Σελίδα 3 από 37 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #31
    Η κινέζικη μοτοβιομηχανία δεν έχει να επιδείξει τίποτα αξιοπρόσεκτο,προς το παρόν τουλάχιστον. Είναι αστείο που καθόμαστε και το συζητάμε, κιόλΑ.
    Υπάρχουν μερικά, το πολύ, τίμια κινέζικα τα οποία ίσως καλύπτουν κάποιον που θέλει ένα οικονομικό καθημερινό μέσο μεταφοράς. Ο "απαιτητικός" μοτοσυκλετιστής, δεν θα κοιτάξει κινέζικο, προς το παρόν. Στο μεσο-μακροπρόθεσμο μέλλον, πολλά θα μπορούσαν να αλλάξουν.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    όσοι σνομπάρουν τους Κινέζους σήμερα, σε 5 χρόνια απο σήμερα θα υποκλίνονται  
    Κάντα 15 θα λεγα.

  3. #33
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Κάντα 15 θα λεγα.
    Τα 5 τωρινά για 15 πιάνονται

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Σε 5 χρόνια, όσοι περιμένουν ότι θα υποκλίνονται, απλά θα ξανακάνουν την ίδια κουβέντα για άλλα 5 χρόνια, και μετά άλλα 5 χρόνια, και γενικώς οι μοτοσυκλέτες θα πατάνε σε μαγνητικές αντιβαρύτητες και οι Κινέζοι ''σε άλλα 5 χρόνια''....

    Βαρεθήκαμε, έχουν 30 χρόνια που όλο ανεβαίνουν, ανεβαίνουν, νάτοι πετιούνται, κι όλο σκουπίδια βγάζουν, σαν το Zodes των Epizontes (που το οδήγησαν).

    Οι Ιάπωνες -για όποιον κάνει ατυχείς συγκρίσεις- σε μια 5ετια, από εκεί που δεν υπήρχαν καθόλου στο μοτοστερέωμα, σε 5 χρόνια τους είχαν κλείσει ΟΛΟΥΣ και οδηγούσαν τα πράγματα. Φτάνει πια με αυτήν την κουβέντα της σύγκρισης, απλά δεν έγινε ποτέ η ίδια ιστορία.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #35
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Καλα καλα ας αρχισουν να ξεπροβαλουν τιποτα μεγκα αντβε 1200 με 10k του κουτιού με ολα τα ηλεκτρονικά συμπεριλαμβανομένα και σας βλεπω να γραφεστε στο τοπικ κωλοτουμπας και φλιγκ φλαγκ

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εσκασαν πριν 15 χρονια με θηριωδη suv τσαμπα.......
    δεν απεμεινε κανενα
    οι κινεζοι δεν εχουν καμμια σχεση με τους ιαπωνες, οι κορεατες ναι

  7. #37
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Μέσα στον αυγούστο λένε θα είναι διαθέσιμα και τα δύο εργαλεία.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    και τα CF MOTO....που φερνει ο θεοχαρακης ειναι ομορφα

    https://motorbike.gr/%CE%BD%CE%AD%CE...4%CE%B7%CE%BD/

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καλα καλα ας αρχισουν να ξεπροβαλουν τιποτα μεγκα αντβε 1200 με 10k του κουτιού με ολα τα ηλεκτρονικά συμπεριλαμβανομένα και σας βλεπω να γραφεστε στο τοπικ κωλοτουμπας και φλιγκ φλαγκ
    ας βγει μεγκα αντβ στα 1200 κινέζος και ας του λείπουν τα ηλεκτρολογικά . Ας εχει τεχνολογια παπιού και βλέπουμε...

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καλα καλα ας αρχισουν να ξεπροβαλουν τιποτα μεγκα αντβε 1200 με 10k του κουτιού με ολα τα ηλεκτρονικά συμπεριλαμβανομένα και σας βλεπω να γραφεστε στο τοπικ κωλοτουμπας και φλιγκ φλαγκ
    αν βγει κινέζικο sbk που θα μπορεί να σταθεί απέναντι στα υπόλοιπα περίπου αξιοπρεπώς ακόμα και χωρίς αξιώσεις,την επόμενη 5ετία, εγώ θα το ανοίξω το θέμα!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εσκασαν πριν 15 χρονια με θηριωδη suv τσαμπα.......
    δεν απεμεινε κανενα
    οι κινεζοι δεν εχουν καμμια σχεση με τους ιαπωνες, οι κορεατες ναι
    Πολυ σωστη παρατηρηση. Και επισης οι κορεατες οταν θελησαν πραγματικα να βγαλουν αυτοκινητα ισαξια με τα ευρωπαϊκα (και σε ανεσεις, εξοπλισμο, ποιοτητα κτλ) τελικα ανεβηκαν τιμολογιακα στα επιπεδα του ανταγωνισμου. Πχ τα πρωτα hyundai ηταν φτηνα αλλα καταλαβαινες το γιατι οταν εμπαινες μεσα. Τωρα που φτασαμε στα i10-20-30 και τα ΚΙΑ Ceed που κοιτανε στα ματια τον ανταγωνισμο ανεβηκαν και οι τιμες αντιστοιχα.

  12. #42
    Καλώς ή κακώς το forum λέγεται moto και όχι yamaha/honda/ducati/bmw.gr

    Οπότε, κάτι εντός θέματος :

    http://www.bikeit.gr/test-bikes/nake...r310-by-zontes

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gerokost Προβολή μηνύματος
    Καλώς ή κακώς το forum λέγεται moto και όχι yamaha/honda/ducati/bmw.gr

    Οπότε, κάτι εντός θέματος :

    http://www.bikeit.gr/test-bikes/nake...r310-by-zontes
    Παλι καλα που υπαρχουν και οι mods και μας βαζουν σε ταξη...

    Τωρα επι του θεματος... Ρε παδια, μονο εμενα μου φανηκε σαν πληρωμενη διαφημιση το αρθρο; Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι το συγκεκρινενο site, μου φαινεται ομως τουλαχιστον αστειο να διαβαζω ενα αρθρο (για το συγκεκριμενο μαλιστα μοντελο) με μονο θετικα σχολια. Δηλαδη ουτε ενα αρνητικο δεν του βρηκαν; Επειδη το μηχανακι το ειδα απο κοντα στην εκθεση, εχω να πω πως η ποιοτητα κατασκευης του ειναι σε επιπεδα ηλεκτροκινητου παιχνιδιου απο τα Jumbo. Υλικα και συναρμογη πλαστικων που κανουν τα benelli να φανταζουν premium κατασκευες. Τι να πω, μπορει εγω να ειδα αλλο μηχανακι.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Καλά το γυμνό είναι μουν@ρ@...

    Όσον αφορά το θέμα των Κινέζων λίγο δύσκολο να ξεπεράσουν και να "ρίξουν" Γιαπωνέζους, Γερμανούς κλπ, είναι πολύ εύκολο όμως με δοκιμασμένα μοτέρ και τεχνολογίες να βγάζουν παρόμοιο αποτέλεσμα με λιγότερα χρήματα, κάτι που θεωρώ πως έχει γίνει λίγο πιο εύκολο όσο εξυγχρονιζεται η τεχνογνωσία των πρώτων.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παλι καλα που υπαρχουν και οι mods και μας βαζουν σε ταξη...

    Τωρα επι του θεματος... Ρε παδια, μονο εμενα μου φανηκε σαν πληρωμενη διαφημιση το αρθρο; Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι το συγκεκρινενο site, μου φαινεται ομως τουλαχιστον αστειο να διαβαζω ενα αρθρο (για το συγκεκριμενο μαλιστα μοντελο) με μονο θετικα σχολια. Δηλαδη ουτε ενα αρνητικο δεν του βρηκαν; Επειδη το μηχανακι το ειδα απο κοντα στην εκθεση, εχω να πω πως η ποιοτητα κατασκευης του ειναι σε επιπεδα ηλεκτροκινητου παιχνιδιου απο τα Jumbo. Υλικα και συναρμογη πλαστικων που κανουν τα benelli να φανταζουν premium κατασκευες. Τι να πω, μπορει εγω να ειδα αλλο μηχανακι.
    Συμφωνώ μαζί σου , κι εμένα στην έκθεση μου φάνηκε κάπως. Όμως, το ίδιο μπορεί να συμβαίνει κάλλιστα και με τις παρουσιάσεις μοντέλων γνωστών εταιρειών. Δε γίνεται πχ να μου παρουσιάζουν το Honda CB1000R και να μην αναφέρονται στο ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ πίνακα οργάνων !! Λέμε τώρα.

Σελίδα 3 από 37 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 20:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 15:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 23:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF