Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Αγορά κράνους

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    κράνος μέχρι 150-180€ κάτω απο 1.500γρ που είναι το MT μου, με λιγότερους αεροδυναμικούς θορύβους και doyble D κούμπωμα υπάρχει;

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2018
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Πάει, μόλις χάσαμε την ευκαιρία να φτάσει το θρεντακι καμία 40 σελίδες..

    Γενικά την x-lite την θεωρώ άψογη για τα χρήματα της. Είχα και θα αγόραζα ξανά.
    Το μοντελο όμως της hjc που προτείνει ο Χάρης είναι νομίζω από τις καλύτερες επιλογές αν όντως μπορείς να κάνεις υπέρβαση στο μπάτζετ σου... Φυσικά μόνο αν σου κάθεται καλά στο κεφάλι...

    Καλές αγορές και αχρειαστο να είναι..


    Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το σκεφτώ και θα δω, ανάλογα με τα οικονομικά μου

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2018
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ασφαλες κρανος ειναι μονο αυτο που εφαρμοζει αψογα, και ας ειναι φθηνο. που μενεις? δεν εχει μαγαζιά εκει?
    Βουκουρέστι μένω, και σαφώς και έχει μαγαζιά, αλλά τέτοια προσφορά μόνο σε ίντερνετ βρίσκω :/ Όπως είπα και πιο πάνω δεν με ενοχλεί τόσο αυτό, διότι αν δεν εφαρμόζει καλά το στέλνω πίσω και παίρνω και τα λεφτά μου.
    Το μόνο θέμα μου είναι αν είναι οκ το συγκεκριμένο μοντέλο που θέλω γιατί είναι κάπως παλιό.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    κοιτα και τα kabuto (πρωην ogk)...
    εχει ποιοτικα και σχετικα οικονομικα κρανη....

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lena Προβολή μηνύματος
    Βουκουρέστι μένω, και σαφώς και έχει μαγαζιά, αλλά τέτοια προσφορά μόνο σε ίντερνετ βρίσκω :/ Όπως είπα και πιο πάνω δεν με ενοχλεί τόσο αυτό, διότι αν δεν εφαρμόζει καλά το στέλνω πίσω και παίρνω και τα λεφτά μου.
    Το μόνο θέμα μου είναι αν είναι οκ το συγκεκριμένο μοντέλο που θέλω γιατί είναι κάπως παλιό.
    Δεν ξέρω ποσο παλιο ειναι αλλα δεν πιστευω πολύ στη θεωρια οτι παλιο κρανος=κακο κρανος. Τεσπα αυτο ειναι άλλη κουβεντα. Τα xlite εχουν καπως στενη γραμμη παντως. το small εμενα δεν μου κάνει και γενικα φοράω small. Επισης ειπες εισαι medium. συνηθως οι γυναικες που λενε οτι φοράνε m κάνουν λάθος. Εισαι σιγουρη οτι δεν το λες επειδη σου αρέσει να ειναι άνετο? στο λεω γτ το κράνος δεν πρεπει να ειναι άνετο. το 603 πρεπει να βγηκε το 2013 και να σταμάτησε το 2015. δεν ειμαι βεβαιος για αυτο αλλα πιστευω το κράνος που κοιτάς ειναι 4-5 χρονων. υπάρχει και το νεότερο 661 στα ιδια λεφτα http://www.helmetcity.co.uk/x-lite-x...halt-008-sale/

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    κράνος μέχρι 150-180€ κάτω απο 1.500γρ που είναι το MT μου, με λιγότερους αεροδυναμικούς θορύβους και doyble D κούμπωμα υπάρχει;
    το βάρος με λιγο ψαξιμο το βρισκεις αλλα αν θα κάνει λιγοτερο θορυβο δεν το ξερεις μεχρι να το αγοράσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από basilis_k6; 27/05/2018 στις 19:05.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος



    το βάρος με λιγο ψαξιμο το βρισκεις αλλα αν θα κάνει λιγοτερο θορυβο δεν το ξερεις μεχρι να το αγοράσεις.
    Λογικά ότι και να πάρω σε αυτή την τιμή θα έχει λιγότερο θόρυβο απο το ΜΤ των 70€ που με ανοιχτή ζελατίνα στα 30 αρχίζει να είναι ανυπόφορο και με κλειστή στα 100 αρχίζει να ενοχλεί. Βέβαια και στις 2 περιπτώσεις μιλάμε για ανεμοκάλυψη απο παπί αλλά, αλλά....

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2018
    Μηνύματα
    10
    [QUOTE=basilis_k6;2936385]Δεν ξέρω ποσο παλιο ειναι αλλα δεν πιστευω πολύ στη θεωρια οτι παλιο κρανος=κακο κρανος. Τεσπα αυτο ειναι άλλη κουβεντα. Τα xlite εχουν καπως στενη γραμμη παντως. το small εμενα δεν μου κάνει και γενικα φοράω small. Επισης ειπες εισαι medium. συνηθως οι γυναικες που λενε οτι φοράνε m κάνουν λάθος. Εισαι σιγουρη οτι δεν το λες επειδη σου αρέσει να ειναι άνετο? στο λεω γτ το κράνος δεν πρεπει να ειναι άνετο. το 603 πρεπει να βγηκε το 2013 και να σταμάτησε το 2015. δεν ειμαι βεβαιος για αυτο αλλα πιστευω το κράνος που κοιτάς ειναι 4-5 χρονων. υπάρχει και το νεότερο 661 στα ιδια λεφτα http://www.helmetcity.co.uk/x-lite-x...halt-008-sale/

    Ναι ναι, είμαι σίγουρα M(τουλάχιστον στις περισσότερες μάρκες) δεν φοράω πρώτη φορά κράνος Σίγουρα το πιο σωστό θα ήταν να το δοκίμαζα πριν το πάρω, αλλά αφού μπορώ να το στείλω πίσω νομίζω είναι οκ. Θα δείξει λοιπόν Βασίλη!

    Thanks, θα κοιτάξω και το 601 λοιπόν

  8. #23
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Χτύπα το XLite από Louis. Αν δε σε ικανοποιεί το στέλνεις πίσω. Μεγάλο πλεονέκτημα το βάρος και το ζύγισμα του.

    Πιες ένα καφεδάκι στο Origo και για μας.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2018
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Χτύπα το XLite από Louis. Αν δε σε ικανοποιεί το στέλνεις πίσω. Μεγάλο πλεονέκτημα το βάρος και το ζύγισμα του.

    Πιες ένα καφεδάκι στο Origo και για μας.


    Σε ευχαριστώ, όντως το θέμα με το βάρος παίζει μεγάλο ρόλο έχοντας θέμα με τον αυχένα μου!

    Παιδιά όποιος ανέβει, μου λέτε να κεράσω καφέ

  10. #25
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Το RPHA 11 χωρίς σχέδιο πόσο εχει στην colori?............
    340
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Για αγορά κράνους?
    από kxIII στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2006, 10:25
  2. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 22:46
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 16:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 09:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF