Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Pirelli RAlly STR vs Scorpion Trail 2

  1. #16
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAGOURO Προβολή μηνύματος
    Τα άλλαξα μετά από 17000 χλμ με τα pilot trail 5 γιατί αργούσαν να ζεσταθουν...μετά κανενα πρόβλημα ! Άσε που ήταν και τα πιο ακριβά .... ! Βέβαια η αίσθηση που παίρνει κανείς από τα ελαστικά διαφέρει ακόμα και για αυτούς που οδηγούν ίδιες μηχανές....είναι πολύ ιδιαίτερο θέμα ! Πάντως αν έβγαιναν ακόμη τα tourance exp δεν θα το συζητούσα καν...
    Σε τι μηχανή τα φορούσες αν επιτρέπεται;
    Φύγαμε...

  2. #17
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Σε τι μηχανή τα φορούσες αν επιτρέπεται;
    Varadero

  3. #18
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Βαριά μηχανή. Περίμενα να μου πεις κάτι ελαφρύτερο
    Τι να πω... Εμένα μου φαίνονται ότι ζεσταίνονται πολύ γρήγορα. Τα συγκρίνω με τα Trail 1, Mitas E05 και Bridgestone TrailWing.
    Φύγαμε...

  4. #19
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    ε πείτε χρόνους στο περιπου, με ιντριγκαρατε

  5. #20
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Τι χρόνους να πούμε; Είναι ανάλογα το πως κινείσαι, που κινείσαι με πόσα χιλιόμετρα και όλα αυτά σε σχέση με το βάρος της μηχανής, άλλο ένας αναβάτης άλλο δύο άλλο τριβάλιτσο κλπ...

    Το λάστιχο όντως ζεσταίνεται γρήγορα σε σχέση με τα battle wing και τα anakee που έχω φορέσει σε αυτό το μηχανάκι, ο δε λαστιχάς μου είπε ότι τα αντίστοιχα dunlop είναι λίγο πιο σκληρά από αυτά.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 27/10/2019 στις 21:13.

  6. #21
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Βαριά μηχανή. Περίμενα να μου πεις κάτι ελαφρύτερο
    Τι να πω... Εμένα μου φαίνονται ότι ζεσταίνονται πολύ γρήγορα. Τα συγκρίνω με τα Trail 1, Mitas E05 και Bridgestone TrailWing.
    Όπως ειπώθηκε ξανά η αίσθηση που δίνει το λάστιχο εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως βάρος μοτοσυκλέτας, κατάσταση αναρτήσεων, πίεση που δουλεύονται ,.....και πολλά άλλα ! Μα πάνω απ' όλα είναι αίσθηση κι αυτό αλλάζει από οδηγό σε οδηγό για αυτό και λέγεται αίσθηση...! Σαφώς και δεν μπορούμε να παραβλέπουμε δοκιμές με τον ίδιο αναβάτη στην ίδια μοτοσυκλέτα με ίδιες πιεσεις σε μετρήσεις διαφορετικών ελαστικών, και από εκεί να προκύπτει το καλύτερο.....αλλά και πάλι στην καθημερινότητα η αίσθηση εξακολουθεί να είναι αίσθηση κι αυτό να είναι υποκειμενικό ! Αλλιώς θα φοραγαμε όλοι το ίδιο (αδιαμφισβήτητα καλύτερο ελαστικό) και θα τελείωνε το θέμα ! Προσωπικά τα scorpion δεν τα ευχαριστήθηκα τόσο όσο τα πολυφορεμενα μου για 6 φορές exp....απλά γιατί είχα καλύτερη... αίσθηση ! Χωρίς να μεμφομαι τα scorpion για τα οποία απλά τα ενοίωθα ότι δεν ζεστενονταν γρήγορα ( στα πρώτα 10 λεπτά γλιστρούσαν και στο φρενο και στο γκάζι ).....! Τώρα έχω τα pilot road 5 trail και είμαι ευχαριστημένος χωρίς όμως ακόμα να έχω ξεκάθαρη άποψη για το βρεγμένο .....

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Pirelli Scorpion Trail.... Γνώμες......?
    από Antwnis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2009, 09:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF