Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: Tiger 1050 ή κάτι άλλο;

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Limas_34
    Εγγραφή
    14/03/2017
    Μηνύματα
    47
    Με το καλο φιλε μου, ο τιγρης ειναι πολυ δυνατος και γρηγορος.
    Θα σου τα κανει ολα, οχι τελεια, αλλα θα στα κανει.
    GAY Parade

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Το caponord προτάθηκε η όχι ?

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    απο φιλο πρωην κατοχο tiger 1050 μου λεει το χειροτερο μηχανακι που ειχα. ωραιο στην αισθηση αλλα ο φιλος του μαστορα. σκεψου καλα πριν παρεις μηχανακι το οποιο θα ειναι και σπασμενο κατα 90%. σκεψου την τσεπη σου οχι μονο το κ....ι σου

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Ρε σταματήστε να ξενερώνετε τον κόσμο με τις κινδυνολογίες.Είχα ένα φίλο που έιχε εναν μπατζανάκη που έιχε έναν τριτοξάδερφο που είχε έναν γείτονα που του σπασε το tiger ε και?
    Εσύ είχες tiger και σου έσπασε?Γιατι το μηχανάκι μπορει να βγάλει προβήματα για ένα καρω λογους.
    Το μηχανάκι ηταν καινουριο η μετάχειρο? τι χρήση έκανε ο φίλος σου?Ποσα χιλιόμετρα έχει?Οι εταιρείες θέλουν να είναι ανταγωνιστικές και δεν φτιάχνουν μηχανάκια για να χαλάνε ντε και καλά.
    Αστοχίες πάντα θα υπάρχουν αλλα θα υπάρχουν και σε άλλες εταιρείες,Αν το προσέχεις θα σε προσέχει αυτο πρεπει να θυμάσαι.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    απο τοτε που το πηρα βενζινες λαδια και δρομο. τιποτα δεν εχει ζητησει.

    3ος χρονος στην κατοχη μου.

    ναι tiger 1050.
    Γιαννης

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/02/2017
    Μηνύματα
    71
    Άσχετο σχετικό με το θέμα και εγώ πριν ένα χρόνο αγόρασα το 955i το Tiger με τις χυτές ζάντες και με 75000 χιλιόμετρα, τώρα κοντεύω τα 90000. Το μηχανάκι είναι 12 ετών, έχω το πλήρες ιστορικό του σε εργασίες από όταν αγοράστηκε καινούριο. Από ζημιές μία φορά ο προηγούμενος κάτοχος έχει αλλάξει ανορθωτή και από ακριβά αναλώσιμα μία φορά μπροστινές δισκόπλακες. Εγώ έχω αλλάξει τις μπροστινές δισκόπλακες επειδή η μία ήταν στραβή μόνος μου επειδή ασχολούμαι με μαστορέματα και τα ρουλεμάν του λαιμού τα οποία αλλαχθηκαν πρώτη φορά στον Κόντη επειδή δεν έχω αγοράσει ειδική βάση για να ασφαλίσω τη μηχανή για τέτοιες εργασίες. Η μηχανή επίσης έχει φίλτρο K&N και πρόγραμμα και εξάτμιση της εταιρείας και 50km που κάνω καθημερινώς προς και από τη δουλειά μου από το ποτάμι καίει μετρημένα 5,8 με 5,9 λίτρα. Από λιπαντικό αλλαγές ανά 5000km και ανά 10000 μαζί με φίλτρο sae 10w40 χωρίς κατανάλωση λιπαντικού καθόλου.
    Είναι το πρώτο μου Triumph, και πήγα το πήρα σε άλλη πόλη αυθημερόν και τον έλεγχο τον έκανα μόνος μου χωρίς μηχανικό ως χομπίστας και μόνο,.είμαι τυχερός-κωλόφαρδος δεν ξέρω, αλλά θα ξανααγόραζα με την μέχρι τώρα εμπειρία μου.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    ο καθενας πραττει οπως θελει..εδω μπαινει να ζητησει αποψεις. φιλος μου κολλητος ηταν το παιδι. το οτι σε 1-2 μηχανακια δεν παρουσιασε προβλημα δεν σημαινει οτι το υπολοιπο 98% δεν πασχει σε ελατηρια πιστονιου και αλλα γνωστα του θεματα. κουτα το ειχε παρει, πως σου φαινεται ειναι λογικο? αλλαζε το 4-5ο του μηχανακι δεν ηταν ασχετος. τι αλλο να πω πια? φιλαρακο παρε οτι θελεις εγω δεν θα κερδισω κατι ετσι και αλλιως.

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της Limas_34
    Εγγραφή
    14/03/2017
    Μηνύματα
    47
    Παιδια ηρεμια...........
    Οταν λεμε οτι ενα μηχανακι βγαζει ζημιες αναφερομαστε μεν στο δικο μας, αλλα κοιταζουμε και το συνολικο ιστορικο της εταιριας απο βλαβες.
    Καλως η κακως με ενα προχειρο search μπορεις να βρεις πολλες τρελες βγαβες για καποιες μαρκες σε βαθμο που σε αποτρεπει για να τις αγορασεις.
    Τα Triumph - KTM και μερικα ακομη ειναι ζημιαρικα κατα κανονα και οχι κατα περιπτωση.

    Το τι θα σου κατσει θα το μαθεις αφου πεσουν οι υπογραφες της μεταβιβασης.
    GAY Parade

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μηχανής: Tiger 800, Tracer 900 ή κάτι άλλο;
    από tsimouxas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2018, 22:01
  2. photoshop ή κατι αλλο
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 12:53
  3. Αυτο ειναι το κατι αλλο !!
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 15:48
  4. Τιράντες ή κάτι άλλο;
    από Reignman στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 22:31
  5. money for nothing η κατι αλλο
    από GST στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 20:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF