Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 83 από 83

Θέμα: Harley από τα 20?

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    και ακουστικά
    α ναι.

  2. #77
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Ξύνω πληγές και βλέπω η συζήτηση να πηγαίνει σε κατάνα πάλι
    Μπα, τουλάχιστον τα harley είναι ωραία να τα βλέπεις.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #78
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Έχεις οδηγήσει ποτέ τέτοιο ρετρό μηχανάκι; Φρέναρες; Έστριψες; Αν οι νέες γενιές προτιμούσαν τα ρετρό χαλαρά μηχανάκια ακόμα με το γαιδούρι θα πηγαίναμε.
    μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφεις, γιατί εάν παει αναλογικά με την ηλικία οτι είσαι απο τους παλαιότερους χρήστες εδώ μέσα κλάφτα χαράλαμπε

    για να καταλάβεις, την ατάκα που περιγράφεις την αναμένω απο ηλικίες 18-30 αντε 35 απο εκεί και πανω ο μέσος αναβάτης που άντεξε στον χρόνο, οικογενειακά βάρη, υπαρξιακά και έχει δοκιμάσει πολλά δίκυκλα ατενίζει το δίκυκλο απλοικότερα συμπεριλαμβάνοντας χωρίς κλισέ και κομπλεξ όλες τις κατηγορίες μέσα(παπι-σκουτερ μοτοσυκλετάκια) ως ισάξια δίτροχα διαφυγής και ελευθερίας.

    Δηλαδή ενας αλέουρας αναβάτης για να στρίψει ή να πάει σβέλτα(που φυσικά και δεν είναι αυτό το ζητούμενο γιαυτόν) δεν απαιτεί specs και εξωτικές κατασκευές πάει και με το ταπεινότατο παπι του και μάλιστα υπο προϋποθέσεις μπορεί να οδηγήσει πιο γρήγορα απο το σημείο Α στο σημείο Β μέσα σε σφιχτό αστικό περιβάλλον.

    Όσο αναφορά την ερώτηση αφενός ναι έχω οδηγήσει στα τεστ της hd τα μικρά της μοντέλα και μου αρέσει πολύ το ρολάρισμα τους.Είναι πολύ ωραία η αίσθηση να ρολάρεις με 6τη και 100km/h. Αφετέρου τα πρώτα μοτοσυκλετιστικά βήματα τα έκανα αρχες '90 τότε οι καραβιες εκτός των αλλων βγάζανε virago steed rebel elliminator κλπ, έστριβα (ή νόμιζα οτι έστριβα) αλλά δεν είχε καμία σημασία μιας που το διασκέδαζα εξίσου με virago250 τριμπουρδελο με μονιμα ασυγχρόνιστα καρμπς όταν την ίδια ώρα παρτουζαραμε τον διάολο tdr250 απο μέλος της παρέας.

    και οσο αναφορά το συμπέρασμα σου το ξαναλέω ΜΑΚΑΡΙ να στραφούν (λόγο τάσης εποχής ξέρω γιατί γίνεται δε γελιέμαι) σε οτιδήποτε χαλλλλλαρό βόλταδικο δίκυκλο και ας είναι και γιαδουράκι που δεν κάνει κουκου στον ουγκανο να πάρει μαζί του λόγο αμπαλίασης σε σχέση με την υπερβολική ταχύτητα που ανέπτυξε: συνεπιβάτες, διερχόμενους πεζούς, οικογένειες στο αντιθετο ρευμα με την σημερινη γνώση των ποσοστών θανάτων και σοβαρών μονιμων τραυματισμών απο τροχαία ατυχήματα
    cheers
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    και οσο αναφορά το συμπέρασμα σου το ξαναλέω ΜΑΚΑΡΙ να στραφούν (λόγο τάσης εποχής ξέρω γιατί γίνεται δε γελιέμαι) σε οτιδήποτε χαλλλλλαρό βόλταδικο δίκυκλο και ας είναι και γιαδουράκι που δεν κάνει κουκου στον ουγκανο να πάρει μαζί του λόγο αμπαλίασης σε σχέση με την υπερβολική ταχύτητα που ανέπτυξε: συνεπιβάτες, διερχόμενους πεζούς, οικογένειες στο αντιθετο ρευμα με την σημερινη γνώση των ποσοστών θανάτων και σοβαρών μονιμων τραυματισμών απο τροχαία ατυχήματα
    cheers
    Δλδ εσύ λες ότι καλύτερα να υπάρχουν ποζεραδες πιτσιρικάδες με δίκυκλα που δεν έχουν δύναμη (αλλά παράλληλα ούτε φρένα, αναρτήσεις κλπ) επειδή τρέχουν χωρίς να ξέρουν και δημιουργούν ατυχήματα...
    Οκ είναι και αυτό μια άποψη...
    Εγώ πάλι προτιμώ να ξεκουλαθουν οι νέοι...αλλά και όλοι οι υπόλοιποι και να προτιμούν τα "κοφτερά" μηχανάκια και επειδή είναι της ηλικίας τους και επειδή είναι πιο ασφαλή αν ξέρεις να τα χρησιμοποιείς...
    Δλδ να βάλουν υποχρεωτικά ένα css ή ένα riding school μετά το δίπλωμα οποιασδήποτε κατηγορίας...Α1,Α2 ...κλπ...
    Να μάθουν να φοράνε το κράνος όχι για να μην τους γράψουν, αλλά για να μην χτυπήσουν το κουφιοκεφαλο τους και πεθάνουν..και όχι να μου φοράνε το κοφτό, στρατιωτικό, γερμανικό μαζί με το harley ή το wannabe bobber, caferacer κλπ...

    Εγώ θα προτιμούσα μια τέτοια "νέα γενιά"...
    Αλλά είπαμε...αυτά είναι θέμα απόψεων...

  5. #80
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Αγαπη και ειρηνη σ'ολο το κοζμο,μην ξεχάσετε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αγαπη και ειρηνη σ'ολο το κοζμο,μην ξεχάσετε
    Αααα..ναι...σωστά...
    και world peace!!

  7. #82
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφεις, γιατί εάν παει αναλογικά με την ηλικία οτι είσαι απο τους παλαιότερους χρήστες εδώ μέσα κλάφτα χαράλαμπε

    για να καταλάβεις, την ατάκα που περιγράφεις την αναμένω απο ηλικίες 18-30 αντε 35 απο εκεί και πανω ο μέσος αναβάτης που άντεξε στον χρόνο, οικογενειακά βάρη, υπαρξιακά και έχει δοκιμάσει πολλά δίκυκλα ατενίζει το δίκυκλο απλοικότερα συμπεριλαμβάνοντας χωρίς κλισέ και κομπλεξ όλες τις κατηγορίες μέσα(παπι-σκουτερ μοτοσυκλετάκια) ως ισάξια δίτροχα διαφυγής και ελευθερίας.

    Δηλαδή ενας αλέουρας αναβάτης για να στρίψει ή να πάει σβέλτα(που φυσικά και δεν είναι αυτό το ζητούμενο γιαυτόν) δεν απαιτεί specs και εξωτικές κατασκευές πάει και με το ταπεινότατο παπι του και μάλιστα υπο προϋποθέσεις μπορεί να οδηγήσει πιο γρήγορα απο το σημείο Α στο σημείο Β μέσα σε σφιχτό αστικό περιβάλλον.

    Όσο αναφορά την ερώτηση αφενός ναι έχω οδηγήσει στα τεστ της hd τα μικρά της μοντέλα και μου αρέσει πολύ το ρολάρισμα τους.Είναι πολύ ωραία η αίσθηση να ρολάρεις με 6τη και 100km/h. Αφετέρου τα πρώτα μοτοσυκλετιστικά βήματα τα έκανα αρχες '90 τότε οι καραβιες εκτός των αλλων βγάζανε virago steed rebel elliminator κλπ, έστριβα (ή νόμιζα οτι έστριβα) αλλά δεν είχε καμία σημασία μιας που το διασκέδαζα εξίσου με virago250 τριμπουρδελο με μονιμα ασυγχρόνιστα καρμπς όταν την ίδια ώρα παρτουζαραμε τον διάολο tdr250 απο μέλος της παρέας.

    και οσο αναφορά το συμπέρασμα σου το ξαναλέω ΜΑΚΑΡΙ να στραφούν (λόγο τάσης εποχής ξέρω γιατί γίνεται δε γελιέμαι) σε οτιδήποτε χαλλλλλαρό βόλταδικο δίκυκλο και ας είναι και γιαδουράκι που δεν κάνει κουκου στον ουγκανο να πάρει μαζί του λόγο αμπαλίασης σε σχέση με την υπερβολική ταχύτητα που ανέπτυξε: συνεπιβάτες, διερχόμενους πεζούς, οικογένειες στο αντιθετο ρευμα με την σημερινη γνώση των ποσοστών θανάτων και σοβαρών μονιμων τραυματισμών απο τροχαία ατυχήματα
    cheers
    Ναι οκ, κι επειδή δεν ξέρουμε να οδηγούμε ας τα απογορεύσουμε κιόλας... Oh wait, αν ο άμπαλος δεν μπορεί να στρίψει/φρενάρει ένα "γρήγορο" σε περίπτωση ανάγκης, τότε θα στρίψει/φρενάρει με τον τάφο.... ΟΚ. Δεν ισχύει καν σαν επιχείρημα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #83
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Το έγραψε κάποιος άλλος σοφός άνθρωπος, σε άλλο νήμα. Να απαγορευτούν όλες οι μοτοσικλέτες άνω των 90 ίππων! Πόσο μπροστά...
    Life begins at 45°.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 09:57
  2. Από τα καλύτερα... Εστάλει με e-mail
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 15:07
  3. Ιστορίες από τα παλιά του afrotwin
    από afrotwin στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 14:19
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2004, 20:23
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 11:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF