Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 49 από 49

Θέμα: Ελάχιστη ηλικία συνεπιβάτη

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    και ανεπίδεκτος μαθήσεως δηλαδη η απλα πιστεύεις οτι δεν παιζει να γινει ξανα....δε θα το παω παρακάτω...ντύνε το παιδι ρε συ σωστά η μη το ανεβάζεις πανω χωρις εστω να ναι καλυμμένο παντου...ξερεις τι μπορει να συμβεί απο μια απλη λακουβα με μπουγαδονερα.....εσυ,εγω ο αλλος μπορουμε να ανεβαίνουμε οπως να ναι..το κουφάρι σου ειναι δικο σου αλλα το παιδακι δεν ξερει δε φταιει..
    Οχι δε καταλαβες.Εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες.Οποιος νομιζει το αντιθετο απλα δε σεβετε το ιδιο του το παιδι.
    Το ετσι νομιζεις το ειπα γιατι ειπες οτι αμα δεν εχει πεσει καποιος σε καυτη ασφαλτο ανεβαζει το παιδι ετσι.Εχω πεσει και εχω κανει εγκαυμα πολες φορες.

    Oh.wait...Αυτο με κανει διπλά ανεγκεφαλο ε???

    Υ.Γ.Αληθεια τωρα.Απο δω και περα θα το βλεπω αλιος το θεμα.Σιγουρα δεν θα τις βαζω επιγονατιδες και γαντια αλλα οταν ειναι να την περνω απο το σχολειο το μεσημερι θα λεω της μανας της απο το πρωι να της φοραει σπορτεχ μια φορμιτσα και μπλουζακι με μανικακι.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #47
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    My bad αν δε το επιασα οπως το εγραψες
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #48
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Σταυρώστε με σταυρώστε με.......... Στα χέρια σας σηκώστε με.

    Δεν διαφωνώ με κανέναν εκτός του μπλιτζερ , εδώ μας κοίταζαν που φωρουσαμε ανά απλό σωστό κράνος αλλα στα τριφερα μου.
    Εδώ μέσα όλοι σχεδόν έχουμε πέσει, όλοι ξέρουν ότι πονάει αλλά ποσοι βάζουμε δέρματα και μπότες για να πάμε στον φουρνο ή στο περίπτερο?εγώ όχι και δεν ντρέπομαι να το πω.
    Καλός ή κακός οποίοι βάζουν παιδί σε μηχανάκι το κάνουν κατά κόρον για ευκολία, έλλειψη αλλού μέσου ή χρόνου. Δεν είναι εφικτό για 2 λεπτά διαδρομή να ντύνεσαι 10 λεπτά! Εάν χρειαστεί να την πάω οπουδήποτε πιο μακριά σίγουρα θα την ντύσω καλύτερα.
    Στον τζορτζοπουλο που πήγαμε για κράνος η μικρή κοίταγε μπουφάν, μπότες, γαντια γιατί με αυτά με βλέπει να φεύγω κάθε βράδυ για δουλειά. Όταν ρώτησε ποτέ θα πάρει και αυτή, της απάντησα ότι σιγά σιγά θα αγοράσουμε ότι χρειαζόμαστε.
    Όλοι ξέρουμε τους κινδύνους, όλοι ξέρουμε από ασφάλεια, ο καθένας ξέρει τις δικές του ανάγκες και πράττει ανάλογα, πιστεύοντας πάντα ότι γίνεται με βάση την ασφάλεια. Δεν θα κατακρίνω όποιον έκανε 20 χλμ με ένα παιδί στην σέλα, έπρεπε να το πάει άμεσα, δεν είχε άλλο μέσω το ΚΤΕΛ αργούσε και δεν είχε 40 ευρώ για ταξί.
    Να είμαστε όλοι καλά να αξιωθουμε να γράψουμε πολλά χλμ παρέα με τα παιδιά μας σε βολτούλες και όχι πήγεναι έλα σχολείο ρυθμική...
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #49
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Σταυρώστε με σταυρώστε με.......... Στα χέρια σας σηκώστε με.

    Δεν διαφωνώ με κανέναν εκτός του μπλιτζερ , εδώ μας κοίταζαν που φωρουσαμε ανά απλό σωστό κράνος αλλα στα τριφερα μου.
    Εδώ μέσα όλοι σχεδόν έχουμε πέσει, όλοι ξέρουν ότι πονάει αλλά ποσοι βάζουμε δέρματα και μπότες για να πάμε στον φουρνο ή στο περίπτερο?εγώ όχι και δεν ντρέπομαι να το πω.
    Καλός ή κακός οποίοι βάζουν παιδί σε μηχανάκι το κάνουν κατά κόρον για ευκολία, έλλειψη αλλού μέσου ή χρόνου. Δεν είναι εφικτό για 2 λεπτά διαδρομή να ντύνεσαι 10 λεπτά! Εάν χρειαστεί να την πάω οπουδήποτε πιο μακριά σίγουρα θα την ντύσω καλύτερα.
    Στον τζορτζοπουλο που πήγαμε για κράνος η μικρή κοίταγε μπουφάν, μπότες, γαντια γιατί με αυτά με βλέπει να φεύγω κάθε βράδυ για δουλειά. Όταν ρώτησε ποτέ θα πάρει και αυτή, της απάντησα ότι σιγά σιγά θα αγοράσουμε ότι χρειαζόμαστε.
    Όλοι ξέρουμε τους κινδύνους, όλοι ξέρουμε από ασφάλεια, ο καθένας ξέρει τις δικές του ανάγκες και πράττει ανάλογα, πιστεύοντας πάντα ότι γίνεται με βάση την ασφάλεια. Δεν θα κατακρίνω όποιον έκανε 20 χλμ με ένα παιδί στην σέλα, έπρεπε να το πάει άμεσα, δεν είχε άλλο μέσω το ΚΤΕΛ αργούσε και δεν είχε 40 ευρώ για ταξί.
    Να είμαστε όλοι καλά να αξιωθουμε να γράψουμε πολλά χλμ παρέα με τα παιδιά μας σε βολτούλες και όχι πήγεναι έλα σχολείο ρυθμική...
    Για τον φούρνο και το περίπτερο χρησιμοποιώ τα πόδια μου γιατί ακριβώς όπως εσύ δεν την παλεύω να ντυθώ για να καβαλήσω.

    Όταν επιλέγω να καβαλήσω, το κάνω κατ' ελάχιστο με τζιν, μπότες, μπουφάν, γάντια και κράνος (όσοι με γνωρίζουν, μπορούν να στο επιβεβαιώσουν αν σου φαίνεται απίθανο).
    Μάλλον λόγω αυτού μου φαίνεται απερίσκεπτο να βάλω το παιδί στη μηχανή με κάτι λιγότερο από αυτά που γράφω σε προηγούμενο post.

    Όση έκπτωση στον εξοπλισμό κάνεις εσύ, τόση και περισσότερη θα κάνει και το παιδί σου.
    Αν αυτό δεν σου αρέσει, θα πρέπει να είσαι απόλυτος πρώτα με τον εαυτό σου.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Σεξ στην τρίτη ηλικία
    από UPEI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2007, 08:27
  2. προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη
    από GST στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2005, 14:35
  3. τι ηλικια εχετε
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 152
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2005, 13:07
  4. Ο Φοβοσ Του Συνεπιβατη
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:27
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF