Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Νέος οδηγός • πρώτη μηχανή

  1. #16
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Αντί για Husky της SYM (ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ SYMάκιας όπως μπορούν να σε διαβεβαιώσουν άπαντες στο φόρουμ) να πας να δεις εναλακτικά το παλιό καλό αξιόπιστο Rebel (Ηονδα CM 250)
    Αν ψάχνεις 125cc και μοτο (οχι σκουτερ, αυτά ανήκουν στην κατηγορία μπανιέρας με ρόδες όπως έχουμε ξαναπεί και μερικοί ωρύονται αλλα δεν πειράζει) να πας να δεις YBR 125/CBF 125.
    Αν θέλεις κάτι πιο παιχνιδιάρικο, γυμνό και δυνατό για τα κυβικά του αξιόπιστο και όμορφο μπορείς να σκεφτείς να αγοράσεις το SYM WOLF 250 (μείνε μακρυά απο το 125).
    Αν ψάξεις πάλι για μεταχειρισμένο 250 wolf μάλλον θα δώσω το δικό μου λόγω γκαντεμιάς για να αγοράσω πάλι το ίδιο αλλά αυτή την φορά πριν την αγορά θα κάνω και έναν εξορκισμο!
    Στα έξτρα που δίνω είναι αγιαστούρα στο ψυγείο!!!Σταυρουδάκια σε κάθε μεριά, μια εικόνα του Αη-Γιώργη καβαλάρη,και σε κάθε μεριά στο τιμόνι απο ένα κιλό σκόρδα.


    Πέρα απο την πλάκα δες τα τα μεκανάκια αυτά και αν δεν σε κάνουν το κλικ εδώ είμαστε.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ο,τι και να πάρεις σε 125 ευχαριστημένος θα μείνεις. Το ybr είναι γλυκό και τίμιο μηχάνημα, αλλά είναι λίγο αργό σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό. Το cbf είναι λίγο πιο γρήγορο, αλλά έχει 200 πλαστικά και σε ενδεχόμενες τούμπες λόγω απειρίας θα τσούξει. Εγώ θα κοιτούσα και xt και xr. (να σημειωθεί ότι είχα το cbf για 2.5 χρόνια, είναι άψογο το μηχανάκι, απλά είμαι λίγο διστακτικός να το προτείνω σαν το καλύτερο λόγω κάποιων ενοχλητικών ελαττωμάτων του)

  3. #18
    Νέο μέλος Το avatar του/της Mosh
    Εγγραφή
    01/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Αντί για Husky της SYM (ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ SYMάκιας όπως μπορούν να σε διαβεβαιώσουν άπαντες στο φόρουμ) να πας να δεις εναλακτικά το παλιό καλό αξιόπιστο Rebel (Ηονδα CM 250)
    Αν ψάχνεις 125cc και μοτο (οχι σκουτερ, αυτά ανήκουν στην κατηγορία μπανιέρας με ρόδες όπως έχουμε ξαναπεί και μερικοί ωρύονται αλλα δεν πειράζει) να πας να δεις YBR 125/CBF 125.

    Τη cbf τη φοβάμαι λίγο αλλά απ 'οτι φαίνεται κλείνω προς την ybr της yamaha..
    Κρίμα πάντως γιατί από μια μικρή έρευνα που έκανα για πιο κλασικά μοντέλα απογοητεύτηκα λίγο

  4. #19
    Νέο μέλος Το avatar του/της Mosh
    Εγγραφή
    01/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ο,τι και να πάρεις σε 125 ευχαριστημένος θα μείνεις. Το ybr είναι γλυκό και τίμιο μηχάνημα, αλλά είναι λίγο αργό σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό. Το cbf είναι λίγο πιο γρήγορο, αλλά έχει 200 πλαστικά και σε ενδεχόμενες τούμπες λόγω απειρίας θα τσούξει. Εγώ θα κοιτούσα και xt και xr. (να σημειωθεί ότι είχα το cbf για 2.5 χρόνια, είναι άψογο το μηχανάκι, απλά είμαι λίγο διστακτικός να το προτείνω σαν το καλύτερο λόγω κάποιων ενοχλητικών ελαττωμάτων του)
    Αν φοβάμαι μια φορά το cbf, τα xt/ xr είναι πολύ πιθανό να με πηγαίνουν αυτά κι όχι εγώ εκείνα Η ταχύτητα ωστόσο δεν είναι κάτι που με απασχολεί άμεσα οπότε με το ybr νομίζω θα είμαι αρκετά ικανοποιημένη, αρκεί να μπορώ να το κουμαντάρω Όσον αφορά την κατανάλωση και τη συντήρηση του ybr, γνωρίζετε αν είναι οικονομικό ή πιο απαιτητικό?

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.003
    ψάχνεις κάτι σε στυλ τσόπερ μέχρι 125 κυβικά καινούργιο η και μεταχειρισμένο? γιατι 125? 34 άλογα δεν ειναι το δίπλωμα?

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mosh Προβολή μηνύματος
    Αν φοβάμαι μια φορά το cbf, τα xt/ xr είναι πολύ πιθανό να με πηγαίνουν αυτά κι όχι εγώ εκείνα Η ταχύτητα ωστόσο δεν είναι κάτι που με απασχολεί άμεσα οπότε με το ybr νομίζω θα είμαι αρκετά ικανοποιημένη, αρκεί να μπορώ να το κουμαντάρω Όσον αφορά την κατανάλωση και τη συντήρηση του ybr, γνωρίζετε αν είναι οικονομικό ή πιο απαιτητικό?
    Μικρή διαφορά έχουν τα μηχανάκια που ανέφερα. Κανένα από αυτά δεν θα σε δυσκολέψει θεωρώ. Καλή επιλογή το ybr, καλά ταξίδια

  7. #22
    Νέο μέλος Το avatar του/της Mosh
    Εγγραφή
    01/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ψάχνεις κάτι σε στυλ τσόπερ μέχρι 125 κυβικά καινούργιο η και μεταχειρισμένο? γιατι 125? 34 άλογα δεν ειναι το δίπλωμα?
    έψαχνα κάτι κλασικό (όπως τα μοντέλα που έφερα σαν παράδειγμα στο αρχικό ποστ) που να μην είναι σκούτερ ή παπί και όχι μεταχειρισμένο.. Για ίππους δεν είμαι σίγουρη αλλά μέχρι 125cc με καλύπτει το Α1
    Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να βρω μοντέλο 20ετίας τουλάχιστον που να μη βγάλει θέμετα αλλά νταξ, και θέματα να βγάλει απ 'ότι κατάλαβα θα με ταλαιπωρήσει αρκετά γιατί ακόμη και τα ανταλλακτικά είναι ακριβά :Ρ

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Και παραπάνω σε καλύπτει.Είναι μια αναλογία kw αν θυμάμαι καλά.
    Τα YBR είναι από όσο ξέρω μια χαρά.Απλά είναι γιαμάχα.Με ότι αυτό σημαίνει για αξιοπιστία, ανταλλακτικά κτλπ.
    (Δηλάδή δεν νομίζω να έχεις θέματα).Αλλα καινούριο δεν νομίζω να βρεις.20ετίας δεν θα πήγαινα διότι:
    Ναι κάποια στα νειάτα τους ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΆ μηχανάκια.Αλλά...στα νειάτα τους.Πλέον γεράσανε.
    Μοντέλο το πολύ δεκαετίας και είσαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
    Εγώ θα πήγαινα πρώτα στην γιαμάχα να ρωτήσω για κάλυψη ανταλλακτικών στο YBR και μετά θα σκεφτόμουνα πάλι.Νομίζω οτι μέχρι 15-20 χρόνια οι εταιρίες είναι υποχρεομένες να βγάνουν ανταλλακτικά.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mosh Προβολή μηνύματος
    έψαχνα κάτι κλασικό (όπως τα μοντέλα που έφερα σαν παράδειγμα στο αρχικό ποστ) που να μην είναι σκούτερ ή παπί και όχι μεταχειρισμένο.. Για ίππους δεν είμαι σίγουρη αλλά μέχρι 125cc με καλύπτει το Α1
    Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να βρω μοντέλο 20ετίας τουλάχιστον που να μη βγάλει θέμετα αλλά νταξ, και θέματα να βγάλει απ 'ότι κατάλαβα θα με ταλαιπωρήσει αρκετά γιατί ακόμη και τα ανταλλακτικά είναι ακριβά :Ρ
    κατι τετοιο ? daytona ROCK

    125cc , κατω απο 2500 καινουργιο...

    http://www.daytonamotors.gr/model/rock-125/

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ROCK125_n.jpg 
Προβολές:	110 
Μέγεθος:	80,8 KB 
ID:	395313


    υπαρχει και το OLDTOWN

    ιδια κυβικα ,200-300 φτηνότερο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	OLDTOWN125i2-1-1030x788.jpg 
Προβολές:	108 
Μέγεθος:	62,6 KB 
ID:	395314
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 02/05/2018 στις 14:25.

  10. #25
    Γύπες παντού!
    The R is for Respect.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.003
    το daytona σκέφτηκα και εγω που έχει και μια αντιπροσωπία. Επίσης υπάρχει αυτο http://www.bikeit.gr/test-bikes/nake...-125-2017.html
    https://mototriti.gr/data/news/previ...KsH_113624.asp
    και τα φέρνει η τεομοτο.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    ωραία και τα 2 τελευταία bRixton daytona

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Mosh διάλεξε.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  14. #29
    Νέο μέλος Το avatar του/της Mosh
    Εγγραφή
    01/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Αλλα καινούριο δεν νομίζω να βρεις
    Καινούργιο ybr? Γιατί όχι?

  15. #30
    Νέο μέλος Το avatar του/της Mosh
    Εγγραφή
    01/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το daytona σκέφτηκα και εγω που έχει και μια αντιπροσωπία. Επίσης υπάρχει αυτο http://www.bikeit.gr/test-bikes/nake...-125-2017.html
    https://mototriti.gr/data/news/previ...KsH_113624.asp
    και τα φέρνει η τεομοτο.
    Τα τσέκαρα κι αυτά! Ευχαριστώ πολύ

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καινούργιος οδηγός ,πρώτη μηχανή.
    από RasFrenzY στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2018, 16:20
  2. Νέος οδηγός, νέα μηχανή. Τι ταιριάζει;
    από christoi στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2015, 23:17
  3. Νέος οδηγός κ πρώτη μηχανή
    από err στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2010, 04:45
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2009, 16:38
  5. Νέος οδηγός, πρώτη μηχανή
    από fparis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 17:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF