Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 139

Θέμα: Προστιμο απο Διοδια

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Πάλι καλά να λες που δεν βάλαν και στα διόδια ,ΕΡΤ Υενεδ , κονωνικό τιμολόγιο, ειδικό τέλος κλπ κλπ .Αν και σαν ιδέα δεν είναι κακό.

  2. #122
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.066
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    ΟΚ, σταμάτα να πληρώνεις και την ΔΕΗ.

    Συνημμένο 393966
    Η ΔΕΗ δε σου ζητάει πληρωμή για ολόκληρο το σπίτι τώρα, σου δίνει ρεύμα για ένα δωμάτιο και το υπόλοιπο σε 5, 10, 15 χρόνια. Αλλιώς ναι, θα σταματούσα. Οι υπόλοιποι φόροι, το μεγαλύτερο μέρος τους τουλάχιστον, μπορούν (με λίγη προσπάθεια ) να θεωρηθούν δικαιολογημένοι. Δε βλέπω ΕΡΤ, φυσικά, αλλά μπορώ να καταλάβω γιατί είναι εκεί. Δεν απαιτώ να φορολογούμαι μόνο για τα αγαθά που χρησιμοποιώ, αν και αυτό θα ήταν το ιδανικό.

    Φυσικά, το κράτος σε κλέβει από παντού για να βάζουν στην τσέπη ΔΥ, πολιτικοί και εργολάβοι. Αν πιάσουμε θέματα Παιδείας, Υγείας, ΜΚΟ, δε θα σταματήσουμε ποτέ. Αυτό δε σημαίνει ότι θα βγάλουμε καθαρή την αλητεία των ελληνικών διοδίων/αυτοκινητoδρόμων, επειδή τα τρώνε κι άλλοι.

    Και όχι, δε "με αφήνουν" να περάσω.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 14/03/2018 στις 16:05.
    Life begins at 45°.

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Πάλι καλά να λες που δεν βάλαν και στα διόδια ,ΕΡΤ Υενεδ , κονωνικό τιμολόγιο, ειδικό τέλος κλπ κλπ .Αν και σαν ιδέα δεν είναι κακό.
    Ένα πρωινό έλειψα για να πάρω ένα μοτόρι και άνοιξα για να δω πού μαζευτήκανε σήμερα οι γνωστοί-άγνωστοι μπαρμπάδες για κουβεντούλα, οκ.
    Αρχηγέ μου δε λέω για σένα ,απλά μ' άρεσε το ΥΕΝΕΔ χαχαχα, συνεχίστε παρακαλώ...

  4. #124
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.066
    Θα μπορούσε εύκολα να μπει ένας φόρος αλληλεγγύης για να βγάλουν τα σπασμένα των τζαμπατζήδων που δεν πληρώνουν.
    Life begins at 45°.

  5. #125
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    φιλε καλησπερα η πινακιδα σου φαινοτανε η την ειχες καρφωμενη απο κατω?

  6. #126
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    που να θυμαται μετα απο τοσα χρονια??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #127
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλησπέρα,ρωτάω εδώ να πάρω καμία γνώμη.
    Έκανα μια μ@λ@κι@ σήμερα,έχασα την ψυχραιμία μου και πέρασα ένα πλευρικό χωρίς να πληρώσω.Ακούστηκε το ''ντριιινν'' , με φωτογράφησαν σίγουρα.
    Από εκεί και πέρα , η άδεια γράφει άλλο όνομα,διαβάζω κάτι για αφαίρεση διπλώματος και πινακίδας,και πως θα μου πάρουν την πινακίδα δηλαδή;
    Ειναι καλή ιδέα να αρχίσω τα τηλέφωνα στην εταιρία+ το τοπικό τμήμα για να βγάλω άκρη ή μην τα σκάλίζεις απλά περίμενε ;
    porca miseria.

  8. #128
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,ρωτάω εδώ να πάρω καμία γνώμη.
    Έκανα μια μ@λ@κι@ σήμερα,έχασα την ψυχραιμία μου και πέρασα ένα πλευρικό χωρίς να πληρώσω.Ακούστηκε το ''ντριιινν'' , με φωτογράφησαν σίγουρα.
    Από εκεί και πέρα , η άδεια γράφει άλλο όνομα,διαβάζω κάτι για αφαίρεση διπλώματος και πινακίδας,και πως θα μου πάρουν την πινακίδα δηλαδή;
    Ειναι καλή ιδέα να αρχίσω τα τηλέφωνα στην εταιρία+ το τοπικό τμήμα για να βγάλω άκρη ή μην τα σκάλίζεις απλά περίμενε ;
    Το τελευταίο.... Εμένα μου πήραν την πινακίδα από το μηχανάκι για 10 μέρες συν πρόστιμο 100 ευρώ, πριν 3 χρόνια. Στο 10ημερο (κανονικά τις κρατάνε 20) πήγα κλαφτηκα στον υπεύθυνο του τμήματος όπου τις καταθεσα και μου τις έδωσε με την υπόσχεση να πάω από εκεί με το πέρας των 20 ημερών για τα τυπικά. Μην με κάνεις να σε ψάχνω μου είπε.... Το πρόστιμο ακόμα περιμένω να βεβαιωθεί στην εφορία αν ποτέ βεβαιωθεί...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #129
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ευχαριστώ για τις γνώμες σας.
    Το αντίτιμο ήταν 0.6ε και ως εκεί είχα πληρώσει το λιγότερο 15ε διόδια.
    Η φάση στράβωσε όταν το πλευρικό δεν δεχόταν κάρτα αλλά μόνο μετρητά που δεν είχα ,η επικοινωνία μαζί τους ήταν
    ''μα καλά δεν έχετε καθόλου ψιλά;''
    ''......''
    ''Ε περιμένετε τότε 10 λεπτά και θα σας κόψουμε χρεωστικό ''
    ''άνοιξε να φύγω''
    ''μα χρεωστικό ''
    η συνέχεια θα μπορούσε να παίξει άνετα στο youtube με τίτλο ''αγανακτισμένος πολίτης στα διόδια'' , είχαν μαζευτεί και ΙΧ φυσικά .
    Η ερώτηση τώρα.Σαν καταναλωτής δεν έχω δικαίωμα να πληρώσω μόνο με κάρτα;Που είναι το POS τους;
    Φιλοσοφικά ερωτήματα φυσικά .απλά θα πληρώσω το πρόστιμο και ότι άλλο , με την πινακίδα πως θα γίνει δηλαδή;Αυτοί Θερμοπύλες,εγώ Πάτρα,σας παρακαλώ στείλτε τα με κούριερ;
    porca miseria.

  10. #130
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    θα πρότεινα να τους έδειχνες ότι έδειξε κι ο Λεω στους Περσες πριν απο κάμποσα χρόνια στη γειτονιά αυτη, αλλά αυτή είναι απλά η γνώμη μου
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #131
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Υπάρχει στις διαδικασίες των ποινών η υποχρέωση του παραβάτη να προσκομίσει μόνος του τις πινακίδες στην αρμόδια αρχή.

    Η πρότασή μου είναι να κινηθείς τυπικά και να το ψάξεις. Μην το αφήσεις στην τύχη του, διότι τα πρόστιμα μπορεί να σε βρουν μετά από χρόνια με απρόσμενες προσαυξήσεις, δικαστήρια με καταδίκες ερήμην σου, μέχρι και αυτόφωρο σύλληψη.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 30/11/2021 στις 22:21.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #132
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    μπορεί να σε βρουν μετά από χρόνια ... μέχρι και αυτόφωρο.


    Δεν γελαω με το πρόβλημα του Νικόλα, αλλά με την ασυμβατότητα μεταξύ ''μετα απο χρονια'' και '''αυτόφωρο''....

    Παντως στα διόδια τον παιρνουν, εκει στα καλαθακια που ριχνεις τα κέρματα, μόνιμα κλέβουν και πάντα ζητουν περισσότερα χρήματα, με κάρτα μπορεις να πληρώσεις, μόνο στα γκισε που εχουν υπαλλήλους, αρα τρως την ουρα στην μάπα, γυφτοκατασταση.......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #133
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος


    Δεν γελαω με το πρόβλημα του Νικόλα, αλλά με την ασυμβατότητα μεταξύ ''μετα απο χρονια'' και '''αυτόφωρο''....

    Παντως στα διόδια τον παιρνουν, εκει στα καλαθακια που ριχνεις τα κέρματα, μόνιμα κλέβουν και πάντα ζητουν περισσότερα χρήματα, με κάρτα μπορεις να πληρώσεις, μόνο στα γκισε που εχουν υπαλλήλους, αρα τρως την ουρα στην μάπα, γυφτοκατασταση.......
    στην ολυμπια οδο, εγω πληρωνω με καρτα και στους διαδρομους χωρις υπαλληλο.. εχει αναγνωστες!
    η νεα οδος (και μαζι και η ιονια που ειναι ιδια εταιρεια) καθως και η κεντρικη οδος τον παιρνουν λιγουλακι
    και δεν εχουν αναγνωστες καρτων στα αυτοματα..
    λογικα αφου ο ερωτων δεν ειχε μετρητα μαζι του αλλα μονο καρτα και εχει εχει καταγραφει η συνομιλια απο
    απο τις καμερες ασφαλειας, δε θα μπορουν να του κανουν τιποτα καθως ολες οι επιχειρησεις υποχρεουνται να
    εχουν pos στα ταμεια τους..

  14. #134
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος


    Δεν γελαω με το πρόβλημα του Νικόλα, αλλά με την ασυμβατότητα μεταξύ ''μετα απο χρονια'' και '''αυτόφωρο''....

    Παντως στα διόδια τον παιρνουν, εκει στα καλαθακια που ριχνεις τα κέρματα, μόνιμα κλέβουν και πάντα ζητουν περισσότερα χρήματα, με κάρτα μπορεις να πληρώσεις, μόνο στα γκισε που εχουν υπαλλήλους, αρα τρως την ουρα στην μάπα, γυφτοκατασταση.......
    Σωστά, δεν είναι αυτόφωρη διαδικασία, αλλά ετεροχρονισμένη σύλληψη για οικονομική εκκρεμότητα που προσαυξήθηκε με τα χρόνια σε επίπεδο που δικαιολογεί την σύλληψη.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Δεν γράφεις πια διόδια ήταν δεν έχουν όλα τα διόδια κάμερες της τροχαίας.
    Θέλει ψάξιμο για το αν έχουν κάμερα.
    Αλλιώς στέλνεις ενα μαιλ λες πέρασα τότε στείλτε μου απόδειξη και λογαριασμό τραπέζης να κάνω κατάθεση και ενημερώστε τροχαία για την πληρωμή.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόστιμο από δικαστήριο....
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2011, 09:48
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2009, 17:51
  3. Διόδια ... και πάλι γκρίνια απο μένα τώρα..
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2009, 08:02
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2008, 17:24
  5. Νέο πρόστιμο από ραδιοτηλεοπτικό
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 11:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF