Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 158

Θέμα: Μπρος γκρεμος (δικυλινδρα) και πισω ρεμα (τρικυλινδρα)...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Οι 3 δουλειες που ζητας δεν γινονται σωστα απο ενα μηχανακι

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Οι 3 δουλειες που ζητας δεν γινονται σωστα απο ενα μηχανακι
    Γιατί ρε συ?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Kαλά,μη παίρνεις και όρκο γι' αυτό.....

    Όπως και να 'χει στη συγκεκριμένη κατηγορία μάλλον η ροπή σε ενδιαφέρει περισσότερο παρά η ιπποδύναμη.
    Εντάξει όλα μετράνε..
    Όταν σου "προσφέρονται" 120-150 άλογα δεν λες όχι...

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Με όσα δει και ακούσει με τα παλιά Tracer, και από τη στιγμή που υπάρχει το καινούργιο με λυμμένα τα θέματα του προηγούμενου, αυτό που έχω να προτείνω είναι καινούργιο Tracer ή μεταχειρισμένο ΚΤΜ.

    Το απλό με το GT διαφέρουν στον έξτρα εξοπλισμό, τα ψαλίδι είναι το καινούργιο και στα 2.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    κουκουρουκουκου

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Με όσα δει και ακούσει με τα παλιά Tracer, και από τη στιγμή που υπάρχει το καινούργιο με λυμμένα τα θέματα του προηγούμενου, αυτό που έχω να προτείνω είναι καινούργιο Tracer ή μεταχειρισμένο ΚΤΜ.

    Το απλό με το GT διαφέρουν στον έξτρα εξοπλισμό, τα ψαλίδι είναι το καινούργιο και στα 2.

    Δεν δίνω τόσα λεφτά (11) για το tracer που να χτυπάνε τον κώλο τους κάτω..
    Οριακά θα έδινα τα 8 γιατί πραγματικά το 'ρδελο συνδυάζει πολλά πράγματα..
    Χαμηλό βάρος, άλογα τρικυλινδρα, αξιοπιστία, οικονομία σε μετακίνηση και ομορφιά (υποκειμενικό)...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Ούτε να το βλέπω δεν μπορώ...
    Ούτε αυτο, ούτε το crossrunner...
    Και αν πάω 1,5 χιλιάρικο πάνω από τα 11 προτιμώ να τα δώσω στο KTM και να το κάνω νταούλι με εξάτμιση, πρόγραμμα και 150 πραγματικά κάτω...δεν χρειάζονται, το ξερω...άλλα just in case...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Φορτωμενο ταξιδι χωματακι και οικονομια μονο το vstrom κανει που δεν το γουσταρεις
    Και φυσικα για να τα κανει ολα δεν κανει τπτ πραγματικα καλα

  7. #22
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παρε ενα προσεγμενο 950 (αν βρεις), οπωσδηποτε χαμηλο μοντελο. Ειναι η καλλιτερη σχεση κ@βλας/χρηματων/χρηστικοτητας στην αγορα. Ο 21 τροχος δεν το περιοριζει καθολου στο στρηψιμο.
    Μετα στειλε ενα πμ για θεματα καρμπυρατερ γιατι αποκλειεται να ειναι ρυθμισμενο στο 100% των δυνατοτητων του μοτερ.
    Τα θεματακια του θα τα εχει, οσα τουλαχιστον δεν εχει λυσει ο προηγουμενος, αλλα που 4-5 που 10-11.
    Η διαφορα ειναι κτηνωδης κι αν κανεις καλη αγορα και δε σ αρεσει, το δινεις στα λεφτα σου.
    Δυστυχως ετσι εχουν τα πραματα.

    Το 990 αν και πιο συγχρονο, εχει και πιο πολυ πονοκεφαλο και κατ εμε δεν αξιζει εναντι του καρμπυρατερ (πλην του abs).
    Το 1190 δεν ξερω, ενα τεστ ραιντ που εκανα με αφησε με τις εντυπωσεις ενος πολυ δυνατου μοτερ, (φρενα, αναρτησεις, στησιμο ηταν μια χαρα) που ομως δουλευε πολυ τραχια, σε βαθμο που ηθελα να κατεβω.

    Αν παλι θες κατι ταξιδιαρικο και αξιοπιστο πρωτιστως και καυλερο δευτερευοντως, κοιτα το τελευταιας γενιας βστρομ 650. Ειναι ο ορισμος του ολοκληρωμενου ον οφφ. Ντεν κανει πλακα.

    Ο,τι κι αν αποφασισεις καλες αγορες.

    Υγ επισης και 1050 tiger SPORT
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 29/04/2018 στις 16:15.

  8. #23
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Φορτωμενο ταξιδι χωματακι και οικονομια μονο το vstrom κανει που δεν το γουσταρεις
    Και φυσικα για να τα κανει ολα δεν κανει τπτ πραγματικα καλα

    Ωμή, πικρή αλήθεια...
    Αποφάσισε που θα κάνεις πίσω μιας και όλα δεν μπορείς να τα έχεις...όταν βάλεις τις προτερεότητές σου σε σειρά θα σου παρουσιαστεί ο μέγας βοσκαράς...εεε η αλήθεια ήθελα να πω...
    Επίσης ξέρεις καλύτερα από μένα ότι τα άλογα (σαν απόλυτη τιμή) δεν λένε παντα την αλήθεια.
    Με το 990 μου πχ σίγουρα δεν ήμουν για κόντρες στις εθνικές αν και ταξίδευα άνετα μέχρι τα 180χλμ/ωρα δικάβαλός φορτωμένος με μπαγαζιέρες...
    'Οταν όμως αρχίζαν τα βουνά τότε αρχίζαν τα γλέντια...το ίδιο και στα 36ώρα... το ίδιο και στα χωμάτινα κομμάτια που απλά δεν κλείνεις το γκάζι...και στο τέλος της μέρας ήμουν και ξεκούραστος σε σχέση με άλλους...στήσιμο και ροπή καθάριζαν για πάρτυ μου.'Ολα αυτά φυσικά με τίμημα στο κάυσιμο...τίποτε δεν έρχεται τσάμπα, ότι παέι καίει...κτλ κτλ
    SS έχεις αν δεν κάνω λάθος, οπότε αλόγατα δεν σου λείπουν, καθημερινότητα και ταξίδια δεν χρειάζονται τελικές και γκάζια, στήσιμο, άνεση, πρακτικότητα μάλλον έιναι ποιο σημαντικά ειδικά αν θες χαρούμενο και τον συνεπιβάτη.
    Δυστηχώς αν θες ΚΑΙ οικονομία πας στο ακατανόμαστο παραπάνω, με τις τελικές στο άπειρο...Μετά από αυτό αρχίζουν οι εκπτώσεις στη οικονομία και φτάνεις μέχρι 1290 σούπερ ντούπερ και γυρνοβολάς άρχοντας... Αντέχεις και πόσο οικονομικά είναι το ερώτημα...γιατί να πάρεις κάτι και να μην λυγάει ο δεξιός καρπός από φόβο μην κάψεις δεν λέει...
    Το 1090 που οδήγησα πρόσφατα είναι επίσης μια καλή πρόταση, οικονομικότερο από το 1190 αλλά αξιοπρεπέστατο στον δρόμο. Μετά τα 105-110 μίλια βέβαια καταλάβαινες ότι κομπιάζει...(180-190χλμ περίπου).

    Bottom line που λένε, με τιποτε δεν θα είσαι ευχαριστημένος απόλυτα, πάρε τουλάχιστον κάτι που θα σε κάνει να χαμογελάς όταν θα στρίβεις...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Φορτωμενο ταξιδι χωματακι και οικονομια μονο το vstrom κανει που δεν το γουσταρεις
    Και φυσικα για να τα κανει ολα δεν κανει τπτ πραγματικα καλα

    χωματακι τωρα μιλαμε για το τιποτα ετσι...?? δλδ ξαναλεω απλα μια-δυο κατεβασιες σε θαλασσα...
    αλλιως θα επαιρνα bandit 1250 που ειναι και παμφηνο και παιρνει και αλογα αλλα ειναι βαρυδι, καιει καμποσο καθως ειναι παλιας τεχνολογιας το μοτερ και δεν εχει και τις διαδορμες των αναρτησεων που πρεπει...

    και για την οικονομια δεν σου ειπα οτι θα εχω απαιτησεις να καιει 6 λιτρα στα 100 το 1200, αλλωστε δεν θα το παιρνω καθε μερα στην δουλεια...απλα οποτε μπουκωνω...οτι εκανα και με το xr δλδ...

    ουσιαστικα ενα ψηλο street που να φορτωνεται θελω..δλδ KTM 1290 ή ΒΜW XR 1000...ναι το ξερω, πανακριβα και ευρωπαϊκα και τα 2....

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Ωμή, πικρή αλήθεια...
    Αποφάσισε που θα κάνεις πίσω μιας και όλα δεν μπορείς να τα έχεις...όταν βάλεις τις προτερεότητές σου σε σειρά θα σου παρουσιαστεί ο μέγας βοσκαράς...εεε η αλήθεια ήθελα να πω...
    Επίσης ξέρεις καλύτερα από μένα ότι τα άλογα (σαν απόλυτη τιμή) δεν λένε παντα την αλήθεια.
    Με το 990 μου πχ σίγουρα δεν ήμουν για κόντρες στις εθνικές αν και ταξίδευα άνετα μέχρι τα 180χλμ/ωρα δικάβαλός φορτωμένος με μπαγαζιέρες...
    'Οταν όμως αρχίζαν τα βουνά τότε αρχίζαν τα γλέντια...το ίδιο και στα 36ώρα... το ίδιο και στα χωμάτινα κομμάτια που απλά δεν κλείνεις το γκάζι...και στο τέλος της μέρας ήμουν και ξεκούραστος σε σχέση με άλλους...στήσιμο και ροπή καθάριζαν για πάρτυ μου.'Ολα αυτά φυσικά με τίμημα στο κάυσιμο...τίποτε δεν έρχεται τσάμπα, ότι παέι καίει...κτλ κτλ
    SS έχεις αν δεν κάνω λάθος, οπότε αλόγατα δεν σου λείπουν, καθημερινότητα και ταξίδια δεν χρειάζονται τελικές και γκάζια, στήσιμο, άνεση, πρακτικότητα μάλλον έιναι ποιο σημαντικά ειδικά αν θες χαρούμενο και τον συνεπιβάτη.
    Δυστηχώς αν θες ΚΑΙ οικονομία πας στο ακατανόμαστο παραπάνω, με τις τελικές στο άπειρο...Μετά από αυτό αρχίζουν οι εκπτώσεις στη οικονομία και φτάνεις μέχρι 1290 σούπερ ντούπερ και γυρνοβολάς άρχοντας... Αντέχεις και πόσο οικονομικά είναι το ερώτημα...γιατί να πάρεις κάτι και να μην λυγάει ο δεξιός καρπός από φόβο μην κάψεις δεν λέει...
    Το 1090 που οδήγησα πρόσφατα είναι επίσης μια καλή πρόταση, οικονομικότερο από το 1190 αλλά αξιοπρεπέστατο στον δρόμο. Μετά τα 105-110 μίλια βέβαια καταλάβαινες ότι κομπιάζει...(180-190χλμ περίπου).

    Bottom line που λένε, με τιποτε δεν θα είσαι ευχαριστημένος απόλυτα, πάρε τουλάχιστον κάτι που θα σε κάνει να χαμογελάς όταν θα στρίβεις...

    μμμμ...ναι... μια χαρα τα λες...και καπως ετσι τα εχω και εγω στο μυαλο μου...
    το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να μου προτεινονται 15 χρονων μηχανακια με 60 αλογα και στησιμο για γελια (v-strom) οταν υπαρχουν νεα μοτερ, νεες τεχνολογιες κλπ...
    καπως ετσι ειναι και με το 990...το μοτερ εσπερνε και πιθανοτατα ακομα και τωρα ειναι αξιοπρεπεστατο, με τιμημα το καυσιμο οπως ειπες....αν θα κοιτουσα το συγκεκριμενο μοτερ θα πηγαινα στο SMT που και το στησιμο μοταρντ εχει και το φορτωμα παιρνει...και το κοιταγα να σου πω την αληθεια γιατι ειναι φθηνο (σε σχεση με αυτα που ειχε καινουργιο, εχει μια σοβαρη μειωση)...αλλα οταν ξερω για διαφορα προβληματα (τα εγραψα παραπανω) κατι με κοβει...και παλι οταν μπορεις να πλησιασεις το κατι παραπανω που ειναι το 1190 με νεας γενιας μοτερ δυνατο και τεχνολογια οπως το cornering abs π.χ., σου μπαινουν ιδεες ασΚημες...

    το καυσιμο στο ταξιδι δεν με απασχολει τοσο, γιατι οπως ειπες δεν θα πηγαινω >220, αλλα το καθημερινο που μπορει να καιει 10 λιτρα στα 100...δλδ μια μερα να το παρω δουλεια θα καψει 15€ εε...ειναι καπως και το σκεφτομαι..

    αν μιλησουμε ΚΑΘΑΡΑ ορθολογικα το tracer ειναι αυτο που χρειαζομαι...105 ροδα που πανε ανετα 120, ελαφρυ, μεγαλες διαδρομες αναρτησεων, φορτωνεται, αν εισαι συνετος καιει λιγο, αξιοπιστια ιαπωνα...γι'αυτο εχει πουλησει και τοσο...ΑΛΛΑ αυτη η τιμη του σαν μεταχειρισμενο μου καθεται στον λαιμο, δεν το κρυβω...

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Παρε ενα προσεγμενο 950 (αν βρεις), οπωσδηποτε χαμηλο μοντελο. Ειναι η καλλιτερη σχεση κ@βλας/χρηματων/χρηστικοτητας στην αγορα. Ο 21 τροχος δεν το περιοριζει καθολου στο στρηψιμο.
    Μετα στειλε ενα πμ για θεματα καρμπυρατερ γιατι αποκλειεται να ειναι ρυθμισμενο στο 100% των δυνατοτητων του μοτερ.
    Τα θεματακια του θα τα εχει, οσα τουλαχιστον δεν εχει λυσει ο προηγουμενος, αλλα που 4-5 που 10-11.
    Η διαφορα ειναι κτηνωδης κι αν κανεις καλη αγορα και δε σ αρεσει, το δινεις στα λεφτα σου.
    Δυστυχως ετσι εχουν τα πραματα.

    Το 990 αν και πιο συγχρονο, εχει και πιο πολυ πονοκεφαλο και κατ εμε δεν αξιζει εναντι του καρμπυρατερ (πλην του abs).
    Το 1190 δεν ξερω, ενα τεστ ραιντ που εκανα με αφησε με τις εντυπωσεις ενος πολυ δυνατου μοτερ, (φρενα, αναρτησεις, στησιμο ηταν μια χαρα) που ομως δουλευε πολυ τραχια, σε βαθμο που ηθελα να κατεβω.

    Αν παλι θες κατι ταξιδιαρικο και αξιοπιστο πρωτιστως και καυλερο δευτερευοντως, κοιτα το τελευταιας γενιας βστρομ 650. Ειναι ο ορισμος του ολοκληρωμενου ον οφφ. Ντεν κανει πλακα.

    Ο,τι κι αν αποφασισεις καλες αγορες.

    Υγ επισης και 1050 tiger SPORT

    γιατρουλη με καρμπ δεν ξαναμπλεκω...οχι οτι ειχα προβλημα με το xr, αντιθετως, ο reinmeister εχει κανει απιστευτη δουλεια...αλλα οπως ειπα θελω κατι συγχρονο...
    για το 990 τα ειπα απο πανω στον LoukiLouk...
    το 1190 σιγουρα ειναι ενα υπερμηχανημα, αλλα δεν ξερω για τα θεματακια που μπορει να βγαλει και θα με "σπασουν" κατευθειαν...ποσο μαλλον οταν θα εχω ριξει και 11 κασερατα στον αλλον για να το παρω....

    για το v-strom δεν το συζηταω...καλυτερα βεσπα..


    τωρα που ειπες για το tiger ηταν μεσα στις πρωτες επιλογες σαν ανταγωνιστης του tracer αλλα καποια στιγμη μιλησα με τον Πετρο (ptc) και μου ειπε οτι παρότι εχει ιδια αλογα περιπου, ειναι βαρυ και φαινεται και στην οδηγηση και στα ανοιγματα....καμια σχεση με tracer...και με εκοψε οπως καταλαβες...
    επισης το μοτερ του ειναι παλιο (ουσιαστικα ενα 955 υπερκυβισμενο) και καιει και αυτο καμποσο...σε σχεση παντα με το tracer ετσι??

    ασε που τα περισσοτερα που εχω δει εχουν σκασμενο χρωμα στο μοτερ και ξεφλουδισματα...οχι οτι παθαινει κατι αλλα ειναι σπασιμο ρπμ να βλεπεις π.χ. transalp και να ειναι πενα τα μοτερ και μηχανακι που ειχε 14,5 χιλιαρικα να ειναι τετοιο χαλι...
    ειναι ομως μια σοβαρη προταση...ειδικα οταν υπαρχουν τελευταιας γενιας με το μονομπρατσο ψαλιδι σε αυτες τις τιμες...

  12. #27
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Ετοιμο σ' έχω.......... Ψήνεσαι;;;;;;;;;;;;;;;;

    Φώτο τραβηγμένη πρίν 2 μέρες......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180427_121450.jpg 
Προβολές:	277 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	395203
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ετοιμο σ' έχω.......... Ψήνεσαι;;;;;;;;;;;;;;;;

    Φώτο τραβηγμένη πρίν 2 μέρες......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180427_121450.jpg 
Προβολές:	277 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	395203
    1ον τον Μπαιρνεις...
    2ον πόσο?

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    1ον τον Μπαιρνεις...
    2ον πόσο?
    Καλορίζικο, του Βαγγελάκη παίζει να είναι το καλύτερο πανελλαδικά (με τη μαλακία που τον δέρνει...)










































































































    Πόσο τον μπαιρνεις τελικά δεν είπες...

  15. #30
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    1ον τον Μπαιρνεις...
    2ον πόσο?
    Εχεις πμ....
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αθήνα - Θεσσαλονίκη (και πίσω...)
    από Cpt. Haddock στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2006, 09:13
  2. ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ?
    από zoropatra στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 02:23
  3. ΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΜΑ Xe...xe.... ΑΝΕΚΔΟΤΟ
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2006, 01:03
  4. Πλύσιμο αλυσίδας και πίσω ζάντας
    από kxIII στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2006, 08:10
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF