Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 103

Θέμα: Νέα οδηγός (1,60 :/ )

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Αx1 χοντα.Ειναι καπος πιο χαμηλο απο τα υπολοιπα.Παει χωμα.Δεν εχει πολυ γκαζι και πιστευω ειναι σχολιο για αρχαριους οδηγους.

    Κλε 400.Χμμμμ....Περι ορεξεως....Παει χωμα.Σχετικα αξιοπιστο(εβγαζε και αυτο τις ζημιες του).

    Χτ 400.

    τρανσαλπ 400.

    Το dt 200 που ειπε ο φυλος απο πανω ειναι πραγματικα αριστη επιλογη.Αλλα το μονο μιον ειναι οτι δε θα το σηνηστουσα σε αρχαριο να παει χωμα με ενα ΔΥΧΡΟΝΟ 200.

    honda xr 250-400.ΣΧΟΛΕΙΟ...

    dr suzuki 250-350.Σκυλος....

    Για ενα παραξενο λογο τα μηχανακια που σου ειπα ειναι διαχρονικα και εχουν αξια μεταπολυσης.Οποτε το παιρνεις κανεις τη δουλεια σου και το διωχνεις...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #47
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Πες μου 1 ΑΝΘΡΩΠΟ στην Γη απάνω που να καβαλάει 2 ρόδες με μοτέρ και να μην έχει φάει τούμπα.Στατική η εν κινήση...
    Και εγώ που στο λέω αυτό, οδηγάω απο τα 12μισι με "κλεμμένο" 50ρι του πατριού μου, στα 17 δικό μου astrea, με street,naked,chopper,scooter,cubs να έχουν περάσει από τα χέρια μου μέχρι τα 34 που είμαι τώρα και εντός και εκτός πόλης και οδηγώ επαγγελματικά τα περίπου 10 έτη απο αυτά και ίσως έχω φάει πιο πολλές τούμπες απο πολλούς εδώ μέσα ακόμα και άσχετους.Απο την σιγουριά μου η την μακακία μου.Το λοιπόν αδερφέ, ναι η τούμπα είναι στο πρόγραμμα.Και είναι μέρος της δίκυκλης ζωής.Και είναι η κάθε τούμπα ξεχωριστά ΣΧΟΛΕΙΟ.Είτε την φας μόνος/η σου είτε απο φταίξιμο άλλου.Αλλά θα πέσεις.Το θέμα είναι την επόμενη φορά στις ίδιες συνθήκες ΝΑ ΜΗΝ πέσεις.

    Και ξέρεις ποιά είναι η πιο γελοία τούμπα που έφαγα;
    Στατική βέβαια.
    Ήμουνα πριν απο κανα μήνα στο παπί και βγάζω να ανάψω τσιγάρο.Σταματημένος.Φορτωμένος με το κουτί της δουλειάς και τέρμα δεξιά στο δρόμο.Παππούτσι ακουπάει το πεζοδρόμιο.Βραδάκι φίλε μου Σαββάτο.Και περνάει μια κοπέλα...με ένα μίνι μέχρι τον αφαλό.Μόλις που πρόλαβα να σηκώσω το κεφάλι και τσούπ...Στο πεζοδρόμιο ο Μήτσος με το παπί απάνω του.Και το κουτί.Και να κοιτάει η πιτσιρίκα το γεροχούφταλο κάτω απο το παπί και να σκάμε σε κάτι γέλια και οι 2 μας.
    Άντε την αγάπη μου.

    Υ.Γ. Κοπελιά ... δες αν μπορείς να βρεις κανα τετράχρονο παλιό μέχρι να μάθεις...Στο στυλ που θες.Προτείνω με κλειστά μάτια Anhelo 250,AX-1/NX-1/XR AN ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ
    και μόλις του πιείς λίγο το "αίμα" πας σε κάτι πιο καινούριο.Δεν προτείνω ΧΤ 125 διότι ναι είναι λίγα το κυβικά αν και σκυλί.Δεν προτείνω το κλασσικό πλέον απο μένα wolf 250 διότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ του στυλ σου.Και μαγκιά σου.Ότι και να πάρεις...απο μένα καλοτάξιδο και πάντα όρθια.

  3. #48
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Και μετά από τόση ανάλυση και τόσες προτάσεις έρχεται η Κατερίνα και λέει "ευχαριστώ πολύ παιδιά για τον χρόνο και τον κόπο σας, τελικά πήρα Beverly και είμαι οκ"
    @ tsolias
    Pic or never happened

  4. #49
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.685
    Παλικάρια, για να τελειώνουμε , το θεμα μας δεν ειναι αυτα που διαγράφηκαν ή αν θα εχει πτώση η οχι, υπάρχουν πολλοί που δεν εχουν πέσει ποτε όπως υπάρχουν και πολλοί που πέφτουν σε κάθε φαναρι.


    Το θεμα ειναι να βοηθήσουμε σχετικα με την αγορα.

    Αν δεν έχετε κατι να πειτε πανω στο θεμα ανοίξτε το fb, με κατι θα βρείτε να ασχοληθείτε.

  5. #50
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Παλικάρια, για να τελειώνουμε , το θεμα μας δεν ειναι αυτα που διαγράφηκαν ή αν θα εχει πτώση η οχι, υπάρχουν πολλοί που δεν εχουν πέσει ποτε όπως υπάρχουν και πολλοί που πέφτουν σε κάθε φαναρι.


    Το θεμα ειναι να βοηθήσουμε σχετικα με την αγορα.

    Αν δεν έχετε κατι να πειτε πανω στο θεμα ανοίξτε το fb, με κατι θα βρείτε να ασχοληθείτε.
    Χαρη μου εσύ δεν έχεις πέσει ποτέ?Πές μου έναν σε παρακαλώ...που να μην έχει ποτέ.Σε προσωπικό.
    Φίλτατε Vaska...τα scooter δεν είναι μηχανάκια.Μπανιέρες με ρόδες είναι!Αλλά θέλω να δώ ένα beverly σε off road διαμόρφωση και ας πεθάνω.

    Επι του θέματος πάλι...
    Οι επιλογές είναι περιορισμένες απο την δικιά μου οπτική επειδή θα πρέπει να πάει μέχρι να μάθει σε παλιό και αξιόπιστο (όσο το δυνατόν για την ηλικία του) και μόλις εξικοιωθεί το δίνει σχεδόν όσο το πήρε και βάζει και άλλα 50 γιούρα για φρέσκια μεταβίβαση παίρνει ένα νέο μοτόρι και χαίρεται τον έρωτα της με τις χωμάτινες.
    Τώρα...Εάν εγώ ήμουνα στην θέση της...Θα κοίταγα...AX1-NX1,Anhelo,Kle απο τετράχρονα.Και να μην παραλείψω ως εναλλακτική το σχολείο WR.
    Αλλά όλα έχουν τα χρόνια τους,τις φθορές τους με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Επειδή το χώμα όμως ΔΕΝ μου αρέσει για μια allaround κατάσταση και μια παλιά tenere καλή είναι η καμιά XT400,550 Beneton...Aν και εμένα αυτά με ύψος 1,72 με δυσκολευουν.

  6. #51
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.685

  7. #52
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Χαρη μου εσύ δεν έχεις πέσει ποτέ?Πές μου έναν σε παρακαλώ...που να μην έχει ποτέ.Σε προσωπικό.
    Φίλτατε Vaska...τα scooter δεν είναι μηχανάκια.Μπανιέρες με ρόδες είναι!Αλλά θέλω να δώ ένα beverly σε off road διαμόρφωση και ας πεθάνω.

    Επι του θέματος πάλι...
    Οι επιλογές είναι περιορισμένες απο την δικιά μου οπτική επειδή θα πρέπει να πάει μέχρι να μάθει σε παλιό και αξιόπιστο (όσο το δυνατόν για την ηλικία του) και μόλις εξικοιωθεί το δίνει σχεδόν όσο το πήρε και βάζει και άλλα 50 γιούρα για φρέσκια μεταβίβαση παίρνει ένα νέο μοτόρι και χαίρεται τον έρωτα της με τις χωμάτινες.
    Τώρα...Εάν εγώ ήμουνα στην θέση της...Θα κοίταγα...AX1-NX1,Anhelo,Kle απο τετράχρονα.Και να μην παραλείψω ως εναλλακτική το σχολείο WR.
    Αλλά όλα έχουν τα χρόνια τους,τις φθορές τους με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Επειδή το χώμα όμως ΔΕΝ μου αρέσει για μια allaround κατάσταση και μια παλιά tenere καλή είναι η καμιά XT400,550 Beneton...Aν και εμένα αυτά με ύψος 1,72 με δυσκολευουν.

    Χιούμορ αγαπητέ μου, χιούμορ. Προφανώς και θα είδες τα προηγούμενα ποστ μου οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν είναι η μπανιέρα στις προτάσεις μου. Eπίσης το 550 δεν ήταν benetton, το benetton έβγαινε 600. Όμως ΧΤ 400 και 550 που προτείνεις έχουν μόνο μανιβέλα. Μονοκύλινδρο ψευδοεντούρο και μανιβελάτο 400 ή 500 κυβικά το προτείνεις σε αρχάρια που λέει πως έχει πρόβλημα με το ύψος της?? Οπότε να συμπεράνω ότι θα έχει και κάποιον να της το βάζει μπροστά.
    Λάθος επιλογές για αρχάρια τέτοια μηχανάκια.
    Τελευταία τροποποίηση από vaska; 30/04/2018 στις 10:54.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της jimmystoys
    Εγγραφή
    02/04/2012
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Katerina96 Προβολή μηνύματος
    Ανατριχιαζω μόνο στην σκέψη με τα παπάκια, δεν μου αρέσουν καθόλου . Να φανταστείς το όνειρο μου είναι να πάρω μια μέρα superduke :P Προς το παρών θέλω κάτι να πηγαίνει οπωσδήποτε σε χωματόδρομο γιατί έχει πολλές διαδρομές κοντά μου που θα γουστάρω Από λεφτά μπορώ να δώσω και 3.000 για μεταχειρισμένο αλλά για πρώτη μηχανή, μέχρι να εξοικειωθω, προτιμώ κάτι πιο οικονομικό, μην πάνε τζάμπα τα λεφτά
    https://www.yamaha-motor.eu/gr/produ...turestechspecs Ύψος σέλας 805 χλστ. Βάρος (πλήρες υγρών) 90 κιλά https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/12900700/

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimmystoys Προβολή μηνύματος
    https://www.yamaha-motor.eu/gr/produ...turestechspecs Ύψος σέλας 805 χλστ. Βάρος (πλήρες υγρών) 90 κιλά https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/12900700/


    αυτο δεν νομιζω οτι βγαζει πινακιδα...
    και εχει μονο μανιβελα...

    ειναι αρχαρια...

  10. #55
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Suzuki DR 200 SE
    Μονο ενα παιζει στο car σε αποδεκτη κατασταση και τσιμπημενο στην τιμη.
    Παλιο αλλα για αρχη νομιζω κατι τετοιο θες. Η κανα yamaha serrow.
    Αφου μαθεις το δινεις για κατι αλλο.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Και να μην παραλείψω ως εναλλακτική το σχολείο WR.
    Καλυτερα να παρει nsr ρε συ..

    σουπερ σχολειο το wr αλλά δεν θα φτανει κατω..

  12. #57
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να στραφείς σε καθαρό on off για αρχή. Μπορείς να πάρεις κάτι σε cbf250 ybr250 που είναι χαμηλα,ελαφριά, ευκολοδηγητα και πάνε και σε χωματόδρομο πολύ εύκολα.
    +999

    καλα τα on/off-enduro που προτεινετε αλλα που να παει με τα ψιλοφτερα ρε παιδια η κοπελα? δε θα τη βολεψουν στο υψος. στα φαναρια η μιση θα ειναι εξω απο το μηχανακι για να παταει κατω.
    εγω και οι περισσοτεροι απο εμας δε θα ειχαμε προβλημα και θα μας καλυπτε στις μετακινησεις (στην τελικη παταω στη ροδα του διπλα αυτοκινητου κτλ), αλλα η κοπελα δε νομιζω να θελει κατι τετοιο.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  13. #58
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Katerina96 Προβολή μηνύματος
    Μπορείτε να μου προτείνετε μια μηχανή 400-600 περίπου κυβικά; Είμαι μονο 1,60 και θα είναι η πρώτη μου μηχανή. Οπότε θα ήθελα μια μηχανή όχι νευρική και χωρίς πολλά γκάζια. Θα ήθελα να βρω μια on-off (ή Enduro) αλλά ψάχνω πολύ καιρό και δυσκολεύομαι, λόγο ύψους (δικό μου) αλλά και βάρους (της μηχανής) :/ . Έχει κάποιος κάποια ιδέα για αυτά τα χαρακτηριστικά;;
    Κατερινα δες προσεκτικα αυτο το video! Βασει αυτων που λεει και κανει η κοπελα, νομιζω οτι
    μπορεις να οδηγησεις οτι σ΄αρεσει! Υπομονη χρειαζεται και οχι φοβο και αγχος.
    Το γκαζι εμεις το ελεγχουμε, αρα οτι και να παρεις,ανεξαρτητως ιππων αν το σεβαστεις δεν εχεις προβλημα.

    Εγω πολλα χρονια πισω, πηγα απο αυτοματο! 50cc κατευθειαν σε 750 Yamaha FZX.
    Δεν ειχα ποτε θεμα με το γκαζι του και το βαρος. Ημουν και ινδιανος τοτε βεβαια

    https://www.youtube.com/watch?v=fcdRKoDzrdU

    https://www.youtube.com/watch?v=pCjPKiZpkAk

  14. #59
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Katerina96 Προβολή μηνύματος
    Μπορείτε να μου προτείνετε μια μηχανή 400-600 περίπου κυβικά; Είμαι μονο 1,60 και θα είναι η πρώτη μου μηχανή. Οπότε θα ήθελα μια μηχανή όχι νευρική και χωρίς πολλά γκάζια. Θα ήθελα να βρω μια on-off (ή Enduro) αλλά ψάχνω πολύ καιρό και δυσκολεύομαι, λόγο ύψους (δικό μου) αλλά και βάρους (της μηχανής) :/ . Έχει κάποιος κάποια ιδέα για αυτά τα χαρακτηριστικά;;
    Γιατί με τόσα κυβικά;
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  15. #60
    Κάτι σε Beta ίσως;
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέα Οδηγός-Τι να οδηγήσω βρε παιδια;;;
    από EphieK στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2012, 11:36
  2. Νέα οδηγός
    από Bowleno στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2010, 19:02
  3. Νεος οδηγός, νέα μοτοσυκλέτα, ζητάω τα φώτα σας...
    από Shinji στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2006, 22:36
  4. η νεα οδηγος των Gp στη Honda....
    από sotpag στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2006, 09:16
  5. Γυναίκα 55-60 (θείτσα) & οδηγός...
    από almalibera στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF