Σελίδα 6 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 279

Θέμα: 3ος Αγώνας Austin Texas moto gp 2018

  1. #76
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    αντιλαμβανεσε την διαφορα μας...εγω λεω καποια γεγονοτα που "ξεχασες" να αναφερεις...εσυ μας λες την επιθυμια σου για τι επιβαλλοταν να γινει...παντα απο το πρισμα της αντικειμενικοτητας σου...
    εδω εκανε μ@λ@κια ο ΜΜ στον Βινιαλες και εσυ με τον Ροσσι ασχοληθηκες παλι...αντικειμενικα βεβαια...

    υ.γ. αναρωτιεμε οταν σταματησει να τρεχει ο 46 ποιος θα στεναχωρηθει περισσοτερο...εμεις οι Ροσσικοι η εσεις η αντι(ροσσι)κειμενικοι....χαχαχχαχααχχαχαχαχαχαχαχχαχα

  2. #77

  3. #78
    Αυτο το ιταλικο λινκ , τί ειναι ?

  4. #79
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Ονειρικο βραδυ σημερα,η ΑΕΚαρα την κουπα με 60000 κοσμο και στα καπακια motogp αγωνας.Αντε να το παρει κι ο Γιατρος,να παμε ολοι στον ψυχιατρο με τον Λαζαρο!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056

  6. #81
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αντικειμενικα τα εγραψα...
    αληθεια...
    οταν εγινε το ιδιο το 15 μεταξυ rossi και lorenzo (μιας και το ανεφερε ο g_m900), o rossi πηρε 1 βαθμο ποινης...that's it...
    τωρα του ριχνουμε 3 θεσεις...

    δλδ μονο εγω βλεπω οτι οι ποινες ειναι κατα το δοκουν και αναλογως αναβατη...??
    τα ιδια παραπτωματα κανουν...διαφορετικα τιμωρουνται...

    αυτο ποσο αντικειμενικο ειναι?
    έλα μου ντε, στην τελείως αντιαθλητική κλωτσιά (κουντεπιέ κανονικό) του Rossi στον MM το 15, του δώσανε 3 βαθμούς ποινής, αλλά στον MM στην Αργεντινή, του δώσανε ένα ride through penalty post race...

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    έλα μου ντε, στην τελείως αντιαθλητική κλωτσιά (κουντεπιέ κανονικό) του Rossi στον MM το 15, του δώσανε 3 βαθμούς ποινής, αλλά στον MM στην Αργεντινή, του δώσανε ένα ride through penalty post race...


    εχετε παρα πολυ πλακα τελικα...
    το οτι συγκρινουμε την κλωτσια του rossi στον marquez το 2015 με το λαθος στο προσπερασμα το 2018, με απογειωνει...

    οταν ομως ο rossi κλαδεψε με τον ιδιο τροπο τον stoner στην jerez...εγινε μια χαρα γαργαρα...

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    αντιλαμβανεσε την διαφορα μας...εγω λεω καποια γεγονοτα που "ξεχασες" να αναφερεις...εσυ μας λες την επιθυμια σου για τι επιβαλλοταν να γινει...παντα απο το πρισμα της αντικειμενικοτητας σου...
    εδω εκανε μ@λ@κια ο ΜΜ στον Βινιαλες και εσυ με τον Ροσσι ασχοληθηκες παλι...αντικειμενικα βεβαια...

    υ.γ. αναρωτιεμε οταν σταματησει να τρεχει ο 46 ποιος θα στεναχωρηθει περισσοτερο...εμεις οι Ροσσικοι η εσεις η αντι(ροσσι)κειμενικοι....χαχαχχαχααχχαχαχαχαχαχαχχαχα


    ποια γεγονοτα ρε συ ξεχασα να αναφερω...??
    επραξε κατι ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ...δεν τον τιμωρησαν οπως επρεπε (κοινως ομολογουμενως) και πηρε 4η...δλδ 13 βαθμους...
    εσυ αναφερεις το +7 απο τον lorenzo αλλα δεν λες οτι αν τον τιμωρουσαν οπως επρεπε ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ τους 13 βαθμους...αρα δεν θα ηταν +7 αλλα -6...
    τα γεγονοτα που λες οτι εγιναν ηταν και η τιμωρια του...αδικη, δικαιη...αυτο ηταν το γεγονος...
    οπως το γεγονος ειναι οτι δεν πηρε το πρωταθλημα...και ετσουξεεεεεεεεεε.....


    τωρα επειδη εχει καταντησει χαζο αυτο το "αντικειμενικε" και το "αντιροσικε"...
    αν σας τρωει να μου κολλησετε καποια ταμπελα...επειδη ετσι...
    προτιμω το "antifan rossi"...
    ειμαι ξεκαθαρα ΚΑΤΑ των ροσοφιλων...
    γιατι στην τελικη ο γιατρος κανει μια δουλεια...αγωνιζεται και σκοπος του ειναι να κερδιζει...κανει οτι μπορει για να το καταφερει..οπως κανει οτι μπορει για να πουλαει καπελακια και μπλουζακια στα κιτρινα ορκς...
    εεε...εγω ειμαι κατα των κιτρινων ορκς και των μη σκεπτομενων θεατων του αθληματος...

    ...δεν ειμαι καν κατα του ψυχολογικου πολεμου που κανει στους αλλους αναβατες (και ειναι και αυτο κοινως αποδεκτο απο πολλους θεατες και δημοσιογραφους του ειδικου τυπου)...οχι ουτε αυτου ειμαι κατα..και αυτο ειναι μια στρατηγικη...

    σε ολους εσας ομως που υποστηριζετΕ τυφλα οτι κανει..ναι ειμαι εντελως αντιθετος...

    φιλακια πολλα λεμε...

  9. #84
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος


    εχετε παρα πολυ πλακα τελικα...
    το οτι συγκρινουμε την κλωτσια του rossi στον marquez το 2015 με το λαθος στο προσπερασμα το 2018, με απογειωνει...

    οταν ομως ο rossi κλαδεψε με τον ιδιο τροπο τον stoner στην jerez...εγινε μια χαρα γαργαρα...
    Εσύ υποστηρίζεις ότι οι ποινές είναι κατά το δοκούν και τον αναβάτη. Δικά σου λόγια

    Από τα συμβάντα που έχουν αναφερθεί (Sepang 2015, Argentina 2018, Jerez 2011 που ξεφούρνισες) ποια είναι ακριβώς η ομοιότητα τους? Η μία ήταν απόπειρα προσπεράσματος αποτυχημένη, έχασε το μπροστινό. Το άλλο ήταν 2 καθαροί εμβολισμοί προπορευόμενου αναβάτη. Το τρίτο ήταν μία κλωτσιά (που δεν ήταν κλωτσιά)

    Αλλά επειδή εσύ (και εγώ και ο χ, ψ) τα βλέπει και τα αντιλαμβάνεται και τα ερμηνεύει διαφορετικά τα συμβάντα, δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ. Στην ίδια λοιπόν θέση βρίσκεται και το Race Direction. Κανένα συμβάν δεν θα είναι 100% όμοιο με ένα άλλο. Θα πρέπει να υπάρχει και μία λογική πριν την κάθε απόφαση και όχι απλή εφαρμογή του κανονισμού. Διότι όσο να ναι, τα 3 προαναφερθέντα συμβάντα ΔΕΝ μπορούν να εξισωθούν

  10. #85
    μπορει καποιο μελος να γραφει που και που τι γινεται και για μας που θα το δουμε κονσερβα...

    ...αν δεν ειναι κοπος.

  11. #86
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ποια γεγονοτα ρε συ ξεχασα να αναφερω...??
    επραξε κατι ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ...δεν τον τιμωρησαν οπως επρεπε (κοινως ομολογουμενως) και πηρε 4η...δλδ 13 βαθμους...
    εσυ αναφερεις το +7 απο τον lorenzo αλλα δεν λες οτι αν τον τιμωρουσαν οπως επρεπε ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ τους 13 βαθμους...αρα δεν θα ηταν +7 αλλα -6...
    τα γεγονοτα που λες οτι εγιναν ηταν και η τιμωρια του...αδικη, δικαιη...αυτο ηταν το γεγονος...
    οπως το γεγονος ειναι οτι δεν πηρε το πρωταθλημα...και ετσουξεεεεεεεεεε.....


    τωρα επειδη εχει καταντησει χαζο αυτο το "αντικειμενικε" και το "αντιροσικε"...
    αν σας τρωει να μου κολλησετε καποια ταμπελα...επειδη ετσι...
    προτιμω το "antifan rossi"...
    ειμαι ξεκαθαρα ΚΑΤΑ των ροσοφιλων...
    γιατι στην τελικη ο γιατρος κανει μια δουλεια...αγωνιζεται και σκοπος του ειναι να κερδιζει...κανει οτι μπορει για να το καταφερει..οπως κανει οτι μπορει για να πουλαει καπελακια και μπλουζακια στα κιτρινα ορκς...
    εεε...εγω ειμαι κατα των κιτρινων ορκς και των μη σκεπτομενων θεατων του αθληματος...

    ...δεν ειμαι καν κατα του ψυχολογικου πολεμου που κανει στους αλλους αναβατες (και ειναι και αυτο κοινως αποδεκτο απο πολλους θεατες και δημοσιογραφους του ειδικου τυπου)...οχι ουτε αυτου ειμαι κατα..και αυτο ειναι μια στρατηγικη...

    σε ολους εσας ομως που υποστηριζετΕ τυφλα οτι κανει..ναι ειμαι εντελως αντιθετος...

    φιλακια πολλα λεμε...
    Καταντάει κουραστικό πια το θέμα με την κλωτσιά όμως

    http://www.motogp.com/en/news/2015/1...rection/188604

    Αυτή είναι η επίσημη θέση που έγινε τελικά αποδεκτή από όλους, δεν είδα πουθενά τον Μάρκεζ να κάνει έφεση διαμαρτυρώμενως για την μη αναφορά σε κλωτσιά.
    Η κατηγορία ήταν ότι εσκεμμένα τον έθεσε εκτός γραμμής. Και η ποινή ουσιαστικά ήταν να ξεκινήσει τελευταίος τον επόμενο αγώνα, προφανώς όταν πήραν την απόφαση ήξεραν τι σημαίνουν οι τρεις βαθμοί όπως και ήξεραν τι σημαίνουν τα τριάντα δευτερόλεπτα στον τελευταίο αγώνα.
    Και ξέρεις κάτι επειδή λες για μαύρη σημαία κι ότι του χαρίστηκαν. Η μαύρη σημαία ίσως να ήταν μικρότερη ποινή, ναι θα πήγαινε στο μείον 6 αλλά θα ξεκίναγε κανονικά και πιθανότατα από την πολ, αν κατάφερνε να πάρει τη νίκη με τρίτο το Λόρε αν θυμάμαι καλά τα άλλα αποτελέσματα στην ισοβαθμία κέρδιζε. Μπορεί πάλι και να έβγαινε τρίτος κι ο Λόρε τέταρτος και πάλι να το χανε. Δεν ξέρουνε όμως τι θα γινόταν στα σίγουρα οπότε ας μην μιλάμε για χάρες.

  12. #87
    ξεκινησε ;;

  13. #88
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ξεκινησε ;;
    όπου να 'ναι

  14. #89
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Πέρασε μπροστά ο Μαρκεζ από τον πρωτο γύρο. Μόνο ενδιαφέρον πλέον για τις υπόλοιπες θέσεις. Ιαννόνε 2ος, Βινιάλες 3ος, Ρόσσι 4ος, Καλ 5ος, Ζαρκο 6ος.

  15. #90
    Το ιταλικο λινκ παιζει με διακοπες και εχασα την εκινηση.

    Νομιζω πως ο μμ περασε μπρος. ...και εισα και το ζαρκο κολημενο πιο πισω στον ροσι ...τον περασε ; ...ποιος ξερει ;

Σελίδα 6 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Moto gp round 2 Texas / USA
    από MG-KTiNoS στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 369
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2015, 23:04
  2. Χθεσινός αγώνας MOTO GP
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 09:19
  3. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 01:48
  4. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:47
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 15:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF