Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Γνωριζετε καποιον αξιολογο ηλεκτρολογο εντος αττικης?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    657
    Εχει immobilizer?
    Αν ναι μπορει να τα παίζει και το κλειδί σου.
    Κανε μια δοκιμη με το δευτερο κλειδί και αν δεν στο ξανακανει τοτε ειναι το κλειδί.
    Αλλιως μετά πας σε αυτα που σου ειπαν οι απο πανου.

  2. #17
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Σε ένα yamaha που έκανε σβησιματα απροσδιοριστα σε στενάκια έως και στην εθνική με 220 το θέμα ήταν στον ίδιο τον διακόπτη.
    Βγήκε λοιπόν από την θέση του και ανοίχτηκε στα δύο. Το ένα τμήμα (δεν θυμάμαι πιο) τριφτικε σε ντουκοχαρτο 1000 πολύ απαλα πάνω σε επίπεδη επιφάνεια , η μία από τις 5 μπρούτζινες επαφές του ήταν σχεδόν αγρατζουνιστη! Η κακή επαφή λοιπόν του ίδιου του διακόπτη ήταν η αιτία.
    Για δες και εσύ.
    Όπως και να έχει καλό σου ψάξιμο.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    οταν ανοιγεις τον διακοπτη και δεν ακους τον χαρακτηριστικο θορυβο [αφου εχεις βρη τα καλωδια τις αντλιας] τσεκαρεις αν ερχετε ρευμα.αν ερχετε ρευμα τοτε κοιτας αντλια.αν δεν ερχετε ρευμα κοιτας τον ρελε.και αν και εκει δεν υπαρχει προβλημα κοιτας πλεξουδα οπως σου ειπαν οι απο πανω.
    αν και κατα πασα πιθανοτητα πιστευω πως ειναι, η αντλια, η ρελες.

  4. #19
    Ανοίγω πάλι το θέμα για ηλεκτρολόγο στην Αθήνα. Μου έχει παρουσιαστεί θέμα με τη μονάδα ABS σε hornet. Εχει αλλαχθεί η μονάδα αλλα το πρόβλημα παραμένει.

    Το έχει ήδη δει ένας απο τα ονόματα που αναφέρονται παραπάνω και ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο Honda.

    Μήπως έχει κάποιος να προτείνει ηλεκτρολόγο; Υπάρχει μήπως κανείς προς νότια;

  5. #20
    Στέλνω πάλι μήπως και το δεί κάποιος.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.343
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasiour Προβολή μηνύματος
    Ανοίγω πάλι το θέμα για ηλεκτρολόγο στην Αθήνα. Μου έχει παρουσιαστεί θέμα με τη μονάδα ABS σε hornet. Εχει αλλαχθεί η μονάδα αλλα το πρόβλημα παραμένει.

    Το έχει ήδη δει ένας απο τα ονόματα που αναφέρονται παραπάνω και ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο Honda.

    Μήπως έχει κάποιος να προτείνει ηλεκτρολόγο; Υπάρχει μήπως κανείς προς νότια;
    Συνήθως πρέπει να βγάζει κωδικούς το ABS. Έχεις το βιβλίο συντήρησης?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #22
    ναι εχω το shop manual, οταν το βάζω στο διαγνωστικό mode των κωδικών μου τον βγαζει κανονικα. Το θεμα ειναι οτι δοκίμασαν και αλλο αισθητήρα και παλι εβγαζε τον κωδικό. Πριν αλλαχτεί η μονάδα, ο αισθητήρας λειτουργούσε.

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2013
    Μηνύματα
    35
    Καλος ηλεκτρολόγος στην Ν.Ιωνια , Πολύχρονος

  9. #24
    Καλησπερα, και γιατι τωρα ψαχνεις για ηλεκτρολόγο ?
    Αυτος που σου αλλαξε την μοναδα εκανε reset το error?
    Και μετα την αλλαγη, η νεα μοναδα δουλευει μια χαρα και απλα σου αναβει λαμπακι?
    Τελος ειναι μεταχειρισμένο το ανταλλακτικο? Και γιατι δεν ολοκληρωσε την επισκευη αυτος που εγκατέστησε την μοναδα?
    Συγνωμη για τα ερωτηματα μου
    Ενα τελευταίο γιατι μου εχει τυχη στο cbr600f, η μπαταρία σου και ο ανορθωτης σου ειναι ΟΚ?
    Στο λεω γιατι εμενα καποια στιγμη μου έβγαλε error ο map sensor, εγω τον εκανα reset παλι τα ιδια.
    Τον μετραω βάση manual ολα σωστα και τελικα επειδή η μπαταρια μου ηταν στα τελευταία αναβε error.
    Μετα την αλλαγη ολα ΟΚ
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα, και γιατι τωρα ψαχνεις για ηλεκτρολόγο ?
    Αυτος που σου αλλαξε την μοναδα εκανε reset το error?
    Και μετα την αλλαγη, η νεα μοναδα δουλευει μια χαρα και απλα σου αναβει λαμπακι?
    Τελος ειναι μεταχειρισμένο το ανταλλακτικο? Και γιατι δεν ολοκληρωσε την επισκευη αυτος που εγκατέστησε την μοναδα?
    Συγνωμη για τα ερωτηματα μου
    Ενα τελευταίο γιατι μου εχει τυχη στο cbr600f, η μπαταρία σου και ο ανορθωτης σου ειναι ΟΚ?
    Στο λεω γιατι εμενα καποια στιγμη μου έβγαλε error ο map sensor, εγω τον εκανα reset παλι τα ιδια.
    Τον μετραω βάση manual ολα σωστα και τελικα επειδή η μπαταρια μου ηταν στα τελευταία αναβε error.
    Μετα την αλλαγη ολα ΟΚ
    Η μονάδα που μπήκε είναι αυθεντική της HONDA καινούργια αγορασμένη απο Σαρακάκη. Έκανε reset το error, όπως το έκανα και εγώ αργοτερα συμφωνα με το shop manual αλλα το error παρεμεινε. Καλά κάνεις και ρωτάς, την κράτησε αρκετό καιρό αλλα το error δεν έφευγε. Καποια στιγμη επρεπε να την παρω πισω. Η μονάδα φαίνεται να λειτουργεί, ανταποκρίνεται σε εντολές, μπαινει σε διαγνωστικο mode πχ αλλα δεν ξερω πως μπορώ να διαπιστώσω αν είναι προβληματική. Ανορθωτή και μπαταρία δεν έχω αλλάξει απο όταν βγήκε το error αλλα δεν φαίνεται να έχουν κάποιο πρόβλημα.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasiour Προβολή μηνύματος
    Η μονάδα που μπήκε είναι αυθεντική της HONDA καινούργια αγορασμένη απο Σαρακάκη. Έκανε reset το error, όπως το έκανα και εγώ αργοτερα συμφωνα με το shop manual αλλα το error παρεμεινε. Καλά κάνεις και ρωτάς, την κράτησε αρκετό καιρό αλλα το error δεν έφευγε. Καποια στιγμη επρεπε να την παρω πισω. Η μονάδα φαίνεται να λειτουργεί, ανταποκρίνεται σε εντολές, μπαινει σε διαγνωστικο mode πχ αλλα δεν ξερω πως μπορώ να διαπιστώσω αν είναι προβληματική. Ανορθωτή και μπαταρία δεν έχω αλλάξει απο όταν βγήκε το error αλλα δεν φαίνεται να έχουν κάποιο πρόβλημα.
    Απλά ρωτησα, το συνεργείο τελικα τι?
    ΟΚ το παρελαβες γιατι πρεπει να κανεις την δουλεια σου αλλα δεν ειπε να το πας παλι?
    Δεν νομιζω για την μπαταρια, απλα το ανεφερα γιατι και εγω στο δικο μου δεν το περιμενα οτι θα εκανε προβλημα με τον map.
    Αν εχεις πολυμετρο μετρα την ετσι απλα.
    Στειλε μου αν θες σε pm το συνεργειο που στο εφτιαξε.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    φίλε εκανες μέγα λάθος - πήρες την μονάδα γνήσια απο honda που σίγουρα θα κοστίζει πολλά ευρώ ...
    γιατί ΔΕΝ το πήγες μόνο σε ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ συνεργείο honda για τοποθέτηση ?
    θα ειχες κ εγγύηση κ σιγουριά κ σίγουρα απαίτηση για σωστό φτιάξιμο αν δεν λειτουργούσε σωστά κλπ - και ψάχνεις για εξωτερικό ηλεκτρολόγο που φτιάχνουν απο ...μοτό μέχρι μπετονιέρες ηλεκτρικές ?

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    φίλε εκανες μέγα λάθος - πήρες την μονάδα γνήσια απο honda που σίγουρα θα κοστίζει πολλά ευρώ ...
    γιατί ΔΕΝ το πήγες μόνο σε ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ συνεργείο honda για τοποθέτηση ?
    θα ειχες κ εγγύηση κ σιγουριά κ σίγουρα απαίτηση για σωστό φτιάξιμο αν δεν λειτουργούσε σωστά κλπ - και ψάχνεις για εξωτερικό ηλεκτρολόγο που φτιάχνουν απο ...μοτό μέχρι μπετονιέρες ηλεκτρικές ?
    Η εργασία έγινε κανονικά σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της HONDA. Απλα δεν μπορεσαν να το φτιαξουν. Τι προτείνεις δηλαδή να κάνω;


    Πολύμετρο έχω, και εχω πάρει και άλλες μετρήσεις εκτός απο την μπαταρία. Αρχικά πίστευα ότι δεν υπήρχε συνέχεια στο καλώδιο του αισθητήρα αλλα δεν ισχύει.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    εγω θα το αφηνα να μού το φτιάξουν στην honda που το πήγες κ σού πέρασαν την νέα μονάδα ,
    αν βέβαια ειναι εξουσιοδοτημένο επίσημα honda κ οχι .... απλά να γράφει στην επιγραφή φτιάχνουμε κ honda ,
    εγω τι θα εκανα ? αμέσως θα πήγαινα μόνο στην επίσημη honda σαρακάκης κ θα μίλαγα με τον αρχιμηχανικό τής honda κ θα ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ να μού το φτιάξουν ,σιγά μην πήγαινα στον κάθε ηλεκτρολόγο τής γειτονιάς ...λές κ θα μού αλλαζε μιά ασφάλεια απο την ασφαλειοθήκη η μιά λάμπα απο τον προβολέα...

  15. #30
    Ειναι εξουσιοδοτημένο κανονικά. Δεν κατάλαβα που είναι αυτό που λες με τον μηχανικό του Σαρακάκη, έχει κάποιο κεντρικό σημείο με μηχανικούς; Ρωτάω γιατι δεν το ξερω

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προορισμοι εντος αττικης αλλα εκτος αθηνας
    από Dant3 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2012, 22:12
  2. Γνωριζετε καποιον.....
    από pilotos_xtreme στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2009, 09:18
  3. Η πρώτη (;) φωτιά εντός Αττικής
    από alximistis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2009, 13:31
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 11:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF