Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Παιδιά Την Βοήθεια σας Παρακαλώ. ΞΑΦΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ CBFs 2009

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2018
    Μηνύματα
    29

    Παιδιά Την Βοήθεια σας Παρακαλώ. ΞΑΦΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ CBFs 2009

    Άν είσαι γκαντέμης. Λοιπον πάμε ....

    Η μηχανη αγοσάστηκε μεταχειρισμένη τον προηγούμενο Οκτώβριο 2017, όλα της τα Service έχουν γίνει στην ώρα τους (κ κάποια πιο νωρίς) στην HONDA Παπαγεωργίου στην Μιχαλακοπούλου.

    Βενζίνη μπαίνι μόνο Shell 97αρα καθε Τριτη απο ενα συγκεκρινένο βενζινάδικο στα Μελλίσια όπου βάζω τα τελευταία 2 χρόνιακ στο αμάξι και δεν έχω θέματα.
    Η μηχανή αγοράστηκε στα 67,000 χλμ και Ελέγθηκε μετά απο πρόταση ενός πελάτη μου που έχει το ίδιο Cbf '04 στην Honda ATS Moto στο Νέο Ηράκλειο(πήγα συστημένος δλδ).

    Απο τον οκτώβριο λοιπόν η μηχανή έχει πάει Πατρα,Ναυπακτο,Θήβα, και την χρησιμοποιώ καθημερινά κάνοντας 10ΧΛΜ πήγαινε έλα στην δουλειά, δεν μου έχει πέσει ούτε μπηκε χέρι μέσα μέχρι το μεγάλο Service που έκανα τώρα στα 72,000 στην Ats Moto και αυτό γιατί τα παιδιά μου φάνηκαν εντάξει και Γνώστες και είχαν και αρκετά καλά Reviews.

    To Service έγινε στις 23/03/2018 έχοντας 2/4 του ντεπόζιτου απο 97αρα Vpower απο την Shell Που προαν'εφερα, μετά απο ακριβώς 6 μέρες παιδιά και ενώ ΔΕΝ έχω βάλει βενζίνη ΟΥΤΕ έχει βρέξει ΟΥΤΕ την έχω πλύνει και ενώ έχω μέσα 1/4 βενζίνη (δλδ λίγο πιο κάτω απο την Τελευταία Γραμμή) στις 29/03/2018 φεύγω απο το μαγαζί μου την ανάβω να ζεσταθεί δουλεύει κανονικά κάνω περίπου 1χλμ προς το σπίτι και ξακινάει να σκοτσάρει σε 1ες-2ες έπρεπε να πάω πανω απο 3.000 στροφές και στο ρελαντί αρυθμίες να πηγαίνει απο τις 500-1200 και πάλι κάτω.

    Στο Service έγινε αλλαγή λαδιών μπουζί υγρά φρένων υγρά ψυγείου αλλά ΔΕΝ ανοιξαν καπάκι να ρυθμίσουν βαλβίδες που συνήθως γίνεται στα δικά μου χιλιόμετρα γιατι μου είπαν πως η μηχανή δούλευε τοσο χαρτί που ΔΕΝ χρειαζόταν.

    Την έχω μέσα απο την παρασκευή που μας πέρασε και περιμένω απάντηση.(Είμαι νέος στις μηχανές δεν έχω τόση εμπειρία)


    Γνώμες?

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Λίγο στην τύχη με τα συμπτώματα κάτι ηλεκτρολογικής φύσης. Μέτρα μπαταρία μήπως δεν φορτίζει, οπότε κοιτάς ανορθωτη , που πάσχουν τα Honda γενικά ή πηνία

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δεν εξηγείς πολύ καλά αλλά από τα λίγα που κατάλαβα δείχνει συμπτώματα ότι κάποιος κύλινδρος δεν δουλεύει.. Ειδικά αν κάνει σαν τρακτέρ που οργώνει... Είτε κάποιο μπουζί τα έπαιξε (συμβαίνει κι αυτό με καινούργιο μπουζί) είτε καμιά πίπα ξεκούμπωσε, είτε πολ/στής...

    Για ανορθωτή μην κοιτάς, αυτός αν χαλάσει θα το καταλάβεις αμέσως.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2018
    Μηνύματα
    29
    Χρηματικά τι μπορεί να σημαίνει ο Κύλινδρος SNIPER? Τα άλλα είναι στην εγγύηση θα τα βρούνε μάλλον.

    Τι δεν σας εξηγώ καλά?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    \

    Γνώμες?[/QUOTE]

    Nα κοιτάξεις αυτό που έιπε ο sniper. Tα μπουζί και τις μπουζοπίπες αν τις κουμπώσαν καλά στο service

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Yingo Προβολή μηνύματος
    Χρηματικά τι μπορεί να σημαίνει ο Κύλινδρος SNIPER? Τα άλλα είναι στην εγγύηση θα τα βρούνε μάλλον.

    Τι δεν σας εξηγώ καλά?
    Ποιος σου μίλησε για κύλινδρο; Για μπουζί και ηλεκτρικά θέματα μιλούσαμε.

    Τι δεν εξηγείς:
    Όταν ανοιγεις το γκάζι ανεβάζει στροφές και πως;
    Ακόμα και τέρμα γκάζι ανεβάζει ταχύτητα η μηχανή ή όχι;
    Η αίσθηση του κινητήρα είναι η φυσιολογική ή νοιώθεις να τρέμει όλη η μηχανή;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2018
    Μηνύματα
    29
    όταν ανοίγω γκάζι θα ανεβάσει στροφές αλλά με κάποια ελαφριά "κοψίματα"
    με τερμα γκάζι θα ανεβάσει ταχύτητα η μηχανή ναι
    τρέμει ολόληρη όπως το είπες.


    23/3 την πήρα απο το συνεργείο 29 απόγευμα το εμφάνισε.

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Yingo Προβολή μηνύματος
    όταν ανοίγω γκάζι θα ανεβάσει στροφές αλλά με κάποια ελαφριά "κοψίματα"
    με τερμα γκάζι θα ανεβάσει ταχύτητα η μηχανή ναι
    τρέμει ολόληρη όπως το είπες.


    23/3 την πήρα απο το συνεργείο 29 απόγευμα το εμφάνισε.
    ΟΚ, δες τις μπουζόπιπες αν είναι στη θέση τους, και τα μπουζί αν δίνουν σπινθήρα όλα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Yingo Προβολή μηνύματος
    Άν είσαι γκαντέμης. Λοιπον πάμε ....

    Η μηχανη αγοσάστηκε μεταχειρισμένη τον προηγούμενο Οκτώβριο 2017, όλα της τα Service έχουν γίνει στην ώρα τους (κ κάποια πιο νωρίς) στην HONDA Παπαγεωργίου στην Μιχαλακοπούλου.

    Βενζίνη μπαίνι μόνο Shell 97αρα καθε Τριτη απο ενα συγκεκρινένο βενζινάδικο στα Μελλίσια όπου βάζω τα τελευταία 2 χρόνιακ στο αμάξι και δεν έχω θέματα.
    Η μηχανή αγοράστηκε στα 67,000 χλμ και Ελέγθηκε μετά απο πρόταση ενός πελάτη μου που έχει το ίδιο Cbf '04 στην Honda ATS Moto στο Νέο Ηράκλειο(πήγα συστημένος δλδ).

    Απο τον οκτώβριο λοιπόν η μηχανή έχει πάει Πατρα,Ναυπακτο,Θήβα, και την χρησιμοποιώ καθημερινά κάνοντας 10ΧΛΜ πήγαινε έλα στην δουλειά, δεν μου έχει πέσει ούτε μπηκε χέρι μέσα μέχρι το μεγάλο Service που έκανα τώρα στα 72,000 στην Ats Moto και αυτό γιατί τα παιδιά μου φάνηκαν εντάξει και Γνώστες και είχαν και αρκετά καλά Reviews.

    To Service έγινε στις 23/03/2018 έχοντας 2/4 του ντεπόζιτου απο 97αρα Vpower απο την Shell Που προαν'εφερα, μετά απο ακριβώς 6 μέρες παιδιά και ενώ ΔΕΝ έχω βάλει βενζίνη ΟΥΤΕ έχει βρέξει ΟΥΤΕ την έχω πλύνει και ενώ έχω μέσα 1/4 βενζίνη (δλδ λίγο πιο κάτω απο την Τελευταία Γραμμή) στις 29/03/2018 φεύγω απο το μαγαζί μου την ανάβω να ζεσταθεί δουλεύει κανονικά κάνω περίπου 1χλμ προς το σπίτι και ξακινάει να σκοτσάρει σε 1ες-2ες έπρεπε να πάω πανω απο 3.000 στροφές και στο ρελαντί αρυθμίες να πηγαίνει απο τις 500-1200 και πάλι κάτω.

    Στο Service έγινε αλλαγή λαδιών μπουζί υγρά φρένων υγρά ψυγείου αλλά ΔΕΝ ανοιξαν καπάκι να ρυθμίσουν βαλβίδες που συνήθως γίνεται στα δικά μου χιλιόμετρα γιατι μου είπαν πως η μηχανή δούλευε τοσο χαρτί που ΔΕΝ χρειαζόταν.

    Την έχω μέσα απο την παρασκευή που μας πέρασε και περιμένω απάντηση.(Είμαι νέος στις μηχανές δεν έχω τόση εμπειρία)


    Γνώμες?
    Φιλε εδω θα ακουσεις πολλες αποψεις.

    Κοιταξε αντλια βενζινης, και φιλτρο αντλιας.
    Μαλλον απο εκει ειναι. Το φιλτρο ενδεχομενως να εχει βουλωσει.
    Παιζει και η μηχανη να καθοταν ακινητη για καιρο πριν πουληθει, και να ειχε αδειο ντεποζιτο.
    Μπορει να εχει πιασει σκουρια και να την κατεβαζει στο φιλτρο.

    Θα το λυσεις μην ανησυχεις

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Για να στο χουν 3 μέρες μέσα τώρα και να μην έχεις πάρει απάντηση κάτι άλλο τρέχει. Θα βάφουν αυγά

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2018
    Μηνύματα
    29
    Τιμές για τρόμπα γενικά πόσο παίζουν?? Με τα εργατικά μέσα.....?

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2018
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Για να στο χουν 3 μέρες μέσα τώρα και να μην έχεις πάρει απάντηση κάτι άλλο τρέχει. Θα βάφουν αυγά
    ουσιαστικά το πήγα Παρασκευή που μας πέρασε Σαββατο λειτουργεί μονο η έκθεση οπότε απο σήμερα θα παίξει έλεγχος. " Θα αλλάξω τα μπουζί" και ένα σωληνάκι που βρήκα ξερό. θα ελέγξουμε και την τρόμπα.

    ΤΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ?

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Yingo Προβολή μηνύματος
    ουσιαστικά το πήγα Παρασκευή που μας πέρασε Σαββατο λειτουργεί μονο η έκθεση οπότε απο σήμερα θα παίξει έλεγχος. " Θα αλλάξω τα μπουζί" και ένα σωληνάκι που βρήκα ξερό. θα ελέγξουμε και την τρόμπα.

    ΤΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ?
    Ναι, γιατί εσένα περίμενε λες κι δεν είχε άλλους πελάτες να εξυπηρετήσει. Ή θες να δουλέψει και το σ/κ για εσένα;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2018
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ναι, γιατί εσένα περίμενε λες κι δεν είχε άλλους πελάτες να εξυπηρετήσει. Ή θες να δουλέψει και το σ/κ για εσένα;
    Άντρα μου μην με παρεξηγείς, είμαι νουμπάς στις μηχανές έχουμε ακούσει όλοι για το τι συμβαίνει στα συνεργεία κ μόλις έχω αναλάμψει απο 1500€ στο αμάξι με ρύθμιση βαλβίδων.


    Τα νεύρα μου σμπαράλια, είχε άλλες 6 μηχανές μέσα δεν είπα να μείνει αγορίνα μου όλο το ΣΚ μέσα. Αλλά μου κάνει εντύπωση απο τις 10 το πρωί της παρασκευής είανι δεύτερα μεσημέρι και δεν έχει αλάξει ούτε τα μπουζί? Που όπως φένεται είναι το πρώτο βήμα?

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Yingo Προβολή μηνύματος
    . " Θα αλλάξω τα μπουζί" και ένα σωληνάκι που βρήκα ξερό. θα ελέγξουμε και την τρόμπα.
    Νόμιζα ότι σου έβαλε καινούρια. Μπορεί όταν πήγες να σου τσέκαρε τις πίπες , κάτι που φαντάζομαι ότι θα μπορούσες να κάνεις και μόνος σου αν το γνώριζες.Για την τρόμπα όντως θέλει λίγο χρόνο

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΓΚΑΛΟΠ - Την βοήθειά σας παρακαλώ
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2009, 11:41
  2. Την Βοήθεια σας παρακαλώ.....
    από PacMan στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2008, 13:09
  3. παιδια την βοηθεια σας
    από nik7119 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2008, 12:26
  4. την βοηθεια σας παρακαλω!
    από sanguini στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 21:22
  5. Παρακαλώ την βοήθεια σας......
    από angel-m στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2005, 17:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF