Σελίδα 10 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    https://youtu.be/Jgi69OAA858

    Ένα που βρήκα στα γρήγορα. Έχει 2 Ινδούς vloggers που τους σπάει την ώρα της οδήγησης και γεμίζει ο δρόμος λάδια αλλά δεν τα βρήσκω.

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    https://youtu.be/Jgi69OAA858

    Ένα που βρήκα στα γρήγορα. Έχει 2 Ινδούς vloggers που τους σπάει την ώρα της οδήγησης και γεμίζει ο δρόμος λάδια αλλά δεν τα βρήσκω.
    Αυτά παθαίνεις αν δεν αλλάζεις λάδια κάθε 1000χλμ.

    Ξεκάθαρα user error.

  3. #138
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εννοείς να πηγαίνει μέχρι εκεί κοντά και να την αφήνει στο δίπλα στενό ε
    Εγώ περιμένω τον πρώτο κάτοχο Bajaj που θα κάνει ό,τι και μερικοί Smartάκηδες με το αστέρι της Mercedes, αλλάζοντας το σήμα με αυτό της KTM στο ντεπόζιτο (ίδια εταιρία, αφού).



    Άσχετο, αλλά επειδή κάποιος αναφέρθηκε σε Ιταλία, αν ήταν ιταλικά θα τα προφέραμε Τσόντες και θα ήταν πολύ πιο καύλα μηχανάκια.

  4. #139
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    https://youtu.be/Jgi69OAA858

    Ένα που βρήκα στα γρήγορα. Έχει 2 Ινδούς vloggers που τους σπάει την ώρα της οδήγησης και γεμίζει ο δρόμος λάδια αλλά δεν τα βρήσκω.
    ======================
    αν το βρεις...βαλ΄το........επισης δεν ειναι 250 η 310...ειναι 200 πιθανον για bajaj το κοβω
    Τελευταία τροποποίηση από DRAKONET; 04/01/2019 στις 16:24.

  5. #140
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ======================
    αν το βρεις...βαλ΄το........επισης δεν ειναι 250 η 310...ειναι 200 πιθανον για bajaj το κοβω
    Κι εγώ το ίδιο νομίζω, το Bajaj Pulsar πρέπει να είναι

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Ναι bajaj είναι, που τάχα έχει αξιόπιστο μοτέρ.

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    αν ήταν ιταλικά θα τα προφέραμε Τσόντες και θα ήταν πολύ πιο καύλα μηχανάκια.
    Το διπλό Ζ προφέρεται ΤΣ στην Ιταλία, βλέπε Pizza, Tarazza, όχι το μονό.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #143
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το διπλό Ζ προφέρεται ΤΣ στην Ιταλία, βλέπε Pizza, Tarazza, όχι το μονό.
    Cazzo, γράψε λάθος τότε.


    Να την κάνουμε γερμανική την εταιρία τότε (εκεί ισχύει και για μονό z)

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Ω ναι! Σωστός
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #145
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Ναι bajaj είναι, που τάχα έχει αξιόπιστο μοτέρ.
    Έχεις ιδέα πόσα bajaj pulsar πωλούνται κάθε μήνα στην Ινδική αγορά; Έχεις ιδέα ποιο είναι το μέγεθος της Ινδικής αγοράς ή κρίνεις από ένα, δύο, δέκα ή πενήντα βίντεο.
    Τα πενήντα που μπορεί να δεις, πιστεύεις ότι είναι αντιπροσωπευτικο δείγμα της αξιοπιστίας;
    Έμπορος της bajaj ΔΕΝ είμαι, κάτοχος bajaj ΔΕΝ είμαι. Θα αγόραζα ποτέ ένα;; Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι.
    Πες μου όμως αν ξέρεις τι νούμερα πωλήσεων γράφουν σε ΜΗΝΙΑΙΑ βάση κάτι μοτο σαν την hero, την bajaj, την RE και μερικές ακόμα και πες μου ποιο πιστεύεις ότι είναι το ποσοστό ελαττωματικων.

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kerasaki
    Εγγραφή
    29/08/2004
    Μηνύματα
    312
    Κρίνετε την αξιοπιστια ενος κινητηρα απο ενα βιντεο που ανέβηκε καπου;
    Μπορεί ο ιδιοκτητης να το ειχε 4 χρόνια με τα εργοστασιακα λαδια. Η μπορει στην αλλαγη λαδιων να δοκίμασε να βαλει μεσα κοκα κόλα να δει ποτε θα κολλησει, λεω τωρα εγω...

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Να το πάρω αλλιώς. Πόσα mt 07 πουλήθηκαν στην Αμερική; Είδες κανένα σε τέτοια χάλια;

    Τα μηχανάκια φωνάζουν ότι είναι φτηνοκατασκευές και άλλωστε για low budget πλασάρονται.

    Εγώ όπως και εσύ βλέπω ,κρίνω και αξιολογώ. Αν εσυ κρίνεις ότι είναι αξιόπιστα δεκτό. Δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανέναν, ούτε κάνω κουμάντο στη τσέπη κανένα. Όποιος θέλει μπορεί να πληρώσει και να μάθει.

  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Να το πάρω αλλιώς. Πόσα mt 07 πουλήθηκαν στην Αμερική; Είδες κανένα σε τέτοια χάλια;

    Τα μηχανάκια φωνάζουν ότι είναι φτηνοκατασκευές και άλλωστε για low budget πλασάρονται.

    Εγώ όπως και εσύ βλέπω ,κρίνω και αξιολογώ. Αν εσυ κρίνεις ότι είναι αξιόπιστα δεκτό. Δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανέναν, ούτε κάνω κουμάντο στη τσέπη κανένα. Όποιος θέλει μπορεί να πληρώσει και να μάθει.
    "να παθει για να μαθει " μου ακούγετε αλλα ασε εμενα ειμαι περίεργος.
    γενικά ειναι πολύς κόσμος οπως και εσυ κολλημένος με μαρκες και φιρμες κτλπ κτλπ. φιλε μου ειναι φυσικό οποιος παίρνει κατι που κανει 4000 και διπλα υπάρχει κατι που κανει 7500 ξερει πολυ καλα τι παίρνει δεν ειναι ηλίθιος, και ουτε χρειάζεται υποδείξεις. ομως αν σκεφτεις ποσο επιφιλακτικοι ημασταν με μαρκες οπως τα daytona και τα modenas και τελικα δειξανε οτι μια χαρα αξια ειναι για τα χρήματα τους τοτε πρεπει απλα να κανουμε υπομονή και να δουμε τι εχουν να πουν οτι καινούργιο βγαίνει και οχι να προτρέχουμε. οπως επίσης μην ξεχνάς οτι οσοι αγοράζουν κατι δεν ασχολούνται και ολοι με την σωστή συντήρηση τους. και συνήθως αμα εισαι τσιπης εισαι και στην συντήρηση.

    οσο για τα βιντεο εχουν δικιο τα παιδια.
    στην γειτονιά μου εχω 2 εξαιρέσεις ενα ΜTG MOTORS SUPER X 125 cc (1100€) και ενα Honda SUPRA X 125 (2700€) αγοράστηκαν με 2 μηνες διάφορα. αυτος με το MTG ειναι πολυ σχολαστικός καθε 2 κυργιακες πλύσιμο, περιποίηση, καθε 1000χλμ λαδια, και γενικά πολυ προσοχή. ο αλλος με το Honda στα @@ του εδω και 1,5 χρονο άπλυτο, αλυσίδα δεν εχει δει ποτε , λαδια στην αντιπροσωπία το παει δεν το παει. απο χλμ δεν ξερω (αν και μπορω να δω) αλλα τους βλεπω καθε μερα φεύγουν και πανε στην δουλεια τους, ε δεν φανταζεσαι ποσο μπουρδέλο σκουπίδι ειναι το honda.
    οσα βιντεο κιαν ανεβασουν δεν μπορω να κρινω λοιπον απο αυτους!

  14. #149
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Να το πάρω αλλιώς. Πόσα mt 07 πουλήθηκαν στην Αμερική; Είδες κανένα σε τέτοια χάλια;

    Τα μηχανάκια φωνάζουν ότι είναι φτηνοκατασκευές και άλλωστε για low budget πλασάρονται.

    Εγώ όπως και εσύ βλέπω ,κρίνω και αξιολογώ. Αν εσυ κρίνεις ότι είναι αξιόπιστα δεκτό. Δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανέναν, ούτε κάνω κουμάντο στη τσέπη κανένα. Όποιος θέλει μπορεί να πληρώσει και να μάθει.
    στα υποψη οτι το μοτέρ είναι σύμπραξη ktm - banjaj, οι διαφορές είναι στην κεφαλή στην ροική της και στο πρόγραμμα, τα Parts του μοτέρ και η αντοχή τους είναι ίδια και κοινά, συνεπώς εάν βγάζει προβλήματα το μεν δεν θα βγάλει και το δε που έχει σίγουρα μεγαλύτερη σχέση συμπίεσης?
    και μιλάμε για μοτερ γιατί τα περιφερειακά είναι αλλουνού παπα ευαγγέλιο που κάνουν την διαφορά στον τιμοκατάλογο(εκτός απο τα φρένα που και τα 2 χρησιμοποιούν αντί για brembo bybre)
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #150
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Να το πάρω αλλιώς. Πόσα mt 07 πουλήθηκαν στην Αμερική; Είδες κανένα σε τέτοια χάλια;

    Τα μηχανάκια φωνάζουν ότι είναι φτηνοκατασκευές και άλλωστε για low budget πλασάρονται.

    Εγώ όπως και εσύ βλέπω ,κρίνω και αξιολογώ. Αν εσυ κρίνεις ότι είναι αξιόπιστα δεκτό. Δεν προσπαθώ να αλλάξω γνώμη σε κανέναν, ούτε κάνω κουμάντο στη τσέπη κανένα. Όποιος θέλει μπορεί να πληρώσει και να μάθει.
    Επειδή εγώ σε σέβομαι - σε αντίθεση με σένα που δεν απαντάς και απλά πετάς τη μπάλα με μια δήθεν ερώτηση - θα σου απαντήσω ο ίδιος στην ερώτηση που σου έκανα. Περιμένω να απαντήσεις σε αυτή που έκανες εσύ.
    Ινδία, Σεπτέμβριος 2018. Πωλήσεις.

    1.hero splendor. 285.508
    2.hero hf deluxe. 201.240
    3.hero passion. 95.057
    4.bajaj ct. 89.387
    5.bajaj pulsar. 89.374
    6.hero glamour. 82.864
    7.honda cb shine. 80.612
    8.bajaj platina. 67.450
    9.tvs apache. 55.460.
    10.re classic 350. 44.021
    Φανταζομαι θα ξέρεις ότι στην Ινδία πωλούνται κάθε χρόνο πάνω από 20.000.000 μοτοσικλετες. Η μεγαλύτερη αγορά δικύκλων στον πλανήτη γη.

    Ξέρεις πόσες πωλούνται στις ΗΠΑ;;; Το 2015 για παράδειγμα πουλήθηκαν κάτι λιγότερο από 574.000

    Που πιστεύεις ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να υπάρχουν και αστοχίες υλικού. Για εσένα παίζει ρόλο ότι το 30% των πωλήσεων μοτο στο us ανήκει στην harley? Παίζουν ρόλο οι δρόμοι; Ή συγκρίνεις το τρισάθλιο οδικό δίκτυο στην Ινδία που διαλύει τα πάντα σε σχέση με τις απέραντες highways των ΗΠΑ όπου δεν χρειάζεσαι τίποτα λιγότερο από μια harley?

Σελίδα 10 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF