Σελίδα 33 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 2328293031323334353637 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 481 έως 495 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #481
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη ρε αδερφέ και ειλικρινά δεν θέλω να γίνω μ@λ@κ@ς και ο σπαστικός της φάσης αλλά ''απολαμβάνεις ήχο'';;;
    https://www.youtube.com/watch?v=njaWjM513co ( Full Exhaust Sound Beneli TRK 502 / Akrapovic, MIVV, Performance, RP2, Mass )
    Μόνο εγώ το ακούω σαν χορτοκοπτικό δηλαδή;

    Να εξηγήσω λίγο, τα βίντεο τα είχα ψάξει το καλοκαίρι όταν στο φεριμποτ Καβάλα-Θάσο είχα δίπλα μου έναν τύπο με το συγκεκριμένο όπως περιμέναμε με τις μηχανές αναμμένες να ανοίξει η πόρτα ο οποίος μάρσαρε επιδεικτικά και είχα πάθει πλάκα με αυτό που άκουγα.
    ΥΓ μου αρέσει το TRK για αυτό που είναι ,έτσι;
    To είχαμε ξανασυζητησει αυτό.. Για δικύλινδρο είναι ωραίος κ γεμάτος ήχος.. Ποιο δικύλινδρο θεωρείς ότι έχει καλύτερο ήχο?Γούστα είναι αυτά βέβαια.. Εννοείται ότι με άλλη εξάτμιση είναι πολύ καλύτερος.. Γιαυτό θα βάλω κ γω leovince η gpr.. Το έχω δει το βιντεακι που ανέβασες.. Είναι γ trk ασφαλτινο..

  2. #482
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Ποιο δικύλινδρο θεωρείς ότι έχει καλύτερο ήχο?
    Just saying.
    Life begins at 45°.

  3. #483
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μαμά εννοώ φίλος.. Εννοείται after market υπάρχουν πολλές κ καλές επιλογές..

  4. #484
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Το βιντεάκι του katsar δεν είχε μαμά ήχους. Δε νομίζω ότι αναφερόταν στον εργοστασιακό ήχο.
    Life begins at 45°.

  5. #485
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ξαναγράφω δεν έχω κάτι με το συγκεκριμένο μηχανάκι έτσι,ούτε θα μπω στην διαδικασία σταυροφορίας και κυνηγιού μαγισσών εκ Κίνας.Πόσο μάλλον να το παίξω έξυπνος σε ιδιοκτήτη που έδωσε τα ωραία του χρήματα.
    Το ίδιο θα έγραφα αν ήταν Yamaha κτλ.
    Λίγο πολύ όλα τα καινούργια ακούγονται λίγο αντι-κουκου αλλά το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση από το σκηνικό που έγραψα πριν όταν το είχα δίπλα μου.
    Και στην πάτρα πέτυχα μια μέρα ένα γαλάζιο zontes να γκαζώνει,τα ίδια και αυτό,άλλο μοτέρ βέβαια αλλά.....
    porca miseria.

  6. #486
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Όλη η φιλοσοφία προώθησης τέτοιων κατασκευών είναι η ιταλική σημαία στη ζαντα

  7. #487
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ξαναγράφω δεν έχω κάτι με το συγκεκριμένο μηχανάκι έτσι,ούτε θα μπω στην διαδικασία σταυροφορίας και κυνηγιού μαγισσών εκ Κίνας.Πόσο μάλλον να το παίξω έξυπνος σε ιδιοκτήτη που έδωσε τα ωραία του χρήματα.
    Το ίδιο θα έγραφα αν ήταν Yamaha κτλ.
    Λίγο πολύ όλα τα καινούργια ακούγονται λίγο αντι-κουκου αλλά το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση από το σκηνικό που έγραψα πριν όταν το είχα δίπλα μου.
    Και στην πάτρα πέτυχα μια μέρα ένα γαλάζιο zontes να γκαζώνει,τα ίδια και αυτό,άλλο μοτέρ βέβαια αλλά.....
    Μα συζήτηση κάνουμε.. Προσπαθώ να καταλάβω τι σ αρέσει σε δικύλινδρο μαμα να το συζητήσουμε..
    Μπορεί να μ έχει ξεφύγει κάποιο.. Σε όσα έχω ακούσει (versys, cb) μου αρέσει πιο πολύ το trk..

  8. #488
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Ποιο δικύλινδρο θεωρείς ότι έχει καλύτερο ήχο?Γούστα είναι αυτά βέβαια..
    Φυσικά γούστα είναι αυτά και ο ήχος είναι το τελευταίο ας πούμε,τα λέμε όλα αυτά γιατί πιάστηκα από αυτό που είπες,κουβέντα να γίνεται .
    Στην ερώτηση σου ας πούμε ένα ταπεινό KLE500 με αφτερμαρκετ ,αν μπορείς να πιάσεις την διαφορά τι εννοώ.
    Όμως νομίζω ήμαστε πολύ οφτοπικ στο νήμα του..zontes και θα πέσει σκούπα.Όπως και να έχει ειλικρινά εκ καρδιάς καλές βόλτες fatsas man !!
    porca miseria.

  9. #489
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Όλη η φιλοσοφία προώθησης τέτοιων κατασκευών είναι η ιταλική σημαία στη ζαντα
    Δεν διαφωνώ. Αν κ η σχεδίαση κάνει μπαμ ότι είναι ιταλική.. Αν λεγόταν τσιαν γιονγκ όμως δεν θα το έπαιρνα.. Ξεκάθαρα..
    Αν κ δεν φημίζονται κ για την φοβερή αξιοπιστία τους οι Ιταλοί.. Σε σχεδίαση κ περιφερειακά βέβαια είναι κορυφή.
    Μα κ στα ιαπωνικά πλέον η φιλοσοφία κάπως έτσι είναι.. Τζαπαν μειντ ιν ταιλαντ.. Επίσης αν δεν κάνω λάθος κ κάποια μοτέρ BMW κστασκευαζονται στην Κινα

  10. #490
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Φυσικά γούστα είναι αυτά και ο ήχος είναι το τελευταίο ας πούμε,τα λέμε όλα αυτά γιατί πιάστηκα από αυτό που είπες,κουβέντα να γίνεται .
    Στην ερώτηση σου ας πούμε ένα ταπεινό KLE500 με αφτερμαρκετ ,αν μπορείς να πιάσεις την διαφορά τι εννοώ.
    Δεν έχω ακούσει kle είναι η αλήθεια αλλά γ μαμα εννοούσα.. Εννοείται με αφτερμαρκετ είναι άλλη ιστορια για όλα τα μηχανάκια. Όπως είδες με αφτερμαρκετ το trk γαζώνει..

  11. #491
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Δεν ξερω τι λέτε εσείς αλλά το Benneli Leoncino 500 που καβαλησα είχε τον χειρότερο ήχο που έχω ακούσει ποτέ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #492
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το βιντεάκι του katsar δεν είχε μαμά ήχους. Δε νομίζω ότι αναφερόταν στον εργοστασιακό ήχο.
    Νομίζω τα βιντεακι το έβαλε γ το ποσό αλλάζει ο ήχος με τις αφτερμαρκετ αν δεν κάνω λάθος..

  13. #493
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Νομίζω τα βιντεακι το έβαλε γ το ποσό αλλάζει ο ήχος με τις αφτερμαρκετ αν δεν κάνω λάθος..
    Α, εγώ κατάλαβα ότι με την akrapovic ακούγεται σαν χλοοκοπτικό. Κι εγώ το άκουσα.
    Life begins at 45°.

  14. #494
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Α, εγώ κατάλαβα ότι με την akrapovic ακούγεται σαν χλοοκοπτικό. Κι εγώ το άκουσα.
    Με την acrapovic πράγματι έτσι ακούγεται..χαχα αν κ δεν είναι γνήσια Acra από ότι φαίνεται.. Έχει κάποιες που ακούγεται πολύ καλά..
    Τελευταία τροποποίηση από fatsas35; 13/12/2019 στις 13:22.

  15. #495
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παιδιά με την ακραποβιτς κτλ ακουγεται σαν χορτοκοπτικό .Χάλια.Μανίσιο δεν φαντάζομαι καν.
    porca miseria.

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF