Σελίδα 30 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 202526272829303132333435 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 436 έως 450 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #436
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    το που τα πουλανε δεν εχει σχεση...διαβασες γιατι υπαρχει το θεμα?
    και αφου το διαβασες το θεωρεις κατι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να λυθει ?
    και για αλλη μια φορα θα πω για να μην παρεξηγουμε..
    ΔΕΝ τα συγκρινω με τα ιαπωνικα σε καμια περιπτωση.....
    Χαιρετιζω ομως καθε νεα και φιλοτιμη προσπαθεια που ερχεται...προκειμενου να ανοιξει η αγορα για ολους μας.
    Τελος το να γραφουμε κατι για προβληματα τι στιγμη που ΟΛΕΣ οι εταιριες θα εχουν στην ιστορια τους κατι που δεν πηγε καλα
    και να επιμενουμε μονο για τα κινεζικα ε ναι ρε φιλε δεν το δεχομαι να τα βγαζεται μερικοι στον αφρο.
    Πισω εχει η αχλαδα την ουρα....σε 4-5 χρονια παντως με τετοιο ρυθμο να δω τι θα γινει ...τι θα λεμε
    Πώς και δεν έχει σχέση; Άμα στο στάδιο εξέλιξης υπολόγιζαν για Αλάσκα μεριά να τα πουλάγανε μόνο στα κρύα. Όταν θες να πιάσεις Ευρώπη το λαμβάνεις υπόψην σου και όπως είπε και ο jawa κάνεις τις απαραίτητες δοκιμές και παίρνεις τα απαραίτητα μέτρα.

    Όσο για το αν είναι αδύνατο να λυθούν τα θέματα φυσικά και δεν είναι, όπως για τίποτε άλλωστε.
    Αλλά τέτοια χαζοθεματα που μπορεί να σε αφήσουν στο δρόμο ανά πάσα στιγμή (όπως τάπες που δεν ανοίγουν, ενα σωρό ηλεκτρονικά κλπ) είναι ακόμα χειρότερα, για μένα τουλάχιστον καθώς εγώ το βλέπω μόνο ως έλλειψη προσοχής και πρόχειροδουλειάς.. Ας τα έφτιαχναν τουλάχιστον πιο απλά ως κατασκευές μέχρι να μπορέσουν να το υποστηρίξουν να μην τα έλεγα αυτα.

    Επιπλέον φυσικά και εγώ είμαι υπέρ των φιλότιμων προσπαθειών και μακάρι να εξελιχθούν γρήγορα για άνοιγμα αγοράς και καλύτερου ανταγωνισμού..όπως έγινε και με την Κορέα που κάποτε πολλοί κοροϊδεύαμε παλαιότερα. Αλλά δεν την βλέπω ως τέτοια προσπάθεια εγώ για τα λεφτά που ζητάει. Υποκείμενα για μένα πάντα

    Τέλος το σταματάω εδώ για την ώρα καθώς δεν βλέπω να υπάρχει νόημα πλέον, συμφωνούμε ότι διαφωνούμε και όλα οκ!
    Τελευταία τροποποίηση από johnnybond; 10/12/2019 στις 20:40.

  2. #437
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Και δεν τρολαρω κανεναν οτι γραφω το γραφω με κατανοηση ρε φιλαρακι..
    Δεν γουσταρετε τα κινεζικα μερικοι..οκ...εχετε δικιο σε μερικα.
    Σε πολλα ομως βλεπω οτι δεν εχετε δικιο....μετρημενα ειναι τα περιστατικα...εγω αυτο βλεπω
    Εγω δεν λεω οτι ειναι τα καλυτερα...απλα γουσταρω την διαφορα...και παρακολουθω την εξελιξη...ειναι κακο αυτο?
    Ολο με μαλωνετε

  3. #438
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Δεν ερχομαι σε αντιπαραθεση .....απλα απο αυτο που λες για συνθηκες και φουρνους...μαλλον δεν ξερεις την αιτια που εγινε το "λιωσιμο"
    και επειδη το τραβηξαμε απο τα μαλλια... το λεω να το δεις να το διαβασεις και εσυ και οποιος εχει απορια.
    Η αλλοιωση στο πλαστικο..και οχι ''λιωσιμο'' που το βαφτησαν εγινε απο την διαθλαση της εμπρος ζελατινας...με τον ηλιο κοντρα...δλδ εκανε κατι σαν μεγενθυτικο φακο που αλλιωνε το πλαστικο της μασκας στην ακριβως κατω μερια....και οταν η ζελατινα ηταν αν θυμαμε καλα στο κατω σημειο απο τις 2 σκαλες που εχει .
    Κανοντας φιμε την ζελατινα με κοστος 10-15 ευρω το θεμα τελειωσε.
    Οσον αφορα τις τσιμουχες και τις διαρροες που λες ....εγραψαν 2 παιδια οτι ειχαν θεμα..το οποιο φτιαχτηκε.....
    γιατι λοιπον τα βαζεις ολα σε ενα σακι...
    εδω καποια ''γιαπωνικα'' κοβουν σκελετο...το ξεχασες αυτο ?
    και λες για φλατζουλες...χαχα
    Εγώ βλέπω ότι δεν σκοπεύεις να κόψεις το τρολαρισμα και το χαβαλέ.
    Λες, δε πά να λένε ο, τι θέλουν, εγώ θα γράφω οτιδήποτε μπορεί να περάσει σε ανίδεους.
    Μεγεθυντικός φακός και αηδίες. Αν θυμάμαι καλα, έγινε και σε ιδιοκτήτη που δεν το έχει αφήσει στον ήλιο και είχε καμιά 1000αρια χλμ.

    Ότι πρόλαβαν τα tsontes να μείνουν εβδομάδες στον ήλιο με μόλις 1000 και 1500 χλμ.

  4. #439
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Εγώ βλέπω ότι δεν σκοπεύεις να κόψεις το τρολαρισμα και το χαβαλέ.
    Λες, δε πά να λένε ο, τι θέλουν, εγώ θα γράφω οτιδήποτε μπορεί να περάσει σε ανίδεους.
    Μεγεθυντικός φακός και αηδίες. Αν θυμάμαι καλα, έγινε και σε ιδιοκτήτη που δεν το έχει αφήσει στον ήλιο και είχε καμιά 1000αρια χλμ.

    Ότι πρόλαβαν τα tsontes να μείνουν εβδομάδες στον ήλιο με μόλις 1000 και 1500 χλμ.
    δεν το λεω εγω..οι ιδιοκτητες το ειπαν..μαλλον τελικα καλα καταλαβα...δεν διαβασες τιποτα
    αν ηθελα να σε τρολλαρω...θα εβγαζες τριχες στις πατουσες

  5. #440
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Υ.Γ. Αυτό το αντιανεμικό που είδα στο official store τους μου αρέσει πάντως σαν σχέδιο.
    Αν έγραφε Honda απάνω αντί για zontes μπορεί και να το τσίμπαγα!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191210_215217.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	413322
    Τελευταία τροποποίηση από johnnybond; 10/12/2019 στις 21:00.

  6. #441
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    δεν το λεω εγω..οι ιδιοκτητες το ειπαν..μαλλον τελικα καλα καταλαβα...δεν διαβασες τιποτα
    αν ηθελα να σε τρολλαρω...θα εβγαζες τριχες στις πατουσες
    Ρε άνθρωπε, τα διάβασα. Κι εγώ και το άλλο το παλικάρι που κι εκεί τις ίδιες ιστορίες έλεγες...
    Απλά επαναλαμβανεις τη θεωρία σου και τη μπαρούφα ότι δήθεν είσαι και ψαγμένος.
    Μάθε πρώτα την τέχνη του trolling γιατί απλά εκτίθεσαι.
    Πάρε κάνα tsontes κι εσύ να δούμε μετά ποιες και από που θα τραβάς τις τρίχες σου.

  7. #442
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ. Αυτό το αντιανεμικό που είδα στο official store τους μου αρέσει πάντως σαν σχέδιο.
    Αν έγραφε Honda απάνω αντί για zontes μπορεί και να το τσίμπαγα!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191210_215217.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	413322
    Άσε γιατί πρώτη φόρα θα δεις αντιανεμικό που μπάζει αέρα... Για αδιάβροχο δεν το συζητώ καν.

  8. #443
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ. Αυτό το αντιανεμικό που είδα στο official store τους μου αρέσει πάντως σαν σχέδιο.
    Αν έγραφε Honda απάνω αντί για zontes μπορεί και να το τσίμπαγα!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191210_215217.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	413322
    'Ενα μικρό γαζάκι και μπορεί να γράφει ( Άι Λαβ) Χοντες

  9. #444
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Ρε άνθρωπε, τα διάβασα. Κι εγώ και το άλλο το παλικάρι που κι εκεί τις ίδιες ιστορίες έλεγες...
    Απλά επαναλαμβανεις τη θεωρία σου και τη μπαρούφα ότι δήθεν είσαι και ψαγμένος.
    Μάθε πρώτα την τέχνη του trolling γιατί απλά εκτίθεσαι.
    Πάρε κάνα tsontes κι εσύ να δούμε μετά ποιες και από που θα τραβάς τις τρίχες σου.
    ξεφευγεις

  10. #445
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Μην μου μαλωνετε τον drakonet.. Τσογλανια να ουμε...

  11. #446
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Και αλήθεια να είναι ότι η ζελατίνα λειτούργησε στον ήλιο ως μεγεθυντικός φακός και αλλοιώθηκε το πλαστικό από κάτω, πάλι ευθύνη της Zontes είναι -ας έφτιαχνε μια καλύτερη ζελατίνα ή καλύτερα πλαστικά.

    Γενικά όμως είναι σαφές ότι οι Κινέζοι ανεβαίνουν ταχύτατα - αλλά σε αυτό το στάδιο πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός κάποιος που θέλει κινέζικο λόγω τιμής κλπ. για το... ποιον Κινέζο θα επιλέξει!

    Έρχεται πάντως κι άλλη κινέζικη μάρκα στην Ελλάδα, η Voge, με 300άρια και 500άρια. Είναι μάρκα την οποία έφτιαξε η γνωστή Loncin.

    Δείτε τα εδώ, δεν τα λες άσχημα με πρώτη ματιά: https://www.mototriti.gr/data/news/p...ada_127490.asp

  12. #447
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Και αλήθεια να είναι ότι η ζελατίνα λειτούργησε στον ήλιο ως μεγεθυντικός φακός και αλλοιώθηκε το πλαστικό από κάτω, πάλι ευθύνη της Zontes είναι -ας έφτιαχνε μια καλύτερη ζελατίνα ή καλύτερα πλαστικά.

    Γενικά όμως είναι σαφές ότι οι Κινέζοι ανεβαίνουν ταχύτατα - αλλά σε αυτό το στάδιο πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός κάποιος που θέλει κινέζικο λόγω τιμής κλπ. για το... ποιον Κινέζο θα επιλέξει!

    Έρχεται πάντως κι άλλη κινέζικη μάρκα στην Ελλάδα, η Voge, με 300άρια και 500άρια. Είναι μάρκα την οποία έφτιαξε η γνωστή Loncin.

    Δείτε τα εδώ, δεν τα λες άσχημα με πρώτη ματιά: https://www.mototriti.gr/data/news/p...ada_127490.asp
    ετσι ακριβως...αυτο

  13. #448
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Που είναι η σελίδα που συζητάνε οι epiZONTES των... zontes; Βάλτε κανά λινκ κάποιος.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #449
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    975
    Υπάρχει forum με απλό γκουγκλάρισμα και φαίνεται τυπικό όπως όλα τα μοτο φορουμ εταιριών , δηλαδή με αξεσουάρ, εμπειρίες, προβλήματα κλπα.

    Δεν έχω δει κάτι δραματικό μέχρι τώρα, και ιδιαίτερα εφόσον τα μηχανάκια βρίσκονται υπο καθεστώς εγγύησης

    Εντωμεταξύ, review για αυτά κάνουν και σε αγγλικό τύπο πλέον

  15. #450
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Που είναι η σελίδα που συζητάνε οι epiZONTES των... zontes; Βάλτε κανά λινκ κάποιος.
    https://www.zontesclubhellas.com/

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF