίου και ας μην με σέβεται αυτό.

    Μόνο απο τις εργατικές εισφορές του μισθού μου που πλήρωνε η πολυεθνική πληρώνονταν 2 πολύ καλες συντάξεις !
    Χώρια οι φόροι κλπ Και δεν έφυγα γιατί έμεινα άνεργος

    Επίσης επίτρεψε μου να σου πω ότι εδώ φάσκεις και αντιφάσκεις όταν με κατηγορείς ως προδότη που έφυγα αφού ήσουν εκτός όπως γράφεις. Εκτος και αν ήσουν έξω για σπουδές ................ τότε αλλάζει το πράγμα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    3ον αν υπήρχε κράτος δικαίου, δε θα γινόταν ποτέ αυτή η συζήτηση, αφού κανείς δε θα είχε λόγο να μην πληρώσει. Συμφωνούμε, τουλάχιστον, στο ότι όλα θα ήταν καλύτερα.
    Συμφωνούμε 100% αλλά αυτό δεν συμφωνεί με τα αλλά σου γραφόμενα


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε, σοβαρά τώρα...
    Τεσπα, ο καθένας κάνει ότι μπορεί και ότι νομίζει σωστό τρόπο αντιμετώπισης των πραγμάτων
    Καλή συνέχεια και πάντα όρθιος

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    https://www.youtube.com/watch?v=zTZvdjyVeQo Αυτός πιστεύεις πληρώνει διόδια?ε εσυ γιατι να πληρώσεις?Το πολύ πολύ να τον στείλουνε στο Λουξεμβούργο να πουλάει καρέκλες.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Γαμάτους κεφτέδες έκανε η θειά μου
    Ωραίο πράγμα οι κιοφτεδες

    Ανυπομονώ για τους καλοκαιρινούς δίπλα στη θάλασσα

  8. #53
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Την αναγνωρίζω μονο και μόνο επειδή επιθυμώ και προσδοκώ κράτος δικαίου



    Μαγκιά σου!

    ΕΣΥ που μας ήρθες πίσω απο τα εξωτερικά απαξιείς να πληρώσεις διόδια γιατί δεν ανταποκρίνονται στα standards σου - κατσικόδρομοι γαρ

    Εγώ το κορόιδο ιθαγενής με 22 χρονια ασφαλισμένης εργασιας που πλήρωνε φορους, σχολεία για τα παιδιά μου και διόδια δεν απαξίω γιατί σέβομαι το κρατος δικαίου και ας μην με σέβεται αυτό.

    Μόνο απο τις εργατικές εισφορές του μισθού μου που πλήρωνε η πολυεθνική πληρώνονταν 2 πολύ καλες συντάξεις !
    Χώρια οι φόροι κλπ Και δεν έφυγα γιατί έμεινα άνεργος

    Επίσης επίτρεψε μου να σου πω ότι εδώ φάσκεις και αντιφάσκεις όταν με κατηγορείς ως προδότη που έφυγα αφού ήσουν εκτός όπως γράφεις. Εκτος και αν ήσουν έξω για σπουδές ................ τότε αλλάζει το πράγμα



    Συμφωνούμε 100% αλλά αυτό δεν συμφωνεί με τα αλλά σου γραφόμενα



    Τεσπα, ο καθένας κάνει ότι μπορεί και ότι νομίζει σωστό τρόπο αντιμετώπισης των πραγμάτων
    Καλή συνέχεια και πάντα όρθιος
    Απλά για να το κλείσουμε εδώ (δεν τσακώνομαι με κανέναν έτσι κι αλλιώς, πλάκα κάνω), συμφωνώ με αρκετά απ'όσα γράφεις και καταλαβαίνω από πού έρχεσαι. Αντιθέτως, εγώ δεν εννοώ τα μισά από αυτά που γράφω εδώ (όχι αυτά για το μπουρδέλο κράτος, αυτά τα εννοώ όλα ) και ήταν περισσότερο για την κόντρα. Η ουσιαστική διαφορά μας είναι ότι εσύ πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρξει κράτος δικαίου στην Ελλάδα του σήμερα (ή του αύριο ή του μεθαύριο), ενώ εγώ είμαι στο στρατόπεδο του φίλου Λαμιώτη. Ποιος έχει δίκιο από τους δύο; Μμμ... εδώ είναι το ζουμί.



    ΥΓ. Hint: Το πρόβλημά μου δεν είναι οι "κατσικόδρομοι", αλλά το κράτος.
    Life begins at 45°.

  9. #54
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Απλά για να το κλείσουμε εδώ (δεν τσακώνομαι με κανέναν έτσι κι αλλιώς, πλάκα κάνω), συμφωνώ με αρκετά απ'όσα γράφεις και καταλαβαίνω από πού έρχεσαι. Αντιθέτως, εγώ δεν εννοώ τα μισά από αυτά που γράφω εδώ (όχι αυτά για το μπουρδέλο κράτος, αυτά τα εννοώ όλα ) και ήταν περισσότερο για την κόντρα. Η ουσιαστική διαφορά μας είναι ότι εσύ πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρξει κράτος δικαίου στην Ελλάδα του σήμερα (ή του αύριο ή του μεθαύριο), ενώ εγώ είμαι στο στρατόπεδο του φίλου Λαμιώτη. Ποιος έχει δίκιο από τους δύο; Μμμ... εδώ είναι το ζουμί.



    ΥΓ. Hint: Το πρόβλημά μου δεν είναι οι "κατσικόδρομοι", αλλά το κράτος.
    Το ζουμί παιδιά είναι στη γριά κοτα...τώρα τι λέτε εσείς για ρόδες και διοδια και κεφτέδες....
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    (δεν τσακώνομαι με κανέναν έτσι κι αλλιώς, πλάκα κάνω),

    λοιπόν επειδή εγω τσακώνομαι αμα χρειαστεί.
    οσοι ζουνε στο εξωτερικό μουγκα, αν θέλετε να βοηθήσετε κάντε το σωστά. το να μας λετε πως θα τρώμε σκατα που εχετε αποβάλει (και καλα κάνατε) δεν ειναι αποδεκτό. ακούγετε το ιδιο σαν να λες σε εναν πρόσφυγα πως θα ηταν να πολεμούσε με σφεντόνες τα αεροπλανα που του πετάνε βόμβες. εγω ζω εδω εγω κρίνω πως αντιδρώ. αν κρίνω οτι μπορώ να φύγω θα φύγω αν κρίνω οτι με το να γράφω στα @@ μου τα διόδια θα το κανω. οποιος ερχετε για διακοπές δεν εχει λογο ούτε να κρινει ουτε να ψηφίζει (μας φορτώσατε μπόλικη σαβούρα στην βουλη λες και δεν μας έφτανε όση είχαμε).
    δυναμώστε τις ελληνικές κοινότητες εκεί που είστε βοηθήστε παιδιά που μπορούν και θελουν να φύγουν και να δουλέψουν στο εξωτερικό απλα δεν έχουν τα μέσα και αφήστε τις επικρίσεις γιατί με τα καραγκιοζιλικια των ομογενών στην αυστραλια οι σκοποιανοι μας χαρακτηριζουν ιδιους με τους τουρκους.

  11. #56
    Να λέτε πάλι καλά που προλάβατε φτηνές συγκοινωνίες,δωρεάν υγεία και δωρεάν παιδεία,να έχετε κάτι να λέτε στα εγγόνια σας από την εποχή του υπαρκτού σοσιαλισμού..

    Το μαγαζί (Ε.Ο.) είναι ιδιωτικό. Όσο θέλει το αφεντικό χρεώνει.
    Ή πληρώνεις, ή δεν το χρησιμοποιείς, ή το πιστολιαζεις.
    Βέβαια, πρέπει να είναι και το μοναδικό ιδιωτικό μαγαζί που την "προστασία" την έχει αναλάβει το κράτος.

    Όποτε, το ραβασάκι του φίλου θα πρέπει να το ψάξει άμεσα αν έχει γίνει λάθος, αλλιώς ο "μπράβος" (εφορία)θα το εισπράξει

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αν στην Ελλάδα υπήρχε κράτος δικαίου και νόμοι που εφαρμόζονταν τέτοιες μαγκιές απλά δεν θα υπήρχαν και όλα θα ήταν καλύτερα
    Έτσι ακριβώς...
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    λοιπόν επειδή εγω τσακώνομαι αμα χρειαστεί.
    Τσακώνεσε σαν τον Χατζηχρήστο που ζηταγε να τον βαστουν ή τσακώνεσε - τσακώνεσε

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    οσοι ζουνε στο εξωτερικό μουγκα
    Εγω μιλαω για το τι εκανα 22 χρονια που οδηγούσα στην Ελλάδα και τι κανω οταν ερχομαι στην Ελλαδα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    αν θέλετε να βοηθήσετε κάντε το σωστά.
    Δεν θελω να βοηθήσω, απλα του λεω να πληρώσει οτι οφείλει μιας και αφου τον πιάσανε μαλλον δεν το γλυτώνει

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    το να μας λετε πως θα τρώμε σκατα που εχετε αποβάλει (και καλα κάνατε) δεν ειναι αποδεκτό.
    διακρινω μια πικρία αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    οποιος ερχετε για διακοπές δεν εχει λογο ούτε να κρινει ουτε να ψηφίζει .
    οποιος εχει περιουσία, δηλ η γυναικα οχι εγω, και πληρώνει ΕΝΦΙΑ έχει λόγο? Για να την ενημερώσω
    Ή μήπως έχουν λόγο οι Τουρκοι και οι κινέζοι επειδή αγόρασαν ακίνητο και πηραν διαβατήριο?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    βοηθήστε παιδιά που μπορούν και θελουν να φύγουν και να δουλέψουν στο εξωτερικό απλα δεν έχουν τα μέσα
    φιλοξενώ δωρεαν παλικαράκι για 6 μηνες στο 3ο υπνοδωμάτιο στον πάνω όροφο που ηταν γνωστος γνωστου που βρηκε να κανει την πρακτική του εδω αλλα τα λεφτα δεν φτανουν για να νοικιασει αξιοπρεπες τρυπα.
    Το ταιζουμε κιόλας που και που τις κυριακες στο οικογενειακο τραπέζι ,

    Και θελει να μου πληρώνει ενοικιο, οπως κανουν πολλοί αλλοι και Έλληνες που νοικιάζουν δωμάτια, αλλα δεν το δέχτηκα μιας και η προταση δεν ηταν εκ του πονηρου.

    Οποτε το τι κανει ο καθενας ειναι δικη του δουλεια και τωρα κανεις αυτο που λες στους αλλους να μην κανουν
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    αφήστε τις επικρίσεις
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    λοι.... τα καραγκιοζιλικια των ομογενών στην αυστραλια οι σκοποιανοι μας χαρακτηριζουν ιδιους με τους τουρκους.
    συμφωνω αλλα αυτα τα καργκιοζιλίκια γινονται και μεσα στο ελλαδα, τι ΟΧΙ?

    και οι ομογενεις της αυστραλίας δεν εχουν καμια σχεση με αυτους που εφυγαν τα τελευταια χρονια, αλλη κουλτουρα, αλλη μόρφωση και κυρίως αυτοι εχουν μεινει στην εικονα της ελλαδας οταν εφυγαν - λογικο.

  14. #59
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Αυτο λοιπον ειναι ενα INTERNATIONAL THREAD...
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα
    Σημερα μου ηρθε με κουριερ
    ενα χαρτι που λεει οτι εφαγα προστιμο
    για διελευσεις διοδιων το 2015 κ 2016
    και οτι πρεπει να πληρωσω εντος 20 ημερων
    Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο;
    Ξερουμε τι ισχυει ?
    Ευχαριστω
    Καλά εσυ πιστόλιαζες τα διόδια με την πινακίδα πάνω (η κάτω) ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόστιμο από δικαστήριο....
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2011, 09:48
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2009, 17:51
  3. Διόδια ... και πάλι γκρίνια απο μένα τώρα..
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2009, 08:02
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2008, 17:24
  5. Νέο πρόστιμο από ραδιοτηλεοπτικό
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 11:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF