Σελίδα 11 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 383

Θέμα: ο ΚΑΛΟΣ ο ΚΑΚΟΣ και ο ΑΣΧΗΜΟΣ

  1. #151
    +1 στον Πουλόπουλο...

  2. #152
    Σήμερα έκανα το πρώτο service των 1.000 χλμ στο 690 μου.
    Πηγα στο 500 Βουλιαγμένης λόγω εξουσιοδοτημένου (για εγγύηση) και για ότι μου δώσαν μηχανή να πάω στη δουλειά και το απόγευμα την επέστρεψα και πήρα το δικό μου (+1 σε αυτό, μεγάλη ευκολία). Ήταν το πρώτο service εδώ και αρκετά χρόνια που δεν είμουνα μπροστά.
    Έχουμε και λέμε

    2lt λάδια Motorex 10-60
    2 φίλτρα λαδιού

    Σύνολο 100?. Τσιμπημένο το βρίσκω για τόσα λίγα πράγματα.
    Επίσης νομίζω ότι παίρνει 1.8lt λάδι οπότε θα μπορούσαν να μου δώσουν το υπόλοιπο πίσω. Αντί αυτού αγόρασα 1lt ώστε όταν χρειαστεί να συμπληρώσω να έχω ένα μπουκάλι σπίτι.

    Νομίζω πως όταν λήξει η εγγύηση θα προτιμήσω κάποιον εναλλάκτικό μη εξουσιοδοτημένο. Έτσι και αλλιώς με τις τελευταίες ανακατατάξεις υπάρχουν αρκετά συνεργεία πρώην εξουσιοδοτημένα όπου και την τεχνική καταρτιση έχουνε και εξαρτήματα (εγκεφάλους κλπ) αλλά και χαμηλότερες τιμές μιας και δεν είναι στο δίκτυο πλέον.
    Ο πιό πιθανός είναι ο dirty store (Δαμίγος) στο Κορυδαλλό που είναι και πολύ κοντά στο σπίτι μου.
    Περιέργος δεν είδα να αναφέρεται εδώ. Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει?

  3. #153
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Δύο φάουλ

    1) lc8ergr1 δεν έχεις δικαίωμα ψήφου για τον Αυγέρη εφόσον δεν το έχεις πάει εκεί. Μόνο για τον Δημητρόπουλο δικαιούσαι δια να ομιλείς και φυσικά για τον φτιάξτο μόνος σου. Και αυτό μετά το πρώτο σου τέστ ντράϊβ.

    2) Εγώ έχω ρίξει αρνητική στον Αυγέρη και τώρα είμαι στον Φιλιπάκη και όχι στον φτιάξτο μόνος σου.

    Αυτά για να μιλάμε και λίγο σοβαρά.
    Γιώργος.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  4. #154
    εγώ τελικά για το μικρό σέρβις, (αλλαγή λαδιών και φίλτρων λαδιού) το πήγα στον Καρίμαλη hellinservice 001, μιας και όπως προείπα η πρώτη εντύπωση ήταν κάτι παραπάνω από καλή.

    Οι εργασίες που έγιναν ήταν αλλαγή λαδιών (motorex), αλλαγή φίλτρων λαδιού, αλλαγή υγρών συμπλέκτη, ρύθμισμα της αλυσίδας και λάδωμα, ρύθμιση καθύψος του πετάλ του ποδόφρενου, λίγο τρίψιμο του πίσω δίσκου-τακακιών γιατί έκανε θόρυβο με τα νέα τακάκια, και ένας γενικός έλεγχος, σφίξιμο βίδων όπου χρειαζόταν.
    Σύνολο εργασία και ανταλλακτικά κοντά στην τιμή που πλήρωσε ο φίλος παραπάνω.+το ότι το λάδι που έμεινε το πήρα σπίτι.
    οπότε σαν τιμή φαίνεται αρκετά λογική.
    Από πλευράς εργασίας,μπορώ να πω πως ο Καρίμαλης είναι άψογος στη δουλειά του όπως και οι υπόλοιποι μηχανικοί εκεί.Τσέκαρε τα πάντα σε κάθε εργασία που γινόταν και γενικότερα είναι εξυπηρετικότατος να σου πει 2-3 πραγματάκια που θα σε βοήθησουν στην συντήρηση της μηχανής, και σαφώς πρόθυμος να σου λύσει ότι απορία έχεις.
    οπότε ένα μεγάλο +1 και για μένα στον κ. Παντελή. μπορώ να πω πως με κέρδισε σαν πελάτη.

  5. #155
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871

    Re: Δύο φάουλ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gefr
    1) lc8ergr1 δεν έχεις δικαίωμα ψήφου για τον Αυγέρη εφόσον δεν το έχεις πάει εκεί. Μόνο για τον Δημητρόπουλο δικαιούσαι δια να ομιλείς και φυσικά για τον φτιάξτο μόνος σου. Και αυτό μετά το πρώτο σου τέστ ντράϊβ.

    2) Εγώ έχω ρίξει αρνητική στον Αυγέρη και τώρα είμαι στον Φιλιπάκη και όχι στον φτιάξτο μόνος σου.

    Αυτά για να μιλάμε και λίγο σοβαρά.
    Γιώργος.

    ρε gefr ΣΤΟΝ ΑΥΓΕΡΗ (που κακως σε συστησα να πας και σε πηρα στο κεφαλι μου μιας και σε καταστρεψε) πηγα για την πρωτη αλλαγη στα λαδια . Μου τον συστησε τον ΑΥΓΕΡΗ ακουσουν ακουσον ο συναδελφος γυμνασης θανασης Χουνδρας , τοτε που ειχε παρει το πρωτο 950 που πατησε ελλαδα. τον θανασακη ο αυγερης τον προσεχε και το εργαλειο του το ειχε στην πενα. εμενα μου το γαμησε ...με ξεχασμενα "ο" rings και απειραχτα oil screen.

    για τον ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ ισχιει οτι εχω πει παραπανω

    τον φιλιπακη αν και dukatistas απο οτι ξερω μαζι σου εγινε μαγκας και στα ΚΤΜ οποτε και ενημερωνω το αρχικο ποστ

    οβερ

  6. #156
    +1 στον Δημητρόπουλο.
    Μετά απο 2 χρόνια και 54000 με 990 ADV S χωρίς κανένα πρόβλημα.

  7. #157
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Re: Re: Δύο φάουλ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1

    τον φιλιπακη αν και dukatistas απο οτι ξερω μαζι σου εγινε μαγκας και στα ΚΤΜ οποτε και ενημερωνω το αρχικο ποστ

    οβερ
    Ο Φιλιπάκης δούλευε στον Πειραιά σε συνεργείο της Hellinmoto και επισκεύαζε Ducati και KTM και ότι άλλο φέρνει η Hellinmoto. Δεν έγινε μαζί μου μάγκας, "Για όνομαα..."
    Και κινητήρες έχει κατεβάσει 4 φορές και στροφάλους έχει αλλάξει.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  8. #158
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MultiS
    +1 στον Δημητρόπουλο.
    Μετά απο 2 χρόνια και 54000 με 990 ADV S χωρίς κανένα πρόβλημα.

    OK ..


    + ΣΤΟΝ ΕLIO ORANGE POINT ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΟΦ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ Α ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΤΡΟ

  9. #159
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
    +1 στον Πουλόπουλο...

    lc8ergr1

    Σου έχω στείλει και πμ αλλά δεν...
    Διόρθωσε το nick μου στο πρώτο post. Έχεις βάλει ένα παραπάνω "ο".

  10. #160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun


    Διόρθωσε το nick μου στο πρώτο post. Έχεις βάλει ένα παραπάνω "ο".
    sto ftiaja egw

  11. #161
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    +1 στον δημητροπουλο.

    μιλαμε για μεγαλη 'ξηγα το παλικαρι.


    πριν 2 βδομαδες εμεινα απο μικρη τρομπα συμπλεκτη και ηταν αδυνατο να το κουνησο γιατι ουτε συμπλεκε ουτε αποσυμπλεκε καμια σχεση.το πηγα σε εναν τοπικο μαστορα ,εκανα κατι τηλεφωνα σε ΚΤΜ ελλας και ειχε καινουρια 140 ?.λεφτα πολλα δεν επαιζαν γιατι το σερβις ηταν κοντα και τα μαζευα για αυτο ,οποτε πηρα ενα τηλεφωνο τον ηλια του ρωτησα αν εχει καμια μεταχειρισμενη να κανω την δουλεια μου για λιγο,μου βρηκε,μου την εστειλε και το μονο που ζητησε ηταν τα μεταφορικα.στους καιρους που ζουμε ,ολοι ζητανε οτι θελουν και αυτος δεν μου κρατησε λεφτα.
    μπραβο του ετσι κρατας πελατες σαν επαγγελματιας.τα σερβις ειναι μονοδρομος απο δω περα.

  12. #162
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    το ενημερωσα φιλε ευχαριστω


    ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΤΜ και εκτος των επισημων ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ

    ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΕΡΑΚΛΗΔΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΚΤΙΟΥ ΤΗΣ ΚΤM

    ΤΟΤΑL QUALITY MANAGEMENT AND AFTER SALES SERVICE σε περιόδους κρισης

    VALUE FOR MONEY !!!!! ΑΥΤΟ ΖΗΤΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ

  13. #163
    Εγώ θα ήθελα να προσθέσω το dirty store στο Κερατσίνι που ήταν εξουσιοδοτημένο απο αυτά που "κόψαν" πρίν λίγο καιρό με τις τελευταίες αλλαγές. Η προσωπική εμπειρία είναι περιορισμένη σε αλλάγή ενός ballast του κ@λου που είχε ο προηγούμενος όπου τραβούσε καλώδια απο το μάσκα μέχρι πίσω την ουρά και πάλι μπροστά. Μου το άλλαξε με ένα mini-ballast μπροστά στη μάσκα και μάλιστα χωρίς χρήματα... Ο Μάρκος είναι αρκετά εξυπηρετικός σε ερωτήσεις κλπ, σύν το ότι φαίνεται να τα γνωρίζει καλά τα κατέμια. Οπότε +1

  14. #164
    άλλος ένας ικανοποιημένος πελάτης του Δαμήγου στο Κερατσίνι

    πελάτης εδώ και 4 σχεδόν χρόνια από τα ιταλικά μηχανάκια που είχα και τα τελευταία 2 με τα ΚΤΜ

    πολύ εξυπηρετικός θα σου απαντήσει σε κάθε απορία και γνώστης

    επειδή δεν είναι πλεόν εξουσιοδοτημένος και λόγο του ότι το 990 SMT έχει 2 χρόνια εγγύηση το πηγαίνω στα παιδιά στην Βουλιαγμένης 500 aka 500

    όσο σίγουρος νοιώθω με το Μάρκο άλλο τόσο είμαι και με τον Κώστα στο 500

    για τον μάστορα στη αρχή της Βουλιαγμένης δεν έχω ακούσει καλά λόγια από φίλους όχι τόσο για την δουλειά του αλλά για το φέρσιμο του - μη με ρωτήσετε δεν μπήκα σε λεπτομέριες να μάθω δεν με ένοιαζε κιόλας

    άλλωστε όταν έχεις βρεί το μάστορα σου .......

  15. #165
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    ok ενημερωσα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΨΗΦΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ

Σελίδα 11 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ
    από ΝΙΚΗ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2007, 10:50
  2. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF