Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 33 από 33

Θέμα: HONDA NC 750 DC Αλλαγή ποδοφρενου σε μανετα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αν θεωρησουμε οτι μια τετοια πατεντα περναει κτεο.....
    πιστευετε οτι υπαρχει μαστορας που θα καθοταν να μελετησει και να υλοποιησει κατι τετοιο με κινδυνο να βρεθει κατηγορουμενος σε περιπτωση ατυχηματος;
    μιλαμε για μετατροπη στα φρενα εκτος εργοστασιακων προδιαγραφων και χωρις εγκριση τυπου........
    Ναι γιατί στο ΚΤΕΟ είναι όλοι γνώστες και ξέρουν τα μοντέλα επακριβώς.....Μια χαρά θα περάσει
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2018
    Μηνύματα
    8
    Και εγώ αυτό ήθελα να πω αλλά λέω άστο

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Koylis.x Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά σε ευχαριστώ για τα λόγια σου κ την κατανόηση σου, γιατί πραγματικά σε ένα φόρουμ να μην υπάρχει ένας εξυπνάκιας-κομπλεξικός που θα πετάξει την ρια του δεν υπάρχει!!!

    Άκου να δεις το βίωμα μου(και όποιος άλλος καλοπροαίρετος), οδηγώ σκούτερ 10 χρόνια, 8 έχω δίπλωμα μηχανής έχω καβαλήσει καμία 50ρια φορές μηχανή, λέω ότι ξέρω να οδηγώ μηχανή αλλά δεν έχω τον αέρα του σκούτερ, καβαλάω Σαρακακη το NC DC πάω μέχρι Σχιστό και γυρνάω (μόνο Καβάλας) δεν είχα τον αέρα, καπάκι παίρνω και δοκιμάζω Ιντεγκρα παθαίνω την πλάκα μου γυρνάω Ιερά οδό Αιγάλεω Θηβών πάλι πίσω, ένιωσα αμέσως τόσο οικία που ήθελα να το δοκιμάσω σε σφήνες σε κίνηση και τα λοιπά, (το ίδιο συνέβη και αργότερα με το X adv). τες πα για προσωπικούς λόγους δεν λέω κάτι να συγκρίνω εργαλεία αλλά θέλω το NC, και λέω δεν είμαι συνηθισμένος στο ποδοφρενο και δεν είχα την άνεση, γι'αυτό ρωτάω εδώ εάν ξέρει κάποιος κάποιον;!; και εάν είναι εφικτό να γίνει!

    Τώρα όμως μου δημιούργησες μία νέα απορία, εγώ(προσωπική μου άποψη) πίστευα τόσα χρόνια ότι πχ σε ένα φρενάρισμα επείγον μέσα στην πόλη, έχεις καλύτερη αίσθηση να έχεις τα φρένα στο χέρι! Υπάρχει κάτι τεκμηριωμένο πιο είναι καλύτερο ανάμεσα στα δύο η τελικά είναι θέμα γούστου και βολής ;
    Το ρωτάω γιατί πιστεύω σε λίγο καιρό θα το συνηθίσω το φρένο στο πόδι, αλλά είναι προτιμότερο τελικά κ γιατί;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jim Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά εχει καταντήσει αστεία η φάση , με τα φόρουμ γενικότερα και της εξυπνάδες που ακούς , μια και όλοι τους είναι σούπερ ντουπερ , και ξέρουν για τα πάντα , αλλά αυτό που δεν ξέρουν είναι να δώσουν μια καλοπροαίρετη συμβουλη...
    στο θέμα μας τώρα , εάν δεν σε νοιάζει το κόστος και η διαδικασία όλη και έχεις σκοπό να κρατήσεις αρκετο και την μηχανή σου ,καντο , εγώ πιστεύω ότι κάποιος που έρχεται από τα σκούτερ θα προτιμησει το φρενο στο χέρι !! και νομίζω ότι σε μια τετοιου είδους μοτοσυκλέτας (αυτόματη) θα ταιριάζει καλύτερα εκεί η Honda το έβαλε εκεί για λόγους μάρκετινγκ πιστεύω! επίσης νομίζω ότι το χέρι λειτουργεί πιο γρήγορα από το πόδι ,και εχει και καλύτερη αίσθηση !!!������������
    χεχεχεχεχε με κατι εξυπνάκηδες που μπαίνουν σε φόρουμ και θέλουν να πετσοκόψουν καινούργια μηχανάκια τι γίνετε?
    οκ ολα καλα ρε παλικάρια και κτεο και εγκρίσεις τύπου στα φρενα και την εκανες την μαγκιά μια χαρα.
    και κάθετε η σταβη και χαλαει κατι πρέπει να παει σε μαστορα το μοτο..
    θα το πας στην honda πατενταρισμενο και θα ζητήσεις εγγύηση? ακομα και κατι ασχετο να χαλασει θα σου πουνε το πείραξες φιλε δεν εχει εγγύηση ή μιλάς για μεταχειρισμένο και θα το πηγαίνεις σε εκτός αντιπροσωπίας συνεργεία. και για πες αμα χρειαστεί να παει στην honda και σου ράψουν ενα κουστούμι μεταξωτό γιατι ηθελες να κανεις την αρκούδια σου και πχ σε χρεωσουν μονάδα abs τι θα κάνεις? ολα αυτα θελουν το χρηματικό background αν τα εχεις μην φοβάσαι τπτ κοψε ραψε οτι θες.!!!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγη μοτερ σε honda chally 72cc
    από autosignaljohn στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2014, 18:57
  2. αλλαγή τιμονιου σε s.ten.750
    από stam2 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 17:08
  3. Αλλαγη λαδιων σε Honda Bros 400
    από dinoskid στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2012, 22:38
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΔΕΝΑΣ ΣΕ Honda-ΚΟΣΤΟΣ??
    από giospy στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2010, 22:22
  5. Αλλαγή γραναζιού σε honda innova
    από Georg_ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2008, 17:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF