Σελίδα 33 από 322 ΠρώτοΠρώτο ... 2328293031323334353637384383133 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 481 έως 495 από 4822

Θέμα: ΝΕΑ MOTO GP ΚΑΙ WSBK ΓΕΝΙΚΑ !!

  1. #481
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ

    ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩς ΚΛΠ,ΚΛΠ
    Μας αρέσει δεν μας αρέσει,είναι μια από τις μεγαλύτερες αγορές μοτοσυκλετών παγκοσμίως.Δεν θα έπρεπε να έχει έναν αγώνα?(Ούτε και μένα μου αρέσει η ιδέα,αλλά με τόσα μηχανάκια να πωλούνται εκεί,έχουν τα δίκια τους να ζητάνε αγώνα στο καλεντάρι)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #482
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Μας αρέσει δεν μας αρέσει,είναι μια από τις μεγαλύτερες αγορές μοτοσυκλετών παγκοσμίως.Δεν θα έπρεπε να έχει έναν αγώνα?(Ούτε και μένα μου αρέσει η ιδέα,αλλά με τόσα μηχανάκια να πωλούνται εκεί,έχουν τα δίκια τους να ζητάνε αγώνα στο καλεντάρι)
    Aς φτιαξουν μια πιστα να πηγαινει και η φ1 εκει δεν εχω θεμα με την χωρα .Αλλα με το οτι θα γινει αγωνας αλλα ΤΤ σε δημοσιους δρομους ξερω γω μπορει να κανω και λαθος αλλα ειναι επικυνδηνο
    γαυτο ειμαι αρνητικος αλλιως σαν χωρα μια χαρα ειναι.

  3. #483
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    Aς φτιαξουν μια πιστα να πηγαινει και η φ1 εκει δεν εχω θεμα με την χωρα .Αλλα με το οτι θα γινει αγωνας αλλα ΤΤ σε δημοσιους δρομους ξερω γω μπορει να κανω και λαθος αλλα ειναι επικυνδηνο
    γαυτο ειμαι αρνητικος αλλιως σαν χωρα μια χαρα ειναι.
    Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να τρέξουν αν δεν υπάρχει η απαραίτητη υποδομή για την ααφάλεια των αναβατών.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #484
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να τρέξουν αν δεν υπάρχει η απαραίτητη υποδομή για την ααφάλεια των αναβατών.
    Άμα καταφέρουν να μετατρέψουν δημόσιους δρόμους σε ασφαλή πίστα για μοτό αγώνα μπράβο τους το σίγουρο είναι ότι θα είναι κάτι διαφορετικό .

  5. #485
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της faf
    Εγγραφή
    18/05/2002
    Μηνύματα
    248
    Οι εντυπωσεις ενος πρωην αναβατη Motogp, απο μια μηχανή SBK... και κατεπεκταση μια μηχανη που μπορουμε να αγορασουμε και εμεις...


    ...τωρα ποιος μπορει να αγορασει Panigale V4R ,ειναι άλλο θεμα...




    Bautista: Μου θύμισε τα 250cc
    Αλλά με περισσότερη ιπποδύναμη


    Ευχάριστα εξέπληξε τον Alvaro Bautista η Ducati Panigale V4R, την οποία και οδήγησε για πρώτη φορά χτες, στο τεστ των SBK-Motul στην Jerez.

    Ο Ισπανός έκανε 62 γύρους και έκανε δυο προσομοιώσεις κατατακτηρίων δοκιμών, για να γράψει στο τέλος τον δεύτερο καλύτερο χρόνο της ημέρας.

    Συνοψίζοντας αργότερα, δήλωνε:

    «Είναι πολύ διαφορετική από μια μοτοσυκλέτα MotoGP. Έχει λιγότερη δύναμη στις ευθείες και στην αρχή νόμιζα ότι είχε κάποια θέμα! Όμως έτσι είναι ο κινητήρας».

    «Μετά και η ευστάθειά της δεν είναι λιγότερη. Έκανα μερικούς γύρους με τα βρόχινα ελαστικά το πρωί, αλλά και με τα σλικ πάλι κουνούσε αρκετά».

    «Ο χαρακτήρας γενικότερα είναι ίδιος, αλλά με λιγότερη δύναμη. Πρέπει να την οδηγείς σαν τα 250cc: περισσότερη ταχύτητα στις στροφές και λιγότερο επιθετικός στο γκάζι».

    «Μου θυμίζει τα 250cc αλλά με περισσότερη ιπποδύναμη. Πρέπει ν’ αλλάξω το στυλ μου, αλλά όσο οδηγείς τόσο τη συνηθίζεις και στα 250cc άλλωστε ήμουν γρήγορος».

    Πέρα από τη μοτοσυκλέτα, ο Bautista - ο οποίος αναμένεται να εκτελεί και χρέη δοκιμαστή της Ducati - γνωρίστηκε και με την καινούργια ομάδα του.

    «Δεν τους ήξερα, εκτός από τον Giulio Nava με τον οποίο δουλεύαμε στην Aprilia μαζί. Μέρος του σχεδιασμού μας ήταν και η γνωριμία μας».

    Τα τελευταία του λόγια ήταν:

    «Στη μοτοσυκλέτα δεν αλλάξαμε πολλά, μόνο κάτι μικρές σε ανάρτηση και ηλεκτρονικά. Κατά τ’ άλλα απλά οδήγησα για να τη μάθω».

    «Για τα φρένα, δεν περίμενα ότι τα ατσάλινα φρένα θα σταματούσαν τη μοτοσυκλέτα αποτελεσματικά, μιας και με τα carbon έχεις παραπάνω δύναμη».

    «Αλλά με εξέπληξαν ευχάριστα μιας και με αυτά, με τα ατσάλινα, έχεις αρκετή δύναμη για να σταματήσεις τη μοτοσυκλέτα».

    http://motograndprix.gr/content.aspx?id=31179

  6. #486
    Η συνέπεια των αποτελεσμάτων του Ρέα θα νικήσει και πάλι το 2019, αν και η ντουκατι θα είναι καλύτερη από την Καβασακι, ειδικά με την π@υστια που έκαναν οι Ιταλοί με το όριο στροφών έτσι ώστε να μην επηρεάζονται σε περίπτωση περιορισμού (λόγω κανονισμών)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #487
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faf Προβολή μηνύματος
    Τα τελευταία του λόγια ήταν

    Θεος σχωρεστον. Να'μαστε καλα να τον θυμομαστε
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    Σορρυ για το σπαμ παιδια.

    Δε μας διευκρινησε, εννοει τα διχρονα 250 η τα μοτο3 αραΓες?
    (αν και το μυαλο μου παει στα παλια, εκει που ετρεχε κιολας)
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  8. #488
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Η συνέπεια των αποτελεσμάτων του Ρέα θα νικήσει και πάλι το 2019, αν και η ντουκατι θα είναι καλύτερη από την Καβασακι, ειδικά με την π@υστια που έκαναν οι Ιταλοί με το όριο στροφών έτσι ώστε να μην επηρεάζονται σε περίπτωση περιορισμού (λόγω κανονισμών)
    Για ποιά π@υστιά μιλάς? Δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο.
    Βέβαια η Ducati έχει ολοκαίνουρια μοτο V4 και δεν θα έχει περιορισμό στην αρχή, αν αποδειχτεί οτι κερδίζει θα αποκτήσει όμως.
    Κι η Kawasaki έκανε αρκετές αλλαγές και στην κεφαλή αλλά και μπιέλες κλπ για να αντιμετωπίσει τον περιορισμό.

    Επίσης αυτό το 'θα νικήσει και πάλι το 2019' μου φαίνεται κάπως. Σίγουρα ο Rea ειναι πολύ καλός όπως και η μοτο του και η ομάδα του, αλλά μην υποτιμάς τους αντιπάλους.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #489
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Για ποιά π@υστιά μιλάς? Δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο.
    Βέβαια η Ducati έχει ολοκαίνουρια μοτο V4 και δεν θα έχει περιορισμό στην αρχή, αν αποδειχτεί οτι κερδίζει θα αποκτήσει όμως.
    Κι η Kawasaki έκανε αρκετές αλλαγές και στην κεφαλή αλλά και μπιέλες κλπ για να αντιμετωπίσει τον περιορισμό.

    Επίσης αυτό το 'θα νικήσει και πάλι το 2019' μου φαίνεται κάπως. Σίγουρα ο Rea ειναι πολύ καλός όπως και η μοτο του και η ομάδα του, αλλά μην υποτιμάς τους αντιπάλους.
    Για το rs έχουν βάλει "εικονικό όριο στροφών " πανω απο τις 16.500 που ανακοινώνει για την 6η ταχύτητα του R. Έτσι ,σε περίπτωση που κερδίζουν και τους επιβληθεί περιορισμός ,δεν θα επηρεαστούν επι της ουσίας . Οι ωφέλιμες στροφές τους ειναι πιο κατω.

    Όσο για το αν θα νικήσει ή οχι ο Ρεα, πιστεύω οτι οι άλλοι θα έχουν ταχύτητα και νίκες ,αλλα στο τέλος το consistency του Ρεα θα επικρατήσει . Μάλιστα πιθανολόγω πως ο AB19 θα εχει κι αρκετές (σχετικά) πτώσεις
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #490
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #491
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2015
    Μηνύματα
    9

  12. #492
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Για το rs έχουν βάλει "εικονικό όριο στροφών " πανω απο τις 16.500 που ανακοινώνει για την 6η ταχύτητα του R. Έτσι ,σε περίπτωση που κερδίζουν και τους επιβληθεί περιορισμός ,δεν θα επηρεαστούν επι της ουσίας . Οι ωφέλιμες στροφές τους ειναι πιο κατω.

    Όσο για το αν θα νικήσει ή οχι ο Ρεα, πιστεύω οτι οι άλλοι θα έχουν ταχύτητα και νίκες ,αλλα στο τέλος το consistency του Ρεα θα επικρατήσει . Μάλιστα πιθανολόγω πως ο AB19 θα εχει κι αρκετές (σχετικά) πτώσεις
    Δεν βλέπω κάπου φάουλ.
    Μην ξεχνάμε οτι έχει και desmo και ανεβάζει στροφές εύκολα, κι η Kawasaki αν μπορούσε θα τις ανέβαζε κι άλλο.
    Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω τον Rea μονο του εμπρός και πιστεύω ο Bautista να καταφέρει να κερδίσει αρκετούς αγώνες στην 1η του χρονιά και ίσως και πρωτάθλημα αν οχι στην 1η τότε στην 2η χρονιά.
    Πιστεύω οτι είναι τουλάχιστον αντάξιος οδηγός του Rea αν όχι καλύτερος.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #493
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω τον Rea μονο του εμπρός .

    ηταν πραγματικα μονοτονο και βαρετο
    Μακαρι να δουμε λιγο θεαμα φΕτο
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  14. #494
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Endoμεταξί στα δοκιμαστικά που ξεκίνησαν στο Jerez μέχρι ώρας Pol και Morbidelli συνεχίζουν να είναι στα ψηλά πατώματα της κατάταξης.
    Περισσότερα αργότερα,όταν σηκωθεί ο server του motogp που έχει πέσει και τσακιστεί.
    (Μπορεί όλοι που ψωνίσαμε με το 1€ να μπήκαμε και να πήγε περίπατο το διαθέσιμο bandwidth)
    Υπομονή και προσευχή...
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #495
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Αποτελέσματα δοκιμών Jerez (πρώτη ημέρα)

    Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1.39.657
    Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) 1.39.979 +0.322
    Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati) 1.40.202 +0.545
    Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) 1.40.296 +0.639
    Leon Haslam (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1.40.390 +0.733
    Marco Melandri (GRT Yamaha Team) 1.40.663 +1.006
    Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) 1.41.572 +1.915
    Sandro Cortese (GRT Yamaha Team) 1.41.972 +2.315



    https://www.motomag.gr/news/world-su...ra-ton-dokimon

Παρόμοια θέματα

  1. Moto GP και θεραπειες
    από DAYMAN στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2016, 00:53
  2. Νεα ταινία Moto GP "Fastest"
    από Joyrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 17:44
  3. ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ Moto Gp
    από AKIS BUSA στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2009, 15:46
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 02:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 14:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF