Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Καλοκαιρινά γάντια

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246

    Καλοκαιρινά γάντια

    Θέλω να αγοράσω καλοκαιρινά γάντια για να αντικαταστήσουν ένα ζευγάρι Richa τα οποία έχουν βγάλει τα λεφτά τους τόσα χρόνια που τα χρησιμοποιώ.
    Πρώτο ζητούμενο η ποιότητα και οι επαρκείς προστασίες και δευτερευόντως να είναι ''δροσερά''!
    Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποιο για να τσεκάρω εφαρμογή αλλά με μια πρώτη ματιά έχω ξεχωρίσει τα
    Revit Striker 2
    Alpinestars SMX-1 Air
    Dainese Air Hero
    Dainese Mig C2
    Οποιαδήποτε άποψη για τα παραπάνω ή για κάποιο άλλο μοντέλο, δεκτή.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Τα Air Hero που εχω εδω και κανα χρονο ειναι αψογα απ ολες τις αποψεις. Ανεση, αερισμος, αφη. Για τις προστασιες δεν γνωριζω γιατι δεν εχω πεσει (ακομα ) μ αυτα· παρατηρωντας τες ομως φαινεται οτι θα κανουν δουλεια. Επισης δεν γνωριζω την αντοχη τους στο χρονο. Απ τα καλοκαιρινα γαντια δεν περιμενω και πολλα σε διαρκεια· αν μου βγαλουν 2 χρονια ειμαι οκ.
    Σε σχεση με κατι καλοκαιρινα δερματινα alpinestars που ειχα (δε θυμαμαι μοντελο) τα dainese δεν παιζονται.
    Γενικα, το Air Hero ειναι ενα παρα πολυ καλο καλοκαιρινο γαντι και το συνιστω ανεπιφυλακτα.
    Αυτο που δεν ξερω ειναι γιατι τα χαρακτηριζουν γυναικεια

  3. #3
    ειχα τα Dainese air hero τα οποια ηταν εξαιρετικα σε αερισμο κ προστασιες αλλα εχουν καλουπι για μακρυα δαχτυλα σε σχεση με το μεγεθος,προσεξε το ανα τα δοκιμασεις.
    τα εδωσα κ πηρα ενα ζευγος της Five απο τον Παπασταυρου στην Καλιροης.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σε ποιοτητα,αερισμο κ προστασιες Κ ΣΤΗΝ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ απο τα Ιταλικα!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Σας ευχαριστώ Γιώργηδες!
    Άρα τα Air Hero είναι δοκιμασμένα και αποτελούν σίγουρα μία λύση...έστω και αν είναι λίγο γυναικεία
    George_M. δεν την ξέρω καθόλου τη Five, μόνο διαδικτυακά έχει τύχει να δω κάποια γάντια της.Σκεφτόμουν να πάρω κάτι από εταιρεία που την ξέρω και έχω ξαναδοκιμάσει προϊόντα της!Αν βρεις link από τα γάντια που λες, στείλε να το δω

  5. #5
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    εχω ενα ζευγαρι κοντά διάτρητα δερμάτινα Αλπάινσταρς, τα οποία ειχα πάρει μεταχειρισμένα πριν κανα 4-5χρόνια!
    Απίστευτο γάντι!
    και σε αισθηση και σε προστασιες και αντοχή στο χρόνο και τα ατυχηματα.
    Προσπαθω να τα βρω στο γκουγκλ αλλα ματαια. Είχανε κλείσιμο στον καρπό με τρουκ,όχι χριτς χρατς.
    Δεν πρέπει να είναι και φτηνό το σημερινό αντίστοιχο μοντέλο,αλλα σιγουρα θα ειναι σοβαρή αγορα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ Γιώργηδες!
    Άρα τα Air Hero είναι δοκιμασμένα και αποτελούν σίγουρα μία λύση...έστω και αν είναι λίγο γυναικεία
    George_M. δεν την ξέρω καθόλου τη Five, μόνο διαδικτυακά έχει τύχει να δω κάποια γάντια της.Σκεφτόμουν να πάρω κάτι από εταιρεία που την ξέρω και έχω ξαναδοκιμάσει προϊόντα της!Αν βρεις link από τα γάντια που λες, στείλε να το δω
    https://www.papastavroushops.gr/five-rs3
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ευχαριστώ,Γιώργο...παρατηρώ ότι εχουν βγει και RS4 πια... καλά φαίνονται εκ πρώτης όψεως.
    Ιωάννη, τώρα που το έθεσες , μπορεί να χαζέψω λίγο και στα μεταχειρισμένα.
    Αυτά που λες λογικά θα τα έχει διαδεχτεί κάποιο νεότερο μοντέλο, ίσως γι'αυτό να μην τα εντοπίζεις...εγώ κρατάω ότι έμεινες απόλυτα ικανοποιημένος από την Alpinestars!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    εχω ενα ζευγαρι κοντά διάτρητα δερμάτινα Αλπάινσταρς, τα οποία ειχα πάρει μεταχειρισμένα πριν κανα 4-5χρόνια!
    Απίστευτο γάντι!
    και σε αισθηση και σε προστασιες και αντοχή στο χρόνο και τα ατυχηματα.
    Προσπαθω να τα βρω στο γκουγκλ αλλα ματαια. Είχανε κλείσιμο στον καρπό με τρουκ,όχι χριτς χρατς.
    Δεν πρέπει να είναι και φτηνό το σημερινό αντίστοιχο μοντέλο,αλλα σιγουρα θα ειναι σοβαρή αγορα.
    Το ιδιο γαντι ειχαμε Γιαννη · σ αυτο αναφερομουν· πολυ καλο
    επισης προσπαθησα να το βρω στο google αλλά δεν

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Το ιδιο γαντι ειχαμε Γιαννη · σ αυτο αναφερομουν· πολυ καλο
    επισης προσπαθησα να το βρω στο google αλλά δεν
    Κάτσε ρε μεγάλε... εσύ προηγουμένως έγραψες ότι τα Dainese είναι πολύ καλύτερα από τα Alpinestars...μας μπερδεύεις

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Κάτσε ρε μεγάλε... εσύ προηγουμένως έγραψες ότι τα Dainese είναι πολύ καλύτερα από τα Alpinestars...μας μπερδεύεις
    Ειχα τα Alpinestars και τωρα εχω τα Dainese . Απλά σε μία παλιοτερη βολτα ειχα προσεξει οτι κι ο o_gavros ειχε/(εχει ακομα) τα ιδια Alpinestars που ειχα κι εγω. Πολυ καλο γαντι το Alpinestars αλλά το Dainese ακομα καλυτερο (γνωμη μου).

  11. #11
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    με εξαιρεση ενα μικρό βαθούλωμα στο "κόκκαλο" του δείκτη απο μια τούμπα προ 3ετίας, τα γάντια παραμένουν άψογα.
    και είναι και πιο δροσερά απο τα νταινεζε veloce που εχω,αν και αυτα είναι πιο μακριά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Το Alpinestars λογω δερματος ισως ειναι λιγο πιο κουτσουρο σε σχεση με το Dainese. Αυτο ομως ισως το κανει πιο ανθεκτικο στον χρονο (τα φοραγα 4-5 χρονια αλλά τα τελευταια 2 περιπου χρονια τα φοραγα με τρυπες στα δαχτυλα ). Για την ανθεκτικοτητα του Dainese δεν ξερω ακομα..

  13. #13
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    και τα βελοτσε δερμα ατόφιο είναι.
    σίγουρα κι αυτα πολύ καλό γάντια,αλλα το ότι είναι μακρύτερα τα κάνει ελαφρώς πιο δύσχρηστα για καθημερινα απο τα κοντά αλπάιν.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Προσωπικά θα κοιτούσα κάτι textile.Πολύ "ενοχλητικά" τα δερμάτινα το καλοκαίρι κατά την γνώμη μου.Την αγορά των Dainese Essential την έχω μετανιώσει αρκετά.

  15. #15
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Μετα από 8 χρονιά με τα Octane s moto της Alpinestars αγόρασα περισυ τα smx-2 air .
    Όχι τόσο δέρμα βέβαια όσα τα προηγούμενα αλλά για καλοκαίρι είναι σούπερ.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινά γάντια
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 09:16
  2. Μίνι έρευνα αγοράς για καλοκαιρινά γάντια μηχανής
    από anixneyths στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2006, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF