Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: 790 duke, Street triple S ή XSR 900

  1. #1

    790 duke, Street triple S ή XSR 900

    Καλησπέρα παιδιά,

    δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό θέμα αλλά επειδή είδα να γίνεται συζήτηση, σκέφτομαι να πάρω καινούρια μηχανή και είμαι ανάμεσα σε 790 duke, Street triple S και XSR 900. Γέρνω λίγο περισσότερο στο duke, λόγω της προτίμησης μου στα δικύλινδρα μοτέρ. Παρακαλώ τα φώτα σας.

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Ανέβασε συγκριτικό KTM 790 Duke vs Triumph Street Triple R το motorcycle.com. Βγάζει το 790 Duke ξεκάθαρο νικητή, αλλά εξακολουθώ να έχω τους ενδοιασμούς μου, διότι η σκοπιά τους είναι σε επιδόσεις πίστας και αυστηρά γρήγορης οδήγησης. Το bikeit.gr το είχε βγάλει καλό μεν, αλλά διαφορετικό από τα άλλα καγκουροduke και σίγουρο όχι ιδανικό για χαλαρές μετακινήσεις.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ανέβασε συγκριτικό KTM 790 Duke vs Triumph Street Triple R το motorcycle.com. Βγάζει το 790 Duke ξεκάθαρο νικητή, αλλά εξακολουθώ να έχω τους ενδοιασμούς μου, διότι η σκοπιά τους είναι σε επιδόσεις πίστας και αυστηρά γρήγορης οδήγησης. Το bikeit.gr το είχε βγάλει καλό μεν, αλλά διαφορετικό από τα άλλα καγκουροduke και σίγουρο όχι ιδανικό για χαλαρές μετακινήσεις.
    για να βγάλεις συμπεράσματα από track portion συγκριτικού,παραθέτεις χρόνους αναβατών ανά μοτοσυκλέτα και φυσικά έχεις βάλει τα ίδια λάστιχα. τώρα έκαναν μερικούς γύρους,χωρίς καν να αλλάξουν μηχανάκια,δεν μας έδωσαν χρόνους αλλά το μόνο που είχαν να πουν ήταν το πόσο flickable ήταν το 790.χμμμμ..
    το λιγότερο ,ελλιπές τεστ. μην πω τίποτα πιο βαρύ.
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 08/01/2019 στις 16:29.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #4
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Φιλε ειναι καθαρα στο τι χρηση θες να κανεις και επειτα ποια σου αρεσει να εχεις στο γκαραζ σου.Ειναι 3 μηχανες με κοινο στο οτι ειναι naked.Κατα τα αλλα η μια ειναι "αγριμι" για ινδιανιλικια,η αλλη ειναι να φορεσεις φορμες και να πας γρηγορο στροφιλικι και η αλλη ειναι να κανεις την λεζαντα/βολτουλα σου με ρετρο αρωμα.Στα λεω οπως τα βλεπω εγω χοντρικοτατα χωρις να μπλεξω με συκριτικα τεστ,επιδοσεις,βλαβες,μεταπωληση,δικτυο ανταλλακτικων κτλ κτλ.Ακου την καρδια σου και κρινε.

    Οποια και να παρεις παντα με εξοπλισμο να τη χαρεις και παντα ορθιος.

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    [Το θέμα δημιουργήθηκε πριν από 8 μήνες και έμεινε ορφανό. Απλά έβαλα εδώ το video, επειδή είναι σχετικό, ώστε να μη δημιουργώ νέο θέμα. Υποθέτω ότι ο fouskoter έχει ήδη αγοράσει μοτοσακό ή ...φουσκωτό.]
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ανέβασε συγκριτικό KTM 790 Duke vs Triumph Street Triple R το motorcycle.com. Βγάζει το 790 Duke ξεκάθαρο νικητή, αλλά εξακολουθώ να έχω τους ενδοιασμούς μου, διότι η σκοπιά τους είναι σε επιδόσεις πίστας και αυστηρά γρήγορης οδήγησης. Το bikeit.gr το είχε βγάλει καλό μεν, αλλά διαφορετικό από τα άλλα καγκουροduke και σίγουρο όχι ιδανικό για χαλαρές μετακινήσεις.
    To 790 είναι απόλυτο και θέλει χέρια, δεν είναι για "χαλαρές μετακινήσεις".

    Επίσης, απορώ με ποια ακριβώς λογική συγκρίνουν ένα δικύλινδρο με ένα τρικύλινδρο (άσχετα αν κι έτσι το ισοπεδώνει ).
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    To 790 είναι απόλυτο και θέλει χέρια, δεν είναι για "χαλαρές μετακινήσεις".

    Επίσης, απορώ με ποια ακριβώς λογική συγκρίνουν ένα δικύλινδρο με δύο τρικύλινδρα (άσχετα αν κι έτσι τα ισοπεδώνει ).
    Εκτός από την Τρίτη. Τις άλλες μέρες τα ισοπεδώνει.
    Γιαμάχα για να έχεις και τίποτε λεφτά για βόλτες ξέρω γω.
    ανανήψαντας

  8. #8
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    To 790 είναι απόλυτο και θέλει χέρια, δεν είναι για "χαλαρές μετακινήσεις".
    Επιπλέον λένε ότι δεν έχει καν τον παιχνιδιάρικο χαρακτήρα των άλλων Duke. Απ' ό,τι καταλαβαίνω, είναι προσανατολισμένο για γραμμές σε πίστα και στροφιλίκια, γι' αυτό ταιριάζει η σύγκριση με το Street Triple R765. Το τελευταίο, λένε ότι έχει χαλάσει οδηγικά σε σχέση με το παλιό Street Triple R 675. Πάντως στα δικά μου μάτια είναι πιο όμορφο από το παλιό.

    Το τελικό νυστέρι, κατά ομολογία πολλών, δεν έχει την ομορφιά του πρωτότυπου, που είχε διαφημιστεί.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #9
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    [Το θέμα δημιουργήθηκε πριν από 8 μήνες και έμεινε ορφανό. Απλά έβαλα εδώ το video, επειδή είναι σχετικό, ώστε να μη δημιουργώ νέο θέμα. Υποθέτω ότι ο fouskoter έχει ήδη αγοράσει μοτοσακό ή ...φουσκωτό.]
    Τσαμπα η φαια ουσια μου δλδ...

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Street Triple vs ΚTM Super Duke 2006
    από fouskoter στο forum KTM
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2010, 09:13
  2. Brutale 750s ή street triple 675?
    από tolkmt-03 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2007, 23:45
  3. Street Triple Πρώτες Εντυπώσεις
    από m1ke στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 11:23
  4. MCN Triumph Street Triple vs Monster, Z, Hornet, GSR, FZ6
    από 618RR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 14:14
  5. street triple???
    από superstoner στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2007, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF