Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Παρεακι για χαλαρή εντουροβολτιτσα στην Πάρνηθα

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008

    Παρεακι για χαλαρή εντουροβολτιτσα στην Πάρνηθα

    Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν εκεί έξω ομοιοπαθεις..
    Εξηγουμαι
    Αρχάριος στο χώρο του εντούρο, αγόρασα μηχανάκι χωμάτινο κ ψάχνω για παρεάκι υπό προϋποθέσεις!

    1) χαβαλες! Την βόλτα θέλω να την κάνω για να γουστάρω κ (προς το παρόν τουλάχιστον) φοβάμαι να ανοίξω το γκάζι κ να του πιω το αίμα! Οπότε ζητούνται άτομα φυσιολάτρες περισσότερο παρά hard core εντουραδες
    2) βόλτα κάνουμε όχι συναγωνισμό για να πετάμε πέτρες κ λασπες στον πίσω μας
    3) δε ξέρω αν συνάδει με το άθλημα, αλλά μια στάση για τσιγάρο που κ που δε θα με χάλαγε...
    4) προτιμώ την Πάρνηθα, από την Βαρυμπόμπη, επειδή δεν την προτιμούν τόσο πολύ οι εντουραδες οπότε να μην έχω τόσο πολύ το άγχος τι θα συναντήσω στην στροφή

    Επίσης, είμαι 37 ετών κ έχω κοιλιτσα. κ βολεύει περισσότερο τα πρωινά του Σαββάτου

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    θέλω και εγω να σου πω την αλήθεια. Δυσκολο με τις ωρες μου να βρω παρέα αλλα αν κανονιστεί κάποια βολτα θα κοτάξω μήπως ακολουθήσω. δεν εχω εξοπλισμο ομως...

    ατμίζω, πιάνεται??!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Έχω δεύτερο θώρακα κ κράνος να σου δανεισω. Αλλά χρειάζεται τουλάχιστον κ ένα ζευγάρι σωστές μποτες για εντούρο όσο χαλαρά κ να είμαστε.
    Επίσης, ανέφερε αν θες τις ώρες σου, πότε σε βολεύει γενικά (πχ απογευματα καθημερινές)

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Έχω δεύτερο θώρακα κ κράνος να σου δανεισω. Αλλά χρειάζεται τουλάχιστον κ ένα ζευγάρι σωστές μποτες για εντούρο όσο χαλαρά κ να είμαστε.
    Επίσης, ανέφερε αν θες τις ώρες σου, πότε σε βολεύει γενικά (πχ απογευματα καθημερινές)
    κράνος έχω. μποτες θέλω αλλα τωρα δυσκολο να παρω. Δεν εχω στανταρ ωράριο. κυριακή πρωι μάλλον ειναι τοσο μονο έυκολο.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν εκεί έξω ομοιοπαθεις..
    Εξηγουμαι
    Αρχάριος στο χώρο του εντούρο, αγόρασα μηχανάκι χωμάτινο κ ψάχνω για παρεάκι υπό προϋποθέσεις!

    1) χαβαλες! Την βόλτα θέλω να την κάνω για να γουστάρω κ (προς το παρόν τουλάχιστον) φοβάμαι να ανοίξω το γκάζι κ να του πιω το αίμα! Οπότε ζητούνται άτομα φυσιολάτρες περισσότερο παρά hard core εντουραδες
    2) βόλτα κάνουμε όχι συναγωνισμό για να πετάμε πέτρες κ λασπες στον πίσω μας
    3) δε ξέρω αν συνάδει με το άθλημα, αλλά μια στάση για τσιγάρο που κ που δε θα με χάλαγε...
    4) προτιμώ την Πάρνηθα, από την Βαρυμπόμπη, επειδή δεν την προτιμούν τόσο πολύ οι εντουραδες οπότε να μην έχω τόσο πολύ το άγχος τι θα συναντήσω στην στροφή

    Επίσης, είμαι 37 ετών κ έχω κοιλιτσα. κ βολεύει περισσότερο τα πρωινά του Σαββάτου

    Ψηλά το βουνό ειναι χαρακτηρισμένο σαν δρυμός και απαγορεύεται η διέλευση απο μηχανοκίνητα, οπότε το νου σας.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν εκεί έξω ομοιοπαθεις..
    Εξηγουμαι
    Αρχάριος στο χώρο του εντούρο, αγόρασα μηχανάκι χωμάτινο κ ψάχνω για παρεάκι υπό προϋποθέσεις!

    1) χαβαλες! Την βόλτα θέλω να την κάνω για να γουστάρω κ (προς το παρόν τουλάχιστον) φοβάμαι να ανοίξω το γκάζι κ να του πιω το αίμα! Οπότε ζητούνται άτομα φυσιολάτρες περισσότερο παρά hard core εντουραδες
    2) βόλτα κάνουμε όχι συναγωνισμό για να πετάμε πέτρες κ λασπες στον πίσω μας
    3) δε ξέρω αν συνάδει με το άθλημα, αλλά μια στάση για τσιγάρο που κ που δε θα με χάλαγε...
    4) προτιμώ την Πάρνηθα, από την Βαρυμπόμπη, επειδή δεν την προτιμούν τόσο πολύ οι εντουραδες οπότε να μην έχω τόσο πολύ το άγχος τι θα συναντήσω στην στροφή

    Επίσης, είμαι 37 ετών κ έχω κοιλιτσα. κ βολεύει περισσότερο τα πρωινά του Σαββάτου
    Ναι σε όλα, είσαι ο άνθρωπός μου, τέλος! Με μια μικρή λεπτομέρεια.. Δεν έχω μηχανάκι

    Αν πάρω το crf θα ακολουθήσω από το νέο έτος.. αν πάρω το cbx θα σε βλέπω από την άσφαλτο με το κιάλι

    Πέραν της πλάκας όταν με το καλό τσιμπήσω κάτι (εντός του '19) και παίζει η φάση θα σκάσω σίγουρα. Πολύ ωραία είναι να ξεκινήσεις και από Παιανία κοντά στο σπήλαιο.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ποια Παιανία!
    Αχαρνές μένω για αυτό λέω για την Πάρνηθα επειδή εξυπηρετεί από θέμα απόστασης! Ωραία είναι κ τα άλλα βουνά αλλά δυσκολεύει λίγο η μετάβαση..

    Αυτό με τον δρυμό δεν το ήξερα... Ελπίζω να μην υπάρξει θέμα

  8. #8
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    typhoon και Panos76, κοντοεσσο και εγώ και ίδιας "αθλητικής" κατατομής.... Ψήνομαι και εγώ άσχημα για χωμάτινο κ μέσα στο 2019 ελπίζω να είμαι ετοιμοπόλεμος, ελπίζω να τα πούμε στο βουνο σύντομα!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μιας που με ξεθάψεις ας κάνω μια ανακεφαλαίωση

    Τελικά η Πάρνηθα όντως δε παίζει ειδικά άνοιξη καλοκαίρι, μας την πέσανε πυροσβέστες που με ωραίο τρόπο μας είπαν να πάρουμε τον πούλο.

    Οπότε Βαρυμπόμπη κ πέριξ μονόδρομος για κοντινά. Έπειτα ανακαλύφθηκαν 2(!) πίστες προπόνησης στα Λιόσια μια εύκολη κ μια δυσκολη που βοηθάνε όσο να ναι στην εξοικείωση με το χώμα.

    Τελικά το χώμα έχει πολύ διασκέδαση κ πολύ (ωραία) κούραση, όσο πας για την βόλτα κι όχι για αγώνα.

    Με το καλό κ εσύ κ όσοι πιστοί να προσέλθετε να ανταλλάσσουμε μπουζί, διχρονολαδα κ παπατζοιστοριες για εκείνη την γαμηστερη ανηφόρα (που τελικά την ανεβαίνουν κ οι ποδηλάτες...)

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2012
    Μηνύματα
    112
    Όποτε ξαναπροκύψει συνάντηση, μια ειδοποίηση παρακαλώ,
    ειδικά μια ξενάγηση στα πιστάκια (θα) είναι άκρως ενδιαφέρουσα.
    / Β

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δεν έχει προκύψει συνάντηση φίλε. Εγώ έψαχνα παρέα κ τελικά βρήκα σε άλλο φόρουμ. Αλλά οπότε θέλεις βρισκόμαστε να κάνουμε τα πιστακια κ να πιούμε κ καφεδάκι! Βρες με στο messenger ως Solomon fazerclub

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Τα περισσοτερα μονοπατια εχουν κλεισει για τα μηχανοκινητα μετα την μεγαλη πυρκαγια, φυλαει το δασαρχειο και βαζει πολυ μεγαλα προστιμα, καλο ειναι να ρωτησετε που και εφοσον επιτρεπεται παντα το δασαρχειο...

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Τα περισσοτερα μονοπατια εχουν κλεισει για τα μηχανοκινητα μετα την μεγαλη πυρκαγια, φυλαει το δασαρχειο και βαζει πολυ μεγαλα προστιμα, καλο ειναι να ρωτησετε που και εφοσον επιτρεπεται παντα το δασαρχειο...
    Το Δασαρχείο θα σου πει οτι απαγορεύεται παντού... σε ολες τις ζώνες του Δρυμού ακόμα και χαμηλά στη βαρυμπομπη μεχρι το ολυμπιακο χωριο κάτω .
    Πάντως απο τα πιστάκια μεχρι τα βασιλικα κτήματα και δροσοπήγη υπάρχουν 100δες μονοπάτια μακριά απο το κόσμο που μπορεί κανεις να κινηθει χωρις πολλά προβλήματα.

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2018
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν εκεί έξω ομοιοπαθεις..
    Εξηγουμαι
    Αρχάριος στο χώρο του εντούρο, αγόρασα μηχανάκι χωμάτινο κ ψάχνω για παρεάκι υπό προϋποθέσεις!

    1) χαβαλες! Την βόλτα θέλω να την κάνω για να γουστάρω κ (προς το παρόν τουλάχιστον) φοβάμαι να ανοίξω το γκάζι κ να του πιω το αίμα! Οπότε ζητούνται άτομα φυσιολάτρες περισσότερο παρά hard core εντουραδες
    2) βόλτα κάνουμε όχι συναγωνισμό για να πετάμε πέτρες κ λασπες στον πίσω μας
    3) δε ξέρω αν συνάδει με το άθλημα, αλλά μια στάση για τσιγάρο που κ που δε θα με χάλαγε...
    4) προτιμώ την Πάρνηθα, από την Βαρυμπόμπη, επειδή δεν την προτιμούν τόσο πολύ οι εντουραδες οπότε να μην έχω τόσο πολύ το άγχος τι θα συναντήσω στην στροφή

    Επίσης, είμαι 37 ετών κ έχω κοιλιτσα. κ βολεύει περισσότερο τα πρωινά του Σαββάτου
    Kalispera file. Arxika sygnomi gia ta greeklish alla exw thema pliktrologiou...
    Omoiopatheis eimai ... An kai palios eduras thymithika pali ta niata mou (40ris gar pia...) kai prosfata pira ena katsikaki gia na voltarw xalara ki oxi gia na skotothw ... Varimpopi exw vrei foveres diadromes. Profanos tis kseroun poloi edw mesa. Alla kai Penteli pou agapaw. Mesa kai gia Parnitha vevaia.
    Opote thes steile mou kai syntonizomaste. Apla na sou pw oti logo douleias kai paidiou voltarw kyriws Kyriakes prwi... ;-)

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Βαρυμπόμπη βγαίνω πολύ συχνά...αρκετές φορές και μόνος....όταν είμαι μόνος κάθομαι χαμηλά στα πιστάκια και ξεδίνω...

    άμα δείτε τρέιλερ στην πρώτη είσοδο χαμηλά εκεί μετά την γέφυρα στην ευθεία του Γιαννακοπουλου, εκεί που κάνει ένα ανηφοράκι και μπαίνεις χώμα, συνήθως είμαι μέσα...

    Κυριακή ψιλοαποφεύγω το βουνό γιατί παίζει πολύ ποδηλάτης με αυξανόμενο τα τελευταία χρόνια υφάκι οτι το βουνό μας ανήκει και οι εντουράδες είναι μιάσματα..αλλα και οικογένειες που κυκλοφορούν μέσα στο βουνό για βόλτα..

    οπότε συνήθως Παρασκευή μεσημέρι ή Σάββατο μετά τις 11...κάπως έτσι.

    Παύλος με καβασω klx450r άμα δείτε το πράσινο κάντε ένα νεύμα.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 17:21
  2. Για Πανελλήνια Χειμερινή στην λίμνη Πλαστήρα...
    από Bil στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2005, 19:52
  3. ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΗ ΒΟΛΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ?????
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 204
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 19:52
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 10:20
  5. για την αποβαση στην ιταλια...νεωτερα
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 11:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF