Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 97

Θέμα: Εξαρθρώθηκε σπείρα που διέπραττε συστηματικά κλοπές μοτοσυκλετών σε διάφορες περιοχές

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις άδικο.... αλλά ρε φίλε είναι πως θα σου έρθει εκείνη την ώρα.
    Ναι,ούτε και εγώ ξέρω τι θα έκανα αν έβαζαν χέρι στην μηχανή βέβαια,οπότε την
    πούλησα και κοιμάμαι ήσυχος

    Στο χωριό'μ λένε πέντε λεπτά παλληκαράς σαράντα χρόνια φουκαράς...

  2. #47
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ναι,ούτε και εγώ ξέρω τι θα έκανα αν έβαζαν χέρι στην μηχανή βέβαια,οπότε την
    πούλησα και κοιμάμαι ήσυχος

    Στο χωριό'μ λένε πέντε λεπτά παλληκαράς σαράντα χρόνια φουκαράς...
    Δηλαδή αν έβλεπες τον χθεσινό τον σερβιτόρο,να σου τζουρνεβει το μοτορι θα του την χάριζες;


    Περισσότερες θα του έριχνες για το κοτόπουλο....


    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν έβλεπες τον χθεσινό τον σερβιτόρο,να σου τζουρνεβει το μοτορι θα του την χάριζες;


    Περισσότερες θα του έριχνες για το κοτόπουλο....



  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ναι,ούτε και εγώ ξέρω τι θα έκανα αν έβαζαν χέρι στην μηχανή βέβαια,οπότε την
    πούλησα και κοιμάμαι ήσυχος

    Στο χωριό'μ λένε πέντε λεπτά παλληκαράς σαράντα χρόνια φουκαράς...
    Σιγά μη λένε τέτοιες φλωριές στη βαθιά Ρούμελη!

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Σε μια τέτοια περίπτωση που γίνεται μέρα-μεσημέρι μπροστά στα μάτια σου, τι κάνεις; Οεο

    https://m.youtube.com/watch?v=grtWiGEM0J4
    Θα έπαιρνα τηλ. τον sniper.



    Αν τους έκανα ζημιά, θα την πλήρωνα εγώ στο τέλος. (βλ. 88 χρονο vs 52 χρονο)
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    η αλήθεια είναι οτι εαν τον βλάψεις θα ψιλομπλέξεις. έχοντας το βίντεο, πιστεύω θα έπεφτες στα μαλακά.

    εαν έχετε τις μοτο σας κάτω απο παράθυρο ή μπαλκόνι, να έχετε και 3-4 γλάστρες δίπλα. εγώ εκτός απο γλάστρες έχω και 1 τελάρο ρόδια, όπου πλέον έχουν γίνει σαν πέτρες...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Βρέθηκα σήμερα με ένα φίλο για μια κοινή μας υπόθεση και τυχαία όπως μιλούσαμε μου ανέφερε ότι του έκλεψαν πρόσφατα ένα Beverly 500.Πριν από αυτό του είχαν κλέψει άλλα δύο δίτροχα, το καθένα σε διαφορετικό σημείο αλλά όλα μεταξύ Νίκαιας-Νεάπολης-Κερατσινίου.
    Όταν λοιπόν του έκλεψαν το τελευταίο, πήρε το υλικό από την κάμερα του σπιτιού στην οποία φαίνονταν οι κλέφτες και πήγε σ'ένα γνωστό του που έχει συνεργείο για να δει τι μπορεί να μάθει για το beverly και πώς θα κινηθεί.Αυτός ο τύπος λοιπόν τον πήρε τηλέφωνο μετά από κάποιες μέρες, του είπε ότι το scooter ήταν ''παραγγελία'' σε σπείρα μελών της πρώην Σ.Ένωσης και του έδωσε μια διεύθυνση.Πηγαίνοντας εκεί με τον αδερφό του, είδαν τα δύο κλεφτρόνια μέσα σε ένα συνεργείο να παίζουν ταβλάκι και να μιλάνε άνετοι και ωραίοι.
    Όταν τον ρώτησα τι έκανε τελικά,μου είπε ''τίποτα''.Και ο λόγος είναι ότι αυτό τον συμβούλεψαν όλοι όσοι γνώριζαν την κατάσταση.Εξαιτίας της ιδιαιτερότητας της δουλειάς του , φοβάται πως αν πάει στην αστυνομία(πόσο μάλλον αν αυτοδικήσει με κάποιον τρόπο), θα υπάρξει εκδίκηση που θα τον πλήξει σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο.
    Εκτός από τη δική του υπόθεση, αυτές τις μέρες που συναναστρέφεται με υπόκοσμο προσπαθώντας να βρει μια άκρη και να πάρει πίσω το scooter πληρώνοντας έστω ένα ποσό, έμαθε ότι μετά τα εκατοντάδες 2τροχα/4τροχα που έχουν καεί στην Αν.Αττική, υπάρχουν αρκετές ακόμα ''παραγγελίες'' για κλοπές με σκοπό να γίνει μπίζνα με τις άδειες των καμένων οχημάτων.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Βρέθηκα σήμερα με ένα φίλο για μια κοινή μας υπόθεση και τυχαία όπως μιλούσαμε μου ανέφερε ότι του έκλεψαν πρόσφατα ένα Beverly 500.Πριν από αυτό του είχαν κλέψει άλλα δύο δίτροχα, το καθένα σε διαφορετικό σημείο αλλά όλα μεταξύ Νίκαιας-Νεάπολης-Κερατσινίου.
    Όταν λοιπόν του έκλεψαν το τελευταίο, πήρε το υλικό από την κάμερα του σπιτιού στην οποία φαίνονταν οι κλέφτες και πήγε σ'ένα γνωστό του που έχει συνεργείο για να δει τι μπορεί να μάθει για το beverly και πώς θα κινηθεί.Αυτός ο τύπος λοιπόν τον πήρε τηλέφωνο μετά από κάποιες μέρες, του είπε ότι το scooter ήταν ''παραγγελία'' σε σπείρα μελών της πρώην Σ.Ένωσης και του έδωσε μια διεύθυνση.Πηγαίνοντας εκεί με τον αδερφό του, είδαν τα δύο κλεφτρόνια μέσα σε ένα συνεργείο να παίζουν ταβλάκι και να μιλάνε άνετοι και ωραίοι.
    Όταν τον ρώτησα τι έκανε τελικά,μου είπε ''τίποτα''.Και ο λόγος είναι ότι αυτό τον συμβούλεψαν όλοι όσοι γνώριζαν την κατάσταση.Εξαιτίας της ιδιαιτερότητας της δουλειάς του , φοβάται πως αν πάει στην αστυνομία(πόσο μάλλον αν αυτοδικήσει με κάποιον τρόπο), θα υπάρξει εκδίκηση που θα τον πλήξει σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο.
    Εκτός από τη δική του υπόθεση, αυτές τις μέρες που συναναστρέφεται με υπόκοσμο προσπαθώντας να βρει μια άκρη και να πάρει πίσω το scooter πληρώνοντας έστω ένα ποσό, έμαθε ότι μετά τα εκατοντάδες 2τροχα/4τροχα που έχουν καεί στην Αν.Αττική, υπάρχουν αρκετές ακόμα ''παραγγελίες'' για κλοπές με σκοπό να γίνει μπίζνα με τις άδειες των καμένων οχημάτων.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Μαλιστα...να μας γ@μ@νε και να μη μπορουμε να κανουμε τιποτα.

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    να παει να δωσει την πληροφορια στην ασφαλεια στην ΓΑΔΑ....και να μην μασαει...τι παει να πει φοβατε?/
    αυτοι δλδ...μονο το δικο του δικυκλο μαζεψαν??
    τις προηγουμενες ημερες...εβδομαδες...μηνες...δεν πηραν αλλα??
    πως και με ποιο τροπο θα στοχοποιηθει αυτος ενω εχουν κλεψει δεκαδες δικυκλα?
    και στο τελος τι γνωστος ειναι αυτος...που εχει και συνεργειο και υποθετω θα πηγαινε το δικυκλο του...που εχει νταραβερια με κλεφτρονια και ρωσους...και μαφιες??
    τι μαλακιες ειναι αυτες?
    πες του αυριο πρωι-πρωι να παει να πει για τον καλο μαστορα-μηχανικο....με γνωριμιες απο τον καυκασο

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Μαλιστα...να μας γ@μ@νε και να μη μπορουμε να κανουμε τιποτα.
    Πάντα μπορείς να κανείς με το ανάλογο τίμημα . Αξίζει να σημαδέψεις την ζωή σου Για το κλεφτρόνι ? Για κάποιους μπορεί . Για τους περισσότερους όχι . Σαουδικη αραβια . Σου έκοβαν το χέρι με το οποίο έκλεψες .αφαιρουσαν την ζωή σου αν είχες αφαιρέσει κάποιου άλλου . Σκληρά μέτρα ? Ναι . Αλλά έχει γίνει πολύ σκληρή η κοινωνία και μόνο παρόμοια μέτρα θα έβαζαν φρένα γενικότερα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Πάντα μπορείς να κανείς με το ανάλογο τίμημα . Αξίζει να σημαδέψεις την ζωή σου Για το κλεφτρόνι ? Για κάποιους μπορεί . Για τους περισσότερους όχι . Σαουδικη αραβια . Σου έκοβαν το χέρι με το οποίο έκλεψες .αφαιρουσαν την ζωή σου αν είχες αφαιρέσει κάποιου άλλου . Σκληρά μέτρα ? Ναι . Αλλά έχει γίνει πολύ σκληρή η κοινωνία και μόνο παρόμοια μέτρα θα έβαζαν φρένα γενικότερα
    Ναι, αλλά ποιος θα είναι αυτός που θα κρίνει την ενοχή ενός ανθρώπου?
    The only easy day was yesterday.

  13. #58
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    O Judge Dredd
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Εκτός από τη δική του υπόθεση, αυτές τις μέρες που συναναστρέφεται με υπόκοσμο προσπαθώντας να βρει μια άκρη και να πάρει πίσω το scooter πληρώνοντας έστω ένα ποσό, έμαθε ότι μετά τα εκατοντάδες 2τροχα/4τροχα που έχουν καεί στην Αν.Αττική, υπάρχουν αρκετές ακόμα ''παραγγελίες'' για κλοπές με σκοπό να γίνει μπίζνα με τις άδειες των καμένων οχημάτων.
    Εδώ οι λεπτομέρειες της δράσης του κυκλώματος.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    https://www.newsauto.gr/news/elefthe...li-aftokinita/

    δικαιοσύνη. Βασικα όποιος δεν κλέβει σε αυτη την χωρα ειναι χαζος. me included

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2013, 16:15
  2. Εξαρθρώθηκε Σπείρα που Έκλεβε Μηχανές - τσααααακ, μέσα μ00ν@κια
    από ziggΥ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2011, 15:09
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 01:07
  4. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2006, 02:43
  5. Ξέρετε που μπορώ να κάνω υπέρυθρη σε μοτέρ???
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 21:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF