Σελίδα 196 από 322 ΠρώτοΠρώτο ... 96146186191192193194195196197198199200201206246296 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.926 έως 2.940 από 4823

Θέμα: ΝΕΑ MOTO GP ΚΑΙ WSBK ΓΕΝΙΚΑ !!

  1. #2926
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Ολοι είδαμε οτι η Suzuki φέτος ανέβηκε σε άλλο level.


    Βρήκα το μυστικό τους !!!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων suzuki_motogp_elevator.jpg‎  
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #2927
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Δύο αναβάτες που ωρίμασαν πολύ φέτος είναι ο Μορμπιντέλι και ο Μίλλερ
    Νομίζω ότι του χρόνου θα πάνε καλά

    Αν το πρωτάθλημα όμως γυρίσει στην κανονικότητα η τράπουλα ανακατεύεται
    και ξαναμοιράζεται οπότε προφανώς Χόντα Ντουκάτι επιστρέφουν (με κάθε επιφύλαξη)

  3. #2928
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Μπραβο σε Λορε και Στονερ μας δινουν κατι ν ασχολουμαστε

    Σε μια συνέντευξη που δημοσίευσε ο El Mundo, ο δυο φορές παγκόσμιος πρωταθλητής και ο μόνος με την Ducati μίλησε για την καθημερινή του μάχη με το σύνδρομο χρόνιας κόπωσης. , αλλά και για το φετινό πρωτάθλημα MotoGP, αλλά και γενικότερα!


    Ο Stoner πιστεύει ότι ο Marc Marquez επέστρεψε πολύ σύντομα μετά το ατύχημα του.


    «Αν είχε αναρρώσει με υπομονή και είχε τρέξει το μισό Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, θα ήταν πρωταθλητής σήμερα. Φέτος έχει δείξει πόσο ανώτερο είναι. Πριν από τη πτώση του στην Jerez, η επανάκαμψη που έκανε μετά την έξοδο του στο χώμα, γελοιοποίησε τους υπόλοιπους. Οι περισσότεροι από τους σημερινούς οδηγούς πρέπει να δουλέψουν σκληρότερα και να συγχαρούν τον εαυτό τους λιγότερο για να ανταγωνιστούν τον Marc.»

    Η νέα γενιά δεν τον πείθει.

    «Φέτος, χωρίς τον Marc, κανείς δεν ήταν σε εξαιρετικό επίπεδο. Οι Quartararo, Viñales και Dovizioso θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει τον τίτλο, αλλά έχασαν στην πορεία. Και με εξέπληξε να βλέπω ότι παρά τα λάθη που έκαναν, πολλοί οδηγοί χαμογελούσαν ακόμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί. Στην εποχή μου δεν ήταν έτσι. Οι σημερινοί οδηγοί είναι πολύ κομφορμιστές: είναι ικανοποιημένοι με τα σχόλια που λαμβάνουν στο Instagram και αυτό που συμβαίνει στην πίστα δεν τους επηρεάζει τόσο πολύ. Εκτός από τον Marc, κανείς δεν δουλεύει αρκετά σκληρά.»

    Τι γίνεται με τον Joan Mir ;

    «Ήταν μια ευχάριστη έκπληξη και αυτό, γιατί δούλεψε. Δεν ήταν ο γρηγορότερος και μπορεί να μην είναι ο πιο ταλαντούχος, αλλά έχει δουλέψει όλο το χρόνο. Κέρδισε πολλά βάθρα και κέρδισε τον αγώνα που χρειαζόταν. Με εντυπωσίασε στον δεύτερο αγώνα στην Αυστρία. Ήταν κρίμα που με την κόκκινη σημαία έμεινε χωρίς βάθρο γιατί άξιζε να κερδίσει εκείνη τη μέρα.»

    Βλέπετε τον Mir ως υποψήφιο για τον τίτλο το 2021;

    «Δεν ξέρω. Δεν νομίζω ότι κάποιος μπορεί να είναι στο επίπεδο του Marc, αλλά μπορεί να συμβεί. Από την εμπειρία μου πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά να βελτιωθούν το χειμώνα. Θυμάμαι ότι στη δεύτερη σεζόν μου στο MotoGP, το 2007, κανείς δεν έδειχνε δεκάρα για μένα, αλλά δούλεψα σκληρότερα από ποτέ, αφιερώθηκα όσο κανένας άλλος, άλλαξα ακόμη και τον τρόπο ζωής μου και κατέληξα να κερδίσω το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα με την Ducati. Ίσως ένας από τους οδηγούς να αλλάξει το “chip” του αυτό το χειμώνα και να δούμε ένα άλλο πρωτάθλημα.»

    https://www.bikerspirit.net/main/cas...jWhsViUEx8kqAc
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων ccc.jpg‎  

  4. #2929
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ενώ συμφωνώ ότι μπορεί κάποιοι να ειναι βολεμένοι και πως δεν υπάρχουν και τόσοι πολλοί στο grid που είναι κυριολεκτικά ψυχακια σαν τον ΜΜ(αυτήν την στιγμή μόνο ο Pol και ο Fabio θεωρώ πως θα ξεπερνούσαν τα όριά τους για να πάρουν αποτέλεσμα), δεν συμφωνώ το ότι δεν πρέπει και να χαμογελάνε. Στην τελική, ψυχαγωγία προσφέρουν. Αν με ρωτήσεις ποιους συμπαθώ περισσότερο στα grid του motogp και της F1 τον Miller και τον Ricciardo θα πω, τους δύο πιο γελαστους και ευχάριστους.

  5. #2930
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Δύο αναβάτες που ωρίμασαν πολύ φέτος είναι ο Μορμπιντέλι και ο Μίλλερ
    Νομίζω ότι του χρόνου θα πάνε καλά

    Αν το πρωτάθλημα όμως γυρίσει στην κανονικότητα η τράπουλα ανακατεύεται
    και ξαναμοιράζεται οπότε προφανώς Χόντα Ντουκάτι επιστρέφουν (με κάθε επιφύλαξη)
    Του χρόνου βλέπω γιατρό να πηγαίνει για πρωτάθλημα με τα μπούνια.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #2931
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ενώ συμφωνώ ότι μπορεί κάποιοι να ειναι βολεμένοι και πως δεν υπάρχουν και τόσοι πολλοί στο grid που είναι κυριολεκτικά ψυχακια σαν τον ΜΜ(αυτήν την στιγμή μόνο ο Pol και ο Fabio θεωρώ πως θα ξεπερνούσαν τα όριά τους για να πάρουν αποτέλεσμα), δεν συμφωνώ το ότι δεν πρέπει και να χαμογελάνε. Στην τελική, ψυχαγωγία προσφέρουν. Αν με ρωτήσεις ποιους συμπαθώ περισσότερο στα grid του motogp και της F1 τον Miller και τον Ricciardo θα πω, τους δύο πιο γελαστους και ευχάριστους.
    Δε λέει να έχεις τον ανθρωποδιώχτη όπως κάποιοι παλιοί (αν και το προτιμάω από τους δημοσιοσχεσίτες "καλά παιδιά"), αυτό που νομίζω ότι εννοεί είναι πως οι περισσότεροι πραγματικοί πρωταθλητές, αν βγουν δεύτεροι σε αγώνα δε μιλιούνται. Πόσω μάλλον φέτος που με τα περίεργο πρωτάθλημα και τον τραυματισμό του Μαρκ, πολλοί είχαν την ευκαιρία της ζωής τους για κάτι παραπάνω.

  7. #2932
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Τέτοιες δηλώσεις δεν είναι ωραίες. Σίγα ρε Στόνερ με το "στην εποχή μου", λες και έτρεχες με τον Σβαρτς και τον Ρέινυ...'Η με το αν ξέρει πόσο δουλεύουν οι αναβάτες και αν στεναχωριούνται ή όχι.
    Σίγουρα με τα social έχει αλλάξει η εικόνα των αναβατών ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύουν πολυ. Όποιος έχει δει το ντοκιματέρ της Rd Bull για τον Dovi, θα δει σε τι επίπεδα έχει φτάσει η προπόνηση και η συνολική προετοιμασία των αναβατών/υπεραθλητών.
    Στην τελική, ας καθόταν να δει αν είναι ανταγωνιστικό το πρωτάθλημα ή όχι με τους υπάρχοντες αναβάτες.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #2933
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #2934
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Μπραβο σε Λορε και Στονερ μας δινουν κατι ν ασχολουμαστε
    Βασικά δεν ασχολούμαι καν με κανέναν απ τους 2
    Δυστυχώς οι τίτλοι επιβάλλονται και τους βλέπω θέλοντας και μη αλλά τα παρακάτω δεν....
    Θέλω να βλέπω αγώνες όχι ν ακούω κουτσομπολιό.
    Αν είναι να διαβάσω κάτι θέλω να μιλάει για τεχνικά ή τέλος πάντων
    να να έχουν ενδιαφέρουσες πληροφορίες.
    Τελευταία τροποποίηση από Parking; 24/11/2020 στις 15:50.

  10. #2935
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Casey Moaner


    Classic photo

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moaner.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	423033
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  11. #2936
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    οι περισσότεροι πραγματικοί πρωταθλητές, αν βγουν δεύτεροι σε αγώνα δε μιλιούνται
    Μιζεροφιλοσοφία. Κι εγώ θα γούσταρα λίγο drama να γίνει λίγο τζέρτζελο,αλλά όχι με το στανιό. Μια χαρά είναι και τα παιδιά που είναι glass half full.

  12. #2937
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Λοιπόοοον το διάβασα και έχω λιώσει στα γέλια .Η Απριλια αφού ξέμεινε από επιλογές για οδηγούς αφού όλοι την κάνουν με ελαφρά σκέφτηκαν να βάλουν σε κόντρα τον νεοπα Σαβαντορι με τον Σμιθ και όποιος τα πάει πιο γρήγορα στο τεστ θα είναι και ο φακτορυ οδηγός για του χρόνου....
    Με το βλέμμα στο μέλλον

  13. #2938
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    Λοιπόοοον το διάβασα και έχω λιώσει στα γέλια .Η Απριλια αφού ξέμεινε από επιλογές για οδηγούς αφού όλοι την κάνουν με ελαφρά σκέφτηκαν να βάλουν σε κόντρα τον νεοπα Σαβαντορι με τον Σμιθ και όποιος τα πάει πιο γρήγορα στο τεστ θα είναι και ο φακτορυ οδηγός για του χρόνου....
    Με το βλέμμα στο μέλλον
    Εγώ θα επέλεγα κάποιον απ'το moto2,αλλά εκ των 2,θεωρώ πως ο Bradley είναι ένα επίπεδο πάνω.

  14. #2939
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα επέλεγα κάποιον απ'το moto2,αλλά εκ των 2,θεωρώ πως ο Bradley είναι ένα επίπεδο πάνω.
    Εννοείται ο Άγγλος αλλά δεν έκανε κάτι τόσες φορές που έτρεξε με το Απριλια αλλά ούτε και ο Σαβαντορι . Αντίθετα είδα τον Γκερλοφ με ένα φπ1 να τον κοιτάνε ολοι.. Προσωπικά πιστεύω ότι προτεραιότητα έχει το πρωτότυπο να φτάσει σε ανταγωνιστικό επίπεδο και μετά οι οδηγοί θα έχουν κίνητρο να έρθουν στην Απριλια βλέπε ΚΤΜ .
    Από ότι διαβάζω πάντως έχει πολλά πράγματα να δοκιμάσουν στο τεστ μακάρι να ανέβουν επίπεδο.

  15. #2940
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Το 2020 ήταν μια ανοδική χρονιά για την Aprilia.Το μηχανάκι βελτιώθηκε σε σχέση με το χρέπι που ήταν παλιότερα.Παραμένει όμως όχι ιδαίτερα συναγωνίσιμο γι'αυτό συναντάει μαζικές αρνήσεις οδηγών να έρθουν να το οδηγήσουν.

    Μάλλον η φίρμα από το Noale πρέπει να ανακαλύψει έναν Pedrosa No2 που θα της εξελίξει το πρότζεκτ όπως ο Baby Samurai την ΚΤΜ.

    Είναι η μοναδική ομάδα με concessions και μπορεί να επωφεληθεί.Το team τους είναι καλό.Μακάρι να βρούνε τον δρόμο τους.
    Πάντα συμπαθούσα τις Aprilia από την εποχή του Valentinik στα χρώματα της Nastro Azzuro και την μαύρη RS250 του Harada.

    Παλαίουρας
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Παρόμοια θέματα

  1. Moto GP και θεραπειες
    από DAYMAN στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2016, 00:53
  2. Νεα ταινία Moto GP "Fastest"
    από Joyrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 17:44
  3. ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ Moto Gp
    από AKIS BUSA στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2009, 15:46
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 02:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 14:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF