Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Παρεακι για χαλαρή εντουροβολτιτσα στην Πάρνηθα

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2018
    Μηνύματα
    3
    Kalimera file Paulo. Na systithw kai gw kanonika Gianni me lene kai exw ena Husqvarnaki 410. Den exeis adiko gia tin Kyriaki alla opws eipa den exw alli mera dystixos... Ap tin alli ekei gyro ap to Stratopedo mporeis na odigiseis pio epithetika giati den exei poly akyro kosmo. Exei omws palavous edurades pou petagontai apo pantou!!! Egw na sou pw, paw poio panw pros anaktora pou exei fantastikes diadromes all entelos volta giati ontos exei kai pezoporeies kai podilates.
    Sto Husky exw pinakides asfaleia kai ola ta kaloudia, menw kai voreia opote anaivenw kavala sto alogo!!!

    Makari na se petyxw kai na gnoristoume opws kai opoion allon filo giati kai gw monos mou anaivenw.
    Kali synexeia.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    στα ανάκτορα στις φλαταδουρες είναι μεγάλη η πιθανότητα να πετύχεις πολύ κόσμο τις Κυριακές...

    εγώ κάνω κυρίως πιστακια
    μονοπάτια σπάνια μόνος μου αλλά όταν παίζει παρέα σίγουρα και από μνήμης θυμάμαι ένα μεγάλο κύκλο μονοπατιών μέτριας έως..άγριας δυσκολίας....και ψηλά στα ανάκτορα αλλά και χαμηλά κοντά στην Εθνική έχει πολύ πράμα...όρεξη να χεις κι απο χώμα άλλο τίποτα αυτή η όαση εκεί μέσα..

    άμα βρεθούμε θα τα πούμε από κοντά,
    κιτρινόασπρο είναι το χουσκι ή ερυθρόλευκο να έχω το νου μου;

    τα λέμε.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2018
    Μηνύματα
    3
    Swstos se ola. Kitrinoaspro me ligo mauro

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παιδιά αν θέλετε επισκέφθητε τη σελίδα
    https://m.facebook.com/ArxEA/

    Είναι μια προσπάθεια να οργανώνομαστε λίγο πιο εύκολα λόγω της διαδραστικότητας του fb.

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    ατόνησε ετούτο;

    για δώστε καμιά πληροφορία για το που.
    Στην Πάρνηθα πάω αλλά μονοπάτια για μοτο δεν ξέρω καθότι δεν μου χρειάστηκε ποτέ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Να μαι πάλι!
    Δεν ευδοκίμησε καμια προσπάθεια μου μέσω fb..
    Εξακολουθώ να βολταρω σχεδόν κάθε σουκου στην Βαρυμπομπη κ εχω βρει όμορφες διαδρομες για αρχάριους. Σχεδόν πάντα ανεβαίνω στην πηγή κ εκει επειδή είναι σημείο συνάντησης μπορεί να "κολησω" σε κανα παρεακι κ να πάμε όλοι μαζί βόλτα.
    Σαββάτα είναι οκ, Κυριακες πιο πολυ κόσμος, αλλά γενικά προσπαθώ να κινούμαι μακριά τους κι αν τυχει να διασταυρωθούμε σε κανα μονοπάτι σβήνω το μηχανάκι κ τους αφήνω να περάσουν ήσυχα, τους καλημερίζω κιόλας, γιατί γενικά ο κόσμος τα φοβάται τα εντουρο έτσι όπως περνάνε, λογικό...

    Από κει κ πέρα, εξακολουθώ να παίρνω μαζί μου τσιγάρα κ σπαστό κ όπου μου αρέσει η θέα, φτιάχνω καφεδακι κ απολαμβάνω την δωρεάν ψυχοθεραπεία μου...

    Ευπρόσδεκτοι απαντες με χωμάτινα λάστιχα! Ας μη γελιόμαστε όμως, ένα xtr660 όσο χωμάτινα κ να φοράει θα αφήσει κάμποσα από τα 180κιλα του στο χώμα... Ενώ ένα μικρό ακόμη κ 125 τετράχρονο ψευδοεντουρο θα σας γεμίσει χαμόγελα με το που μπορει να πάει!

  7. #22
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το θέμα χώμα, το διαθέσιμο για την ώρα μηχανάκι είναι ένα σιμπιεξ. Δε το λες και τρακτέρ δηλαδή.
    Πόσο χωμάτινα είναι τα μονοπάτια εκεί πέριξ της Πάρνηθος;
    Επίσης, πόσο απαιτητικά σε γνώσεις;
    Βολτίτσα σε νέο τεραίν ψάχνω, όχι εξτρίμ καταστάσεις (δεν ξέρω καν τι θεωρείται εξτρίμ στο χωμα)
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μωρέ απαιτητικα δεν είναι, χωματόδρομοι με φυτευτη πέτρα στην χειρότερη. Κ με παπακι περνας που λέει ο λόγος. Απλά είναι κάποια σημεία που επειδή είναι κλειστα με μπάρες, θέλει να μπεις απ τα πλάγια κ συχνά δεν περνανε ευκολα τα μηχανάκια από κει. Μπες μια στο v.e.t.a. στο fb αν έχεις, είναι ένας φίλος ο Τάσος Τερζάκης,έχει ένα tenere 750 κι όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να κάνει τίποτα περισσότερο από βατό χωματόδρομο. Αυριο τυχαίνει να έχει βολτίτσα, μια χαρά θα περάσει το cbx απο παντου κ θα περασεις πολυ όμορφα!

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Μπες από Αγ. Μερκούριο και βγες Αυλώνα. Με ασφάλτινα λάστιχα μόνο όταν εχει ήλιο και στεγνό χώμα. Κατέβασε λίγο τις πιέσεις. Πρόσεχε γιατί το 500 x είναι σχεδόν στριταδικο.

    Και πάνω από το Λαύριο έχει κάτι ωραίους δασικούς.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2019
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα και από εμένα!

    Είμαι ο νέο μέλος, έχω ένα Kawasaki KLE 500 και τον τελευταίο χρόνο ανεβαίνω για enduro adventurαδικες βόλτες τα ΣΚ Πάρνηθα και Υμηττό.

    Φοράω on-off λάστιχο (ψήνομαι να βάλω τακουνάτο άμεσα) και μέχρι στιγμής δεν έχω πετύχει σημείο που να μην ανεβαίνω ή περνάω (σε στεγνό).

    Είμαι μέσα για Σάββατα ή Κυριακές για την φάση που περιγράφετε ακριβώς! Χαλαρή enduro- adventure βόλτα σε ωραίες μέτριας δυσκολίας διαδρομές με αραγματάκια για τσίγαρο-καφέ- θέα και συζήτηση !

    Πότε είναι η επόμενη βόλτα?

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Αν έχεις Facebook γραψου άμεσα στο γκρουπ v.e.t.a.
    Από κει οργανωνομαστε τακτικά.
    Σε περιμένω!
    Solomon Fazerclub θα με βρεις

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2019
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Έκανα αίτημα εγγραφής (βέβαια αναφέρεται μόνο σε vintage μηχανές, εμένα είναι του 2007… ελπίζω να μετρήσουν την χρονολογία σχεδιασμού της μοτοσυκλέτας και να θεωρηθεί vintage :P )

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ναι μην αγχώνεσαι ότι έχει ο καθένας. Η παρέα μετράει. Στείλε κ στον Τάσο Τερζάκη, αυτός έχει tenere 750 κ βγαίνει καθημερινές στην Πάρνηθα για βολτιτσα

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Για Πεντελη κανένας αμα εχει όρεξη καθημερινες μεσημεριανες ώρες πείτε τίποτα.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μου πέφτεις εντελώς ανάποδα ρε γμτ κ μακριά...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 17:21
  2. Για Πανελλήνια Χειμερινή στην λίμνη Πλαστήρα...
    από Bil στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2005, 19:52
  3. ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΗ ΒΟΛΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ?????
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 204
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 19:52
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 10:20
  5. για την αποβαση στην ιταλια...νεωτερα
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 11:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF