Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 160

Θέμα: BMW HP2 Enduro

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Ηταν και καλα ανταγωνιστες με το super enduro. Το super enduro ομως ειναι "πιο" σε ολα του.
    Ετυχε να βρεθω σε βολτα που ειχαν και τα 2 μηχανακια.Και το 950 και το hp.Το hp το ειχε ενας τυπος που ηταν σαν να οδηγουσε το παπακι του.Σουζες παντου.Εγω ειχα ενα ντιαρ 350 και στη κυριολεξια σκαρφαλωναμε ενα βουνο.Εκει που ανε βηκε αυτος εγω δεν πηγαινα με τιποτα.Το μηχανακι εχει απιστευτες δυνατοτητες και οντος κανει αυτο που λεει.Ειναι εντουρο.Αρκει βεβαια αυτος που το οδηγαει οπος ειπε και οσαπιλα παραπανω να εχει χερια.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Αυτός ο ίδιος με τα χέρια θα πάει 3 φορές πιο μακριά, με το ένα χέρι στην τσέπη και σταυροπόδι, με ένα πραγματικό εντούρο μηχανάκι, που κοστίζει τα μισά λεφτά. Μη λέμε συνέχεια τα ίδια. Αν έχεις χέρια και με Χάρλεϊ πας στο βουνό. Αυτό δεν κάνει τις Χάρλεϊ εντούρο. Ή καλά μηχανάκια.

    Και δεν ξέρω τι εννοεί ο σπαρίλας "175 κιλά". Το μηχανάκι είναι κοντά στα 200 κιλά. Εκτός αν το κουβαλάς στον ώμο, οπότε μπορεί να είναι και 175.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτός ο ίδιος με τα χέρια θα πάει 3 φορές πιο μακριά, με το ένα χέρι στην τσέπη και σταυροπόδι, με ένα πραγματικό εντούρο μηχανάκι, που κοστίζει τα μισά λεφτά. Μη λέμε συνέχεια τα ίδια. Αν έχεις χέρια και με Χάρλεϊ πας στο βουνό. Αυτό δεν κάνει τις Χάρλεϊ εντούρο. Ή καλά μηχανάκια.

    Και δεν ξέρω τι εννοεί ο σπαρίλας "175 κιλά". Το μηχανάκι είναι κοντά στα 200 κιλά. Εκτός αν το κουβαλάς στον ώμο, οπότε μπορεί να είναι και 175.
    Μη πιασουμε τωρα το θεμα κοστους γιατι δε θα βγαλουμε ακρη.Αυτος που περνει ενα μηχανακι 20 χιλιαρικα το κανει για πολους λογους.Ο πιο βασιμος ειναι γιατι μπορει.Και σενα το μτ κανει 8 χιλιαρικα και μπορει να κανει την ιδια δουλεια με ενα παλιο γυμνο του χιλιαρικου.

    Ησος δε το εχεις δει απο κοντα και σε βολτα.Δε λεω οτι το συμπαθω(δε μου αρεσουν οι boxer κοινητηρες αισθητικα)αλλα το μηχανακι ειναι εντουρο.Δεν ειναι ουτε χαρλει ουτε περναει απλα χωματοδρομους.Αντιθετως τους καταπινει και βγαζει γουστα.Δε μπορει να το βαζουν στο esberg rodeo και συ ρε μπλιτζ να μη το λες εντουρο.Κατι θα ξερουν αυτοι παραπανω απο εμας ε???
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτός ο ίδιος με τα χέρια θα πάει 3 φορές πιο μακριά, με το ένα χέρι στην τσέπη και σταυροπόδι, με ένα πραγματικό εντούρο μηχανάκι, που κοστίζει τα μισά λεφτά. Μη λέμε συνέχεια τα ίδια. Αν έχεις χέρια και με Χάρλεϊ πας στο βουνό. Αυτό δεν κάνει τις Χάρλεϊ εντούρο. Ή καλά μηχανάκια.

    Και δεν ξέρω τι εννοεί ο σπαρίλας "175 κιλά". Το μηχανάκι είναι κοντά στα 200 κιλά. Εκτός αν το κουβαλάς στον ώμο, οπότε μπορεί να είναι και 175.


    Βρε ποντικα αντιλογίας..
    Το hp2 δεν βγήκε για να αντικαταστήσει τα καθαρόαιμα ελαφριά εντουρο ,ούτε και να τα νικήσει φυσικά.

    Βγήκε για να δείξει ότι μια μηχανή 1000+ κυβικών , 100+ίππων και 200 κιλών μπορεί να κάνει ανταγωνιστικό εντουρο.
    Και το συγκεκριμένο μπορούσε.

    Τώρα, γιατί υπήρχε αυτή η ανάγκη...γιατί μπορούσαν στην BMW..

    Για να τα κάνει αυτά βέβαια,είχε αρκετές και σοβαρές διαφορές με τα απλά gs ,και φυσικά μεγάλο κόστος.

    Για αυτό έγινε limited edition , συλλεκτικό, μόνο για γνωστές κλπ

    Να ζούμε να το θυμόμαστε..

  5. #20
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μη πιασουμε τωρα το θεμα κοστους γιατι δε θα βγαλουμε ακρη.Αυτος που περνει ενα μηχανακι 20 χιλιαρικα το κανει για πολους λογους.Ο πιο βασιμος ειναι γιατι μπορει.Και σενα το μτ κανει 8 χιλιαρικα και μπορει να κανει την ιδια δουλεια με ενα παλιο γυμνο του χιλιαρικου.

    Ησος δε το εχεις δει απο κοντα και σε βολτα.Δε λεω οτι το συμπαθω(δε μου αρεσουν οι boxer κοινητηρες αισθητικα)αλλα το μηχανακι ειναι εντουρο.Δεν ειναι ουτε χαρλει ουτε περναει απλα χωματοδρομους.Αντιθετως τους καταπινει και βγαζει γουστα.Δε μπορει να το βαζουν στο esberg rodeo και συ ρε μπλιτζ να μη το λες εντουρο.Κατι θα ξερουν αυτοι παραπανω απο εμας ε???
    Σχετικά με το οικονομικό, όχι, κανένα παλιό γυμνό του χιλιάρικου δεν μπορεί να είναι το ίδιο με ένα καινούριο μηχανάκι, οπότε θα προσποιηθώ ότι δεν το είπες ποτέ.

    Τι θέση πήρε στο Erzberg; Πόσους αγώνες έχει κερδίσει η μπεμβέ στο rodeo; Θα σου πω εγώ. 0. Κι εγώ μπορώ να πάω με το ΜΤ και να έχω την ίδια ακριβώς επιτυχία. Σβηστό κιόλας, τα ίδια θα καταφέρω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Βρε ποντικα αντιλογίας..
    Το hp2 δεν βγήκε για να αντικαταστήσει τα καθαρόαιμα ελαφριά εντουρο ,ούτε και να τα νικήσει φυσικά.

    Βγήκε για να δείξει ότι μια μηχανή 1000+ κυβικών , 100+ίππων και 200 κιλών μπορεί να κάνει ανταγωνιστικό εντουρο.
    Και το συγκεκριμένο μπορούσε.

    Τώρα, γιατί υπήρχε αυτή η ανάγκη...γιατί μπορούσαν στην BMW..

    Για να τα κάνει αυτά βέβαια,είχε αρκετές και σοβαρές διαφορές με τα απλά gs ,και φυσικά μεγάλο κόστος.

    Για αυτό έγινε limited edition , συλλεκτικό, μόνο για γνωστές κλπ

    Να ζούμε να το θυμόμαστε..
    Το μηχανάκι γράφει "Enduro" στο όνομα. Το τι, πώς, γιατί, με απασχολεί ελάχιστα. Διαφημίζεται ως εντούρο, αν δεν μπορεί να κρατηθεί δίπλα σε ΚΤΜ και Berg, στις κορυφές του Karakoram, είναι κακό.

    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 26/03/2018 στις 23:34.
    Life begins at 45°.

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με το οικονομικό, όχι, κανένα παλιό γυμνό του χιλιάρικου δεν μπορεί να είναι το ίδιο, οπότε θα προσποιηθώ ότι δεν το είπες ποτέ.

    Τι θέση πήρε στο Erzberg; Πόσους αγώνες έχει κερδίσει η μπεμβέ στο rodeo; Θα σου πω εγώ. 0. Κι εγώ μπορώ να πάω με το ΜΤ και να έχω την ίδια ακριβώς επιτυχία. Σβηστό κιόλας, τα ίδια θα καταφέρω.



    Το μηχανάκι γράφει "Enduro" στο όνομα. Το τι, πώς, γιατί, με απασχολεί ελάχιστα. Διαφημίζεται ως εντούρο, αν δεν μπορεί να κρατηθεί δίπλα σε ΚΤΜ και Berg, στις κορυφές του Karakoram, είναι κακό.

    Ναι, αλλά για το ΣΟΎΠΕΡ εντουρο της ΚΤΜ δεν λέτε τίποτα...

    Αλλά τέτοιοι είστε...χειτερζ..

    Υγ: στο ερτζμπεργκ η καλύτερη θέση του ήταν η 6η

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Ε το παίρνω πίσω τότε. Για 6η θέση, σβηστός, ίσως χρειαστώ μια καλή κατηφόρα.



    Τα ΚΤΜ εμπνέουν μόνο σεβασμό, ακόμα κι από γιαπωνεζόφιλους.
    Life begins at 45°.

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε το παίρνω πίσω τότε. Για 6η θέση, σβηστός, ίσως χρειαστώ μια καλή κατηφόρα.



    Τα ΚΤΜ εμπνέουν μόνο σεβασμό, ακόμα κι από γιαπωνεζόφιλους.


    Πάντως, όντως ήταν πολύ περίεργο μηχάνημα..

    Πανάκριβο.. τότε, αν θυμάμαι καλά ,ήταν αρκετά παραπάνω και από την φουλ κομπλέ έκδοση του gs adv.

    Σπαρτιατικό. Χωρις Abs , όργανα, ζελατίνες, υποπλαίσια για βαλίτσες κλπ.
    Χωρίς τελελε μπροστά, αλλά με usd wp. Και πίσω παραλε αλλά χωρίς λάδι για μείωση βάρους.

    Πιο πολύ θα του ταίριαζε να ήταν μια μοναδική κατασκευή ενός βελτιωτικου οίκου παρά ένα μηχανάκι παραγωγής.

    Από συλλεκτικής άποψης, μάλλον έχει ,και στο μέλλον περισσότερη, αξία

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με το οικονομικό, όχι, κανένα παλιό γυμνό του χιλιάρικου δεν μπορεί να είναι το ίδιο με ένα καινούριο μηχανάκι, οπότε θα προσποιηθώ ότι δεν το είπες ποτέ.

    Δεν ειπα οτι ειναι ιδιο ενα παλιο με ενα καινουριο μηχανακη.Ειπα οτι μπορει να κανει την ιδια δουλεια.Σου παραδιγματιζω.Εχεις το r1 και εχω ενα fzr 1000 exup. καλοδιατηρημενο.Μια χαρα θα παμε βολτα μαζι.Και εγω θα στριψω οπος εσυ και θα ειμαι αξιος αντιπαλος σου.

    Εχεις το Σουπερ τενερε 660 και εχω το τενερε 660 του 90.Μια χαρα θα κανουμε χωμα και οι 2.Θα πεξουμε μαζι και θα σταθω διπλα σου.

    Ξερω οτι ειμαι υπερβολικος στα παραπανω.Δε πεταω στα συνεφα ουτε κοιμαμε τον υπνο του δικαιου.Ενα παλιο μηχανακι ειναι παλιο.Το καινουριο ειναι καινουριο.Απλα λεω οτι αν δεν εχεις να σκασεις 10 χιλιαρικα μπορεις να βρεις με πολυ λιγα λεφτα ενα οχημα που θα φτανει τις δυνατοτητες του οχηματος που ηθελες να αγορασεις καινουριο.Αν ειχα και εγω λεφτα σιγουρα θα επερνα κατι αλλο και οχι μια μηχανη 20αετιας που εχω τωρα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ειναι ενα enduro μηχανακι με 175 κιλά βάρος και 105 ιππους στον τροχό στις 7000 και ροπή 11 κιλά στις 5500. Με το GS δεν έχει καμμία σχέση βασικά εκτός απο την τιμη.
    Οποιος εχει χερια κανει θαυματα με αυτο το πράγμα. Για την καφετερια δεν κανει!

    Οι Γερμανοί είχαν το θράσος να κατεβασουν και ομάδα στο erzberg με HP2.
    https://youtu.be/hvVMX-QfvTY

    Επίσης όσο και να γελάνε κάποιοι άσχετοι η τιμή είναι λογική και το έχει βάλει κι εξω κι αυτός φυσικά αγγελία.
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...=MB&usage=USED
    Το συγκεκρινένο HP2 το ξέρω πολύ καλά, είναι "αδούλευτο" και τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά. Είναι πια πολύ δύσκολο να βρεις τόσο καθαρό hp2.

  11. #26
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπα οτι ειναι ιδιο ενα παλιο με ενα καινουριο μηχανακη.Ειπα οτι μπορει να κανει την ιδια δουλεια.Σου παραδιγματιζω.Εχεις το r1 και εχω ενα fzr 1000 exup. καλοδιατηρημενο.Μια χαρα θα παμε βολτα μαζι.Και εγω θα στριψω οπος εσυ και θα ειμαι αξιος αντιπαλος σου.

    Εχεις το Σουπερ τενερε 660 και εχω το τενερε 660 του 90.Μια χαρα θα κανουμε χωμα και οι 2.Θα πεξουμε μαζι και θα σταθω διπλα σου.

    Ξερω οτι ειμαι υπερβολικος στα παραπανω.Δε πεταω στα συνεφα ουτε κοιμαμε τον υπνο του δικαιου.Ενα παλιο μηχανακι ειναι παλιο.Το καινουριο ειναι καινουριο.Απλα λεω οτι αν δεν εχεις να σκασεις 10 χιλιαρικα μπορεις να βρεις με πολυ λιγα λεφτα ενα οχημα που θα φτανει τις δυνατοτητες του οχηματος που ηθελες να αγορασεις καινουριο.Αν ειχα και εγω λεφτα σιγουρα θα επερνα κατι αλλο και οχι μια μηχανη 20αετιας που εχω τωρα.
    Δεν έχεις άδικο σε αυτά που γράφεις, όπως τα γράφεις.





    Αλλά είσαι εκτός θέματος. Εδώ κράζουμε τα μπεμβέ.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Είναι πια πολύ δύσκολο να βρεις τόσο καθαρό hp2.
    Ε ναι, όλα τα υπόλοιπα είναι λασπωμένα μέχρι τις μανέτες, με τόσο εντούρο.







    Σόρι, είμαι ασυγκράτητος. Κάποιος να με μπανάρει.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπα οτι ειναι ιδιο ενα παλιο με ενα καινουριο μηχανακη.Ειπα οτι μπορει να κανει την ιδια δουλεια.Σου παραδιγματιζω.Εχεις το r1 και εχω ενα fzr 1000 exup. καλοδιατηρημενο.Μια χαρα θα παμε βολτα μαζι.Και εγω θα στριψω οπος εσυ και θα ειμαι αξιος αντιπαλος σου.

    Εχεις το Σουπερ τενερε 660 και εχω το τενερε 660 του 90.Μια χαρα θα κανουμε χωμα και οι 2.Θα πεξουμε μαζι και θα σταθω διπλα σου.

    Ξερω οτι ειμαι υπερβολικος στα παραπανω.Δε πεταω στα συνεφα ουτε κοιμαμε τον υπνο του δικαιου.Ενα παλιο μηχανακι ειναι παλιο.Το καινουριο ειναι καινουριο.Απλα λεω οτι αν δεν εχεις να σκασεις 10 χιλιαρικα μπορεις να βρεις με πολυ λιγα λεφτα ενα οχημα που θα φτανει τις δυνατοτητες του οχηματος που ηθελες να αγορασεις καινουριο.Αν ειχα και εγω λεφτα σιγουρα θα επερνα κατι αλλο και οχι μια μηχανη 20αετιας που εχω τωρα.
    Δε θα σταθεις ποτε και πουθενα πρωτον γιατι ο πλίτσερ ειναι πιλοταρα και οδηγαει το mt και οτι αλλο του δωσεις σαν f16........

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	backdrop3382.jpg 
Προβολές:	183 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	394415


    Και δεύτερον και ας το δουμε σοβαρα(λεμε τωρα)που δε γινεται αλλα.. αρα αν καταλαβα καλα αν εγω εχω στα χερια μου ενα R1 2017 και εσυ ενα FZR 1000 EXUP οπως λες και θεωρεις οτι σε μια ''γρηγορη βολτα'' (λεμε και καμια μαλακια) θα εισαι διπλα μου.....χμμμ μισο...
    .
    .
    .

    Ρημαδες εταιριες μας εχετε ταράξει στο μαρκετινγκ τελικα...τσαμπα τοση μελετη και αλλαγές στα μηχανάκια τα τελευταία 20 χρονιά...ολα ηταν ενα ψεμα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Δε θα σταθεις ποτε και πουθενα πρωτον γιατι ο πλίτσερ ειναι πιλοταρα και οδηγαει το mt και οτι αλλο του δωσεις σαν f16........

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	backdrop3382.jpg 
Προβολές:	183 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	394415


    Και δεύτερον και ας το δουμε σοβαρα(λεμε τωρα)που δε γινεται αλλα.. αρα αν καταλαβα καλα αν εγω εχω στα χερια μου ενα R1 2017 και εσυ ενα FZR 1000 EXUP οπως λες και θεωρεις οτι σε μια ''γρηγορη βολτα'' (λεμε και καμια μαλακια) θα εισαι διπλα μου.....χμμμ μισο...
    .
    .
    .

    Ρημαδες εταιριες μας εχετε ταράξει στο μαρκετινγκ τελικα...τσαμπα τοση μελετη και αλλαγές στα μηχανάκια τα τελευταία 20 χρονιά...ολα ηταν ενα ψεμα...
    Ε τι να σου πει κανης τωρα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #29
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ε τι να σου πει κανης τωρα...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180327_110900.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	39,1 KB 
ID:	394416


    Θαύμα!
    Θαύμα!








    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #30
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180327_110900.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	39,1 KB 
ID:	394416


    Θαύμα!
    Θαύμα!








    Throttle that mysterious friend of ours

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW HP2 Sport παραγωγής
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2007, 11:55
  2. bmw HP2 Megamoto
    από pantheo στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2006, 17:52
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 05:30
  4. Bmw Hp2
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2005, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF