Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 158

Θέμα: Μπρος γκρεμος (δικυλινδρα) και πισω ρεμα (τρικυλινδρα)...

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Σταύρο, το τζιξερ το έχεις;
    Αν , ναι,το καβλωτικ γκάζι το έχεις.

    Τώρα, έχεις μεγάλη ψαλίδα χρημάτων οπότε και πολλές επιλογές .

    Αφού θες κάτι για δικαβαλο ,φορτωμενο, μακρινό και άνετο ταξίδι κυρίως άσφαλτο αλλά και δυνατότητα για χώμα αν βρεθεί, θα σου έλεγα ένα μεγάλο ΟΝ-οφφ.
    Δλδ , 19 ιντσες τροχό μπροστά.

    Τώρα ,τι θα είναι αυτό,οι επιλογές πολλές στο εύρος των χρημάτων.

    Παίζει ρόλο και τι γουστάρεις να βλέπεις.

    Απ' όλα όσα ειπώθηκαν , το gs είναι το πιο ολοκληρωμένο ,και πιο ακριβό,για την δουλειά αυτή

    ναι, το gsxr το εχω....αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα θα το εχω...
    με εχει πιασει μια μ@λακια να αλλαξω λιγο τις προτεραιοτητες μου σε σχεση με τα μηχανακια...
    οπως ειπα ταξιδια, βολτες, κλπ...που σημαινει οτι η πιστα θα μεινει πισω και θα ακυρωθει...
    δικαβαλες βολτες με το gixxer δεν κανω εδω και περιπου 3 χρονια...
    οποτε μαλλον θα παει και αυτο για πουλημα...

    αυτος ηταν και ο λογος που σκεφτομουν το 1190...ενα εξωτικο, τουμπανιαρικο μηχανακι που κανει πολλα πραγματα στους τομεις που θελω εγω την δεδομενη χρονικη περιοδο να δωσω βαση...

    προφανως αν δεν πουληθει το gsxr, δεν θα παρθει το 1190...δεν γινεται αγοραστει το 1190 και παραλληλα δεν γινεται να συντηρουνται ενα χιλιαρι πιστας και ενα 1200 all around...
    αν λοιπον δεν πουληθει το gsxr, παιρνω κατι με γυρω στα 8 χιλιαρικα και μαλλον αυτο θα ειναι το tracer...εκτος αν υπαρχει και κατι αλλο...
    οι επομενες εναλλακτικες ειναι tiger 1050, tiger 800, versys 1000...

    πομονα δεν παιρνω...

  2. #77
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πω πω πω κλίκες και καρτέλ και στο car.gr..............
    Υποθέτω όλοι τους είχαν πριν fazer
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #78
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Όταν ένα μηχανάκι πουλάει, είναι λογικό 1. να υπάρχουν πολλά σε αγγελίες, 2. να κρατάει τιμή. Όποιος δε θέλει, δεν αγοράζει.
    Life begins at 45°.

  4. #79
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Υποθέτω όλοι τους είχαν πριν fazer


    'Ντάξ' δέν είχαν και ΚΑΤΑΝΑ, πώς κάνεις έτσι......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #80
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν ένα μηχανάκι πουλάει, είναι λογικό 1. να υπάρχουν πολλά σε αγγελίες, 2. να κρατάει τιμή. Όποιος δε θέλει, δεν μασάει
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #81
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    πομονα δεν παιρνω...άν δεν περάσω τα εβδομήντα!!!!!!!!!!!!!!!!

    με το εφάπαξ (λέμε τώρα......)
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    H πρώτη ανάκληση έγινε όταν απουσίαζα στα εξωτερικά, την μηχανή την άφηνα στην αντιπροσωπεία, μου είπαν
    κάτι όταν σε κάποια άδεια μου πήγα να την πάρω, αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία, αν δεν λανθάνω ήταν κάτι σχετικό
    με το σφράγισμα του φιλτροκουτίου....Σε περιπτώσεις συχνής χρήσης σε χώμα, πέρναγε μέσα σκόνες με ολέθρια αποτελάσματα γιά τον
    κινητήρα.
    Βέβαια χώμα έχω κάνει ελάχιστο μ' αυτό το μηχανάκι, μιάς και γιά χωμα έχω το 520....Περισσότερα θα ξέρω την Τετάρτη που
    θ' ανοιχτεί το φιλτροκούτι μιάς και θ' αλλαχτεί το φίλτρο......

    Η δεύτερη έγινε πέρισυ αφορούσε την τοποθέτηση ενός τάιραπ

    Συνημμένο 395232
    Συνημμένο 395233

    Περισσότερες ανακλήσεις είχαν γίνει στα πρώτα μοντέλα ('13) ...........


    Και μην ακούς τον πλίτσερ τι λέει.....Εδώ με βλέπεις να τα ρίχνω στον Τζιτζιές με τέρμα τα γκάζια.....

    Συνημμένο 395234


  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    που να βρεθούν όμως τόσοι αγοραστές στις τιμές που ζητάνε;;;;;;;;;;;;;;;

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    'Ντάξ' δέν είχαν και ΚΑΤΑΝΑ, πώς κάνεις έτσι......
    Όλοι οι γνωστοί-άγνωστοι γράψανε αλλά παρ όλα αυτά κρατηθήκανε ,όλοι πλην ενός ...

  10. #85
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Εχω το τενερε το 1200, το αναφέρω επειδή είπες ότι το σκέφτηκες και κάποια στιγμή για αυτό.
    Την μηχανή αυτήν την πήρα για ταξίδια, πραγματικα για αυτήν την χρήση που περιγράφεις δεν υπάρχει, φορτώνεται με το παραπάνω για δύο άτομα είναι ιδανικό, στρίβει πολύ πολύ καλά ,να με λεει φίλος στο ανέβασμα από λαμία για δομοκό που το τερμάτισα το λάστιχο πανεύκολα και σημειωτέον δεν είμαι και κανένας καλός όδηγός καλά λέει πως το πήγαινες τόσο κάτω, που αυτός είναι καλός οδηγός με το παραπάνω και όχι γιατι το λέω εγώ όσοι τον ξέρουν το ίδιο λένε. Αναφέρω αυτό θέλωντας να σε πω ότι στρίβει πανεύκολα με πολύ καλή πληρόφορηση(όχι ότι είμαι καλός όδηγός εγώ), με το fazer 600 με μπροστά πληρες ρυθμινόμενο που έβαλα και πίσω αμορτισέρ αφτερμαρκετ δεν πήγαινα τόσο άνετα. Τρομερά ελαφρύ στην αίσθηση βάρος δεν νιώθεις καθόλου από την στιγμή που τσουλάει τρομερά καλοζυγισμένο, εννοείται σταματημένο το καταλαβαίνεις μια χαρά και με το παραπάνω. Τα άλογα του δε είναι υπεραρκετά έχει δύναμη απο χαμηλά και ρολάρει πολύ εύκολα. Για κάθε ημέρα πάντως δεν είναι για μέσα στην πόλη το βεντιλατέρ δουλεύει πανεύκολα μέσα στην πόλη.

    Από εκεί και πέρα φίλος εχει το honda το κροςτουρερ1200 υπέροχη μηχανή και με άλογα παραπάνω. ομοίως φορτώνεται πολύ άνετα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

    Το tracer δεν θα το κοιτούσα καθόλου γιατί δεν θεωρώ ότι είναι ιδανικό για 2 ατομα και δεν φορτώνεται τόσο καλά. Πιστεύω θα σας κουράσει. Ανάμεσα στις δύο που έβαλες θα πήγαινα στο ktm. Αλλά για μένα σκέψου σοβαρά τις 2 παραπάνω μηχανές που με τα λεφτά που δίνεις θα βρεις άνετα

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    πέρασα κα εγω απο αυτο το δίλημμα...

    αυτα που ζητάς στο αρχικο ποστ φωνάζουν afrika. αρκετά χωμάτινο αλλα αυτο στην ελλάδα ειναι στα συν, δεν έχουμε δρομους (εκτος εθνικών οδων) που να μήν αξιζει να έχεις ον-οφφ. Μετά όμως βάζεις και άλλες "ανάγκες" που καλύπτονται μονο απο ακριβά μηχανάκια σαν το κτμ. Προσωπικά θα πήγαινα στο tiger ή στο tracer όταν πέσει η τιμή του γιατι τώρα είναι απλώς αστειες οι τιμές που βλέπω.
    το 850gs το είδες? είδα ήδη ενα τεστάκι και λένε πολύ καλα λόγια.

  12. #87
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Όλοι οι γνωστοί-άγνωστοι γράψανε αλλά παρ όλα αυτά κρατηθήκανε ,όλοι πλην ενός ...

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giwrgos2012 Προβολή μηνύματος
    Εχω το τενερε το 1200, το αναφέρω επειδή είπες ότι το σκέφτηκες και κάποια στιγμή για αυτό.
    Την μηχανή αυτήν την πήρα για ταξίδια, πραγματικα για αυτήν την χρήση που περιγράφεις δεν υπάρχει, φορτώνεται με το παραπάνω για δύο άτομα είναι ιδανικό, στρίβει πολύ πολύ καλά ,να με λεει φίλος στο ανέβασμα από λαμία για δομοκό που το τερμάτισα το λάστιχο πανεύκολα και σημειωτέον δεν είμαι και κανένας καλός όδηγός καλά λέει πως το πήγαινες τόσο κάτω, που αυτός είναι καλός οδηγός με το παραπάνω και όχι γιατι το λέω εγώ όσοι τον ξέρουν το ίδιο λένε. Αναφέρω αυτό θέλωντας να σε πω ότι στρίβει πανεύκολα με πολύ καλή πληρόφορηση(όχι ότι είμαι καλός όδηγός εγώ), με το fazer 600 με μπροστά πληρες ρυθμινόμενο που έβαλα και πίσω αμορτισέρ αφτερμαρκετ δεν πήγαινα τόσο άνετα. Τρομερά ελαφρύ στην αίσθηση βάρος δεν νιώθεις καθόλου από την στιγμή που τσουλάει τρομερά καλοζυγισμένο, εννοείται σταματημένο το καταλαβαίνεις μια χαρά και με το παραπάνω. Τα άλογα του δε είναι υπεραρκετά έχει δύναμη απο χαμηλά και ρολάρει πολύ εύκολα. Για κάθε ημέρα πάντως δεν είναι για μέσα στην πόλη το βεντιλατέρ δουλεύει πανεύκολα μέσα στην πόλη.

    Από εκεί και πέρα φίλος εχει το honda το κροςτουρερ1200 υπέροχη μηχανή και με άλογα παραπάνω. ομοίως φορτώνεται πολύ άνετα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

    Το tracer δεν θα το κοιτούσα καθόλου γιατί δεν θεωρώ ότι είναι ιδανικό για 2 ατομα και δεν φορτώνεται τόσο καλά. Πιστεύω θα σας κουράσει. Ανάμεσα στις δύο που έβαλες θα πήγαινα στο ktm. Αλλά για μένα σκέψου σοβαρά τις 2 παραπάνω μηχανές που με τα λεφτά που δίνεις θα βρεις άνετα

    απο την στιγμη που για να αγοραστει ενα τετοιο mega on-off πρεπει να πουληθει το εταιρο καυλομηχανημα που εχω και ακουει στο ονομα gsxr, θα πρεπει το μηχανακι που θα παρω να παιρνει τα ποδια του...
    μπορει δικαβαλος να μην παω πανω απο 200 π.χ. αλλα αν ειμαι μονος μου τις ταρζανιες μου θελω να τις κανω...και επειδη με ξερω αν παρω κατι τετοιο με τοσα λεφτα και περιπου στα 100 αλογα, θα βλαστημαω την ωρα και την στιγμη που δεν κρατησα το gixxer ...

    οποτε και τo crosstourer και το xtz δεν τα κοιταω...οχι γιατι δεν ειναι καλα, αλλα γιατι δεν καλυπτουν τον παραγοντα "διασκεδαση" που σιγουρα θα θελησω στις μετακινησεις μου εφοσον θα εχω 1 μηχανακι...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    πέρασα κα εγω απο αυτο το δίλημμα...

    αυτα που ζητάς στο αρχικο ποστ φωνάζουν afrika. αρκετά χωμάτινο αλλα αυτο στην ελλάδα ειναι στα συν, δεν έχουμε δρομους (εκτος εθνικών οδων) που να μήν αξιζει να έχεις ον-οφφ. Μετά όμως βάζεις και άλλες "ανάγκες" που καλύπτονται μονο απο ακριβά μηχανάκια σαν το κτμ. Προσωπικά θα πήγαινα στο tiger ή στο tracer όταν πέσει η τιμή του γιατι τώρα είναι απλώς αστειες οι τιμές που βλέπω.
    το 850gs το είδες? είδα ήδη ενα τεστάκι και λένε πολύ καλα λόγια.
    τα africa οπως εγραψα και παραπανω εχει ΚΑΘΑΡΑ χωματινο χαρακτηρα...δεν θελω κατι τετοιο...
    δεν θα κανω εκδρομικο εντουρο...απο ασφαλτο θελω να πηγαινω...και μια στις τοσες απο εναν βατο χωματοδρομο, που πιο πολυ ρολο παιζει το βαρος και οι διαδρομες των αναρτησεων καθως θα ειμαι δικαβαλος παρα κατι αλλο....
    επισης τα μεταχειρισμενα africa εχουν ιδιες τιμες με τα 1190 και τα θεωρω κατωτερα μηχανακια απο 1190...

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Όλοι οι γνωστοί-άγνωστοι γράψανε αλλά παρ όλα αυτά κρατηθήκανε ,όλοι πλην ενός ...


    βρε λες να παρω σΚΑΤΑΝΑ??



    να, οριστε...τωρα γιναμε 2...

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    πες μου λιγο που βλεπεις οτι υπαρχει ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ το βεντιλατερ σαν ανταλλακτικο...
    Συνημμένο 395231


    το πως ψωνιζουν οι ιδιωτες και πως οι πιστοποιημενοι τι σχεση εχει? εγω (αναπαραγοντας τα λογια του μηχανικου) ειπα οτι πουλιωνται μαζι με το ψυγειο τα ανεμιστηρακια...
    που διαφωνεις σ'αυτο?
    Το ότι το ανεμιστηράκι από το Πλαίσ...εεε το βεντιλατέρ ήθελα να πω, ως ανταλλακτικό περιλαμβάνει μόνο το ψυγείο και όχι ολόκληρο τον κινητήρα που βρίσκεται ακριβώς πίσω του το κάναμε γαργάρα;
    Μόνο να κατηγορούμε σ'αυτή τη χώρα.

Παρόμοια θέματα

  1. Αθήνα - Θεσσαλονίκη (και πίσω...)
    από Cpt. Haddock στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2006, 09:13
  2. ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ?
    από zoropatra στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 02:23
  3. ΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΜΑ Xe...xe.... ΑΝΕΚΔΟΤΟ
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2006, 01:03
  4. Πλύσιμο αλυσίδας και πίσω ζάντας
    από kxIII στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2006, 08:10
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF