Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Βαλκάνια 05/2018

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24

    Βαλκάνια 05/2018

    Καλημέρα σύντροχοι! Πλησιάζουν οι μέρες για την πραγματοποίηση ενός 7 ήμερου roadtrip από 10-17/05/2018 με αφετηρία Αθήνα και σκέψη για επισκέψεις-περάσματα απο Οχρίδα-Κοτόρ-Ντουμπρόβνικ-Μόσταρ-(αν καταφέρω μέχρι plitvitce)-και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα ως προς την επιστροφή αν θα περάσω από Σαράγιεβο η Βελιγράδι-Νις και φούλ για Αθήνα καθώς οι 7 μέρες θεωρώ πως δεν θα φτάσουν!!

    Ευπρόσδεκτες όλες οι συμβουλές για το τι θα μπορούσα να κάνω η και να μην κάνω, περάσματα ,στάσεις,αξιοθέατα κ.τ.λ.
    Έχω διαβάσει αρκετά ταξιδιωτικά και είμαι κάπως μπερδεμένος για το τι αξίζει περισσότερο. Θα είμαι δικάβαλος με την σύντροφο μου και το V stromaki μου..

    Μήπως θα υπάρχει κανείς άλλος προς τα εκεί τις ίδιες μέρες?

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexkalo89 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σύντροχοι! Πλησιάζουν οι μέρες για την πραγματοποίηση ενός 7 ήμερου roadtrip από 10-17/05/2018 με αφετηρία Αθήνα και σκέψη για επισκέψεις-περάσματα απο Οχρίδα-Κοτόρ-Ντουμπρόβνικ-Μόσταρ-(αν καταφέρω μέχρι plitvitce)-και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα ως προς την επιστροφή αν θα περάσω από Σαράγιεβο η Βελιγράδι-Νις και φούλ για Αθήνα καθώς οι 7 μέρες θεωρώ πως δεν θα φτάσουν!!

    Ευπρόσδεκτες όλες οι συμβουλές για το τι θα μπορούσα να κάνω η και να μην κάνω, περάσματα ,στάσεις,αξιοθέατα κ.τ.λ.
    Έχω διαβάσει αρκετά ταξιδιωτικά και είμαι κάπως μπερδεμένος για το τι αξίζει περισσότερο. Θα είμαι δικάβαλος με την σύντροφο μου και το V stromaki μου..

    Μήπως θα υπάρχει κανείς άλλος προς τα εκεί τις ίδιες μέρες?
    Καταρχήν με το καλό να πας και να περάσετε τέλεια με το έτερο ήμισυ. Το σημαντικό είναι ότι έχεις και τέρμα άνετη μηχανή για δύο άτομα. Σου ετοίμασα ένα προγραμματάκι πρόχειρα για 8 ημέρες
    https://trips.furkot.com/ts/lwQpmW

    Και να σου πω την γνώμη μου αναλυτικα.
    Πρώτη μέρα κόψτο κατευθείαν για Κοτορ, είναι πολλά χλμ σίγουρα αλλά μέχρι και ιωαννινα στα σύνορα θα φτάσεις γρήγορα, από κάτω ο δρόμος της αλβανίας είναι καλός, οπότε λίγο ότι θα στε ξεκούραστοι λίγο η ορεξη τα χλμ βγαίνουν. (Οχρίδα δεν αξίζει τόσο εχω παει ωραία είναι αλλά δεν, εχεις καλύτερες επιλογές στο ταξίδι σου αν είσαι διατεθειμένος να κάνεις την πρώτη ημέρα κάποια χλμ παραπάνω). Στο κοτόρ μείνε 2 βράδια το οποίο είναι πανέμορφο.
    Την επόμενη μέρα κάνε τη ν γύρα που φαίνεται μέσα στον χάρτη, ενταξει η διαδρομή ειναι απλά πανέμορφη, ο δρόμος έιναι πίστα, το εθνικό παρκο durmitor ειναι απλά καταπληκτικό και θα μπορούσα να σε βάλω και άλλα αξιοθέατα αλλά είπα μην την φορτώσω. Στο κοτορ που θα μείνετε δύο βράδια αν είστε του περπατήματος μπορείτε να ανεβετε τα σκαλοπάτια αρκετά βέβαια και να δείτε θέα όλο τον κόλπο. Καταπληκτική θέα. Το έχω κάνει αλλά το είπα το ποίημα από την κούραση αλλά αξιζε και θα το ξανακάνα.

    Τρίτο βράδυ πηγαίνετε ντουπροβνικ είναι κοντά όποτε θα φτάσετε νωρίς και θα ναι ξεκούραστη διαδρομή οπότε θα ξεκουραστείτε και εσείς αφού τις πρώτες 2 μέρες θα έχετε κάνει αρχετά χλμ. Εντάξει και αυτό είναι πανέμορφο και γεμάτο τουρίστες, ακριβό μεν αλλά πανέμορφο, οπότε δείτε το και γυρίστε το όσο αντέχετε.

    Τέταρτο βράδυ πατε Μόσταρ, εντάξει μια μικρή παλιά πόλη όπου έχει κάτι το μαγικό. επειδή και αυτό είναι κοντά δεν θα φάτε ώρα καθόλου όποτε θα στε πάλι ξεκούραστοι.

    Πέμμπτο βράδυ κατευθείνθειτε για λίμνες πλιτβίτσε. Απλα καταπληκτικές πρέπει να πάτε φέτος το πάσχα ήμουν εκεί και έπαθα την πλάκα μου. Αν πχ ο καιρός λέει ότι ειναι καλός την ημέρα που είναι να πάτε και την επόμενη βρέχει πάρτε την εθνικη οδό της κροατίας για να στε νωρίς εκεί και να γυρίσετε τις λίμνες την ίδια μέρα. Το μονοπάτι των 5 χλμ μέσα στις λίμνες το γυρνάτε σε 4-5 ώρες. Αλλιώς αν πάτε απο επαρχιακό για πλιτβίτσε και φτάσετε αργά πηγαίνετε την επόμενη το πρωι και φεύγετε από εκεί κατά της 12 για σαράγεβο.

    Σεράγεβο λοιπόν η παλιά πόλη είναι πολύ όμορφη την γυρνάς άνετα σε 2-τρεις ώρες οπότε είσαι κομπλέ. αλλά εχεις περιθώριο και την επόμενη το πρωι αφού το πρόγραμμα εχει ΝΙΣ που είναι κοντα.

    Τελευταίο βράδυ NIS περνώντας από μία καταπληκτική διαδρομή, σταματείστε στο χωριό mokra gora στην σερβία για καφέ φωτο.

    Τελευταία μέρα Αθήνα που εντάξει βγαίνει αφού είναι εθνική οδός.

    Θεωρώ έτσι ότι θα δείτε πανέμορφα μέρη τα τοπ σχετικά των βαλκανίων.

    Καλό ταξίδι και καλή διάθεση που είναι το παν και θα περάσετε τέλεια ότι και να ακολουθήσετε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexkalo89 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σύντροχοι! Πλησιάζουν οι μέρες για την πραγματοποίηση ενός 7 ήμερου roadtrip από 10-17/05/2018 με αφετηρία Αθήνα και σκέψη για επισκέψεις-περάσματα απο Οχρίδα-Κοτόρ-Ντουμπρόβνικ-Μόσταρ-(αν καταφέρω μέχρι plitvitce)-και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα ως προς την επιστροφή αν θα περάσω από Σαράγιεβο η Βελιγράδι-Νις και φούλ για Αθήνα καθώς οι 7 μέρες θεωρώ πως δεν θα φτάσουν!!

    Ευπρόσδεκτες όλες οι συμβουλές για το τι θα μπορούσα να κάνω η και να μην κάνω, περάσματα ,στάσεις,αξιοθέατα κ.τ.λ.
    Έχω διαβάσει αρκετά ταξιδιωτικά και είμαι κάπως μπερδεμένος για το τι αξίζει περισσότερο. Θα είμαι δικάβαλος με την σύντροφο μου και το V stromaki μου..

    Μήπως θα υπάρχει κανείς άλλος προς τα εκεί τις ίδιες μέρες?
    Οι Λίμνες Πλίτβιτσε πρέπει να είναι ο βασικός σου προορισμός και όλα τα άλλα δευτερεύοντα(πχ Mostar)!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #4
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Αρχηγέ καλησπέρα, οι μέρες που έχεις ειναι αρκετές αλλα θα πρέπει να σκεφτείς καλά οτι θα εισαι με το ταίρι σου και θα πρέπει να βάλεις σε μια προταιρεότητα στο να κάνεις και να δεις πράγματα. Αν σκοπεύεις ειναι εισαι όλη μέρα πάνω στη μηχανή οκ πάω πάσο φτάνεις και στο Ζάγκρεμπ αλλα πας σε μια περίοδο που και το μπανάκι σου μπορείς να κάνεις αμα λάχει. Εγω θα σου προτεινα κάτι σαν το περσινό δικο μου πρόγραμμα μιας και ήμουν με μηχανή με λιγοτερα κυβικά και δικάβαλος, φυσικά και αξίζει να πας στην Οχρίδα είναι πανφθηνη και ιστορική πόλη σε ενα όμορφο σημειο μπόλικο πράσινο και μια λίμνη να κουμπώνει ωραία για να μείνεις το πρώτο βράδυ. Απο Αθήνα θα το πας καρφί προς Καστοριά και απο εκει να ανηφορήσεις σε μια ωραια διαδρομή θα μπορέσεις έτσι να δεις και τις 2 λιμνες και η θεα στο Εθνικό Πάρκο Γκαλιτσίτσα θα σε αποζημειώσει πιθανόν να κάνουν και παρα πέντε οπως πετυχαμε εμεις τοτε. Μετα περνας Αλβανία μια μικρη στάση κάνε στα Τίραννα ειναι όμοφα και καθαρά και τα χωριά τους θυμίζουν την Ελλάδα του 60. Πριν μπεις Μαυροβουνιο αν θες πέρνα και μια απο το Κάστρο στη Σκόδρα που ειναι διπλα στα Σύνορα. Κότορ μετράει ωραια όπως και η Ριβιέρα του Μαυροβουνιου άλλη κατασταση στους δρόμους και άλλη ποιότητα γιατί στην Αλβανια θα σου βγει λιγο η πιστη με το πως οδηγουν. Μπουντβα ψιλοαδιάφορη δώσε βάση στο Κότορ και στο Μαυσολειο που ειναι στη κορυφη. Για μενα θα σου έλεγα να δωσεις βάση στην Κροατία γιατί η Βοσνια ειναι ενα αλλο διαφορετικό ταξίδι τωρα αν η γυναικα σου δεν εχει θεμα με τα χιλιόμετρα και να ειναι για ωρες στη μηχανή πήγαινε προς Σααράγιεβο απο Ε762 και κάνε στάση στο Pluzine και μετα τα Συνορα στη Foca. Η διαδρομή ειναι μέσα απο καταπράσινα βουνα με καλη άσφαλτο και απειρα τουνελ..πανέμορφα




    Σαράγιεβο η παλια πολη ειναι ωραία..να φας τα κεμπαπ σου και να πιεις τσαγάκι με Ναργιλέ. Έχει τα τουνελ που κατασκευάστηκε στον πόλεμο της Βοσνίας. Στο κατεβα αξίζει το Μοσταρ για μια στάση και θα εχεις την ευκαιρία να οδηγήσεις στον Ε73 ειναι καταπληκτικό δρόμο διπλα σε φαράγγια και ποτάμια. Αν δεν θες Βοσνία για μενα καλύτερα αν θες να ζησεις και διακοπες "χαλαρα" με την γυναίκα να δεις το Ντουμπροβνικ και απο ψηλά και απο τη Θάλασσα η να νοικιάσεις κανο καγιάκ να γυρισεις και τα γυρω νησακια η να κανεις καποιο τουρ σε νησάκι οπως η Korcula που φημίζεται για τα κρασιά της. Μπορείς επισης να δεις και το εθνικό πάρκο KRKA που εκει επιτρέπεται το μπάνιο αλλα το Πλιτβιτσε ειναι άλλη φάση. Αντι να λιώσεις στα χιλιόμετρα πάρε την ακτογραμμή μέχρι πάνω Δες και αλλες ωραιες πολεις οπως το Ζανταρ την Ριέκα και πιάσε λίγο Δυτικά και δες το Rovinj. Απο κει μπαίνεις Σλοβενία και πας Κοπερ η Ιζολα η Πιρραν και στο γυρνα παιρνεις καραβάκι απο Βενετία και δεν χρειάζεται να λιωσεις για 2000χλμ σε εθνικές .Οτι θες για δωμάτια η κατι αλλο ρωτας ελεύθερα
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #5
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexkalo89 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σύντροχοι! Πλησιάζουν οι μέρες για την πραγματοποίηση ενός 7 ήμερου roadtrip από 10-17/05/2018 με αφετηρία Αθήνα και σκέψη για επισκέψεις-περάσματα απο Οχρίδα-Κοτόρ-Ντουμπρόβνικ-Μόσταρ-(αν καταφέρω μέχρι plitvitce)-και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα ως προς την επιστροφή αν θα περάσω από Σαράγιεβο η Βελιγράδι-Νις και φούλ για Αθήνα καθώς οι 7 μέρες θεωρώ πως δεν θα φτάσουν!!

    Ευπρόσδεκτες όλες οι συμβουλές για το τι θα μπορούσα να κάνω η και να μην κάνω, περάσματα ,στάσεις,αξιοθέατα κ.τ.λ.
    Έχω διαβάσει αρκετά ταξιδιωτικά και είμαι κάπως μπερδεμένος για το τι αξίζει περισσότερο. Θα είμαι δικάβαλος με την σύντροφο μου και το V stromaki μου..

    Μήπως θα υπάρχει κανείς άλλος προς τα εκεί τις ίδιες μέρες?
    Καλησπέρα και από εμένα

    Είχα κινηθεί στα μέρη αυτά όπως πάρα πολλά παιδιά από εδώ. Δεν θα ήθελα όμως να σου περάσω την δική μου εμπειρία. Άλλωστε έχω ανεβάσει την δική μου "ιστορία" στο χώρο αυτό.

    Οι μέρες που έχεις αντικειμενικά δεν είναι λίγες, ούτε πολλές. Ομως είναι λίγο οριακές επειδή θα είσαι δικάβαλος και ως εκ τούτου ο περιορισμός θα έρθει από τον συνεπιβάτη. Εκτός βέβαια και αν μιλάμε για iron but. Συνεπώς το που θα φτάσεις, και άρα το τι θα δείς, εξαρτάται από τον ρυθμό που θα μπορείς να κρατήσεις σταθερά σε όλο το ταξίδι. Συνεπώς αν δεν μπορείς να κρατήσεις ρυθμό, ή γνωρίζεις πως η συνεπιβάτης δεν μπορεί μεγάλες καθημερινές μετακινήσεις, θα πρότεινα να περιοριστείς σε Μαυροβούνιο, να μπείς Σερβία και να κατέβεις. Οπως σωστά παρατηρεί και ο Billymuse, η Βοσνία και τα παραπάνω είναι άλλο ταξίδι.

    Όλοι διαβάζουμε τα ταξιδιωτικά των άλλων. Και εγώ προσωπικά διαβάζω όλων εδώ μέσα και μαζεύω ιδέες. Οταν έρχεται η ώρα του σχεδιασμού, παθαίνω ότι και εσύ. Τι να δω? πού να πάω? Εδώ λοιπόν η απάντηση είναι απλή. Τι θέλω να δώ και τι ταιριάζει στα δικά μου γούστα και θέλω? Με αυτό σαν "μπούσουλα", επιλέγω αυτα που ταιριάζουν στην δική μου ιδιοσυγκρασία και τον δικό μου ρυθμό. Δεν θα πάω κάπου επειδή έχουν πάει άλλοι, ούτε θα πάω κάπου αν έχω δεί κάτι παρόμοιο. Πχ, οι λίμνες Plivitce είναι πολύ όμορφες, όμως γιατί να πάω όταν έχω δει το Εθνικό πάρκο Krka στην Κροατία και κολυμπήσει στους καταρράκτες Scandrin ή στους καταρράκτες Kravica στην Βοσνία. Συνεπώς επιλέγω τι θα δώ και μετά ενώνω τις "κουκίδες" στο χάρτη, με οσο το δυνατό γραφικές διαδρομές.

    Ελπίζω λίγο να έβαλα ένα μικρό λιθαράκι.
    Τελευταία τροποποίηση από AXL954; 24/04/2018 στις 18:59.
    I search, therefore I travel...

  6. #6
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    AXL

    Οτι ειπε και ο Αξλ απο πάνω. Δες τι σου ταιριάζει και τι πως θες να ζήσεις το ταξίδι σου. Το να πάρεις μια τζούρα απο όλα γίνεται..αλλα ίσως να μην το ευχαριστηθήτε τοσο γιατί κάθε μέρα θα εισαι στο πόδι κυριολεκτικά..

    Y.Γ ξέχασα να αναφέρω πριν σε αυτα που έγραψα πιο πάνω οτι αν φτάσεις σε τετοιο ύψος ειναι Must μια στάση στο Split και στo Τrogir λίγο πιο μετά..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας θα δω λιγο τις προτασεις-ιδεες σας συγκρινοντας τα και με το πως ελεγα εγω να κινηθω και θα επανελθω...αυτο το μονοκομματο αθηνα-κοτορ με φοβισε λιγο μπορω να πω μου φανηκε υπερατλαντικο!! Μου φαινεται θα κοιταξω να μειωσω τις πολλες περιοχες για να υπαρξει και λιγος χρονος χαλαρωσης εστω στις λιγοτερες.ετσι οπως τα λετε μαλλον θα βαλω στην ακρη το βοσνια(μοσταρ) για τη χαρη αλλων ..σκοπευα μια νυχτα εκει γι αυτο..

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Το κάθε ταξίδι είναι και για τον καθένα είναι διαφορετικό πόσο μάλλον για ζευγαρι, και αν έχετε ξανακάνει μαζί μεγάλο ταξίδι. Ιδανικά πάντως αν μπορούσες να βάλεις μία διανυκτέρευση ιωαννινα που βρισκεις οικονομικά να μείνεις και να φας οικονομικά, τότε το προγραμματάκι βγαίνει πολύ άνετα. Η αφαιρείς την γύρα μέσα στο μαυροβούνιο και τότε είσαι πάλι άνετα και ξεκούραστα. Πάντως το μοσταρ είναι πανέμορφο και ιδανικό για να πατε ζευγάρι. Σε κάθε περίπτωση καλά να περάσετε και ανεβάστε φωτό όταν με το καλό γυρίσετε.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Τον περασμενο σεπτεμβρη ειχαμε κανει το πρωτο εκτος Ελλαδας 8 μερες. Πηγαμε απο Πατρα - Ανκονα -μπολονια--βενετια φτανοντας μεχρι Δολομιτες και λιγο Αυστρια και γυρνωντας λιμνη garda φλωρεντια-αγιο μαρινο και πισω! Νομιζω πως δεν επρεπε να κανω πρωτο εκτος εκεινο γιατι οσο βλεπω φωτογραφιες νομιζω πως δεν θα ξανασυναντησω τοσο ομορφα τοπια , διαδρομες κτλ. Μακαρι να διαψευστω... Νομιζω πως θα ξεκινησουμε και θα συνεχισουμε αναλογως τα κεφια, τις διαθεσεις και εννοειται τα κουραγια! Αα μην ξεχναω και τα χρηματα

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Μαλλον δεν θα πιεσω να φτασω μεχρι και plitviche για να εχω μια μερα περιπου να μοιρασω στις υπολοιπες περιοχες και να μην τραβηχτω τοσο βορεια... αυτη την εθνικη σκεφτομαι μονο τη δικη μας την ατελειωτα βαρετη...

  11. #11
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexkalo89 Προβολή μηνύματος
    Τον περασμενο σεπτεμβρη ειχαμε κανει το πρωτο εκτος Ελλαδας 8 μερες. Πηγαμε απο Πατρα - Ανκονα -μπολονια--βενετια φτανοντας μεχρι Δολομιτες και λιγο Αυστρια και γυρνωντας λιμνη garda φλωρεντια-αγιο μαρινο και πισω! Νομιζω πως δεν επρεπε να κανω πρωτο εκτος εκεινο γιατι οσο βλεπω φωτογραφιες νομιζω πως δεν θα ξανασυναντησω τοσο ομορφα τοπια , διαδρομες κτλ. Μακαρι να διαψευστω... Νομιζω πως θα ξεκινησουμε και θα συνεχισουμε αναλογως τα κεφια, τις διαθεσεις και εννοειται τα κουραγια! Αα μην ξεχναω και τα χρηματα
    Καλησπέρα και πάλι. Καλό Μήνα!

    Θα σου πώ κάτι. Κάθε ταξίδι είναι μοναδικό, και κάθε ταξίδι, άσχετα από τον προορισμό, είναι υπέροχο. Λές ότι δεν θα ξανασυναντήσεις τόσο όμορφα τοπία. Ξέρεις πόσα υπέροχα τοπία υπάρχουν μόνο στη "γειτονιά" μας? Τόσα που δεν θα μπορέσουμε ποτέ μας να τα δούμε όλα. Το λές αυτό γιατί το πρώτο ταξίδι έχει αυτό τον ρομαντισμό της πρώτης φοράς. Ο πρώτος έρωτας, το πρώτο σκίρτημα. Θα έχει πάντα μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά σου. Και εγώ προσωπικά θυμάμαι με νοσταλγία το πρώτο μου μοτο-ταξίδι στο εξωτερικό, η ακόμα ακόμα, το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό γενικότερα.

    Δεν θελω να φανώ "εφετζής". Εχω κάνει κάποια ταξίδια με μοτοσυκλέτα, αλλά και παρα πολλά με αεροπλάνο, σε απίθανα μέρη και σχεδόν σε ολες τις ηπείρους (και όπου μπορούσα νοίκιαζα κανενα μοτοσακο). Τελικά από όλα αυτά ξέρεις τι κατάλαβα? Ότι κάθε ταξίδι είναι πολύ σημαντικό, γιατί αποτελεί ενα ακόμα κομμάτι γνωσης του κόσμου, και τελικά του ίδιου σου του εαυτού. Σμιλεύει συνείδηση, νοοτροπία, χαρίζει πειθαρχία, σεβασμό, κατανόηση, εκπαιδεύει στην ανοχή του διαφορετικού, μαθαίνει την προσαρμογή, αποτυπώνει τα όρια και τις αντοχές σου. Αυτά από μόνα τους, είναι τεράστιο κέρδος. Γιατί αυτό που μένει σε κάθε ταξίδι, δεν είναι αυτό που βλέπεις, αλλά αυτό που σκέφτεσαι όταν βλέπεις κάτι, άρα αναγνωρίζεις και αυτό που πραγματικά είσαι.

    Καλό βράδυ, καλό ταξίδι! Με το καλό όταν έρθεις, να ξέρεις, ανυπομονούμε να μάθουμε εντυπώσεις σου και να δούμε φωτο σου.
    I search, therefore I travel...

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Καλημέρες σε όλα τα παιδιά. Τελικά καταφέραμε να πραγματοποιήσουμε το ταξιδάκι για το οποίο άνοιξε το παρόν θέμα και έλεγα να κάνω μια προσπάθεια να γράψω κάποιου είδους ταξιδιωτικό ( να προσπαθήσω τουλάχιστον) αναφέροντας πώς αντιληφθήκαμε εμείς τη γυροβολιά αυτή.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    :a014
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexkalo89 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρες σε όλα τα παιδιά. Τελικά καταφέραμε να πραγματοποιήσουμε το ταξιδάκι για το οποίο άνοιξε το παρόν θέμα και έλεγα να κάνω μια προσπάθεια να γράψω κάποιου είδους ταξιδιωτικό ( να προσπαθήσω τουλάχιστον) αναφέροντας πώς αντιληφθήκαμε εμείς τη γυροβολιά αυτή.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2016
    Μηνύματα
    24
    Λίγο υπομονή γιατί λόγω εργασίας (τουριστικό γραφείο) ο χρονος είναι περιορισμένος.

Παρόμοια θέματα

  1. Champions League '04-'05...
    από DEMINIO στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2004, 23:22
  2. Κυριακή 30-05
    από eXTirience στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 09:02
  3. Πευκώνας Τετάρτη 12/05 στις 21:00
    από periklisk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2004, 09:31
  4. Φωτογραφίες από την Ανδρο 02.05.04
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 09:44
  5. Ταξιδάκι στην Ήπειρο [05/03/04]
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 04:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF