Σελίδα 35 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 253031323334353637 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 511 έως 525 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #511
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Daytona 310T2

    Με πιο off προσανατολισμό, 19άρη μπροστινό τροχό, ακτινωτές ζάντες και tubeless ελαστικά, ένα δισκόφρενο μπροστά (300 mm) και ένα πίσω (230 mm) με ABS σύστημα 9.1M της BOSCH, ανεστραμμένο πιρούνι 37 χιλιοστών εμπρός και μονό αμορτισέρ τύπου αζώτου πίσω,Keyless system, δύο riding modes, ρεζερβουάρ 19 λίτρων, έγχρωμη TFT οθόνη, σύστημα παρακολούθησης πίεσης ελαστικών, διπλή θύρα USB, LED φώτα, ηλεκτρικά ρυθμιζόμενη ζελατίνα, χούφτες, κάγκελα. Βάρος: 193 κιλά(γεμάτο)
    Τιμή ίδια με το Τ1, 4.495€.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	daytona_310t2_1812021.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	57,5 KB 
ID:	424851

  2. #512
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Το V-Strom του φτωχού. Ακόμα και κινέζικο που είναι, νομίζω ότι θα πουλήσει.

  3. #513
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Daytona 310T2

    Με πιο off προσανατολισμό, 19άρη μπροστινό τροχό, ακτινωτές ζάντες και tubeless ελαστικά, ένα δισκόφρενο μπροστά (300 mm) και ένα πίσω (230 mm) με ABS σύστημα 9.1M της BOSCH, ανεστραμμένο πιρούνι 37 χιλιοστών εμπρός και μονό αμορτισέρ τύπου αζώτου πίσω,Keyless system, δύο riding modes, ρεζερβουάρ 19 λίτρων, έγχρωμη TFT οθόνη, σύστημα παρακολούθησης πίεσης ελαστικών, διπλή θύρα USB, LED φώτα, ηλεκτρικά ρυθμιζόμενη ζελατίνα, χούφτες, κάγκελα. Βάρος: 193 κιλά(γεμάτο)
    Τιμή ίδια με το Τ1, 4.495€.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	daytona_310t2_1812021.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	57,5 KB 
ID:	424851
    Δυστυχως η ιδια η εταιρια 'θαβει '
    τα μοντελα της !!
    Μεσα σε ενα χρονο 18-19....εβγαλε 5 εκδοσεις
    Το ιδιο συνεχιζει και γινεται !
    Επισης υπαρχει και εκδοση με μονο μπρατσο !

  4. #514
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Το V-Strom του φτωχού. Ακόμα και κινέζικο που είναι, νομίζω ότι θα πουλήσει.
    δεύτερο best seller για το '20 μετά το cb500x
    σημεία των καιρών


    πάντως για να πουλάει με αυτούς τους ρυθμούς δεν θα είναι τυχαίο δεν κάνει αστοχίες η αγορά

    όσο για τον παραλληλισμό με το αγοραστικό κοινό του vstrom 650, για αυτούς που ψάχνουν ματσο adve look μηχανή αλλά με περιορισμό χρήσης στην πόλη, τουλάχιστο με το zontes θα είναι πιο εύστοχη αγορά γιατί είναι περισσότερο commuter
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 19/01/2021 στις 07:28.
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #515
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    best seller ε;
    δεν το εχω προσεξει στο δρομο παντως

  6. #516
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    best seller ε;
    δεν το εχω προσεξει στο δρομο παντως
    https://www.bikeit.gr/reportaz/item/...0-motosykleton

    ταξινομήσεις του '20 ακόμη δεν έχουμε, αλλά η διαφορά στο εννιάμηνο απο τον τρίτο είναι μεγάλη
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #517
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    best seller ε;
    δεν το εχω προσεξει στο δρομο παντως
    Ναι όντως πως εξηγείται αυτό;; Tracer και CB500 βλέπω κάθε μέρα και πολλά αλλά αυτο πολύ σπανια.

  8. #518
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Κι όμως υπάρχουν.
    Εγώ που είμαι λόγω δουλειάς στο δρόμο συνεχώς, τα βλέπω και μου προκαλεί την ίδια κακή εντύπωση πως τόσος κόσμος πάει και τα αγοράζει.
    Φωνάζει τσαηνα το αντβε μοντέλο.
    Δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι ο μυστήριος
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #519
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Εγώ προσωπικά βλέπω συνέχεια ζοντες ιδίως το Τ310. Cf ας πούμε δεν βλέπω τόσο ... Με στεναχωρεί λίγο αυτό αλλά οκ...

  10. #520
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Κι όμως υπάρχουν.
    Εγώ που είμαι λόγω δουλειάς στο δρόμο συνεχώς, τα βλέπω και μου προκαλεί την ίδια κακή εντύπωση πως τόσος κόσμος πάει και τα αγοράζει.
    Φωνάζει τσαηνα το αντβε μοντέλο.
    Δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι ο μυστήριος
    καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά κι εγώ απορώ με τα ~160 BMW R1250GS που πουλήθηκαν στην Ελλάδα

    τι θέλω να πω ? όλα είναι θέμα οπτικής

    το μόνο σίγουρο είναι οτι ο κινέζος είναι προσιτός και γι'αυτό τον αγοράζει κ κόσμος που θέλει να πάρει μια μοτοσυκλέτα και επιτέλους μπορεί

  11. #521
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    η τιμολογηση ειναι προκλητικη για καποιον που δεν του περισσευουν και δεν ειναι βαθυς γνωστης του αντικειμενου
    μακαρι μια τετοια επιλογη να μην τον κανει να σιχτιρισει και να παρατησει το αθλημα σε βαθος χρονου

  12. #522
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Ναι ρε παίδες, αναντίρρητα η τιμή είναι ζήτημα.
    Όμως χρειάζεται να είσαι "γνώστης" για να κατέχεις ότι οι κάθε λογής "κινεζιες" με την κακώς εννοούμενη έννοια, είναι πεταμένα λεφτά στην ουσία;
    Και δεν πιάνει μόνο τα μηχανάκια αυτό.
    Εννοείται πως δεν είναι χεητ για όσους αγόρασαν ζοντες αυτό που λέω,ε;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #523
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    σε καποιον που δε γνωριζει ολα τα ψαλιδια πηρουνια μοτερ φρενα κλπ φαινονται ιδια εξωτερικα
    εγω που δε γνωριζω απο κινητα δε βρισκω τον λογο γιατι να δωσω πανω απο 100 ευρω για smartphone αφου ολα φαινονται ιδια
    πονταρω οτι θα κανω τη δουλεια μου με τηλεφωνο των 70-90 ευρω και μεχρι στιγμης μου βγαινει εδω και χρονια

  14. #524
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    "εσύ" λοιπόν που δεν κατέχεις από σμαρτφοουν, δε θα μπεις καν στον κόπο να διαβάσεις μερικές κριτικές του τάδε κινέζικου στο Σκρουτζ;
    Κατά αντιστοιχία, ο υποψήφιος αγοραστής μηχανής δε θα μπει λίγο στο ίντερνετ να δει τι παίζει;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #525
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    σε καποιον που δε γνωριζει ολα τα ψαλιδια πηρουνια μοτερ φρενα κλπ φαινονται ιδια εξωτερικα
    εγω που δε γνωριζω απο κινητα δε βρισκω τον λογο γιατι να δωσω πανω απο 100 ευρω για smartphone αφου ολα φαινονται ιδια
    πονταρω οτι θα κανω τη δουλεια μου με τηλεφωνο των 70-90 ευρω και μεχρι στιγμης μου βγαινει εδω και χρονια
    Νομιζω καπου εδω κρινεται η δουλεια. Δε γνωριζεις απο κινητα επειδη δεν τα χρησιμοποιεις και τοσο πολυ. Δεν ειναι ολοι οι χρηστες το ιδιο απαιτητικοι, ουτε κανουν το ιδιο εντονη χρηση. Ενα παιδι που εβγαλε Α2 και τωρα παιρνει το πρωτο του μηχανακι δεν εχει τις ιδιες απαιτησεις ουτε θα κανει την ιδια χρηση με το μεσο μελος του φορουμ. Κι αυτο μαλλον σχετιζεται και με το ποσο συχνα τα βλεπουμε στο δρομο αν και εχουν πουλησει αρκετα. Τα χιλιομετρα που κανει ενας παλιος μοτοσικλετιστης σε ενα χρονο (που χρησιμοποιει τη μηχανη ολο το χρονο/ασχετως καιρου, που κανει ταξιδια, κοκ) μπορει να μην την κανουν πεντε κατοχοι Ζοντες (οπου κατοχος Ζοντες εννοω νεος στο χωρο).

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    "εσύ" λοιπόν που δεν κατέχεις από σμαρτφοουν, δε θα μπεις καν στον κόπο να διαβάσεις μερικές κριτικές του τάδε κινέζικου στο Σκρουτζ;
    Κατά αντιστοιχία, ο υποψήφιος αγοραστής μηχανής δε θα μπει λίγο στο ίντερνετ να δει τι παίζει;
    Κι αντε και μπηκε και διαβασε. Θα του πει κανενας μοτοβλογκερ πληρωμενος οτι δεν ειναι καλα;

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF