Σελίδα 12 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #166
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ο jawaforever είναι 100% σωστός για την ινδική μοτοσυκλετοβιομηχανια. Για παράδειγμα θα αναφέρω ότι όλα τα καινούργια αυτοκίνητα (swift baleno ignis) της suzuki στην Ελλάδα φτιάχνονται στο εργοστάσιο της suzuki maruti στην Ινδία.

    Επίσης για όλους όσους έχουν ψαρωσει με τους Κινέζους ή κάνουν μπίζνες μαζί τους θα πρεπει να έχουν πάντα στο μυαλό τους ότι τα γεωπολιτικά θέματα (διαμάχη με τους Ιάπωνες και με την Αμερική) αργά η γρήγορα θα κάνουν τους Κινέζους να πουλανε ακριβά. Θα τολμούσα να πω ότι οι εισαγωγείς έμποροι που ασχολούνται με τις μοτοσυκλέτες που έρχονται από την ινδική βιομηχανία θα είναι οι πρωταγωνιστές του αύριο.

    Τώρα για το από πάνω φίλο που θέλει να αγοράσει το ομολογουμένως εντυπωσιακό τουλάχιστον στην εμφάνιση zongshen rx σε αμερικανικό σοβαρό review που είδα στο you tube o συντάκτης προέτρεπε σε περίπτωση αγοράς του να αλλαχτούν αμέσως τα λάδια , τα γρανάζια και η αλυσίδα όπως και τα λάστιχα. Αυτά λοιπόν πρέπει να τα συνυπολογίζονται στην αγορά μιας μοτοσυκλέτας από την Κίνα για να βγαίνει το πραγματικό κόστος χρήσης από τον αγοραστή...
    προσωπικά ακόμα και honda να αγόραζα θα απαιτούσα απο τον εμπορο να μου αλαξει τα λαδια με νεα. Π.χ. αυτοι μπορει να τα ειχαν βαλει στο εργοστάσιο μεσα στα μοτερ 6 μηνες πριν έρθουν Ελλάδα και 6 μηνες εδω στο εμπορο.. δεν εμπιστεύομαι τα εργοστασιακά λαδια ουτε και για τα 1000 χλμ. μπορει να ειναι μεσα στο μοτερ 1 χρονο τουλάχιστον. οπως επίσης και τα λάστιχα στον χρόνο θα τα αλαζα σίγουρα. τωρα για αλυσιδογραναζα θα τα παρατηρούσα. το οτι περνει καποιος κατι καινουργιο δεν σημαίνει οτι χανει την λογικη του!

  2. #167
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    10

    Daytona 300cc by zontes

    Καλησπέρα σε όλους,
    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πιστεύω ότι υπάρχουν κι αλλοι ενδιαφερομενοι που θέλουν να μάθουν για τα ζοντες και συγκεκριμένα τα r310 και χ310 που κυκλοφορούν από τον Αύγουστο του 2018 και το νεοφερμένο τ310 που κυκλοφορεί εδώ και ένα μήνα.περα από από αυτά που ήδη γνωρίζουμε τεχνικά χαρακτηριστικά,τιμή εξοπλισμό κτλ θα ήθελα να γράψει κάποιος εντυπώσεις αν είναι ήδη κάτοχος η έστω έχει κάνει κάποιο τεστ ντραιβ.
    Επίσης θα παρακαλούσα σεβόμενος όλους τους φίλους του φόρουμ να μην αρχίζουν να κράζουν.ας σκεφτούν ότι κάποιο εδώ μπορεί να θέλουν να μάθουν σοβαρα στοιχεία για τα παραπάνω μοντέλα γιατί κατά εμέ και εμφανίσιμα είναι,και προσιτά λόγω τιμής.προσωπικα θέλω να αγοράσω μηχανή και θεωρώ αυτά τα κυβικά ως κάλο επίπεδο για κάποιον αρχάριο,τα συγκεκριμένα μοντέλα καλύπτουν διαφορες κατηγορίες και γούστα (γυμνο,pn off),έχουν φθηνό κόστος κτήσης και συντήρησης,καλύπτονται από αντιπροσωπο με επαρκή δικτυο.
    Ελλατωματα βρίσκω ότι είναι καινούργια μοντέλα άρα σίγουρα δεν θα είναι σε καλό επίπεδο το after sales και δεν ξέρουμε τι γίνεται από αξιοπιστία.
    Λοιπόν οποίος φίλος βρίσκει ενδιαφέρον το τοπικ η έχει κάποιο πληροφορία για τα παραπάνω ας την μοιραστεί.ευχαριστω

  3. #168
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    544
    Φιλε nasto καλώς όρισες στο φόρουμ. Να ξέρεις ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που κράζουν χωρίς λόγο και αιτία. Απλά σε κάθε δράση υπάρχει και μια αντίδραση. Όταν κάποιος γράφει ανοησίες αντιμετωπίζεται με τον ανάλογο τρόπο.

    Πάμε τώρα στην εντυπωσιακή ( εμφάνιση / τιμή ) σειρά των 300αριων της daytona. Αυτά τα μηχανάκια όταν έμαθα τι αξεσουάρ και πρόσθετα προσφέρουν σε αυτές τις τιμές δεν σου κρύβω ότι έπαθα πλακα! Προσωπικά θα επιθυμούσα και εγώ να έχω περισσότερες πληροφορίες.

    Δυστυχώς οι μόνες που έχω βρει είναι στο youtube. Ποιο συγκεκριμένα υπάρχει ένας (ολιγο λούμπεν...αλλά δεν πειράζει) vloger ο anton26 που ασχολείται συστηματικά μαζί τους λες και είναι τρολακι του γκοργκολη. Αν σε ενδιαφέρει σοβαρά να αγοράσεις ένα επικοινώνησε μαζί του στο κανάλι του γιατι ξέρει πολλά παιδιά που έχουν αγοράσει αυτά τα μηχανάκια για να σε φέρει σε επαφή μαζί τους.

  4. #169
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nastos Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους,
    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πιστεύω ότι υπάρχουν κι αλλοι ενδιαφερομενοι που θέλουν να μάθουν για τα ζοντες και συγκεκριμένα τα r310 και χ310 που κυκλοφορούν από τον Αύγουστο του 2018 και το νεοφερμένο τ310 που κυκλοφορεί εδώ και ένα μήνα.περα από από αυτά που ήδη γνωρίζουμε τεχνικά χαρακτηριστικά,τιμή εξοπλισμό κτλ θα ήθελα να γράψει κάποιος εντυπώσεις αν είναι ήδη κάτοχος η έστω έχει κάνει κάποιο τεστ ντραιβ.
    Επίσης θα παρακαλούσα σεβόμενος όλους τους φίλους του φόρουμ να μην αρχίζουν να κράζουν.ας σκεφτούν ότι κάποιο εδώ μπορεί να θέλουν να μάθουν σοβαρα στοιχεία για τα παραπάνω μοντέλα γιατί κατά εμέ και εμφανίσιμα είναι,και προσιτά λόγω τιμής.προσωπικα θέλω να αγοράσω μηχανή και θεωρώ αυτά τα κυβικά ως κάλο επίπεδο για κάποιον αρχάριο,τα συγκεκριμένα μοντέλα καλύπτουν διαφορες κατηγορίες και γούστα (γυμνο,pn off),έχουν φθηνό κόστος κτήσης και συντήρησης,καλύπτονται από αντιπροσωπο με επαρκή δικτυο.
    Ελλατωματα βρίσκω ότι είναι καινούργια μοντέλα άρα σίγουρα δεν θα είναι σε καλό επίπεδο το after sales και δεν ξέρουμε τι γίνεται από αξιοπιστία.
    Λοιπόν οποίος φίλος βρίσκει ενδιαφέρον το τοπικ η έχει κάποιο πληροφορία για τα παραπάνω ας την μοιραστεί.ευχαριστω
    Καλησπέρα φίλε! Είναι πανέμορφα και τα τρία ειδικά το r310. Το αγόρασε ένας φίλος μου και μου το έδωσε μια βόλτα. Έχει νευρο και ανεβάζει στροφές. Θα το είχα πάρει αν δεν είχε τόση πλαστικουρα που μου φάνηκε κουφια σε ένα βαθμό. Γι αυτό και μόνο το λόγο κατέληξα σε άλλο. Κατ αλλά μπορεί το μοτέρ να αποδειχτεί αξιόπιστο.Οποιο και να πάρεις να μας γράψεις να μαθαίνουμε και εμείς εντυπώσεις γιατί είναι κούκλες όλες τους.

  5. #170
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    10
    Να είστε καλά παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για να μην παρεξηγηθεί η προσβάλλω κάποιον καλώς η κακώς υπάρχουν πολλοί μόνο στο άκουσμα κινέζικα κράζουν.σεβαστες όλες οι γνώμες αλλά εδώ ελπίζω μήπως βρεθεί κάποιος κάτοχος να μας πει δυο λογακια αντικειμενικά.ο εξοπλισμός στη τιμή του απλά δεν υπάρχει.εγω είμαι ανάμεσα στο Χ και στο Τ..
    Μένω Αθήνα,θα ναι το βασικό μου μέσον και στην τελική στη μηχανή πληρώνεις μερικές φορές την προοπτική.τι εννοώ όλοι λέμε θέλουνε μηχανή,φθηνή οικονομική ταξιδιάρα λίγο δρόμο λίγο χώμα σε καμία ξεχασμένη παραλία κτλ.καλψς η καλώς τα ζοντες το παρέχουν αυτό,είναι και πολύ ελαφριά και καλή αναλογία κυβικών με ιπποδύναμη.Εχω δει τα βίντεο από τον Άντον 26,δεν τον παρεξηγήσεις. Ίσα ίσα το κάνει με μεράκι χαμηλό μπάτζετ κτλ.φιλε poti έχει το cf 250,σωστά;ωραίο μηχανακι αλλά εμένα προανέφερα μου αρέσουν πιο πολύ τα adventure και τα touring. Είναι της μόδας τώρα τα all around μηχανάκια.αν έψαχνα γυμνό θα με εψηνε το cf moto.αν θες πες μας δύο λόγια από την δική σου εμπειρία;ικανοποιημενος;βρίσκεις αφτερ μάρκετ και υποστήριξη σε σέρβις;

  6. #171
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε! Είναι πανέμορφα και τα τρία ειδικά το r310. Το αγόρασε ένας φίλος μου και μου το έδωσε μια βόλτα. Έχει νευρο και ανεβάζει στροφές. Θα το είχα πάρει αν δεν είχε τόση πλαστικουρα που μου φάνηκε κουφια σε ένα βαθμό. Γι αυτό και μόνο το λόγο κατέληξα σε άλλο. Κατ αλλά μπορεί το μοτέρ να αποδειχτεί αξιόπιστο.Οποιο και να πάρεις να μας γράψεις να μαθαίνουμε και εμείς εντυπώσεις γιατί είναι κούκλες όλες τους.
    Σχετικά με τα πλαστικά που αναφερεις η αλήθεια θα φανεί στο χρόνο και σίγουρα αναλογα τις συνθήκες πχ κλειστό γκαράζ,η αν είσαι σε κανένα νησί με υγρασία κτλ αλλά τουλάχιστον σε αυτά δεν είναι ακριβά τα ανταλλακτικά τους η τα αξεσουάρ,πχ να βάλεις ρυθμιζόμενες μανετες σε επώνυμες τύπου yamaha,bmw θες από 70-120 αναλόγως αν είναι ίδιας μάρκας η μάρκα givi και εννοείται ανάλογα αν θα τα πάρεις από εδώ η εξωτερικό.εντυπωση θετική μου έκανε το υλικό των καθρεφτών για μαμά καθρέφτες ήταν εξαιρετικό.οπως και τα κάγκελα στο Τ.
    Όπως και αντίστοιχα η μανετες ήταν αρκετά βολικές,εσύ που το οδηγήσεις θα έχεις άποψη από κι από το πως κούμπωμα οι ταχύτητες.

  7. #172
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Φιλε nasto καλώς όρισες στο φόρουμ. Να ξέρεις ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που κράζουν χωρίς λόγο και αιτία. Απλά σε κάθε δράση υπάρχει και μια αντίδραση. Όταν κάποιος γράφει ανοησίες αντιμετωπίζεται με τον ανάλογο τρόπο.

    Πάμε τώρα στην εντυπωσιακή ( εμφάνιση / τιμή ) σειρά των 300αριων της daytona. Αυτά τα μηχανάκια όταν έμαθα τι αξεσουάρ και πρόσθετα προσφέρουν σε αυτές τις τιμές δεν σου κρύβω ότι έπαθα πλακα! Προσωπικά θα επιθυμούσα και εγώ να έχω περισσότερες πληροφορίες.

    Δυστυχώς οι μόνες που έχω βρει είναι στο youtube. Ποιο συγκεκριμένα υπάρχει ένας (ολιγο λούμπεν...αλλά δεν πειράζει) vloger ο anton26 που ασχολείται συστηματικά μαζί τους λες και είναι τρολακι του γκοργκολη. Αν σε ενδιαφέρει σοβαρά να αγοράσεις ένα επικοινώνησε μαζί του στο κανάλι του γιατι ξέρει πολλά παιδιά που έχουν αγοράσει αυτά τα μηχανάκια για να σε φέρει σε επαφή μαζί τους.
    ===================================
    Ωραιος ο anton26!
    Θεωρω οτι καθε νεο δικυκλο αξιζει να μαθαινουμε τι εχει και τι προσφερει και αυτο το κανει ο anton26 !
    Και εχει κι'αλλα εκτος zontes ετσι...
    To οτι δεν δειχνουν αλλοι τα zontes στο you tube για μενα εχει να κανει με την εικονα τους..και καλα θα χαλασει..
    δεν ειναι ετσι ομως εαν θελεις να εισαι αντικειμενικος!
    Αλλωστε προτιμω να βλεπω τον anton26
    παρα κατι καγκουρες που λενε ''μαθε σουζα με ενα χερι χωρις κρανος φορωντας μονο το σωβρακο''

  8. #173
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    544
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ===================================
    Ωραιος ο anton26!
    Θεωρω οτι καθε νεο δικυκλο αξιζει να μαθαινουμε τι εχει και τι προσφερει και αυτο το κανει ο anton26 !
    Και εχει κι'αλλα εκτος zontes ετσι...
    To οτι δεν δειχνουν αλλοι τα zontes στο you tube για μενα εχει να κανει με την εικονα τους..και καλα θα χαλασει..
    δεν ειναι ετσι ομως εαν θελεις να εισαι αντικειμενικος!
    Αλλωστε προτιμω να βλεπω τον anton26
    παρα κατι καγκουρες που λενε ''μαθε σουζα με ενα χερι χωρις κρανος φορωντας μονο το σωβρακο''
    Δεν μας χρειάζονται οι ξένοι περίεργοι ανταποκριτές από την στιγμή που έχουμε τον δικό μας ολιγο λούμπεν συμφορουμιτη τον ...τσολιά.....Τώρα που το σκέφτομαι προτείνω να κάνουμε ένα πάρτυ να μαζέψουμε λεφτά να τον βοηθήσουμε να αγοράσει το επόμενο sym και daytona του.... Μετά να δημιουργήσουμε ένα ειδος διδακτορικου πάνω στην κινεζική μοτοσυκλετοβιομηχανια και να τον βραβεύσουμε

  9. #174
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    10
    Επιτέλους ένα τεστ ντραιβ από γνωστό μοτό περιοδικό για τα προαναφερθέντα μοντέλα,σίγουρα δεν είναι είναι επαρκές το δείγμα αλλά αξίζει την ανάγνωση κατά εμέ.ξανα λέω όποιος ξέρει κάποιον κάτοχο ας τον προτρέψει να γράψει για τα μοντέλα.
    Σας επισυνάπτω το άρθρο

    https://www.motomag.gr/news/dokimes-...tes-entyposeis

  10. #175
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Τεστ ντράιβ κάνουν στα αυτοκίνητα. Στα μηχανάκια κάνουν τεστ ράιντ.
    Life begins at 45°.

  11. #176
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Φίλος στην ίδια τιμή παίζει το TRK251 που φαίνεται πιο ποιοτικό κ 'μηχανακι'.. Ριξτο μια ματιά αν θες.. Δεν έχεις τπτ να χασεις

  12. #177
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Φίλος στην ίδια τιμή παίζει το TRK251 που φαίνεται πιο ποιοτικό κ 'μηχανακι'.. Ριξτο μια ματιά αν θες.. Δεν έχεις τπτ να χασεις
    Ποια είναι η τιμή του ανακοινώθηκε; Όμορφο φαίνεται και αυτό!!!

  13. #178
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Ποια είναι η τιμή του ανακοινώθηκε; Όμορφο φαίνεται και αυτό!!!
    Δες εδώ

  14. #179
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    4195 ευρα

  15. #180
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nastos Προβολή μηνύματος
    Επιτέλους ένα τεστ ντραιβ από γνωστό μοτό περιοδικό για τα προαναφερθέντα μοντέλα,σίγουρα δεν είναι είναι επαρκές το δείγμα αλλά αξίζει την ανάγνωση κατά εμέ.ξανα λέω όποιος ξέρει κάποιον κάτοχο ας τον προτρέψει να γράψει για τα μοντέλα.
    Σας επισυνάπτω το άρθρο

    https://www.motomag.gr/news/dokimes-...tes-entyposeis
    Απο την ιδια παρουσιαση του Γκοργκολη και στιγμιοτυπα στο τελευταιο Moto In Action. Παρεμπιπτοντως, ξερει κανενας τρικαλινος ποια ακριβως ειναι η διαδρομη;

    Αν σκοπεύετε να κάνετε κάποια εκδρομή στα Μετέωρα, πάρτε μαζί σας κι ένα ζευγάρι καινούριες ξύστρες και οδηγήστε στο δρόμο που φεύγει από το Μεγαλοχώρι προς το διπλανό βουνό… τύφλα να’ χουν οι Κανάριοι Νήσοι!

Σελίδα 12 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF