Σελίδα 266 από 325 ΠρώτοΠρώτο ... 166216256261262263264265266267268269270271276316 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.976 έως 3.990 από 4865

Θέμα: ΝΕΑ MOTO GP ΚΑΙ WSBK ΓΕΝΙΚΑ !!

  1. #3976
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Rac3rX Προβολή μηνύματος
    Αυτό λέει, αλλά οκ ίσως εδώ είναι πιο ξεκάθαρο: https://the-race.com/motogp/the-hond...ul-false-dawn/

    “The Honda has turned completely. Now I can apply my riding style, I can use the rear brake which I missed so much last year.

    “I can ride as I like, the way I’ve been riding my whole career, which last year I couldn’t. "

    “I was struggling a lot with the rear, but this year the bike has changed quite a lot. "

    Ο Pol χρησιμοποιούσε πολύ το πίσω μέρος της μηχανής στην ΚΤΜ και κατα το φρενάρισμα, και κατά το στρίψιμο. Η μόνιμη γκρίνια του πέρυσι ήταν ότι η μηχανή είναι σχεδιασμένη να δουλεύει μόνο με το μπροστινό, όπως αρέσει στον Μάρκ. Πίσω πρόσφυση ζητούσε, και με γνώμονα αυτό σχεδιάστηκε το νεό RCV. Επιπλέον, ειδικά φέτος η εξέλιξη έγινε αποκλειστικά από τους άλλους 3 μιας και ο Μαρκ απουσίαζε και στο τεστ της Valencia,και στης Jerez. Άρα όχι, δεν είναι ακόμα μια μηχανή εξελιγμένη για τον Μαρκ, είναι μια μηχανή εξελιγμένη για τους άλλους με την οποία ο Μαρκ τους έκανε πλάκα με 1 χέρι και φέτος όσο αγωνιζόταν.

    Από εκεί και πέρα, ο κατασκευαστής είναι λογικό να ακολουθεί το input του αναβάτη που φέρνει αποτελέσματα. Είναι η δεύτερη χρονιά που ο Pol τα βρίσκει όλα ωραία στα τεστ και υπόσχεται πολλά, φέτος μάλιστα με μηχανή στα μέτρα του, και το μόνο που έχει να δείξει είναι ένα βάθρο στο Qatar που πάντα όλοι ψάχνονται και ελάχιστη σχέση έχει με την υπόλοιπη σεζόν λόγω συνθηκών. Ποιόν να ακούσουν άρα; Τον Nakagami των 0 βάθρων σε 5 χρόνια; Μέχρι να βρούν κάποιον που να μπορεί έστω να πλησιάσει τον Μαρκ σε αποτελέσματα,δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς.
    Καλά, το "με γνώμονα αυτό σχεδιάστηκε το νεό RCV" δεν έχει να κάνει με τον Πολ, έχει να κάνει με όλους τους οδηγούς του πλανήτη εκτός του Μαρκ. Ήθελαν μια μοτοσυκλέτα καμβά για να ξαναξεκινήσουν φρέσκια εξέλιξη, δεν γίνεται να την έκαναν με brake bias 90-10. Συμφωνώ σε όλα τα υπόλοιπα που λες, ακόμα και με άλλη μοτοσυκλέτα, ακόμα και χτυπημένος, πάλι τους έκανε πλάκα ο Μαρκ. Και τώρα που του 'τριξαν τα δόντια του Τακα(εικάζω) θυμήθηκε να πιέσει λίγο, αλλά και πάλι μια τρύπα στο νερό έκανε. Τώρα που έφυγε ο Πολ ίσως έχει μια ελπίδα να μείνει βέβαια. Εγώ αν ήμουν η Honda θα τον κρατούσα έναν χρόνο ακόμα, δεν θυμάμαι αν το'χω ξαναπεί, αλλά φαντάζομαι θα μπορέσει να μάθει πολλά στον Ogura που λογικά θα έρθει στην LCR του χρόνου. Οπότε οι ομάδες θα'ναι Μαρκ Μιρ και Τάκα με Άι. Θα'χει ενδιαφέρον.

  2. #3977
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ωραίος, το ένα λινκ του γιώτη δυστυχώς δεν έμπαινε σε full screen και το άλλο έδειχνε ποδήλατα . Ωραίος ο πρώτος αγώνας όμως του sbk, ακόμα κι αν τελείωσε ψιλοβαρετά.



    Αυτό δεν λέει αν τον άκουσαν ή όχι. Στον πρώτο αγώνα κατέβηκαν πολύ δυνατά τα Honda και μετά κάτι συνέβη και έπεσαν πάλι. Δεν βοηθάει που το grid έχει 8 Ducati. Δηλαδή αν είμαστε λίγο καχύποπτοι και θεωρήσουμε ότι υπάρχει μια υποτυπώδης ανταλλαγή πληροφοριών μεταξύ των ομάδων, εκτός του ότι έχουν μια πάρα πολύ καλά "χτισμένη" μοτοσυκλέτα έχουν και 8(ή και 9) διαφορετικά δεδομένα ανά session, οπότε το πρώτο honda μάχεται με 8 σχεδόν ίδια ducati. Αν βάλουμε και στην εξίσωση τον εκπληκτικό Φάμπιο και τον dialed-in Αλέις η 10άδα είναι πραγματικά σημαντικό αποτέλεσμα με τα τωρινά δεδομένα. Σίγουρα ο Πολ έκανε underperform, σίγουρα έλεγε μεγάλα λόγια στην αρχή της σεζόν, αλλά για μένα είναι προφανές ότι την περισσότερη ευθύνη την έχει η Honda. Έφτιαξε μια μοτοσυκλέτα οριακά from the ground up για να ξανά ακούσει τυφλά τον Μαρκ. Αν δεν κάνω λάθος το'χει δηλώσει κι ο Τάκα ότι μόνο τον Μαρκέζ άκουγαν όσον αφορά την εξέλιξη. Είναι σίγουρα δύσκολη η θέση τους, μια ο Μαρκ φαίνεται να τα πηγαίνει καλά, δείχνει ότι μπορούν να στηριχτούν πάνω του, μια δείχνει λιγότερο δυνατός και με την τούμπα τώρα και την εγχείρηση δυστυχώς δεν τους βγήκε το στοίχημα. Μακρυγόρησα.
    Φιλαράκι και γω από του thunder τα είδα θα ψάξω για καινούργια


    http://cricfree.live/live/eurosports-2


    S SPORT ACTION LIVE ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ SKY
    http://mygoaltv.org/tv-channels-33

    http://cricfree.live/live/supersports-action

    ΤάκηςΜπ
    Τελευταία τροποποίηση από GIOTIS750; 12/06/2022 στις 15:54.

  3. #3978
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    masterclass από toprak, αλλά το πιέζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

  4. #3979
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.786
    Πολυ ωραιοι ολοι οι αγωνες .

  5. #3980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    masterclass από toprak, αλλά το πιέζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
    το μεγάλο ατού του τουρκαλά είναι το εξής:
    είναι πάρα πολύ άνετος ,πολύ πέρα από το όριο.(he's being super comfortable being uncomfortable).
    έτσι ήταν κι ο ΜΜ93 μέχρι τον τραυματισμό του.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #3981
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    το μεγάλο ατού του τουρκαλά είναι το εξής:
    είναι πάρα πολύ άνετος ,πολύ πέρα από το όριο.(he's being super comfortable being uncomfortable).
    έτσι ήταν κι ο ΜΜ93 μέχρι τον τραυματισμό του.
    Φαινόταν ότι δεν μπορούσε να κάνει κάτι. Οδηγούσε στο όριο και ο Bautista πάλι του ξέφευγε.

  7. #3982
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Ο Τοπρακ τα έδωσε όλα αλλά παρ όλο που κέρδισε πρωτη φορά φέτος, ηταν στον αγωνα Superpole που δνε παιρνει και πολλούς βαθμούς.
    Στον 1ο αγώνα εμεινε το M1 κι ετσι εχασε το βάθρο και στον 2ο το πάλεψε πολύ αλλά η υψηλη θερμοκρασία της πίστας (πανω απο 50 C ηταν) δεν τον βοήθησε.
    Ετσι στους 2 βασικους αγωνες ειχαμε 2 Ducati στο βάθρο, ενω στον 2ο ο Rea εχασε το βαθρο πρωτη φορά φέτος ενω γενικώς φαινόταν οτι δεν μπορούσε να ακολουθήσει για παραπανω απο μερικους γύρους.

    Ο Bautista δειχνει οτι ξερει πολύ καλά τι κάνει πως οδηγεί και πως διαχειρίζεται το Ducati και παει για πρωτάθλημα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #3983
    Μέλος Το avatar του/της simoril
    Εγγραφή
    14/09/2014
    Μηνύματα
    414
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Το λαθος ειναι οτι ακομα τρεχει στα gp
    Απορω τι ακριβως περιμενουν απο ενα τυπο
    που τοσα χρονια δεν εχει δειξει το παραμικρο
    περα απο αγορα οικοπεδων
    Δλδ δεν εκανε τπτ στα 20 κ στα 25 του
    και θα κανει στα 30;
    Τα ίδια λέγαμε και για τον αδελφό του...



    Γενικά έχει αλλάξει η κατάσταση στους αγώνες, πχ ο Dovi άνοιξε φτερά στα 31 του, το ίδιο και ο Aleix.
    Πάνε οι εποχές που αναβάτες 28 χρονών θεωρούταν "νεκροταφεία".

  9. #3984
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από simoril Προβολή μηνύματος
    Τα ίδια λέγαμε και για τον αδελφό του...



    .

    Αν το δουμε λιγο σφαιρικα δεν κανει και τπτ τρομερο
    ο Αλεις,και θα εξηγησω το σκεπτικο μου

    Σαφως εχει βελτιωθει η Απριλια και ο ιδιος οδηγαει παρα
    πολυ καλα,ειναι σταθερος και δεν πεφτει
    Αλλα μεχρι εκει
    Δεν νομιζω να θεωρει κανεις οτι ειναι απο τους τοπ αναβατες αυτη
    την στιγμη στο γκριντ
    Εχει δεσει ομως πολυ καλα με το μηχανακι και μπραβο του για ολη τη δουλεια που εχει ριξει

    ΑΛΛΑ υπο κανονικες συνθηκες δλδ με ΜΜ στα καλα του
    και το Hrc με ανταγωνιστικο μηχανακι και αν η Γιαμαχα δεν ειχε
    καταντησει ενα μηχανακι που το παει μονο ο Φαμπιο
    θα εβλεπε την 5αδα με το κυαλι

    Βγαζω εξω τα Ντουκατι καθως αυτοι για καποιον
    ανεξηγητο λογο εκει που λες οτι κανανε το τρομερο μηχανακι
    πανε να τα σαρωσουν ολα παντα κατι κανουν και τα χαλανε μονοι τους

    Ααα και με την σουζουκι ουσιαστικα φευγατη απο τους αγωνες

    Ε δεν βλεπω κατι τρομερο στο οτι ο Αλεις ειναι αυτη τη στιγμη 2ος στο πρωταθλημα

  10. #3985
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Τουλάχιστον θα κερδίσει το constructors' η ducati. Μιλάμε πρωτάθλημα αστείο. Δεν καταλαβαίνω καν γιατί το μετράνε.

  11. #3986
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    707
    Κριμα ο πιτσιρικας πανω που ανεβαινε και στην μοτο2

    https://www.crash.net/motogp/news/10...ndergo-surgery

  12. #3987
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.786
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	290110129_7545589015515402_1582760934343020404_n.jpg 
Προβολές:	200 
Μέγεθος:	45,4 KB 
ID:	436605

  13. #3988
    Έτοιμος να οδηγήσει. Χεχεχε
    Περαστικά του.
    Αν δεν πληγώθηκε και η ψυχολογία του τότε ίσως δούμε άλλο Μαρκ του χρόνου

  14. #3989
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.786
    Έχω λάβει πολλά μηνύματα ενθάρρυνσης από εσάς, τους θαυμαστές, και τους εκτιμούν, ειδικά σε τέτοιες στιγμές. Θέλω να σας ενημερώσω πώς τα πάω με την ανάρρωσή μου", ξεκίνησε ο Marquez στην επιστολή που ελήφθη μέσω μιας δήλωσης μέσων ενημέρωσης της Repsol Honda και ήταν διαθέσιμη στο MotoGP.com. Η ιδέα ότι ίσως έπρεπε να κάνω άλλη μια εγχείρηση υπήρχε από τότε Σεπτέμβριο του περασμένου έτους. Ελέγχαμε περιοδικά το χέρι μου, για να δούμε την εξέλιξη του κατάγματος μετά την τρίτη χειρουργική επέμβαση. Όταν ήρθε η preseason, ήθελα να πείσω τον εαυτό μου ότι μπορώ να το κάνω, με τη φράση power is in the mind as my Αλλά καθώς ξεκίνησε η σεζόν, συνειδητοποίησα ότι οι περιορισμοί ήταν πολύ μεγάλοι. Η ιδέα μου ήταν να αγωνιστώ όλη τη σεζόν - αφού το κόκκαλο δεν είχε εδραιωθεί εκατό τοις εκατό από την τρίτη επέμβαση -, αλλά ενώ γνώριζα τους περιορισμούς μου και έκρυβα το δυσφορία, για να αποφύγω τις καθημερινές ερωτήσεις. Μόνο οι πιο κοντινοί μου γνώριζαν για την κατάσταση. Η καθοριστική στιγμή ήρθε γύρω από το Γαλλικό GP, όταν όλα ήταν προετοιμασμένα για μια 3D αξονική τομογραφία. Πήραμε την απόφαση να κάνουμε μια νέα επέμβαση. Ηνωμένες Οι Πολιτείες με εξέπληξαν πολύ, λόγω του πώς είχαν σχεδιάσει την περίοδο πριν και μετά την επέμβαση. Είναι πολύ διαφορετικό από την Ισπανία. Η μετεγχειρητική περίοδος ήταν πολύ γρήγορη, πήρα αμέσως εξιτήριο, εξουσιοδοτήθηκα να πετάξω και μπόρεσα να επιστρέψω σπίτι. Η προετοιμασία ήταν πολύ προσεκτικά προγραμματισμένη και όλα έγιναν πολύ νωρίτερα.


    Διαβάστε περισσότερα στο: https://www.mykhel.com/motorsport/ma...ry-192758.html


    Πριν την επέμβαση ήμουν σε πολύ καλή διάθεση, αλλά τις ώρες που ακολούθησαν ένιωθα χειρότερα, από την αναισθησία και από τον πόνο. Πέρασα άσχημα για δύο ή τρεις μέρες, αλλά επειδή δεν ήταν η πρώτη φορά που χειρουργήθηκε το χέρι μου και ήξερα ήδη πώς θα ένιωθα, ήξερα ότι ο πόνος ήταν φυσιολογικός και ότι θα υποχωρούσε αργότερα. . Το σημερινό μου συναίσθημα είναι ένα αίσθημα ελπίδας. Λόγω του τρόπου με τον οποίο οδηγούσα και αγωνιζόμουν, δεν έβλεπα τον εαυτό μου να είμαι στη μοτοσυκλέτα για πολύ περισσότερο - ίσως άλλο ένα ή δύο χρόνια. Η ελπίδα υπάρχει ότι μπορώ να συνεχίσω να αγωνίζομαι χωρίς πόνο και να διασκεδάζω με το ποδήλατο. Περιμένω να γίνει ακτινογραφία την έκτη εβδομάδα. Ανάλογα με το πώς θα πάει το αποτέλεσμα αυτής της ακτινογραφίας, θα επιλέξουμε το μονοπάτι για ανάκαμψη. Μέχρι τότε απολαμβάνω μερικές διακοπές, γιατί δεν μπορούμε να ξεκινήσουμε την ανάκαμψη 100% ακόμα», πρόσθεσε. «Πριν αποχαιρετήσω, θέλω να σας ευχαριστήσω για άλλη μια φορά για την υποστήριξη που λαμβάνω από όλους εσάς. Υπόσχομαι ότι θα κάνω ό,τι μπορώ για να αγωνιστούμε ξανά και να απολαύσουμε καλές στιγμές μαζί», κατέληξε ο Marquez. Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MotoGP του 2022 είναι στα μισά του δρόμου και βρίσκεται στις καλοκαιρινές διακοπές με τη σειρά να συνεχίζει στις 7 Αυγούστου με το Βρετανικό GP στο Σίλβερστοουν.

  15. #3990
    O μπαναιας ηπιε , εγινε ζαντα και πηγε και εριξε το αμαξι στο χαντακι.
    Δεν επαθε λεει κατι , αλλα του πηραν το διπλωμα και ασκηθηκε ποινικη διωξη.

Παρόμοια θέματα

  1. Moto GP και θεραπειες
    από DAYMAN στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2016, 23:53
  2. Νεα ταινία Moto GP "Fastest"
    από Joyrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 16:44
  3. ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ Moto Gp
    από AKIS BUSA στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2009, 14:46
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 01:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF