Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: Arai VS Schuberth

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Christiano Προβολή μηνύματος
    ...
    Πρόβλημα 3ο αλλά μηδαμινό μπροστά στα άλλα. Το κράνος έχει μάτ χρώμα. Την πάτησα. Εχει λεκέδες και όχι γρατζουνιές που δεν φεύγουν ότι και εαν χρησιμοποίησα. Και το έχω μόνο λίγους μήνες. Στο χρόνο θα είναι χάλια.
    Ζητησα βοήθεια για να το καθαρίσω και η απάντηση απο Γερμανία "The marks and scratches come from the usage. This is not covered in the warranty and cannot be repaired"

    ....
    Nαι, τα ματ χρώματα θέλουν ενδελεχή καθαρισμό σε κάθε στάση. Αλλιώς παντρεύεσαι το παραμικρό. Αν δεν το ήξερες την πάτησες. (Κι εγώ σκεφτόμουν το XSpirit III του ΜΜ σε ματ και το απέρριψα γι αυτόν και μόνο τον λόγο).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    (Κι εγώ σκεφτόμουν το XSpirit III του ΜΜ σε ματ και το απέρριψα γι αυτόν και μόνο τον λόγο).
    Οχι γιατι ειναι του ΜΜ...?
    Ride(s) the wind of change...

  3. #48
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οχι γιατι ειναι του ΜΜ...?
    Οχι, άσε που ταιριάζει κουτί στο μοτοσακό μου.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mm.jpeg 
Προβολές:	273 
Μέγεθος:	70,1 KB 
ID:	410432
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #49
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Οχι, άσε που ταιριάζει κουτί στο μοτοσακό μου.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mm.jpeg 
Προβολές:	273 
Μέγεθος:	70,1 KB 
ID:	410432
    Παρε ARAI HRC...
    Ride(s) the wind of change...

  5. #50
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Οχι, άσε που ταιριάζει κουτί στο μοτοσακό μου.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mm.jpeg 
Προβολές:	273 
Μέγεθος:	70,1 KB 
ID:	410432
    Όντως!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled-1.jpg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	82,5 KB 
ID:	410450
    Life begins at 45°.

  6. #51
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Παρε ARAI HRC...
    Απαπα... Όχι ρε!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όντως!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled-1.jpg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	82,5 KB 
ID:	410450
    Είσαι γελοίος. Κι έχω το μαύρο, αυτό είναι το κόκκινο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2019
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Ωραίες απαντήσεις η Schuberth..
    Customer support από τα lidl.
    ακόμα και το lidl φίλε μου, εχβ την εντυπωση οτι σου επιτρέπει να γυρίσεις πίσω το προιόν του.
    Και βέβαια σοβαρές απαντήσεις ακόμα να λάβω....

  8. #53
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Christiano Προβολή μηνύματος
    ακόμα και το lidl φίλε μου, εχβ την εντυπωση οτι σου επιτρέπει να γυρίσεις πίσω το προιόν του.
    Και βέβαια σοβαρές απαντήσεις ακόμα να λάβω....
    Στα Lidl όντως το customer support είναι κλάσεις ανώτερο...
    Μήπως να μίλαγες με το μαγαζί/σάιτ που το αγόρασες? δεν χάνεις κάτι...
    Καλή τύχη
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2019
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Στα Lidl όντως το customer support είναι κλάσεις ανώτερο...
    Μήπως να μίλαγες με το μαγαζί/σάιτ που το αγόρασες? δεν χάνεις κάτι...
    Καλή τύχη
    ναι ισως η επόμενη κίνηση ειναι αυτή, αν και το βλέπω χαμένη υπόθεση όταν η ίδια η φίρμα δίνει τέτοιες απαντήσεις
    Stay connect

    Σε συνέχεια του μηνύματός μου.....η Schuberth μου ζήτησε να επικοινωνήσω με τον πωλητή και εκείνος με την σειρά του να του στείλω το κράνος για έλεγχο, όπως και θα κάνω τις επόμενες ημέρες.
    Ελπίζω να σταθώ τυχερός γιατί πολύ φοβάμαι οτι αυτά τα 150€ που γλύτωσα θα τα δωσω στις αποστολές
    Καλή μας συνέχεια
    Τελευταία τροποποίηση από Christiano; 30/09/2019 στις 21:10.

  10. #55
    Μέλος Το avatar του/της AggelakasK
    Εγγραφή
    03/03/2015
    Μηνύματα
    69
    παρακολουθωντας το θεμα το ανακινω λιγο ...Ειμαι για αγορα κρανους , εχω καταληξει στο Arai QV , η ερωτηση μου ειναι η εξης . Το αγοραζω απο helmetcity η΄απο εδω ? Καταλαβαινω πως η διαφορα ειναι στα 250 ευρω περιπου , απλα δεν μου βγαινει το γιατι ..Σιγουρα υπαρχουν παιδια εδω μεσα που εκαναν αγορα απο το εν λογω ηλεκτρονικο καταστημα και θα ηθελα να ακουσω την εμεπειρια τους . Επισης κατι που με προβληματισε ψαχνοντας πληροφοριες σχτικα με το κρανος ηταν το παρακατω λινκ
    https://www.araihelmet.eu/en/counterfeit
    Πολυ συντομα , αφορα μια ανακοινωση-ενημερωση απο την Arai , στην οποια αναφερεται σε ηλεκτρονικα καταστηματα τα οποια πωλουν κρανη arai που δεν πληρουν προδιαγραφες κτλ δινοντας ταυτοχρονα πληροφοριες για το πως ξεχωριζουν αυτα τα κρανη απο την συσκευασια μεχρι τις ραμενες ετικετες στο λουρι κτλ. Φυσικα δεν ονοματισε κανενα απο αυτα . Με σταματησε ομως κανοωτας δευτερες σκεψεις για την επικειμενη αγορα . ψαχνοντας λιγο ακομα στο επισημο ευρωπαικο σαιτ για πληροφοριες σχετικα με τους επισημους dealers κανενα απο τα γνωστα σαιτ δεν ηταν μεσα ! και καπου εκει το εχασα ... Το εχασα λεγοντας πως απο εκει που ημουν ψημενος για αγορα του παραπνω κρανους απο helmetcity εχω πλεον αμφιβολιες . Οσοι αγορασατε απο helmetcity ειδατε -διαπιστωσατε κατι το διαφορετικο με το ιδιο κρανος αγορασμενο απο καταστημα?
    Στο trustpilot το helmeτcity εχει 93% θετικες αξιολογησεις αναφορικα ομως μονο οσο αφορα τη διαδιακασια αγορας και παραδοσης οχι για την ποιοτητα αλλα φανταζομαι αν υπηρχε θεμα δεν θα εμενε κρυφο ..το ARAI QV στο helmetcity κοστιζει 450ε , εδω 659
    Ευχαριστω

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.003
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AggelakasK Προβολή μηνύματος
    παρακολουθωντας το θεμα το ανακινω λιγο ...Ειμαι για αγορα κρανους , εχω καταληξει στο Arai QV , η ερωτηση μου ειναι η εξης . Το αγοραζω απο helmetcity η΄απο εδω ? Καταλαβαινω πως η διαφορα ειναι στα 250 ευρω περιπου , απλα δεν μου βγαινει το γιατι ..Σιγουρα υπαρχουν παιδια εδω μεσα που εκαναν αγορα απο το εν λογω ηλεκτρονικο καταστημα και θα ηθελα να ακουσω την εμεπειρια τους . Επισης κατι που με προβληματισε ψαχνοντας πληροφοριες σχτικα με το κρανος ηταν το παρακατω λινκ
    https://www.araihelmet.eu/en/counterfeit
    Πολυ συντομα , αφορα μια ανακοινωση-ενημερωση απο την Arai , στην οποια αναφερεται σε ηλεκτρονικα καταστηματα τα οποια πωλουν κρανη arai που δεν πληρουν προδιαγραφες κτλ δινοντας ταυτοχρονα πληροφοριες για το πως ξεχωριζουν αυτα τα κρανη απο την συσκευασια μεχρι τις ραμενες ετικετες στο λουρι κτλ. Φυσικα δεν ονοματισε κανενα απο αυτα . Με σταματησε ομως κανοωτας δευτερες σκεψεις για την επικειμενη αγορα . ψαχνοντας λιγο ακομα στο επισημο ευρωπαικο σαιτ για πληροφοριες σχετικα με τους επισημους dealers κανενα απο τα γνωστα σαιτ δεν ηταν μεσα ! και καπου εκει το εχασα ... Το εχασα λεγοντας πως απο εκει που ημουν ψημενος για αγορα του παραπνω κρανους απο helmetcity εχω πλεον αμφιβολιες . Οσοι αγορασατε απο helmetcity ειδατε -διαπιστωσατε κατι το διαφορετικο με το ιδιο κρανος αγορασμενο απο καταστημα?
    Στο trustpilot το helmeτcity εχει 93% θετικες αξιολογησεις αναφορικα ομως μονο οσο αφορα τη διαδιακασια αγορας και παραδοσης οχι για την ποιοτητα αλλα φανταζομαι αν υπηρχε θεμα δεν θα εμενε κρυφο ..το ARAI QV στο helmetcity κοστιζει 450ε , εδω 659
    Ευχαριστω
    κινέζικα μαγαζια το έκαναν αυτο. το helmetcity ειναι μαγαζάρα δεν εχεις να φοβάσαι τιποτα

  12. #57
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AggelakasK Προβολή μηνύματος
    παρακολουθωντας το θεμα το ανακινω λιγο ...Ειμαι για αγορα κρανους , εχω καταληξει στο Arai QV , η ερωτηση μου ειναι η εξης . Το αγοραζω απο helmetcity η΄απο εδω ? Καταλαβαινω πως η διαφορα ειναι στα 250 ευρω περιπου , απλα δεν μου βγαινει το γιατι ..
    Ο λόγος είναι ότι πουλάνε κράνη στοκ 1, 2, 3 ετών στη μισή τιμή, ενώ ο Έλληνας έμπορος είναι πιο έξυπνος και τα πουλάει στην ίδια τιμή, είτε είναι φετινά, είτε περσινά.
    Life begins at 45°.

  13. #58
    Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Και πάλι θα έπαιρνα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #59
    Μέλος Το avatar του/της AggelakasK
    Εγγραφή
    03/03/2015
    Μηνύματα
    69
    ευχαριστω για την απαντηση ! αλλα μιλαμε για το ιδιο κρανος , το ιδιο μοντελο και το ιδιο design (το οποιο εχει και την ενδειξη new ) δεν βαζω λινκ μη θεωρηθει διαφημιση.
    και στην επισημη arai to βγαζει σαν new design . Ποτε προλαβε και το στοκαρε ? εχεις εμπειρια αγορας απο το αγγλικο? ηταν τελικα ιδια?

  15. #60
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Δεν έχω αγοράσει Arai, αλλά έχω αγοράσει τουλάχιστον 3-4 άλλα κράνη από helmetcity (Shoei, HJC) και θα ξαναγόραζα εύκολα. Καμία διαφορά από αυτά που βρίσκεις στα φυσικά μαγαζιά. Κι όταν μιλάμε για διαφορά τάξης 200-300€, no thanks.

    Δεν εννοούσα ότι αυτός είναι ο μόνος λόγος έκπτωσης, ίσως υπάρχουν κι άλλοι λόγοι, αλλά συνήθως είναι αυτός, όσο γνωρίζω.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Shoei GT Air vs Schuberth C3 Pro
    από paramedic στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2019, 20:29
  2. Shoei vs Schuberth
    από Road67 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 13:48
  3. ARAI vs SHOEI
    από custom x στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2008, 18:47
  4. Arai Vs Shoei
    από nickald στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2007, 14:47
  5. Shoei Vs Arai
    από ixnilatis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF