Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: Arai VS Schuberth

  1. #31
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κι αν θες κάτι καλύτερο, δες σε μουσικά είδη.
    "Γεια σας, ωτοσπίδες για German Industrial έχετε;"
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #32
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κι αν θες κάτι καλύτερο, δες σε μουσικά είδη.
    Δεν σηκώνονται τα παράθυρα στο αμάξι;












    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #33
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εγώ φοράω σιλικόνης που πλένονται.

    Ειναι δεδομενο οτι θα τις χασω, δεν εχει νοημα το πλυσιμο

  4. #34
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OrestisCh Προβολή μηνύματος
    Διάβασες κατι που να τρολο-φέρνει ??
    μην αρπάζεσαι, το γράφει γιατι σε πολλούς θα έρθει στο μυαλό αυτό που ήρθε πρώτο και στο δικό μου το οποίο ήταν: "έλεος, πήρες αγωνιστικό κράνος και έβαλες bluetooth "


  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    μην αρπάζεσαι, αναφέρεται σε αυτό που ήρθε πρώτο και στο δικό μου μυαλό το οποίο ήταν: "έλεος, πήρες αγωνιστικό κράνος και έβαλες bluetooth "

    Ενώ όλοι με τα αγωνιστικά κράνη είναι στο ΠΠΤ omg & 3 lol &
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ενώ όλοι με τα αγωνιστικά κράνη είναι στο ΠΠΤ omg & 3 lol &
    τουλαστιχον

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Merciless Προβολή μηνύματος
    Έχω και εγώ το arai qv όχι qv pro αλλά νομίζω τα ίδια είναι απλά δεν έχει την ζελατίνα... τι είδους ωτοασπίδες αγοράζετε και από που ;
    Αυτές έχω και είναι μια χαρά,ταξιδεύω ήσυχα με Arai x4.http://www.odes.gr/shop/epaggelmatik...race-timi.html

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2018
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    μην αρπάζεσαι, το γράφει γιατι σε πολλούς θα έρθει στο μυαλό αυτό που ήρθε πρώτο και στο δικό μου το οποίο ήταν: "έλεος, πήρες αγωνιστικό κράνος και έβαλες bluetooth "

    Όχι, δεν αρπάχτηκα. Απλά δεν είχα κάποιον έμπειρο να με κατευθύνει πριν απο τοσα χρονια που το πήρα και δεν ήξερα περισσότερα.
    Ευτυχώς που δεν ρώτησε και ποιο ήταν το 1ο μου μηχανάκι γιατί όντως θα πίστευε πως τρολάρω. Τέλοσπαντων, όλα καλά
    Σάββατο πάω Πάτρα να πάρω ωτοασπίδες και να δω τί άλλα θα χρειαστώ για καλοκαίρι

  9. #39
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OrestisCh Προβολή μηνύματος
    Όχι, δεν αρπάχτηκα. Απλά δεν είχα κάποιον έμπειρο να με κατευθύνει πριν απο τοσα χρονια που το πήρα και δεν ήξερα περισσότερα.
    Ευτυχώς που δεν ρώτησε και ποιο ήταν το 1ο μου μηχανάκι γιατί όντως θα πίστευε πως τρολάρω. Τέλοσπαντων, όλα καλά
    Σάββατο πάω Πάτρα να πάρω ωτοασπίδες και να δω τί άλλα θα χρειαστώ για καλοκαίρι

  10. #40
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OrestisCh Προβολή μηνύματος
    Όχι, δεν αρπάχτηκα. Απλά δεν είχα κάποιον έμπειρο να με κατευθύνει πριν απο τοσα χρονια που το πήρα και δεν ήξερα περισσότερα.
    Ευτυχώς που δεν ρώτησε και ποιο ήταν το 1ο μου μηχανάκι γιατί όντως θα πίστευε πως τρολάρω. Τέλοσπαντων, όλα καλά
    Σάββατο πάω Πάτρα να πάρω ωτοασπίδες και να δω τί άλλα θα χρειαστώ για καλοκαίρι
    Μαγιό, μάσκα, βατραχοπέδιλα, αντιηλικό, εσπαντρίγιες κλπ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2018
    Μηνύματα
    11
    Μετά απο χρήση αρκετών μηνών και πολλών km του SR2, η γνώμη μου ειναι πως το κράνος ειναι σαφώς ανώτερο του Arai στα περιφερειακά του, δηλαδή διακόπτες αεραγωγών, μαξιλαράκια και ζελατινα. Το chin guard κάνει αρκετά καλή δουλειά και μετά τα 150km/h οι επάνω αεραγωγοί δείχνουν εξίσου αποδοτικοί με του Rx7 Corsair. Ο αεραγωγός στο πηγούνι ειναι εντελώς σ'αλλο επίπεδο παρέχοντας πολλές φορές περισσότερο αέρα έναντι του Arai.
    Ο θόρυβος ειναι χαμηλότερος αλλα όχι αρκετά χαμηλός για να ταξιδέψει κάποιος χωρίς ωτοασπίδες σε naked.
    Ως τώρα, πολύ ευχαριστημένος απο το Schuberth
    Καλές βόλτες σε όλους

  12. #42
    Είναι μέχρι να παλιώσει λίγο ακόμα κ να χρειαστείς ανταλλακτικό

    Σε S1 PRO, μάγουλα ανταλλακτικά μΕ λέει ότι δεν βγάζει πια
    γιατί είναι παλΑιο μοΔελο είπε!!

    Σε αντίθεση με το δεκαετίας + arai που βρίσκω ακόμα.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2018
    Μηνύματα
    11
    Σπαστικο αν ισχύει, αλλα το πλεονέκτημα της Arai προκύπτει και απο τη σχεδον απαράλακτη σχεδίαση του κράνους της εδώ και 15 χρόνια. Μ'αρέσει ως φιλοσοφία και στο μελλον ίσως ξαναπαρω Arai, αλλα σε καμία περίπτωση για sport-touring χρήση

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2019
    Μηνύματα
    4
    Καλησπέρα
    Περί Schuberth ο λόγος μου και αυτό που συνάντησα
    Έχοντας για χρόνια το SR1 απόλυτα ικανοποιημένος σε όλα, μα όλα όμως και έχοντας περάσει απο αρκετές εταιρίες, στην αγορά νέου κράνους πήγα αβλεπή ξανά στη Schuberth. Ψάχνοντας κατέληξα στο S2 Sport. Το είδα το φόρεσα για ώρα και είπα ok αυτό ειναι. Έπειτα πέφτει στην αντίληψη μου μια προσφορά απο κατάστημα στην Αγγλία το S2 Sport φθηνότερα κατά 130€ και το έκλεισα. (παραθέτω Link μονο για τον τύπο του κράνους https://www.skroutz.gr/s/15616950/Sc...Elite-Red.html)
    Στο δια ταύτα τωρα. Το φορώ περίπου 4 μήνες και έχω τα εξής προβλήματα που τα κοινοποίησα στην μαμά εταιρία και πήρα τις απαντήσεις που θα γράψω παρακάτω.
    Πρόβλημα 1ο και πολύ σοβαρό. Απο την σχισμή κάτω αριστερά που σύρεται ο "λεβιές" της ηλιοζελατίνας εισέρχετε αέρας με αποτέλεσμα να υπάρχει θόρυβος και προς το παρόν δροσερός αέρας, γιατί τον χειμώνα θα νιώθω παγάκι.
    Η απάντηση απο Γερμανία " The linear recess is normal. This is for the sun visor mechanism" Κανένας λόγος για την εισαγωγή αέρα...!
    Πρόβλημα 2ο. Κατά το τράβηγμα του λουριού δεσίματος, πάλι απο τα αριστερά του κράνους, εμφανίζεται και μένει χωρίς επένδυση το εσωτερικό κέλυφος (αφρός) και μάλιστα σε συνδυασμό με τις σκληρές ραφές των "μαξιλαριών" τα αυτιά πονάνε στο 20λεπτο. Στα 40-45'' θες οπωσδήποτε στάση για ξεκούραση. Ακόμα και αν ειχα τεράστια αυτιά, μόνο και μόνο η εικόνα του αφρού σε ενα τέτοιο κράνος ειναι ανεπίτρεπτο.
    Η απάντηση απο Γερμανία "This is normal too"
    Πρόβλημα 3ο αλλά μηδαμινό μπροστά στα άλλα. Το κράνος έχει μάτ χρώμα. Την πάτησα. Εχει λεκέδες και όχι γρατζουνιές που δεν φεύγουν ότι και εαν χρησιμοποίησα. Και το έχω μόνο λίγους μήνες. Στο χρόνο θα είναι χάλια.
    Ζητησα βοήθεια για να το καθαρίσω και η απάντηση απο Γερμανία "The marks and scratches come from the usage. This is not covered in the warranty and cannot be repaired"

    Έπειτα απο αυτές τις γελοίες απαντήσεις περιμένω και άλλες καθώς έχοντας αντιρρήσεις τους έστειλα νέο μέηλ

    Αυτά περί νέου Schuberth.
    Προσοχή όλων στα συγκεκριμμένα σημεία που δυστυχώς δεν τα αντιλαμβάνεσαι στο κατάστημα που το φοράς. Έπειτα απλά δεν ευχαριστιέσαι την οδήγηση. Γίνεται εκνευριστική και κουραστική
    Τελευταία τροποποίηση από Christiano; 28/09/2019 στις 23:48.

  15. #45
    Ωραίες απαντήσεις η Schuberth..
    Customer support από τα lidl.
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Shoei GT Air vs Schuberth C3 Pro
    από paramedic στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2019, 21:29
  2. Shoei vs Schuberth
    από Road67 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 14:48
  3. ARAI vs SHOEI
    από custom x στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2008, 19:47
  4. Arai Vs Shoei
    από nickald στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2007, 15:47
  5. Shoei Vs Arai
    από ixnilatis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 04:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF