Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: τι ειναι η καμπανα και ποσο κανει??

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104

    τι ειναι η καμπανα και ποσο κανει??

    καλησπερα βρηκα ενα παπι κυμκο σπαικ 125 το δεινει φθηνα αλλα λεει θελει καμπανα??δεν εχω ιδεα τι ειναι ποσο θα μου κοστισει να το φτιξω αν αξιζει μπορειτε να μου πειτε?ευχαριστω..

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    καλησπερα βρηκα ενα παπι κυμκο σπαικ 125 το δεινει φθηνα αλλα λεει θελει καμπανα??δεν εχω ιδεα τι ειναι ποσο θα μου κοστισει να το φτιξω αν αξιζει μπορειτε να μου πειτε?ευχαριστω..
    Μακριά...

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μακριά...
    λιγο ποιο συγκεκριμενα γινετε φιλε μου....δηλαδη που ειναι στο μοτερ?ρωταω γιατι ακομα και αλλαγη μοτερ να χρειαζετε δε ξεπερναει τα 200 οποτε με συμφερει βαση της τιμης που το δινει τωρα αν ειναι να δωσω 100-150 αλλα παλι να μην εχω το κεφαλι μου υσυχο τοτε ναι μακρια..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    λιγο ποιο συγκεκριμενα γινετε φιλε μου....δηλαδη που ειναι στο μοτερ?ρωταω γιατι ακομα και αλλαγη μοτερ να χρειαζετε δε ξεπερναει τα 200 οποτε με συμφερει βαση της τιμης που το δινει τωρα αν ειναι να δωσω 100-150 αλλα παλι να μην εχω το κεφαλι μου υσυχο τοτε ναι μακρια..
    Πήρε ένας ηλεκτρολόγος στη δουλειά ένα καινούργιο πριν λίγα χρόνια ,του έχει βγάλει ότι ζημιά μπορείς να φανταστείς (συμπεριλαμβανομένης και καμπάνας).Όπως πάει κάποιος για σέρβις έτσι πάει αυτός σταθερά μια φορά το χρόνο για αποκατάσταση σοβαρής βλάβης...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	21564-21563_KAMPANA_FYGOKENTRIKOU_GY6_-_AGILITY_-HD200_ROC_2-w1000-h1000-1-85-1.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	96,3 KB 
ID:	394429

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    θα σας ζαλησω λιγο παιδια αλλος τωρα μου λεει (ετσι ακριβως το γραφει) "εχει προβλημα με ενα ανταλλακτικο στα ηλεκτρικα του."και θελει ηλεκτρικα"...ξανα μακρια?και αν μπορειτε και τιμεσ που θελουν στο περιπου κ αυτο και η καμπανα και οτι αλλο βρω...δεν ανοιγω αλλο"θεμα"(ωστε να σας ζαλιζω λιγοτερο)θα στελνω εδω τις αποριες μου...Σας ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη για τη ζαλαδα..

  6. #6
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    φιλε αμα βλεπεις και γραφει σε αγγελεια μοτο
    "εχει προβλημα στο..."
    "θελει επισκευη το...."
    και αλλα τετοια "ομορφα" προσπερασε τη με συνοπτικες διαδικασιες..
    γιατι πολυ απλα ΑΝ η φυση της ζημιας και το κοστος επισκευης ηταν σε λογικα πλαισια και συνεφερε,
    τοτε προφανως ο κατοχος θα το εφτιαχνε και δε θα το σκοτωνε...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    καμπανα λεμε αυτο το εξαρτημα που εχει μεσα τα δισκακια του συμπλεκτη και στο spike καινουργιο εχει γυρω στα 130€ γνησιο.
    https://static2.car.gr/6960271_0_b.jpg

    αν το ανοιξεις σιγουρα θα βαλεις δισκακια και ελατηρια καινουργια και μαζι με λαδια κλπ και εργατικα θα φτασεις σιγουρα γυρω στα 200€

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    θα σας ζαλησω λιγο παιδια αλλος τωρα μου λεει (ετσι ακριβως το γραφει) "εχει προβλημα με ενα ανταλλακτικο στα ηλεκτρικα του."και θελει ηλεκτρικα"...ξανα μακρια?και αν μπορειτε και τιμεσ που θελουν στο περιπου κ αυτο και η καμπανα και οτι αλλο βρω...δεν ανοιγω αλλο"θεμα"(ωστε να σας ζαλιζω λιγοτερο)θα στελνω εδω τις αποριες μου...Σας ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη για τη ζαλαδα..

    αν δεν ξερουμε ποιο ανταλλακτικο χρειαζεται δεν μπορουμε να σου πουμε αν αξιζει να το παρεις και ποσο θα κοστισει.
    βρες ενα που να μην εχει προβληματα και ας ειναι λιγο πιο ακριβο.
    θα τα γλυτωσεις απο επισκευες

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πήρε ένας ηλεκτρολόγος στη δουλειά ένα καινούργιο πριν λίγα χρόνια ,του έχει βγάλει ότι ζημιά μπορείς να φανταστείς (συμπεριλαμβανομένης και καμπάνας).Όπως πάει κάποιος για σέρβις έτσι πάει αυτός σταθερά μια φορά το χρόνο για αποκατάσταση σοβαρής βλάβης...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	21564-21563_KAMPANA_FYGOKENTRIKOU_GY6_-_AGILITY_-HD200_ROC_2-w1000-h1000-1-85-1.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	96,3 KB 
ID:	394429
    Παπί είναι το Spike, όχι σκούτερ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    καλησπερα βρηκα ενα παπι κυμκο σπαικ 125 το δεινει φθηνα αλλα λεει θελει καμπανα??δεν εχω ιδεα τι ειναι ποσο θα μου κοστισει να το φτιξω αν αξιζει μπορειτε να μου πειτε?ευχαριστω..
    Το απλό Spike 125 με ταμπούρο πίσω είναι , ή το Spike R 125 με δισκόφρενο πίσω;

    Γενικά πρόκειται για καλό παπί, με καλό πλαίσιο, 37mm μπροστινά καλάμια (το μοναδικό), και μονοσόκ ανάρτηση πίσω. Κλασσικά τρίζουν και ξεκολάνε τα πλαστικά, και γενικά έχει τα μειονεκτήματα των μέτριων παπιών, αλλά είναι δυνατό και κυρίως καλοστημένο (για παπί).

    Μια φουρνιά των R είχε κακοζυγισμένο μοτέρ, και ειδικά όταν το πήγαινες τέρμα συστηματικά, διαλούσε ότι μπορείς να φανταστείς. Το δικό μου, έκοψε βάσεις πλαισίου, έκοψε άκρη στροφαλοφόρου (το μοτέρ δούλευε αλλά δεν έδινε κίνηση σε τίποτα, τσέκαρε σε μηχανικό ότι το ''θελει καμπάνα'' δεν είναι κομμένο άκρο στροφαλοφόρου), έσκισε ντεπόζιτο βενζίνης, χάλασε το φλοτέρ του όργανου ποσότητας βενζίνης, έσπασε ψαλίδι, ξεβιδώθηκε το carb από τον λαιμό του εν κινήση, εννοείται σκορπίσαν τα πλαστικά, και έσπασε και ένα διάφραγμα στην εξάτμιση και κουδούνιζε. Εμένα ήταν στην εγγύηση όλα και αλλάχθηκαν (ναι, ΚΑΙ το πλαίσιο).

    Τσέκαρε ότι δεν είναι κανένα τέτοιο παρτάλι αυτό που θέλεις να πάρεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Παπί είναι το Spike, όχι σκούτερ.
    Το ξέρω ρε μάστορα δεν έγραψα πουθενά για σκούτερ, αν μιλάς τώρα για τη φωτό, έβαλα μια απλά για να του δείξω τι είναι η καμπάνα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το απλό Spike 125 με ταμπούρο πίσω είναι , ή το Spike R 125 με δισκόφρενο πίσω;

    Γενικά πρόκειται για καλό παπί, με καλό πλαίσιο, 37mm μπροστινά καλάμια (το μοναδικό), και μονοσόκ ανάρτηση πίσω. Κλασσικά τρίζουν και ξεκολάνε τα πλαστικά, και γενικά έχει τα μειονεκτήματα των μέτριων παπιών, αλλά είναι δυνατό και κυρίως καλοστημένο (για παπί).

    Μια φουρνιά των R είχε κακοζυγισμένο μοτέρ, και ειδικά όταν το πήγαινες τέρμα συστηματικά, διαλούσε ότι μπορείς να φανταστείς. Το δικό μου, έκοψε βάσεις πλαισίου, έκοψε άκρη στροφαλοφόρου (το μοτέρ δούλευε αλλά δεν έδινε κίνηση σε τίποτα, τσέκαρε σε μηχανικό ότι το ''θελει καμπάνα'' δεν είναι κομμένο άκρο στροφαλοφόρου), έσκισε ντεπόζιτο βενζίνης, χάλασε το φλοτέρ του όργανου ποσότητας βενζίνης, έσπασε ψαλίδι, ξεβιδώθηκε το carb από τον λαιμό του εν κινήση, εννοείται σκορπίσαν τα πλαστικά, και έσπασε και ένα διάφραγμα στην εξάτμιση και κουδούνιζε. Εμένα ήταν στην εγγύηση όλα και αλλάχθηκαν (ναι, ΚΑΙ το πλαίσιο).

    Τσέκαρε ότι δεν είναι κανένα τέτοιο παρτάλι αυτό που θέλεις να πάρεις.


    Εσύ κράτησες μόνο την πινακίδα.....

    Κάθε φορά που πήγαινες συνεργείο και γυρνούσες σου λεγαν "μεγειά το μηχανάκι"
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  13. #13
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το απλό Spike 125 με ταμπούρο πίσω είναι , ή το Spike R 125 με δισκόφρενο πίσω;

    Γενικά πρόκειται για καλό παπί, με καλό πλαίσιο, 37mm μπροστινά καλάμια (το μοναδικό), και μονοσόκ ανάρτηση πίσω. Κλασσικά τρίζουν και ξεκολάνε τα πλαστικά, και γενικά έχει τα μειονεκτήματα των μέτριων παπιών, αλλά είναι δυνατό και κυρίως καλοστημένο (για παπί).

    Μια φουρνιά των R είχε κακοζυγισμένο μοτέρ, και ειδικά όταν το πήγαινες τέρμα συστηματικά, διαλούσε ότι μπορείς να φανταστείς. Το δικό μου, έκοψε βάσεις πλαισίου, έκοψε άκρη στροφαλοφόρου (το μοτέρ δούλευε αλλά δεν έδινε κίνηση σε τίποτα, τσέκαρε σε μηχανικό ότι το ''θελει καμπάνα'' δεν είναι κομμένο άκρο στροφαλοφόρου), έσκισε ντεπόζιτο βενζίνης, χάλασε το φλοτέρ του όργανου ποσότητας βενζίνης, έσπασε ψαλίδι, ξεβιδώθηκε το carb από τον λαιμό του εν κινήση, εννοείται σκορπίσαν τα πλαστικά, και έσπασε και ένα διάφραγμα στην εξάτμιση και κουδούνιζε. Εμένα ήταν στην εγγύηση όλα και αλλάχθηκαν (ναι, ΚΑΙ το πλαίσιο).

    Τσέκαρε ότι δεν είναι κανένα τέτοιο παρτάλι αυτό που θέλεις να πάρεις.
    Εσυ τωρα αυτο το λες "καλο" παπι ρε φιλε?Δε εμεινε ζημια για ζημια που να μη βγαλει θα μας τρελανεις??? Τι διαβαζουν τα ματια μου ΘΕΕ μου.. Εγω ας πουμε "καλο" παπι θα λεγα π.χ το Honda Astrea Grand

  14. #14
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Εσυ τωρα αυτο το λες "καλο" παπι ρε φιλε?Δε εμεινε ζημια για ζημια που να μη βγαλει θα μας τρελανεις??? Τι διαβαζουν τα ματια μου ΘΕΕ μου.. Εγω ας πουμε "καλο" παπι θα λεγα π.χ το Honda Astrea Grand
    Kαλό για τον μηχανικό που το έφτιαχνε (πολυκατοικία έκανε με δαύτο )τι δεν καταλαβαίνεις;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Εσυ τωρα αυτο το λες "καλο" παπι ρε φιλε?Δε εμεινε ζημια για ζημια που να μη βγαλει θα μας τρελανεις??? Τι διαβαζουν τα ματια μου ΘΕΕ μου.. Εγω ας πουμε "καλο" παπι θα λεγα π.χ το Honda Astrea Grand
    Δεν βγαινουν πια τετοια εργαλεια ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τι ειναι και τι κανει...
    από TROOPER στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 11:37
  2. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 14:30
  3. Τι ειναι δημοκρατια και τι δεν ειναι...
    από stavrogin στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2006, 17:02
  4. τι ειναι περιπου 18cm και λατρευουν οι γυναικες;
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2004, 15:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF