Σελίδα 202 από 325 ΠρώτοΠρώτο ... 102152192197198199200201202203204205206207212252302 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.016 έως 3.030 από 4868

Θέμα: ΝΕΑ MOTO GP ΚΑΙ WSBK ΓΕΝΙΚΑ !!

  1. #3016
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Karma's a bitch.
    Life begins at 45°.

  2. #3017
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Και μάλλον η ταλαιπωρία του δεν έχει τελειώσει ακόμα
    https://www.motomag.gr/news/race-new...s-toy-sto-dazn
    « Η επιστροφή ήταν επιπόλαιη. Η πλάκα έσπασε όταν άνοιγα την συρόμενη μπαλκονόπορτα για να βγω στον κήπο, αλλά το πρόβλημα δεν δημιουργήθηκε εκείνη την στιγμή ακριβώς, είναι αποτέλεσμα της πίεσης που υπέστη στην Jerez. Αυτό ήταν ένα λάθος»

    « Βγαίνω από το χειρουργείο και το πρώτο πράγμα που ρωτάω είναι πότε θα επιστρέψω στην μοτοσυκλέτα. Τότε είναι που ο γιατρός πρέπει να σε προστατέψει, να είναι ρεαλιστής. Πήγα στην Jerez ήσυχος πως η πλάκα θα αντέξει, γιατί αυτό μου είπαν. Είμαι γενναίος αλλά δεν είμαι αναίσθητος, αν μου έλεγαν πως υπάρχει το ενδεχόμενο να σπάσει δεν θα ανέβαινα στην μοτοσυκλέτα.»

    Δηλαδή τόσοι εδώ μέσα που λέγαμε παραείναι νωρίς και δεν είμασε γιατροί πώς διάολο το λέγαμε και δεν το είπαν οι γιατροί; Πού ή είχαμε προσωπική εμπειρία από σπασίματα ή ίσως κάποιοι από κοινή λογική και μόνο το σκέφτονταν; Μπας και τους παρακάλαγε κι ίσως τους πίεζε και τελικά ενέδωσαν;

  3. #3018
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.795
    Το σίγουρο είναι το πήραν σαν ένα απλό σπασιμο και του έδινε την εντύπωση ότι θα μπορεί να τρέξει ,αλλά τελικά έγινε το θέμα να λέγεται που θα γίνει και τέταρτο χειρουργείο εάν δεν αντιμετωπιστεί η μόλυνση με τα αντιβιοτικά ...τώρα ποιος και τι έγινε ποιός φταίει πιθανόν δεν θα μάθουμε και δεν έχει και καμία σημασία . Αυτό που έχει σημασία είναι να γίνει καλά και να ξανατρεχει στα τζιπι όπως και πριν.

  4. #3019
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    ε το φουκαρά το τραβάει
    (δεν τον βλέπω ούτε για του χρόνου)

  5. #3020
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    Το σίγουρο είναι το πήραν σαν ένα απλό σπασιμο και του έδινε την εντύπωση ότι θα μπορεί να τρέξει ,αλλά τελικά έγινε το θέμα να λέγεται που θα γίνει και τέταρτο χειρουργείο εάν δεν αντιμετωπιστεί η μόλυνση με τα αντιβιοτικά ...τώρα ποιος και τι έγινε ποιός φταίει πιθανόν δεν θα μάθουμε και δεν έχει και καμία σημασία . Αυτό που έχει σημασία είναι να γίνει καλά και να ξανατρεχει στα τζιπι όπως και πριν.
    Θυμάμαι όταν ήμουν στο νοσοκομείο για το σπάσιμο στο χέρι, μετά την επέμβαση ήταν ένα παλικάρι με σπάσιμο στο πόδι, τώρα που ακριβώς δε θυμάμαι, πάντως είχε κάποια μόλυνση και δεν έλεγε να δέσει, ήταν ήδη εκεί κάμποσες βδομάδες, έφυγα ξαναπήγα μετά από 3-4 βδομάδες και τον πέτυχα στα εξωτερικά ιατρεία κι ακόμα τα ίδια.

    Είναι ύπουλο πράγμα αυτές οι μολύνσεις και δεν ξέρω και σε ποιο βαθμό διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό δεν ξέρω

  6. #3021
    Και γω μια απο τα ιδια .
    1 μηνα σε ορθοπεδικη πανεπιστημιακου και ενα παληκαρι με ενδονοσοκομειακη μολυνση στο ποδι ....δεν ελεγε να του περασει με τιποτα και τον ειχαν στην αντιβιωση πριν μπω εγω .Εκει τον αφησα φευγοντας.
    Το προβλημα μου ειχαν πει τοτε , ειναι πως προκειται για ισχυρα μικροβια των χειρουργειων που δυσκολα αντιμετοπιζωνται .

    Μη σου τυχει μια φαση τετοια

    Γκαντεμης ο Μαρκος και εκει.

  7. #3022
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος

    Γκαντεμης ο Μαρκος και εκει.
    άμα ο μάγειρας αφήσει τη μαγιονέζα έξω απ το ψυγείο και δηλητηριαστούν οι πελάτες.
    -Μέχρι και ξύλο...
    Άμα το χειρουργείο έχει πρόβλημα και πάθεις μόλυνση είσαι άτυχος

    άμα πτωχεύσει το περίπτερο ήταν αλήτης
    άμα πτωχεύσει η ΑΕ και η τράπεζα
    η κρίση
    και πάει λέγοντας
    (Στη β περίπτωση πληρώνει το περίπτερο)

    Με λίγα λόγια οι άνθρωποι είναι ανεύθυνοι
    και για πολλές αγωγές

  8. #3023
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    https://www.gpone.com/en/2020/12/06/...y-managed.html

    Ισως οι γιατροι να εχουν οντως σοβαρο μερος των ευθυνων. Οχι, πως εχει τοσο σημασια. Για τους φιλαθλους το αποτελεσμα μετραει. Και το αποτελεσμα ειναι οτι μεσα στο 2020 εχουμε "χασει" ουτε εναν, ουτε δυο, αλλα τρεις σοβαρους πρωταγωνιστες του σπορ. Ροσι, Ντοβι, Μαρκεζ ηταν αναβατες που περσι μας εδιναν αφθονο θεαμα. Εμενα μου ελειψαν πολυ και οι τρεις φετος. Φυσικα περισσοτερο ο Μαρκ.
    Σιγουρα ειχε την πλακα του να βλεπεις και νεα προσωπα στα βαθρα, αλλα μεχρι τωρα στα ματια μου ολοι λιγο πολυ φαινονται αναβατες επιπεδου Μαβερικ. Ναι, μπορουν υπο συγκεκριμενες συνθηκες να παρουν νικη. Αλλα δε βλεπω τη στοφα του πρωταθλητη που θα παλεψει με το στανιο να πρωταγωνιστησει ακομα και οταν τα πραγματα δεν ειναι ευνοϊκα για αυτον και τη μηχανη του. Ειλικρινα για μενα δεν ειναι οτι μου λειπει ενας συγκεκριμενος αναβατης. Αυτο που μου ελειψε φετος ηταν ο πρωταγωνιστης. αυτο που ηταν ο Στονερ, ο Ροσι, ο Λορενθο ή ο Μαρκεζ τα προηγουμενα χρονια. Και απο εκει που μιλουσαμε για 3-4 αλιεν στο πρωταθλημα πριν δυο χρονια, τωρα παιζει να μην εχουμε ουτε ενα.

  9. #3024
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Θυμάμαι όταν ήμουν στο νοσοκομείο για το σπάσιμο στο χέρι, μετά την επέμβαση ήταν ένα παλικάρι με σπάσιμο στο πόδι, τώρα που ακριβώς δε θυμάμαι, πάντως είχε κάποια μόλυνση και δεν έλεγε να δέσει, ήταν ήδη εκεί κάμποσες βδομάδες, έφυγα ξαναπήγα μετά από 3-4 βδομάδες και τον πέτυχα στα εξωτερικά ιατρεία κι ακόμα τα ίδια.

    Είναι ύπουλο πράγμα αυτές οι μολύνσεις και δεν ξέρω και σε ποιο βαθμό διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό δεν ξέρω
    Σιγουρα θα εχει καποια διαφορα μικρη απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλλα γενικα μην σου τυχει .

  10. #3025
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    1ο

    2ο

    Δύο πολύ ωραία άρθρα από τον Δημήτρη Παπανδρέου και το Motosport, πάνω στο επίκαιρο θέμα των τραυματικών επιπλοκών και των επιδράσεων τους στην καριέρα των αναβατών MOTOGP.

  11. #3026
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.795
    Czech city Brno decided Tuesday that it was not prepared to host the Czech MotoGP Grand Prix next year because of financial restraints.https://www.france24.com/en/live-new...21-motogp-host



  12. #3027
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    Czech city Brno decided Tuesday that it was not prepared to host the Czech MotoGP Grand Prix next year because of financial restraints.https://www.france24.com/en/live-new...21-motogp-host


    Ηταν αναμενόμενο.
    Αφού ήδη με το ζόρι έγινε ο αγώνας του 2019, πόσο μάλλον στην εποχή covid και αφού ήδη έχουν πετάξει έξω και τον Karel Abraham.
    Οπως βλέπεις η Dorna θέλει να της δώσουν 9 μυρια Euro για να κάνει εκει τον αγώνα...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #3028
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παιδιά ήταν φιάσκο ο φετινός αγώνας. Ας γίνει με πολλή περισσότερη ασφάλεια το '21.

  14. #3029
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ηταν αναμενόμενο.
    Αφού ήδη με το ζόρι έγινε ο αγώνας του 2019, πόσο μάλλον στην εποχή covid και αφού ήδη έχουν πετάξει έξω και τον Karel Abraham.
    Οπως βλέπεις η Dorna θέλει να της δώσουν 9 μυρια Euro για να κάνει εκει τον αγώνα...
    Από ότι δείχνει το πραμα μόνο Ισπανία και Ιταλία θα βλέπουμε αγώνες άντε και καμιά Αυστρία...
    9 εκατομμύρια? και που να τα βρει με το λοκνταουν
    ?

  15. #3030
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    μεγάλη απώλεια ο Κάρελ....

    motogp θες λεφτά
    αν δεν έχεις υπάρχει και το sbk
    Mic Dooohan

Παρόμοια θέματα

  1. Moto GP και θεραπειες
    από DAYMAN στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2016, 23:53
  2. Νεα ταινία Moto GP "Fastest"
    από Joyrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 16:44
  3. ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ Moto Gp
    από AKIS BUSA στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2009, 14:46
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 01:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF