Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 158

Θέμα: Μπρος γκρεμος (δικυλινδρα) και πισω ρεμα (τρικυλινδρα)...

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Πάρε multistrada 1200 μην είσαι προκατειλημμένος ,είναι και γαμώ τα μηχανάκια

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Πάρε multistrada 1200 μην είσαι προκατειλημμένος ,είναι και γαμώ τα μηχανάκια
    ακομα και να μην ειχα ακουσει αυτα που εχω ακουσει για το συγκεκριμενο μηχανακι, δεν θα το επελεγα...ποσο μαλλον τωρα που τα εχω ακουσει...


    σε καλυψα ή θες κατι περισσοτερο?

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    αυτό είναι το πρόβλημα ότι έχεις ακούσει καλο είναι να έχεις προσωπική γνώμη και εγώ έχω ducati γιαυτο και σε παροτρύνω ,τέσπα καλόβολτο ότι και να πάρεις

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ακομα και να μην ειχα ακουσει αυτα που εχω ακουσει για το συγκεκριμενο μηχανακι, δεν θα το επελεγα...ποσο μαλλον τωρα που τα εχω ακουσει...


    σε καλυψα ή θες κατι περισσοτερο?

    τι ακριβώς εχεις ακούσει για το μουλτι 1200;

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    αυτό είναι το πρόβλημα ότι έχεις ακούσει καλο είναι να έχεις προσωπική γνώμη και εγώ έχω ducati γιαυτο και σε παροτρύνω ,τέσπα καλόβολτο ότι και να πάρεις
    καπνος χωρις φωτια δεν υπαρχει...λεγανε οι παλιοι και σε πολλες περιπτωσεις ισχυει...
    αν εχεις το συγκεκριμενο ducati με χαρα να ακουσουμε τις αποψεις σου...
    αλλα αν δεν το εχεις μην εισαι ΤΟΣΟ σιγουρος γιατι δεν ειναι ολα τα ducati ιδια και εγω μιλησα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μηχανακι...
    ευχαριστω για τις ευχες..


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    τι ακριβώς εχεις ακούσει για το μουλτι 1200;

    θα σου πω τα χαλαρα πραγματακια που εχω ακουσει...

    το πρωτο ειναι οτι οταν χαλασε το ενα βεντιλατερ (απο τα 2) του ψυγειου η ducati δεν το εχει σαν εξτρα part και το δινει φουλ κομπλε μαζι με ψυγειο ...δλδ 820+ΦΠΑ...δλδ περιπου 1020€...
    για το ανεμιστηρακι, ναι? που πουλιουνται με το κιλο σε κομπιουτερομαγαζα...και μετα για να μην πληρωσεις τα γ@μησιατικα πρεπει να ψαξεις, να ταιριαξεις και να πατενταρεις κατι αλλο γιατι ειναι ΑΣΤΕΙΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ!! ..αυτο σε ενα μηχανακι 22 χιλ.€ ειναι Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο !! αν εχει μαθει η ducati ετσι τους πελατες της..και οι πελατες της το δεχονται, εγω παω πασο και απλα δεν θα γινω ποτε πελατης της..

    το δευτερο ηταν οτι ειχαν (απορρυθμιστει?) τα ηλεκτρονικα των μπροστινων και δεν μπορουσε κανενας να κανει κατι...δεν το ακουμπαγε κανεις..δεν ξερω τι πως και γιατι..

    το τριτο ηταν παλι οτι ειχε (ξεσφιξει?) η πισω αναρτηση και το μηχανακι πηγαινε βαρκα γυαλο και πηγε να σκοτωθει ο αναβατης...

    καινουργια και πανακριβα μηχανακια τωρα, ετσι?? ΟΛΑ!
    επισης αυτα δεν μου τα ειπε καποιος τυχαιος...τριτος ξαδερφος του μπατζανακη του κουμπαρου του γειτονα...μηχανικος που τα φτιαχνει μου τα ειπε...

    ασε δε το αλλο...αν ο Αλεξης (τι ποιος Αλεξης? ΕΝΑΣ ειναι ο Αλεξης!) παρει αδεια, ανταλλακτικα παραγγελνεις μετα απο καμια βδομαδα...παραγγελνεις ετσι? οχι εχεις...απλα παραγγελια...

    οποτε οχι, λυπαμαι αλλα δεν παιρνω multi 1200...

  6. #51
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Και γιατί ON-OFF?
    Μιας και 21' μπροστά δεν θες

    Κλικμι

    Μην σχολιάσεις τα άλογα

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    καπνος χωρις φωτια δεν υπαρχει...λεγανε οι παλιοι και σε πολλες περιπτωσεις ισχυει...
    αν εχεις το συγκεκριμενο ducati με χαρα να ακουσουμε τις αποψεις σου...
    αλλα αν δεν το εχεις μην εισαι ΤΟΣΟ σιγουρος γιατι δεν ειναι ολα τα ducati ιδια και εγω μιλησα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μηχανακι...
    ευχαριστω για τις ευχες..





    θα σου πω τα χαλαρα πραγματακια που εχω ακουσει...

    το πρωτο ειναι οτι οταν χαλασε το ενα βεντιλατερ (απο τα 2) του ψυγειου η ducati δεν το εχει σαν εξτρα part και το δινει φουλ κομπλε μαζι με ψυγειο ...δλδ 820+ΦΠΑ...δλδ περιπου 1020€...
    για το ανεμιστηρακι, ναι? που πουλιουνται με το κιλο σε κομπιουτερομαγαζα...και μετα για να μην πληρωσεις τα γ@μησιατικα πρεπει να ψαξεις, να ταιριαξεις και να πατενταρεις κατι αλλο γιατι ειναι ΑΣΤΕΙΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ!! ..αυτο σε ενα μηχανακι 22 χιλ.€ ειναι Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο !! αν εχει μαθει η ducati ετσι τους πελατες της..και οι πελατες της το δεχονται, εγω παω πασο και απλα δεν θα γινω ποτε πελατης της..

    το δευτερο ηταν οτι ειχαν (απορρυθμιστει?) τα ηλεκτρονικα των μπροστινων και δεν μπορουσε κανενας να κανει κατι...δεν το ακουμπαγε κανεις..δεν ξερω τι πως και γιατι..

    το τριτο ηταν παλι οτι ειχε (ξεσφιξει?) η πισω αναρτηση και το μηχανακι πηγαινε βαρκα γυαλο και πηγε να σκοτωθει ο αναβατης...

    καινουργια και πανακριβα μηχανακια τωρα, ετσι?? ΟΛΑ!
    επισης αυτα δεν μου τα ειπε καποιος τυχαιος...τριτος ξαδερφος του μπατζανακη του κουμπαρου του γειτονα...μηχανικος που τα φτιαχνει μου τα ειπε...

    ασε δε το αλλο...αν ο Αλεξης (τι ποιος Αλεξης? ΕΝΑΣ ειναι ο Αλεξης!) παρει αδεια, ανταλλακτικα παραγγελνεις μετα απο καμια βδομαδα...παραγγελνεις ετσι? οχι εχεις...απλα παραγγελια...

    οποτε οχι, λυπαμαι αλλα δεν παιρνω multi 1200...
    Δεν ειναι και ευκολο να ριξεις 10 στα 10 εξω απο το στοχο
    Αν εχεις πληροφορηση και καλα απο '' μηχανικο που τα φτιαχνει '' κοφτου την καλημερα.
    Ποιο ευκολο ειναι να αλλαξεις μηχανακι απο μυαλα ,οποτε ασε τα ευρωπαικα γενικως ,πας καρφι για μεταχειρω tracer και καλα χιλιομετρα.
    κουκουρουκουκου

  8. #53
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Το Versys 1000, γιατί το απέρριψες?

    Απο ροπή σκίζει, κάτι που βλέπω αποζητάς.
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Και γιατί ON-OFF?
    Μιας και 21' μπροστά δεν θες

    Κλικμι

    Μην σχολιάσεις τα άλογα


    οχι ρε φιλε...θα τα σχολιασω τα αλογα...
    δεν γινεται το 2018 να δινεις μηχανακι που βγαζει απο 750cc 50 μουλαρια...και με συμβατικο μπροστινο...και να ζητας και 9χηνες...απλα not...

    αν ημουν σ'αυτη την φαση χτυπαγα ενα versys μεταχειρο ή ενα cbf 600-1000 ή κατι τετοιο τελοσπαντων...και τι εγινε που κανει οικονομια? δεν θελω να παρω αμαξι...μηχανακι ψαχνω που να μου βγαζει και καποια γουστα...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι και ευκολο να ριξεις 10 στα 10 εξω απο το στοχο
    Αν εχεις πληροφορηση και καλα απο '' μηχανικο που τα φτιαχνει '' κοφτου την καλημερα.
    Ποιο ευκολο ειναι να αλλαξεις μηχανακι απο μυαλα ,οποτε ασε τα ευρωπαικα γενικως ,πας καρφι για μεταχειρω tracer και καλα χιλιομετρα.
    αν και δεν ειναι το καταλληλο thread, θα χαρω να ακουσω την ενσταση σου...
    ααα..και που'σαι...στειλε μια και το λινκακι με το part του βεντιλατερ...ετσι για να βουλωσουν τα στοματα...και να κοψω και εγω την καλημερα στον μηχανικο...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Το Versys 1000, γιατί το απέρριψες?

    Απο ροπή σκίζει, κάτι που βλέπω αποζητάς.

    επειδη ειναι τετρακυλινδρο το απερριψα και θα του λειπει αυτο το νευρο και η σπιρταδα στα χαμηλα...+οτι τα αλογα του ειναι ιδια με του tracer...
    ναι ροπουλα δεν λεω...
    επισης ειναι μηχανακι που το ψιλοπαντρευεσαι...

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    αυτο που δεν μου εχει πει ΚΑΝΕΝΑΣ ειναι ποιες ειναι οι "μ@λακιτσες" που μπορει να βγαλει ενα 1190, ποσο ευκολα λυνονται και αν αξιζει να δωσω το χρημα και να παω εκει...ουτε για καταναλωση εχει μιλησει καποιος για το συγκεκριμενο...

    Βαγγελακη ακους? για σενα χτυπαει η καμπανα...μην σπαμμαρεις απο εδω και απο εκει..γραψε και κατι εποικοδομητικο...

    εγω οσο το ψαχνω, τοσο βρισκω...και δεν ειναι τοσο "μ@λακιτσες"..

    εδω εχουμε ενα σπασμενο μοτερ...
    εδω εχουμε προβλημα με καμμενους εγκεφαλους (ECU)...
    εδω ειχε προβλημα σχεδιαστικο με το φιλτροκουτι και ρουφαγε σκονη με αποτελεσμα να σπαει το μοτερ...(νομιζω εχουν βγαλει ανακληση γι'αυτο) το ιδιο και εδω...
    εδω ειναι προβληματα με την τροφοδοσια...
    και εδω θεματα με τρεμοπαιγμα του τιμονιου στα 220...

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν και δεν ειναι το καταλληλο thread, θα χαρω να ακουσω την ενσταση σου...
    ααα..και που'σαι...στειλε μια και το λινκακι με το part του βεντιλατερ...ετσι για να βουλωσουν τα στοματα...και να κοψω και εγω την καλημερα στον μηχανικο...
    μουλτι 2010 80.000 χλμ plus ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0007.jpg 
Προβολές:	228 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	395220

    μουλτι 2014 PIKES PEAK

    https://ducatiathens.car.gr/bikes/view/12820447/

    μουλτι 1260

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180417_155246.jpg 
Προβολές:	225 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	395221

    https://www.ducatiomaha.com/

    και πες στον '' μηχανικο '' σου οτι αφου ειναι γνωστης και πιστοποιημενος στο σαιτ της ντουκατι ,μπορει τωρα πια ατομικα να κανει παραγγελια οποιουδηποτε ανταλλακτικου on line απο το εργοστασιο και δεν χρειαζεται ο '' Αλεξης '' να χαλασει τις διακοπες του.
    Επιμενω για tracer μεταχειρω.
    κουκουρουκουκου

  14. #59
    κάτσε ρε συ, μισό
    αν συγκρίνεις τις μαλακίτσες του ΚΤΜ με αυτές του μουλτι τότε θα είχες απορρίψει και το ΚΤΜ το ίδιο εύκολα με το Ντουκο.


    πάντως, φιλαράκι πήρε πρόσφατα το 1000αρι βερσυς, το τελευταίο μοντέλο. Το εργαλείο είναι πολύ καλό
    Τελευταία τροποποίηση από ποπαϋ; 30/04/2018 στις 12:01.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    μουλτι 2010 80.000 χλμ plus ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0007.jpg 
Προβολές:	228 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	395220

    μουλτι 2014 PIKES PEAK

    https://ducatiathens.car.gr/bikes/view/12820447/

    μουλτι 1260

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180417_155246.jpg 
Προβολές:	225 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	395221

    https://www.ducatiomaha.com/

    και πες στον '' μηχανικο '' σου οτι αφου ειναι γνωστης και πιστοποιημενος στο σαιτ της ντουκατι ,μπορει τωρα πια ατομικα να κανει παραγγελια οποιουδηποτε ανταλλακτικου on line απο το εργοστασιο και δεν χρειαζεται ο '' Αλεξης '' να χαλασει τις διακοπες του.
    Επιμενω για tracer μεταχειρω.

    βρε ωραια ολα αυτα τα μηχανακια που μου δειχνεις...δεν ειπε κανεις οτι δεν αντεχουν...
    ποσο πληρωσαν οι ιδιοκτητες για να φτασουν σ'αυτα τα χλμ δεν μας λες...

    επισης αυτο για την on line παραγγελια, θα του το πω...περα απο την πλακα...χρησιμο tip...

    πιθανοτατα να παω για tracer...οπως λες...μεχρι στιγμης δειχνει η πιο ορθολογικη προταση...

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αθήνα - Θεσσαλονίκη (και πίσω...)
    από Cpt. Haddock στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2006, 10:13
  2. ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ?
    από zoropatra στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 03:23
  3. ΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΜΑ Xe...xe.... ΑΝΕΚΔΟΤΟ
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2006, 02:03
  4. Πλύσιμο αλυσίδας και πίσω ζάντας
    από kxIII στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2006, 09:10
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 07:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF