Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: After-market εξατμίσεις για Virago xv400;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    1

    After-market εξατμίσεις για Virago xv400;

    Πρώτα απ' όλα να χαιρετήσω τα υπόλοιπα μέλη του forum, καθώς είμαι καινούργιος εδώ και αυτό είναι το πρώτο μου post.
    Αγόρασα το φθινόπωρο ένα 400άρι Virago (πρώτο μου μηχανάκι στην κυριολεξία) σε πολύ καλή τιμή και άριστη κατάσταση μηχανικά. Τουλάχιστον απ' ότι δείχνει μέχρι τώρα. Λόγο ελάχιστου χρόνου, χρημάτων και εμπειρίας δεν βρήκα την ευκαιρία να ασχοληθώ πολύ με το μηχανάκι από τότε που το αγόρασα. Μιας και έφτασε το καλοκαίρι και είμαι καλύτερα οικονομικά λέω να ξεκινήσω το πρώτο μου project και προσπαθήσω να το κάνω σε πιο bobber εμφάνιση. Αλλά το κύριο πράγμα που με ενδιαφέρει πριν ξεκινήσω απ' όλα είναι να βρω κάποιες καλές εξατμίσεις. Έχω πάνω τις stock χωρίς τους σιγαστηρες (baffles), καθώς είχαν αφερεθει από τον παλιότερο κάτοχο. Δεν μπορώ να πω ότι ο ήχος είναι κακός αλλά δεν είναι και ο ήχος που έχει γίνει το trademark των τσόπερ. Έχω τρέλα με τις Vance & Hines (απ' ότι βλέπω από YouTube πάντα) αλλά δεν φαίνεται να ταιριάζουν με το XV400. Γενικά δεν έχω βρει καμίας γνωστής εταιρείας (Bassani, Two Brothers, Cobra κτλ.) εξατμίσεις να κουμπώνουν στη μηχανή μου. Μπορεί να κάνω και λάθος, όπως είπα είμαι άπειρος ακόμα, αλλά αυτό κτλβα μέχρι τώρα. Και η αλήθεια είναι ότι έχω απελπιστεί λίγο. Τώρα υπάρχει και η λύση της χειροποίητης αλλά δεν ξέρω κατά πόσο καλή μπορεί να είναι μια χειροποίητη εξάτμιση ηχητικά αλλά και στην μηχανή. Και μια ηλιθια ερώτηση, αφού η χειροποίητη φτιάχνεται καθαυτό για την μηχανή μου θα την πληρώσω ακόμα και αν δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα, σωστά; Με την έννοια ότι δεν μπορώ να την δοκιμάσω πρώτα.

    Παίδες, κάθε γνώμη και βοήθεια σεβαστή.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Φίλε ρίξε μια ματιά εδώ

    https://www.dragonexhaust.gr

    Ειδικεύεται σε τέτοιες κατασκευές και είναι και φίλος!Ότι άλλο θες στείλε μου πμ

Παρόμοια θέματα

  1. After-market αξεσουαρ για το TDM900
    από Daemon στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2010, 21:52
  2. After market βάση για πινακίδα SV1000?
    από gian_nykt στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 09:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF