Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Αγορα BMW 1200 gs του 2007 αξιζει?

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    5
    Παιδια σας ευχαριστω πραγματικα για τον κοπο που κανατε. Μολις το εκανα βολτα. Μου φανηκε αριστο αγρατζουνιστο. Ειναι με τα σεβρο. Υπαρχει προβλημα σε αυτο? Το μονο που θελει αλλαγη ειναι τα δυο γκριπ κ η φουσκα (το λαστιχο) στον αξονα.

  2. #17
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakpas13 Προβολή μηνύματος
    Παιδια σας ευχαριστω πραγματικα για τον κοπο που κανατε. Μολις το εκανα βολτα. Μου φανηκε αριστο αγρατζουνιστο. Ειναι με τα σεβρο. Υπαρχει προβλημα σε αυτο? Το μονο που θελει αλλαγη ειναι τα δυο γκριπ κ η φουσκα (το λαστιχο) στον αξονα.
    Αλλαγή υγρά φρένων κάθε χρόνο και ζωντανή μπαταρία και δεν πρόκειται να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

  3. #18
    Εξηγηστε οι κατοχοι ,στον ανθρωπο τι ειναι τα σερβοφρενα της μπεβε

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Ειναι και το θεμα της μετσπώλησης. Ο κόσμος σποφευγει αυτά με το servo.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    5
    Και παλι ενα ευχαριστω για τον κοπο σας. Την μηχανη την αγορασα τελικα. Ειναι σε καταπληκτικη κατασταση. Καλους δρομους να εχουμε κ μακαρι να τα πουμε καποια στιγμη και απο κοντα σε καποια βολτα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Καλόβολτο!!


  7. #22
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Ωραίος! Καλοτάξιδος! περιμένουμε φωτό!

    ​The journey is the reward!

  8. #23
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αλλαγή υγρά φρένων κάθε χρόνο και ζωντανή μπαταρία και δεν πρόκειται να αντιμετωπίσεις πρόβλημα.
    Συγνώμη, αυτά που τα εχετε διαβάσει - ακούσει? Του 06 έχω και δεν έχω αλλάξει ποτέ υγρά φρένων. Τα περισσότερα σερβομηχανακια κάηκαν από αμπαλους που είχαν μόνιμα το πόδι πάνω στο φρένο και το σερβο δούλευε υπερωρίες. Η BMW το κατάργησε και σωστά έκανε γιατί αν καιγόταν ήθελε πολύ περισσότερη πίεση στην μανετα και στο πεντάλ για να φρενάρει και είχαν δημιουργηθεί ατυχήματα. Αν δεν οδηγείς όπως οι γκομενες τα αυτοκίνητα, με το πόδι πάνω στον συμπλέκτη και θέλουν δισκοπλατω καθε 20Κ χιλιομετρα, δεν έχεις θέμα. Για την ιστορία από πέρσι λέω ότι θα κάνω μια αλλαγή υγρών στην χοντρή αλλά ακομα δεν. Ευελπιστώ φέτος το καλοκαίρι να την κάνω.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    παντως περα απο το σερβο δεν ειναι καλο για τη μοναδα του abs να δουλευει με τοσο παλια υγρα...οπως και για τα φρενα γενικοτερα

  10. #25
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    παντως περα απο το σερβο δεν ειναι καλο για τη μοναδα του abs να δουλευει με τοσο παλια υγρα...οπως και για τα φρενα γενικοτερα
    Το πρωί έγραφα από κουνητό, τώρα που είμαι μαγαζί άνοιξα κι εγώ το manual να ξεστραβωθώ και βλέπω μερικά βίντεα στον σουλήνα. Όντως λένε 1η αλλαγή τον πρώτο χρόνο και μετά κάθε 2.
    Το δικό μου είναι καθαρά αμέλεια κι έλλειψη χρόνου, κάνω τόσο λίγα χιλιόμετρα σε ετήσια βάση και όταν είναι να πάω βόλτα, τσεκάρω αέρα και λάδια και βουρ.
    Θα μπω στην διαδικασία να κάνω αλλαγή άμεσα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #26
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη, αυτά που τα εχετε διαβάσει - ακούσει? Του 06 έχω και δεν έχω αλλάξει ποτέ υγρά φρένων. Τα περισσότερα σερβομηχανακια κάηκαν από αμπαλους που είχαν μόνιμα το πόδι πάνω στο φρένο και το σερβο δούλευε υπερωρίες. Η BMW το κατάργησε και σωστά έκανε γιατί αν καιγόταν ήθελε πολύ περισσότερη πίεση στην μανετα και στο πεντάλ για να φρενάρει και είχαν δημιουργηθεί ατυχήματα. Αν δεν οδηγείς όπως οι γκομενες τα αυτοκίνητα, με το πόδι πάνω στον συμπλέκτη και θέλουν δισκοπλατω καθε 20Κ χιλιομετρα, δεν έχεις θέμα. Για την ιστορία από πέρσι λέω ότι θα κάνω μια αλλαγή υγρών στην χοντρή αλλά ακομα δεν. Ευελπιστώ φέτος το καλοκαίρι να την κάνω.
    Βασίλη το λένε όλοι στα bmw φόρα και μάλιστα πολλοί παθόντες.
    Ένα άλλο πάλι κόλπο (για όλα γενικώς τα abs-άτα μηχανάκια) είναι να τσαρουχώνεις που και που τα φρένα ώστε να δουλεύει η μονάδα και να μην αδρανεί η αντλία της από την αχρησία.

  12. #27
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Βασίλη το λένε όλοι στα bmw φόρα και μάλιστα πολλοί παθόντες.
    Ένα άλλο πάλι κόλπο (για όλα γενικώς τα abs-άτα μηχανάκια) είναι να τσαρουχώνεις που και που τα φρένα ώστε να δουλεύει η μονάδα και να μην αδρανεί η αντλία της από την αχρησία.
    Ναι τελικά είχες δίκιο, το έγραψα παραπάνω, 1η φορά μετά ένα χρόνο από την αγορά της και μετά κάθε 2 χρόνια
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    5
    Καλησπερα σς ολους. Σχετικα με την bmw η μικρη μεχρι τωρα εμπειρια μου μαζι της ειναι θετικοτατη. Τοσο καιρο δεν σας απαντησα επειδη ημουν στο νησι δουλευα σεζον κ οι χρονοι μου ηταν περιορισμενοι. Εκανα αρκετες βολτες στο νησι (Κεφαλονια) κ απο προχθες ηρθαμε στην πολη (Αθηνα). Ηταν η πρωτη φορα που ταξιδεψα με μηχανη. Μπορω να πω οτι ηταν ελαχιστα πιο κουραστικο απο την ανεση του αυτοκινητου αλλα πολυ πιο συναρπαστικο. Εχετε ζητησει φωτο. Πολυ ευχαριστως να ανεβασω αρκει καποιος να μου πει τον τροπο. Επισης αυτο που θα ηθελα ειναι να μου προτεινετε καποιο συνεργειο για service.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF