Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: Πρωτη μηχανη!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2012
    Μηνύματα
    21

    Πρωτη μηχανη!

    Καλησπερα σε ολους!Με λενε Κωνσταντινο ειμαι 20 χρονων και ειμαι σε ενα πολυ μεγαλο δίλημμα!!Υστερα απο αρκετη ερευνα ειχα καταληξει οτι η καλυτερη μηχανη για να ξεκινησω ειναι to kawasaki ninja 250!Αλλα υστερα απο μια μεγαλη συζητηση με εναν φιλο γνωστη των διτροχων (μιας και ειναι πανελληνιος πρωταθλητης και 3ος στα βαλκανια) μου ειπε οτι η καλυτερη μηχανη για να ξεκινησω ειναι απο 600cc και πανω(δηλαδη ninja 636 και τετοια)!Ο λογος?Μου ειπε οτι ειναι πιο σταθερες πιο καλα στημενες με καλυτερες αναρτησεις φρενα κ.λ.π πραγμα που καθιστα τον αναβατη πιο σιγουρο για τις κινησεις του!Επισης μου ειπε αν παρω μεγαλου κυβισμου καλο ειναι για 1 με 2 μηνες να ειμαι μονο σε πιστα υπο την επιβλεψη του για να μαθω να οδηγαω με απολυτο ελεγχο την μηχανη!Θελω να ακουσω και εσας τις γνωμες σας για αυτο το θεμα!!Σας ευχαριστω εκ των προτερων Κωνσταντινος!!

  2. #2
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Αν έχεις πίστα εύκαιρη και πανελλήνιο προπονητή, βούρ στον πατσά...
    WHO RUNS THE SHOW

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2012
    Μηνύματα
    21
    Δηλαδη πιστευεις οτι ενα Νinja 636 ειναι καλη επιλογη?Να τονισω οτι δεν εχω καθολου εμπειρια απο διτροχα!

  4. #4
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Constantinos33 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη πιστευεις οτι ενα Νinja 636 ειναι καλη επιλογη?Να τονισω οτι δεν εχω καθολου εμπειρια απο διτροχα!

  5. #5
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.746
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Constantinos33 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη πιστευεις οτι ενα Νinja 636 ειναι καλη επιλογη?Να τονισω οτι δεν εχω καθολου εμπειρια απο διτροχα!
    Δεν ρώτησες αυτό και δεν απάντησε σε αυτο

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HERCAKOS
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    167
    κοιτα ενα μηχανακι δεν παει να ειναι και 54564351183 κυβικα οσο το πας θα παει αν νομιζεις οτι μπορεις να το καβαλησεις χωρις να κανεις καφριλικια και με την προυποθεση οτι εχεις τετοιο δασκαλο παρτο.
    Εχει δικιο σε αυτα που σου ειπε αλλα μην ξεχνας οτι θα καβαλας ενα θηριο.
    Υπομονη και προσοχη λοιπον και ολα θα ειναι οκ

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2012
    Μηνύματα
    21
    Εστω αν εκανα λαθος...Μου ειπε οτι αν υπαρχει πιστα και προπονητης βουρ!Με τι κυβικα ομως?

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2012
    Μηνύματα
    21
    Κοιτα εχεις δικιο σε αυτα που λες και σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου!Θελω να πω οτι δεν μπορω να ορκιστω οτι θα ειμαι παναγια αλλα ουτε ο μεγαλυτερος καφρος ολα σε λογικα πλαισια!Απλα με τρομαζει λιγο το γεγονος των 600cc αυτο μονο τιποτα αλλο!Αν και πιστευω οτι ολα θεμα χρονου και υπομονης ειναι!

  9. #9
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Δεν ρώτησες αυτό και δεν απάντησε σε αυτο
    Ακριβώς. Το Ninja 636 κατά την άποψη μου δεν είναι ιδανικό μηχανάκι για αχάριο. Αν έχεις όμως τη δυνατότητα να εκπαιδευτείς σε ελεγχόμενο χώρο από κάποιον γνώστη που έχει όρεξη να ασχοληθεί μαζί σου (και είναι και φίλος σου, ακόμα καλύτερα) τότε έχεις μια μοναδική ευκαιρία να μπείς στον κόσμο των δύο τροχών. Πάρα πολλοί θα "σκότωναν" για μια τέτοια ευκαιρία (συμπαριλαμβανομένου κι εμού του ιδίου ). Κι αφού διακρίνω μια ροπή στα SS νομίζω είναι μονόδρομος. Τώρα στο δρόμο είτε 250 ή 636 το ίδιο είναι από τη στιγμή που ξέρεις να διαχειρίζεσαι το γκάζι (εννοώ να καταλαβαίνεις που σε παίρνει να ανοίξεις). Από εκεί και πέρα είναι θέμα οδηγικής παιδείας και προσοχή στον υπόλοιπο πληθυσμό.
    WHO RUNS THE SHOW

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HERCAKOS
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    167
    να σου πω πως το βλεπω εγω.
    αν πραγματι δεν εχεις καθολου εμπειρια ουτε καν σε παπακια
    τοτε εισαι λευκο χαρτι.
    και ενοω οτι με ενα τετοιο δασκαλο σε μια πιστα χωρις προηγουμενες εμπειριες θα μαθεις να οδηγεις σωστα .
    στην πιστα κανε οσα καφριλικια θες εξω στο δρομο ομως να προσεχεις και να πηγαινεις συντηριτικα

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HERCAKOS
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shiatman Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς. Το Ninja 636 κατά την άποψη μου δεν είναι ιδανικό μηχανάκι για αχάριο. Αν έχεις όμως τη δυνατότητα να εκπαιδευτείς σε ελεγχόμενο χώρο από κάποιον γνώστη που έχει όρεξη να ασχοληθεί μαζί σου (και είναι και φίλος σου, ακόμα καλύτερα) τότε έχεις μια μοναδική ευκαιρία να μπείς στον κόσμο των δύο τροχών. Πάρα πολλοί θα "σκότωναν" για μια τέτοια ευκαιρία (συμπαριλαμβανομένου κι εμού του ιδίου ). Κι αφού διακρίνω μια ροπή στα SS νομίζω είναι μονόδρομος. Τώρα στο δρόμο είτε 250 ή 636 το ίδιο είναι από τη στιγμή που ξέρεις να διαχειρίζεσαι το γκάζι (εννοώ να καταλαβαίνεις που σε παίρνει να ανοίξεις). Από εκεί και πέρα είναι θέμα οδηγικής παιδείας και προσοχή στον υπόλοιπο πληθυσμό.

    σωστος σε ολα (και εγω θα σκοτωνα για να με μαθει ενας δασκαλος σαν αυτον)

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    20 χρονών δεν βγάζει δίπλωμα για 600ρι.

    Όλα τα παραπάνω είναι άκυρα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HERCAKOS
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    167
    μπορει να ειναι 20χρονων 11 μηνων και 29 ημερων

  14. #14
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    20 χρονών δεν βγάζει δίπλωμα για 600ρι.

    Όλα τα παραπάνω είναι άκυρα.


    Μεγειά το 250
    WHO RUNS THE SHOW

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2012
    Μηνύματα
    21
    Οσον αφορα το θεμα του διπλωματος για μενα ειναι κατι το οποιο δεν με απασχολει αμεσα!Ο λογος δεν ειναι οτι ειμαι μαγκας και αξεστος απλα το βαζω σε δευτερη μοιρα διοτι την μηχανη την θελω για πιστα και ταξιδακια!Οποτε σαν Ελληνας εχω καποια βισματα τα οποια μπορουν να με ξελασπωσουν αρκετες φορες!Ομως για 250αρι θα παω να βγαλω ωστε να εχω κατι στα χερια μου!Τελος ο δρομος θα με υποδεχτει με το καλο σε 8-9 μηνες!

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 08:29
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 12:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 00:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF