Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 97

Θέμα: Εξαρθρώθηκε σπείρα που διέπραττε συστηματικά κλοπές μοτοσυκλετών σε διάφορες περιοχές

  1. #76
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Και μετα το απολυτο: THUNDERACE σε ρελαντι και το κλεφτρονι σε καρεκλα δεμενο πισω απο την εξατμιση σε κλειστο δωματιο.
    Αν εισαι μαγκας ξανακλεψε.
    Αν μάλιστα, είναι το δικό σου αυτό που θα τρώνε.... Πολύ κακός είσαι ρε παιδί μου....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αν μάλιστα, είναι το δικό σου αυτό που θα τρώνε.... Πολύ κακός είσαι ρε παιδί μου....
    Καλύτερα δεν θα ήταν αντί για το θάντερκατς να ήταν όλα τα μαραφέτια του μπάκλευ σε λειτουργία και να τρώει ντουμάνια από εκεί;


    Εγώ θα τον κλείδωνα στο υπόγειο με τον σνάϊπερ
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #78
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Καλύτερα δεν θα ήταν αντί για το θάντερκατς να ήταν όλα τα μαραφέτια του μπάκλευ σε λειτουργία και να τρώει ντουμάνια από εκεί;


    Εγώ θα τον κλείδωνα στο υπόγειο με τον σνάϊπερ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2940013817166_p0_v1_s260x420.JPG 
Προβολές:	625 
Μέγεθος:	13,0 KB 
ID:	408564
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #79
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Σκοπός είναι να βρούνε τους κλεπταποδόχους, αυτούς που παραγγέλνανε τα εξαρτήματα. Με αυτούς δεν έγινε και τίποτα, θα βρούνε άλλους επίδοξους ηλίθιους οι "κλεπταποδόχοι".
    Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


    Χωρίς περαιτέρω σχόλια

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


    Χωρίς περαιτέρω σχόλια
    Τ΄ρα κάτι μας είπες. Παράξενο που έφτασε και ως εκεί
    ανανήψαντας

  6. #81
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Του αλλουνού στο φέισμπουκ είδα ότι του έκλεψαν την μηχανή, ένα gs1200 και ένα αυτοκίνητο μέσα από το κλειστό γκαράζ του....όλοι σοκαρισμένοι, αλλά το μυαλό δουλεύει; Προσέχετε τι αφήνετε εκεί που αφήνετε οχήματά σας έστω και για μισή ώρα.... Ας ξεκινήσουμε την άμυνα από αυτό.... εμένα πάντως με φοβίζει να γνωρίζει κάποιος από που περνάνε τα καλώδια του συναγερμού μου ή να κάνει αντιγραφή τηλεχειριστηρίου.
    Αυτά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kleidia.jpg 
Προβολές:	644 
Μέγεθος:	25,2 KB 
ID:	408568
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 26/07/2019 στις 17:46.

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Τα βούτηξαν τα π@στρόπαιδα.. τώρα αν και πόσο θα μείνουν στη φυλακή......
    Εδώ και εδώ με τη Yamaha τη hayabusa

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Τα βούτηξαν τα π@στρόπαιδα.. τώρα αν και πόσο θα μείνουν στη φυλακή......
    Εδώ και εδώ με τη Yamaha τη hayabusa
    Φυλακη?
    Μπα σε καλο σου...

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


    Χωρίς περαιτέρω σχόλια
    ==========================================
    Τωρα ειδα το σχολιο...τωρα γραφω.
    Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο που λες...τον πηγες κι'ολας..και ηρθε κανονικα...
    δεν αναφερεις οτι αντισταθηκε καπου γι'αυτο το λεω.
    Εγω δεν σε πιστευω !
    Ας παρουμε ομως το ενδεχομενο οτι ετσι εγινε...το επιασες... τον επεισες οτι αυτο που κανει ειναι παρανομο..η του το ειπες τελος παντων οτι κανει παρανομια...του ειπες να σε ακολουθησει στο τμημα...με αμαξι? ανεβηκε δικαβαλλο?
    πηγατε με τα ποδια και μιλουσατε για τον καιρο στον δρομο...τελος παντων....και εκει σου ειπε ο διοικητης στο Α.Τ ομονοιας κι'ολας
    οτι θα ειχες εσυ προβλημα εαν εκανες μηνυση.
    Διαβασε λοιπον εαν μαζεψεις καναν αλλο παλι..και τον σαγηνεψεις και ερθει μαζισου και εχεις παλι θεμα στο τμημα....η τηλεφωνεις στον εισαγγελεα υπηρεσιας στην ευελπιδων (ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ - ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ)
    η πας απο'κει και λες τι εγινε!

  10. #85
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ==========================================
    Τωρα ειδα το σχολιο...τωρα γραφω.
    Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο που λες...τον πηγες κι'ολας..και ηρθε κανονικα...
    δεν αναφερεις οτι αντισταθηκε καπου γι'αυτο το λεω.
    Εγω δεν σε πιστευω !
    Ας παρουμε ομως το ενδεχομενο οτι ετσι εγινε...το επιασες... τον επεισες οτι αυτο που κανει ειναι παρανομο..η του το ειπες τελος παντων οτι κανει παρανομια...του ειπες να σε ακολουθησει στο τμημα...με αμαξι? ανεβηκε δικαβαλλο?
    πηγατε με τα ποδια και μιλουσατε για τον καιρο στον δρομο...τελος παντων....και εκει σου ειπε ο διοικητης στο Α.Τ ομονοιας κι'ολας
    οτι θα ειχες εσυ προβλημα εαν εκανες μηνυση.
    Διαβασε λοιπον εαν μαζεψεις καναν αλλο παλι..και τον σαγηνεψεις και ερθει μαζισου και εχεις παλι θεμα στο τμημα....η τηλεφωνεις στον εισαγγελεα υπηρεσιας στην ευελπιδων (ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ - ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ)
    η πας απο'κει και λες τι εγινε!
    2 ατομα στηθηκαμε στη πόρτα του μαγαζιου του και δεν μπορούσε να φυγει μέχρι που ήρθε το περιπολικό και τον πήρε μαζί στο α. Τ. Ομονοίας.

    Δεν έχω ορεξη τώρα για περαιτέρω αναλύσεις.

    Μπορεί να έγινε έτσι,
    μπορεί και να μην έγινε έτσι.
    Μπορεί να έγινε στο περίπου,
    μπορεί να έγινε ακριβώς έτσι.
    Μπορεί να μην έγινε ποτέ.
    Μπορεί να είμαι φαντασιοπληκτος.
    Μπορεί να είσαι καχύποπτος.

    Μπορεί, να φύγεις κάποτε, μπορεί.... (Τ. Βοσκόπουλος 1977, από το δίσκο "είναι το κάτι που μενει", σε στίχους Μιμή Θειοπουλου.)

    Από το face-palm και μονο συμπεραίνω πάντως ότι δεν πρέπει να είχες ποτέ ιδιαίτερα πάρε-δώσε με το συγκεκριμένο α. τ.

    Πέφτεις από τα σύννεφα?
    Μπάτσος, πωσνατοπώ, μη-σωστός??!! Στην Ελλάδα??? Στην Αθήνα??? Στην ομονοια???? Αν είναι δυνατόν, που ζούμε και τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα???? Ήμαρτον πια.....
    Α πα πα παπαπαπαπαπα.......
    Α-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!




    Αν ξανασυμβεί ποτέ, τώρα θα ξέρω περίπου πως πρέπει να κινηθώ.
    Τότε, δεν ήξερα.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


    Χωρίς περαιτέρω σχόλια
    Υπάρχουν κάποιες δικλείδες ασφαλείας τόσο για τον κλέφτη, όσο και για το νοικοκύρη...
    Εμένα μου έκλεψαν το τελικό έξω από το γυμναστήριο της γειτονιάς, κάτω από τη μύτη μου κυριολεκτικά.
    Πήγα στο τμήμα να το δηλώσω, και μου λέει ο άνθρωπος.. Πόσο κοστίζει αυτό?
    Του λέω ένα ποσό, και μου απαντά, σιγά μην βρεθει και δεν αξίζει να ασχοληθώ για ένα τόσο μικρό ποσό.
    Του απάντησα πως αν αύριο δω ένα πιτσιρικά να το φοράει, θα μπορώ να τον σβερκωσω...?
    Όχι μου απαντά...
    Γράφε τότε του λέω...μέχρι και το παραμικρό σημαδακι που είχε δήλωσα.
    Ότι γράφεται μένει, και είναι τεκμήριο.
    Άμα δεν υπάρχουν αποδείξεις βρίσκεις και μπελά...
    The only easy day was yesterday.

  12. #87
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    2 ατομα στηθηκαμε στη πόρτα του μαγαζιου του και δεν μπορούσε να φυγει μέχρι που ήρθε το περιπολικό και τον πήρε μαζί στο α. Τ. Ομονοίας.

    Δεν έχω ορεξη τώρα για περαιτέρω αναλύσεις.

    Μπορεί να έγινε έτσι,
    μπορεί και να μην έγινε έτσι.
    Μπορεί να έγινε στο περίπου,
    μπορεί να έγινε ακριβώς έτσι.
    Μπορεί να μην έγινε ποτέ.
    Μπορεί να είμαι φαντασιοπληκτος.
    Μπορεί να είσαι καχύποπτος.

    Μπορεί, να φύγεις κάποτε, μπορεί.... (Τ. Βοσκόπουλος 1977, από το δίσκο "είναι το κάτι που μενει", σε στίχους Μιμή Θειοπουλου.)

    Από το face-palm και μονο συμπεραίνω πάντως ότι δεν πρέπει να είχες ποτέ ιδιαίτερα πάρε-δώσε με το συγκεκριμένο α. τ.

    Πέφτεις από τα σύννεφα?
    Μπάτσος, πωσνατοπώ, μη-σωστός??!! Στην Ελλάδα??? Στην Αθήνα??? Στην ομονοια???? Αν είναι δυνατόν, που ζούμε και τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα???? Ήμαρτον πια.....
    Α πα πα παπαπαπαπαπα.......
    Α-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!




    Αν ξανασυμβεί ποτέ, τώρα θα ξέρω περίπου πως πρέπει να κινηθώ.
    Τότε, δεν ήξερα.
    =====================================
    και μονο οτι καλεσες περιπολικο...μπορεις να πατησεις πανω εκει γιατι καταγραφεται σαν περιστατικο.
    συγγνωμη με καθε συμπαθεια φιλε μου...αλλα εγω δεν το πιστευω...μπορει για δικο σου λογο να ηθελες να γραψεις
    κατι αρνητικο για το τμημα..την αστυνομια...δικο σου θεμα.
    οκ..ολα καλα !

  13. #88
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    =====================================
    και μονο οτι καλεσες περιπολικο...μπορεις να πατησεις πανω εκει γιατι καταγραφεται σαν περιστατικο.
    συγγνωμη με καθε συμπαθεια φιλε μου...αλλα εγω δεν το πιστευω...μπορει για δικο σου λογο να ηθελες να γραψεις
    κατι αρνητικο για το τμημα..την αστυνομια...δικο σου θεμα.
    οκ..ολα καλα !
    Καμμιά εμπάθεια για κανέναν.
    Απλά επίγνωση ότι επίορκοι υπάρχουν παντού.
    Κάποια στιγμή, αν τα φέρει η ζωή και ανταμωσουμε, πρέπει να σου πω λεπτομέρειες για αυτό το περιστατικό, και μερικά ακόμα που έζησα στο συγκεκριμένο τμήμα.- δια ζώσης, όχι από το πληκτρολόγιο..

    .
    Μέχρι τότε, έχε εσύ τη δική σου άποψη.

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    σίγουρα φυλακή θα πάνε ...με αυτό το πλευρό να κοιμάστε ...
    αμάξι πέρασε με ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ , σκότωσε γειτονόπουλο πρίν 3 χρόνια περίπου ,την κοπάνησε κ εγκατέλειψε το θύμα ο κουτάκιας (κάτι πολύ σύνηθες στην ελλάδα χρόνια τώρα ) τελικά τον βρήκαν απο κάμερες κλπ ,εγινε δικαστήριο ΕΦΑΓΕ 6 μήνες φυλακή ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ο δολοφόνος ,η οικογένεια τού θύματος καταστράφηκε η μητέρα μπαινοβγαίνει σε ψυχιατρεία ο πατέρας χαμένος στόν κόσμο του (τού σάλεψε το μυαλό απο την στενοχώρια) δεν ειχαν αλλο παιδί ,ο πατέρας οποτε συνέρχεται λέει θα τον κάψω ζωντανό τον αλήτη ...κ ΔΕΝ πήγε ουτε μιά μέρα φυλακή ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ κ θα πάνε φυλακή για κλοπή στην ελλάδα ...ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ...χαχαχα

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Στην Αθήνα υπάρχουν 3-4 ιδιοκτήτες της Ducati Panigale V4R αλλά ένας από αυτούς την Παρασκευή στις 19:00 επί της Φωκίωνος Νέγρη, βίωσε το χειρότερο όταν μέσα σε ελάχιστα λεπτά κλάπηκε η μοτοσυκλέτα toy.

    Η ελληνική αστυνομία υποστηρίζει ότι πλέον υπάρχουν πολλές ομάδες που κλέβουν «κατά ευκαιρία» αρπάζουν δηλαδή οποιαδήποτε μοτοσυκλέτα μπορούν εκείνη την στιγμή να το κάνουν, επομένως κάθε εικασία για την απώλεια της πανάκριβης και ξεχωριστής Panigale V4R είναι αυτό ακριβώς, μία εικασία......Η Panigale V4R δεν έφερε πινακίδα, αλλά διέθετε στοιχεία κυκλοφορίας.

    Διαθέτουμε επίσης το θλιβερό Ευρωπαϊκό ρεκόρ επαναληψιμότητας, κι ένα από τα μεγαλύτερα στον κόσμο, καθώς οι συλληφθέντες αποφυλακίζονται την αμέσως επόμενη ημέρα της σύλληψής τους!

    Πηγή

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2013, 16:15
  2. Εξαρθρώθηκε Σπείρα που Έκλεβε Μηχανές - τσααααακ, μέσα μ00ν@κια
    από ziggΥ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2011, 15:09
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 01:07
  4. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2006, 02:43
  5. Ξέρετε που μπορώ να κάνω υπέρυθρη σε μοτέρ???
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 21:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF