Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: ΑΓΟΡΑ TUONO 2006-10 ΓΝΩΜΕΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

  1. #1
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95

    Arrow ΑΓΟΡΑ TUONO GEN 2 2006-2010 ΓΝΩΜΕΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

    Αγαπητοι φιλοι καλησπερα.

    Καθοτιν διανυω τα 2α αντα, και με εχει πιασει η κλιμακτηριος, σκεφτομαι να κανω
    πραγματα που ηθελα αλλα δεν μπορουσα (λογω οικονομκων) νεοτερος.
    Οχι οτι τωρα ειμαι ματσωμενος, αλλα το κοντρολαρω το πραγμα..

    Το Hayabusa μια χαρα τουμπανο ειναι, και κανει τα παντα σχεδον καλα, αλλα σκεφτομαι να του κανει παρεα
    και ενα Tuono (GEN2) , το οποιο γουσταρω εδω και 15 χρονια περιπου.
    Πλαισιαρα, ψαλιδαρα,φρεναρες, μοτερουκλα!! Και χαρακτηρα ευρωπαικο, που δεν ειχα ποτε..
    (FΖ 750 86, R1 2002, Hayabusa 2008, και Honda SH150 2008, οι προηγουμενες moto)

    Το budget που διαθετω ειναι μεχρι 5.500 max. Θα τσονταρει και ο πεθερος δανεικα βεβαια
    Στο ζουμι λοιπον:
    Τι πρεπει να προσεξω? Πασχουν καπου τα μοντελα 2ης γενιας?

    Παραθετω καποια links σημερινα να μου πειτε την γνωμη σας

    1.Αυτο ειναι τουμπανο δεν χρειαζεται τιποτα απο αναβαθμισεις - στην τιμη θα το παζαρεψω, με 5,400 θα το δωσει ελπιζω
    https://www.car.gr/11146629-aprilia-tuono-1000-r

    2. Το 2ο πολυ καλη τιμη, απο χρωμα δεν με τρελαινει, θετικο το βιβλιο service
    https://www.car.gr/11851690-aprilia-tuono-1000-r

    3. Αυτο ειναι Κρητη *ποιος να το τσεκαρει εκει, αλλα κατι δεν παει καλα. Λιγα χιλιομετρα και πολυ χαμηλη τιμη.
    Φαινεται καθαρο αλλα γιατι τοσο χαμηλα (το φτηνο το κρεας τα σκυλια το τρωνε λενε)
    https://www.car.gr/11853299-aprilia-tuono

    4. Αυτο μου αρεσει αρκετα (το εχει κανει τουριστικο ο τυπος!!!) και μαλλον δεν το εχει σκισει.
    Αρνητικο οτι δεν εχει βιβλιο service (του εστειλα μηνυμα) Πιστευω οτι με 5.200 θα το δωσει
    https://www.car.gr/12765779-aprilia-...r-tuono-1000-r

    5. Το 5ο φοραει Ohlins πισω, Ohlins stabilizater τιμονιου, Mivv εξατμισεις, αλλα εχει σχεδον 40.000κμ
    Με 5,000 πιστευω ο.κ https://www.car.gr/12375286-aprilia-tuono-1000-r

    Θα εκτιμησω τις συμβουλες σας, σας ευχαριστω εκ των προτερων!
    Τελευταία τροποποίηση από volde27; 01/04/2018 στις 20:23.

  2. #2
    καλο μηχανακι ειναι πυραυλος...ροπηηηηηηηη να φαν κι κοτες...
    Απλα παρε αν βρεις αυτο με το rotax μοτερ.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Καλησπέρα φίλε μου. Αν και σε βλέπω αποφασισμένο για το βήμα αυτό θέλω να σου πω ένα πράγμα μόνο. Τα "αγωνιστικά" της aprilia( rsv, tuono, sxv) είναι η απόλυτη οδηγική ευχαρίστηση!! Όμως τα πιεσμένα μοτερ της είναι πυροτεχνήματα! Αν λοιπόν είσαι αναβάτης που το τσαλακώνεις το γκάζι σκέψου το 2 φορές γιατί μπορεί να σε βάλει σε οικονομικούς μπελάδες...

  4. #4
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Obilivion Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου. Αν και σε βλέπω αποφασισμένο για το βήμα αυτό θέλω να σου πω ένα πράγμα μόνο. Τα "αγωνιστικά" της aprilia( rsv, tuono, sxv) είναι η απόλυτη οδηγική ευχαρίστηση!! Όμως τα πιεσμένα μοτερ της είναι πυροτεχνήματα! Αν λοιπόν είσαι αναβάτης που το τσαλακώνεις το γκάζι σκέψου το 2 φορές γιατί μπορεί να σε βάλει σε οικονομικούς μπελάδες...
    Φιλε Obilivion καλησπερα.
    Για την αξιοπιστια του μοτερ του Tuono, δεν διαβασα κατι αρνητικο, οσο εψαξα στο moto.gr.
    Καταρχην θεωρω οτι ολα τα μεταχειρισμενα ειναι λαχεια.. Θελουν προσοχη και καλο ελεγχο.

    Εαν τα service γενικοτερα γινονται οπως και οποτε προτεινει ο κατασκευαστης, τοτε μειωνεις τις πιθανοτητες για παλτο.
    Παιζει ρολο και ο προηγουμενος κατοχος βεβαια, και πως το εχει δουλεψει.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Μιλάω κυρίως για καινούρια! Πόσο μάλλον πια για τα μεταχειρισμένα. Δεν νομίζω ότι θα αλλάξεις γνώμη, απλά θεώρησα να το αναφέρω! Όπως και να έχει εύχομαι να το χαρείς ότι και να διαλέξεις!!

  6. #6
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Obilivion Προβολή μηνύματος
    Μιλάω κυρίως για καινούρια! Πόσο μάλλον πια για τα μεταχειρισμένα. Δεν νομίζω ότι θα αλλάξεις γνώμη, απλά θεώρησα να το αναφέρω! Όπως και να έχει εύχομαι να το χαρείς ότι και να διαλέξεις!!
    Μηπως αναφερεσαι για τα τελευταια μοντελα με το 4κυλινδρο μοτερ? Ο Rotax ειναι αξιοπιστος και αυτο το μοντελο κοιταζω 2006-2010

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Κυρίως για αυτά! Μην σε σκοτίζω όμως!! Πάρετο αν σε ευχαριστεί. Άλλωστε οδηγικά θα σε καταευχαριστήσει!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από volde27 Προβολή μηνύματος
    Τι πρεπει να προσεξω?
    Τον πεθερο σου
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #9
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Εγραψες!!!! Παντως δεν θα υπογραψω γραμματια!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2012
    Μηνύματα
    115
    Αυτό που έβαλες από Χανιά,το παλικάρι είναι φίλος.

    Πάρε το factory κατ' εμέ.Δώσε κάποια λεφτά παραπάνω για να ευχαριστηθείς πολύ περισσότερο.

  11. #11
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kotsosre Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έβαλες από Χανιά,το παλικάρι είναι φίλος.

    Πάρε το factory κατ' εμέ.Δώσε κάποια λεφτά παραπάνω για να ευχαριστηθείς πολύ περισσότερο.
    Θα κανω υπομονη, ετσι και αλλιως δεν βιαζομαι, αφου υπαρχει και το Busa.
    Παντως αυτη την περιοδο στο car δεν παιζει κατι απο Factory..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Αυτές να υποθέσω πως τις έχεις τσεκάρει και δεν τις αναφέρεις λόγω τιμής;Βασικά την πρώτη, την τρίτη και την τέταρτη.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2016
    Μηνύματα
    17
    Να το πάρεις το κορίτσι,μην ακούς άτομα που "είχαν ενα γνωστό".Το μόνο πρόβλημα που θα έχεις ειναι να βρίσκεις χρόνο για βολτες,να αλλάζεις λάστιχα και να βάζεις βενζίνη.Και εγω πιστέυω οτι καλύτερα είναι να πάρεις το Factory.Οχι γιατί το απλό είναι "λίγο" μόνο και μόνο για το μπλινκ μπλινκ της υπόθεσης..

  14. #14
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Αυτές να υποθέσω πως τις έχεις τσεκάρει και δεν τις αναφέρεις λόγω τιμής;Βασικά την πρώτη, την τρίτη και την τέταρτη.
    Φιλε leonida καλημερα
    Δεν εχω τσεκαρει καμμια ακομη. Εχθες εκανα ενα ξεσκαρταρισμα βαση τιμης-χιλιομετρων, και ξεχωρισα αυτες που εβαλα.

    Δεν εχω δει καθολου σε εμπορους, δεν τους εμπιστευομαι τους εβραιους! Μονο στο car απο ιδιωτες.
    Εαν εχει καποιος φιλο-γνωστο, που πουλαει Tuono σε κσλη κατασταση, ας με ενημερωσει.
    Τελευταία τροποποίηση από volde27; 02/04/2018 στις 10:16.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από volde27 Προβολή μηνύματος
    Φιλε leonida καλημερα
    Δεν εχω τσεκαρει καμμια ακομη. Εχθες εκανα ενα ξεσκαρταρισμα βαση τιμης-χιλιομετρων, και ξεχωρισα αυτες που εβαλα.

    Δεν εχω δει καθολου σε εμπορους, δεν τους εμπιστευομαι τους εβραιους! Μονο στο car απο ιδιωτες.
    Εαν εχει καποιος φιλο-γνωστο, που πουλαει Tuono σε κσλη κατασταση, ας με ενημερωσει.
    Καλημέρα!
    Καλά κάνεις αλλά θα πρότεινα να είσαι λίγο πιο ανοιχτός διότι δεν είναι απίθανο να βρεις κάτι ενδιαφέρον και σε έμπορο...άλλωστε και αυτοί από ιδιώτες αγοράζουν.Ο καλός έλεγχος σε κάποιον που ξέρει τη μηχανή είναι προαπαιτούμενο, είτε γίνει το deal με ιδιώτη είτε με μαγαζί.
    Εννοείται ότι κοιτάζεις τακτικά και εδώ, στο apriliabikers ή στα υπόλοιπα fora.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ APRILIA TUONO 2006
    από giannisfitros στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 274
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2015, 13:17
  2. ΑΓΟΡΑ Fazer 2006
    από smavrid στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF