Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: ψάχνω επώνυμο παπί

  1. #16
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    crypton r 115, kazer 115, address 125 ειναι απο τα πιο αξιοπιστα. innova καλυτερα να το αποφυγεις.
    οι τιμες ομως ειναι στο θεο πλεων. μετεχειρα 10ετιας + ζητανε 1200-300 σε καπια που κοστιζανε 1700-800 καινουρια το 2008.

    αν εχεις τα λεφτα παρε το crypton t110 στα 1700 καινουριο η το astrea grand 110 στα 1.900 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
    Εγω ελεγα να βάλω το δικό μου 8 ετιας με 51Κ xlm κάνα 800 αρι . Καλά που μου άνοιξες τα μάτια !!
    Modenas Kriss 125

  2. #17
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.450
    Το daytona dy125 ειναι το best seller του '17 και παει τρενο και για το '18
    Για να πουλαει τοσο παει να πει οτι αποδειχθεί αξιόπιστο.
    Για τους ενδιαφερομενους κοστίζει 1,4k του κουτιού

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2017
    Μηνύματα
    71

    Νταητονα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Το daytona dy125 ειναι το best seller του '17 και παει τρενο και για το '18
    Για να πουλαει τοσο παει να πει οτι αποδειχθεί αξιόπιστο.
    Για τους ενδιαφερομενους κοστίζει 1,4k του κουτιού

    Νταητονα κι αξιοπιστο δεν πανε μαζι!!

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2018
    Μηνύματα
    7
    Βρήκα τις παρακάτω 2 αγγελίες, ποιο προτείνετε;

    https://www.car.gr/12260545-kawasaki-kaze-r-115

    https://www.car.gr/12921141-yamaha-c...pecial-edition

  5. #20
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spiros19991 Προβολή μηνύματος
    Νταητονα κι αξιοπιστο δεν πανε μαζι!!
    Daytona και όχι dayang...
    Τι να σου πώ...Σε βάθος χρόνου δεν το ξέρω...
    Έχω κολλήσει και εγώ με αυτή την εταιρία και περιμένω να τα δώ σε βάθος χρόνου.
    Μέχρι τώρα δεν βγάζουν πολλά προβλήματα τα μοντέλα 16++.Αυτή την εντύπωση έχω.
    Κοίτα...Στα 2 χιλιάρικα για μένα μόνο κουτάτο astrea mod 2016.Χονδα γαρ...

    Υ.Γ. Innova= κάθε 30-40χλμ...μπιέλα.Αλλά υπάρχει λύση...Και δεν ξαναχαλάει.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notist Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Τώρα στα γεράματα ψάχνω και εγώ παπί. Να ενημερώσω ότι στα δικά μου νιάτα,υπήρχαν 4 μάρκες Honda Yamaha Kawasaki Suzuki. Δημοφιλές βέβαια το c50 της Honda με κλασσικά κομμένες εξατμίσεις και χωρίς ποδιά χαχαχα.
    Ποτέ δεν είχα αγοράσει παπί και ακριβώς το αντίθετο στα νιάτα μου αγόραζα μηχανές. Αλλάζουν όμως οι καιροί και χρειάζομαι ένα βασικά για delivery και μετά για βόλτα.
    Γράφτηκα εδώ παρόλο που στις αναζητήσεις μου διαβάζω τις γνώμες σας αλλά πραγματικά έχω χάσει τη μπάλα με τόσους παίχτες στην αγορά.
    Η γνώμη μου είναι ότι στα επώνυμα μεταχειρισμένα στο car που κοιτάζω από ιδιώτες δεν ξέρουν τι ζητάνε όσο καλό και αξιόπιστο να είναι. Πχ είναι δυνατόν innova του 2011 με 50-60 χιλιάδες χιλιόμετρα να ζητάνε 1600-1700€? Εντάξει ελεύθερη αγορά έχουμε ο καθένας πουλάει όσο θέλει,το προσπερνάς και πας παρακάτω.
    Για να μην σας κουράσω και πρώτο μου ποστ σεντόνι, να πω ότι έχω τα χρήματα μέχρι 2000€ πχ για καινούργιο astrea grand , αλλά μου φαίνεται κάπως για παπί. Για crypton x δεν το συζητάω καν εντάξει η κορυφή αλλά όχι και 3000+ τιμή.
    Διαβάζω για daelim ace για sym magic Daytona dy sprider χαμός κα.
    Κοιτάζω ένα μοντέλο στο car μετά το κάνω αναζήτηση, και διαβάζω απόψεις εδώ στο φόρουμ αλλά και αλλού, και άκρη δεν βγάζω τελικά τι να πάρω.
    Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω το λέω από την αρχή,είναι να πάρω ένα σαράβαλο και να κάτσω να το φτιάξω.
    Συγγνώμη για το μεγάλο μου ποστ αλλά θα ήθελα τις γνώμες σας για να αγοράσω επιτέλους κάποιο. Πλάκα πλάκα έχει καταντήσει σήριαλ η αγορά παπιού λες και θα αγοράσω Πόρσε χαχαχαχα.
    OXI INNOVA!!!!!! Οτι αλλο καλυτερα το supra to καινουργιο crypton η οικονομικοτερα wave και σουτζουκι kai kazer...οι ιδιες μαρκες που ηξερες τοτε υσχιουν κ σημερα τα αλλα ειναι πεταμενα λεφτα...α αντε και κανα μοντενας..

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikcbr Προβολή μηνύματος
    Βρήκα τις παρακάτω 2 αγγελίες, ποιο προτείνετε;

    https://www.car.gr/12260545-kawasaki-kaze-r-115

    https://www.car.gr/12921141-yamaha-c...pecial-edition
    αν στο κανει 1200-1250 το καζερ...1500 για μεταχειρισμενο τι να σου πω ρε φιλε δουλεψε ενα μηνα 4ωρα ντελιβερι καντα 1900 και παρε κουτι..

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikcbr Προβολή μηνύματος
    Τα innova βγάζουν προβλήματα;
    αντι για ιννοβα παρε 3 κινεζικα καινουργια..μια η αλλη θα σου ερθει και θα γλυτωσεισ και τα συνεργια...πολυ ζημιαρικο παπι..

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2018
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    αν στο κανει 1200-1250 το καζερ...1500 για μεταχειρισμενο ... και παρε κουτι..
    Εννοείται ότι θα πέσει παζάρι. Το Kazer βγαίνει και καινούργιο;

  10. #25
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikcbr Προβολή μηνύματος
    Εννοείται ότι θα πέσει παζάρι. Το Kazer βγαίνει και καινούργιο;
    Υπάρχει μοντέλο kaze-r 2012-2014 αλλά έχω δεί ένα ή δύο να κυκλοφορούν.Δηλαδή ελάχιστα.Εν αντιθέση με άλλα παπιά...Έχω ακούσει και δεν γνωρίζω απο πρώτο χέρι οτι
    ποιότητα πλαστικών είναι μαυρα χάλια και δεν έχω εικόνα για μηχανολογικά προβλήματα.Προσωπικά θα ήθελα κάποια στιγμή να το οδηγήσω.
    Απο την άλλη πάλι το kawasaki ZX130 το παπί έχει πάλι χάλια ποιότητα πλαστικών και αναφέρονται συχνά προβλήματακια μηχανολογικής φύσεως.
    Και εδώ άκουσα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ οτι δεν έχει (παραδόξως) ανταλακτικά αν και σχετικά νέο μοντέλο διότι το εργοστάσιο που τα έφτιαχνε της modenas έκλεισε.(Αυτό δεν το έχω διασταυρώσει μιας και δεν με ενδιέφερε η αγορά του εν λόγω μοτο).
    Η αξιόπιστη λύση σε καζερι είναι τα μοντέλα 1999-2001/2002-2004.Δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ με σωστή συντήρηση.Έχω τέτοιο και κάνω ντελίβερυ ΚΑΘΕ μέρα.Έχω γράψει 10.000 το τελευταίο ενιάμηνο περίπου και συνεχίζει ακάθεκτο με συνολο χιλιομέτρων στο κοντέρ 347.580χλμ.
    Αυτά από μενα.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2018
    Μηνύματα
    8
    Καλημέρα. Τελικά μετά από ψάξιμο πάνω από 2 μήνες και βλέποντας απογοητευμένος ότι σαβούρα υπήρχε σε κινέζικα η Japan με άπειρα χιλιόμετρα και τιμές varadero,πέτυχα και αγόρασα αυτό που αρχικά ήθελα. Kawasaki kaze r μοντέλο 3/16 με 17χιλ.χιλιόμετρα στα χρώματα πράσινο μαύρο άριστο σαν καινούργιο.
    Η αλήθεια είναι ότι από μικρός πάντα ήμουν φαν της Kawasaki οπότε πήρα αυτό που ήθελα σε πολύ καλή τιμή.
    Τώρα έχω κολλήσει και φοβάμαι να το αφήνω όπου δεν το βλέπω,και ήθελα να ρωτήσω για συναγερμό αν ξέρετε να μου προτείνετε μάρκα μαγαζί για τοποθέτηση τιμές γενικά. Επίσης για πρόχειρο κλείδωμα αντικλεπτικό για δισκόφρενο τι? Ευχαριστώ.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2018
    Μηνύματα
    7
    Επειδή σε κάποιες στιγμές μου μπαίνουν και σκέψεις για καινούργιο, θα ήθελα να ρωτήσω για το magic της sim αν το έχει κάποιος ή αν ξέρει κάποιος κριτικές από άτομα που το έχουν. Τα διάφορα τεστ από περιοδικά κλπ τα έχω διαβάσει οπότε με ενδιαφέρουν οι εμπειρίες κατόχων.
    Σε κάποιο θερντ είδα ότι το ψάχνει κι ο ψιλός (tsolias.gr) και το θεωρώ καλό σημάδι

  13. #28
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikcbr Προβολή μηνύματος
    Επειδή σε κάποιες στιγμές μου μπαίνουν και σκέψεις για καινούργιο, θα ήθελα να ρωτήσω για το magic της sim αν το έχει κάποιος ή αν ξέρει κάποιος κριτικές από άτομα που το έχουν. Τα διάφορα τεστ από περιοδικά κλπ τα έχω διαβάσει οπότε με ενδιαφέρουν οι εμπειρίες κατόχων.
    Σε κάποιο θερντ είδα ότι το ψάχνει κι ο ψιλός (tsolias.gr) και το θεωρώ καλό σημάδι
    Χαχαχαχα κοιτα για το sym magic 125SR έχω καλές εντυπώσεις απο 3-4 μηχανάκια.Αλλά μέχρι τα 30,000χλμ το πιο πολύ οπότε δεν υπάρχει καλή εικόνα ακόμα.
    Βασισμένος στα πιο πολλά σκούτερ της σαν εμπειρία...και στο wolf 250...λέω ναι.
    Βασισμένος σε κάποια σκούτερ της (λιγότερα μεν υπαρκτά δε),και στο wolf 125...λέω όχι...
    Μην σε πάρω στο λαιμό μου...Απλά όσους ξέρω και το έχουν μου λένε καλά λόγια...Η προσωπική μου εμπειρία είναι ακόμα μικρή με το μηχανάκι αυτό...Αν και το έχω ερωτευτεί.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ψαχνω για καινουργιο παπι 50cc με δισκοφρενα
    από mare96 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2008, 19:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF