Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 232

Θέμα: Αναζήτηση για μεταφορικό μέσο 250-400cc

  1. #181
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Καταρχην καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι. Ειναι λογικο να ειναι ποιοτικοτερο το wolf 300, μιας και η sym εχει μια διαδρομη σε δυκικλα 50 χρόνων
    Δε καταλαβα το συγκριτικό σου με το rockstar 400 ειπες το ειχες για 2 εβδομαδες ξερω οτι το δινουν σε τεστ ραιντ αλλα 2 εβδομαδες πως γίνεται?

    Αν θελεις γραψε μας τα συν και πλην που ειδες στα δυο μοντελα απο την εμπειρια σου αναλυτικότερα

  2. #182
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zinc Προβολή μηνύματος
    Το έχω εδώ και ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Όσο το περίμενα, κυκλοφορούσα με το Daytona Rockstar 400, που αναφέρθηκε κι εδώ, για 2 εβδομάδες και μπορώ να πω ότι δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.
    Η ποιότητα κατασκευής του Wolf είναι χιλιόμετρα μπροστά.
    Πολύ ευέλικτο μέσα στην πόλη και με πολύ καλή επιτάχυνση, ειδικά στα χαμηλά. Στα 1400 χιλιόμετρα που του έχω κάνει έχω υπολογίσει κατανάλωση γύρω στο 2,7-2,9/100 χλμ αλλά με τα περισσότερα χιλιόμετρα εκτός πόλης, σε χαλαρούς ρυθμούς.

    Η ανάρτηση είναι λίγο μαλακή και αναγκάστηκα να τη σφίξω μια σκάλα γιατί μαζί με τη γυναίκα πάνω μερικές φορές ένιωθα ότι τερμάτιζε και τώρα είναι πολύ πιο άνετη.
    Το μικρούλι φέριγκ κάνει δουλειά και μέχρι τα 110-120 εκτρέπει τον αέρα καλύτερα απ' ότι περίμενα και ειδικά σε σχέση με το τελείως γυμνό Daytona.

    Τα φρένα του έχουν ωραία αίσθηση και απόκριση, χωρίς να έχω χρειαστεί ακόμα το ABS.
    Γενικά μου βγάζει μια σιγουριά και σταθερότητα στο δρόμο και ειδικά στις στροφές που δεν την ένιωθα σε τέτοιο βαθμό με το Daytona, πόσο μάλιστα με το Sym GTS 300 evo που είχα για 8 χρόνια πριν από αυτό.

    Δεν είναι μηχανάκι για να βγάλεις γούστα, αλλά είναι ένα πολύ προσεγμένο και ποιοτικό commuter.
    Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείς να με ρωτήσεις.
    Δηλαδή είχες τα τελευταία 10 χρόνια 3 διαφορετικά sym; Εντυπωσιαζομαι. Δεν ήξερα ότι η sym είχε τόσο πιστούς πελάτες. Έτσι όπως πάει σε λίγο θα ανταγωνίζεται στην πιστοτητα των brand το malboro.

    Και εγώ έχω αλλάξει τρία kawasaki τα τελευταία 25 χρόνια αλλά πιστός δεν είμαι. Καλο χρυσό και άγιο το akashi. Φτιάχνει υποβρύχια, bullet trains, πυρηνικά εργοστάσια μετέχει και στο διαστημικό πρόγραμμα της Ιαπωνίας αλλά πώς να το πω...όταν αγόρασα το (όχι κινεζικών προδιαγραφών αλλά low budget) er 500 με έχασε από πελάτη....

  3. #183
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καταρχην καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι. Ειναι λογικο να ειναι ποιοτικοτερο το wolf 300, μιας και η sym εχει μια διαδρομη σε δυκικλα 50 χρόνων
    Δε καταλαβα το συγκριτικό σου με το rockstar 400 ειπες το ειχες για 2 εβδομαδες ξερω οτι το δινουν σε τεστ ραιντ αλλα 2 εβδομαδες πως γίνεται?

    Αν θελεις γραψε μας τα συν και πλην που ειδες στα δυο μοντελα απο την εμπειρια σου αναλυτικότερα
    Σ' ευχαριστώ.
    Λόγω οικογενειακής σχέσης με άνθρωπο που εμπορεύεται και τα δύο, είχα δανεικό το Rockstar μιας και πούλησα το GTS που είχα και περίμενα το Wolf.

    Στα συν του Wolf είναι η ποιότητα κατασκευής. Πολύ καλοφτιαγμένη μηχανή χωρίς "φθηνά" υλικά.
    Πολύ οικονομικό σε κατανάλωση. Πολύ σβέλτο και ευέλικτο -και λόγω μεγέθους- μέσα στην κίνηση.
    Πριν 2 μέρες πέτυχα ένα Beverly 350 και τα δοκιμάζαμε από φανάρι σε φανάρι για χαβαλέ και μόνο όταν άλλαζα σε 6η με περνούσε.

    Στα πλην του μπορώ να αναφέρω το κάπως σκληρό κιβώτιο ταχυτήτων και λίγο δύστροπο στα κατεβάσματα, αν και ο συμπλέκτης του είναι πολύ μαλακός και άνετος. Θέλει να το συνηθίσεις. Όπως επίσης και η ανάρτηση που μου φάνηκε αρκετά μαλακή στην αρχική τη ρύθμιση.
    Σε κάποιους μπορεί να φανεί σκληρή η σέλα άλλα εμένα με βόλεψε με καθημερινές διαδρομές 30-50 χλμ. Για μεγαλύτερες εξορμήσεις επιφυλάσσομαι.

    Το Rockstar είναι ένα από αυτά που σκεφτόμουν να αγοράσω πριν καταλήξω στο Wolf. Πιστεύω πως για τα λεφτά του είναι αρκετά τίμιο σε αυτά που προσφέρει.
    Έχει πιο όρθια και χαλαρή στάση οδήγησης από το Sym κάτι που ευνοεί τις χαλαρές βόλτες μέχρι 100-110 χλμ/ώρα. Με περισσότερα κουράζει αρκετά ο αέρας.
    Έχει πού ωραίο ήχο και σου δίνει την αίσθηση ότι έχεις καβαλήσει μεγάλη μηχανή αν και μου φάνηκε λίγο πιο "βαρύ" από το Wolf".
    Έχει πολύ ωραίο κιβώτιο ταχυτήτων που ανεβαίνουν και κατεβαίνουν εύκολα και καθαρά.
    Από κατανάλωση να πω την αλήθεια δεν την υπολόγισα, αλλά σίγουρα μεγαλύτερη από το άλλο.

    Αυτά είναι τα βασικά που μου έρχονται στο μυαλό. Για οτιδήποτε άλλο, εδώ είμαι να με ρωτήσετε.

  4. #184
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή είχες τα τελευταία 10 χρόνια 3 διαφορετικά sym; Εντυπωσιαζομαι. Δεν ήξερα ότι η sym είχε τόσο πιστούς πελάτες. Έτσι όπως πάει σε λίγο θα ανταγωνίζεται στην πιστοτητα των brand το malboro.

    Και εγώ έχω αλλάξει τρία kawasaki τα τελευταία 25 χρόνια αλλά πιστός δεν είμαι. Καλο χρυσό και άγιο το akashi. Φτιάχνει υποβρύχια, bullet trains, πυρηνικά εργοστάσια μετέχει και στο διαστημικό πρόγραμμα της Ιαπωνίας αλλά πώς να το πω...όταν αγόρασα το (όχι κινεζικών προδιαγραφών αλλά low budget) er 500 με έχασε από πελάτη....
    Βασικά 2 SYM.
    Το GTS και τώρα το Wolf. Και ναι, λόγω εμπειρίας με το GTS στράφηκα και πάλι στη SYM.
    Σε 8 χρόνια και 60.000 χλμ δε χρειάστηκε να βάλω ούτε ευρώ για οτιδήποτε άλλο εκτός των αναλώσιμων.

  5. #185
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Φίλε μου και εγώ στα 3 kawa που είχα δεν έβαλα τίποτα άλλο εκτός από αναλώσιμα. Και τα είχα ξεσκίσει. Έκανα πάνω απο 200κ. Συμμετείχα σε trailride, έκανα τον γύρο της Ελλάδας, δούλεψα μαζί τους σαν κουριερ και άλλα πολλά . Αυτά όμως δεν φτάνουν να σε κρατήσουν μόνιμο πελάτη δια βίου σε μια εταιρία.

    Προσωπικά δεν έχω οδήγησει sym. Την sym όμως την θεωρώ έναν μεγάλο και αδιαφορο Κινέζο φασονατζη. Μια ματιά στο παγκόσμιο site της φτάνει για να καταλάβεις πολλά. Για καλή της τύχη ο αντιπρόσωπος της εδώ ξέρει να τα πουλάει. Τον βοηθάει και το περιβάλλον. Στην Ελλάδα σημερα πας σε ένα εστιατόριο πληρωνεις παρμεζάνα και τρως σκληρό τυρί Λιθουανίας. Δεν τρέχει τίποτα όμως γιατί την γκόμενα που κυκλοφορείς την έχεις ψαρωσει... παρμεζάνα όμως δεν έχεις φάει.

  6. #186
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου και εγώ στα 3 kawa που είχα δεν έβαλα τίποτα άλλο εκτός από αναλώσιμα. Και τα είχα ξεσκίσει. Έκανα πάνω απο 200κ. Συμμετείχα σε trailride, έκανα τον γύρο της Ελλάδας, δούλεψα μαζί τους σαν κουριερ και άλλα πολλά . Αυτά όμως δεν φτάνουν να σε κρατήσουν μόνιμο πελάτη δια βίου σε μια εταιρία.

    Προσωπικά δεν έχω οδήγησει sym. Την sym όμως την θεωρώ έναν μεγάλο και αδιαφορο Κινέζο φασονατζη. Μια ματιά στο παγκόσμιο site της φτάνει για να καταλάβεις πολλά. Για καλή της τύχη ο αντιπρόσωπος της εδώ ξέρει να τα πουλάει. Τον βοηθάει και το περιβάλλον. Στην Ελλάδα σημερα πας σε ένα εστιατόριο πληρωνεις παρμεζάνα και τρως σκληρό τυρί Λιθουανίας. Δεν τρέχει τίποτα όμως γιατί την γκόμενα που κυκλοφορείς την έχεις ψαρωσει... παρμεζάνα όμως δεν έχεις φάει.
    Ρε mia zoi kawa μας τρολάρεις ε, τι όχι , είσαι σίγουρος ?

  7. #187
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου και εγώ στα 3 kawa που είχα δεν έβαλα τίποτα άλλο εκτός από αναλώσιμα. Και τα είχα ξεσκίσει. Έκανα πάνω απο 200κ. Συμμετείχα σε trailride, έκανα τον γύρο της Ελλάδας, δούλεψα μαζί τους σαν κουριερ και άλλα πολλά . Αυτά όμως δεν φτάνουν να σε κρατήσουν μόνιμο πελάτη δια βίου σε μια εταιρία.

    Προσωπικά δεν έχω οδήγησει sym. Την sym όμως την θεωρώ έναν μεγάλο και αδιαφορο Κινέζο φασονατζη. Μια ματιά στο παγκόσμιο site της φτάνει για να καταλάβεις πολλά. Για καλή της τύχη ο αντιπρόσωπος της εδώ ξέρει να τα πουλάει. Τον βοηθάει και το περιβάλλον. Στην Ελλάδα σημερα πας σε ένα εστιατόριο πληρωνεις παρμεζάνα και τρως σκληρό τυρί Λιθουανίας. Δεν τρέχει τίποτα όμως γιατί την γκόμενα που κυκλοφορείς την έχεις ψαρωσει... παρμεζάνα όμως δεν έχεις φάει.
    Όλα είναι δρόμος

  8. #188
    λοιπόν... έχουμε και λέμε: επισκεφτηκα το πρωί την αντιπροσωπεια για να δω απο κοντά το rock 125 και rockstar 400 μιας και τα έφερε πρόσφατα. To rock 125...έρωτας!!! αλλά... υπάρχει ένα μεγάλο αλλά, και δεν ειναι άλλο απ την δυναμη, ειδικά αν δει κάποιος το χοντροειδές μπροστινο λάστιχο, λες που πας ρε καραμητρο... βέβαια, είνα και αυτο κομματι του συνολικού ξεχωριστού στυλ!
    το 400αρι επισης εντυπωσιακο απο κοντά το ειχε σε crem, και ειναι όντως πολύ κλασικουριά! Κάθεσαι όρθιος καμαρωτός καμαρωτός, ενώ στο άλλο σκύβεις ένα ελάχιστο.
    το 250 δυστυχώς όπως προαναφέρθηκε, πάει για Οκτώβριο.
    Κάποια στιγμή τον ρωτησα και για το sym wolf, μου ειπε καμία σχεση ποιοτικα μ αυτα που κοιτάς μέχρι τωρα... τα ντεητόνια , ειναι κινητηρας που υπήρχε κουμπωνει injection πλαίσιο απλό, και ετοιμος! Το wolf ειναι σχεδιασμενο απ την αρχη, ξεχωριστό μηχανακι. Κατασκευάζεται στην taiwan και οχι china, τώρα θα μου πεις, ε και? Τιμή 4200... αφού παιρνεις κατι παραπανω, πληρωνεις και το παραπάνω. Όμως... με 200 γιουρια παραπάνω, παίρνεις ΚΤΜ δουκα 250cc, μηχανακι μοναδικο, και με πολύ ξεχωριστό στυλ! τωρα θα μου πείτε τι σχεση εχει το duke με όλα τα προαναφερθέντα... εκτός απ τα λιγα κυβικά, καμία άλλη σχεση, κουβέντα να γίνεται!

  9. #189
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου και εγώ στα 3 kawa που είχα δεν έβαλα τίποτα άλλο εκτός από αναλώσιμα. Και τα είχα ξεσκίσει. Έκανα πάνω απο 200κ. Συμμετείχα σε trailride, έκανα τον γύρο της Ελλάδας, δούλεψα μαζί τους σαν κουριερ και άλλα πολλά . Αυτά όμως δεν φτάνουν να σε κρατήσουν μόνιμο πελάτη δια βίου σε μια εταιρία.

    Προσωπικά δεν έχω οδήγησει sym. Την sym όμως την θεωρώ έναν μεγάλο και αδιαφορο Κινέζο φασονατζη. Μια ματιά στο παγκόσμιο site της φτάνει για να καταλάβεις πολλά. Για καλή της τύχη ο αντιπρόσωπος της εδώ ξέρει να τα πουλάει. Τον βοηθάει και το περιβάλλον. Στην Ελλάδα σημερα πας σε ένα εστιατόριο πληρωνεις παρμεζάνα και τρως σκληρό τυρί Λιθουανίας. Δεν τρέχει τίποτα όμως γιατί την γκόμενα που κυκλοφορείς την έχεις ψαρωσει... παρμεζάνα όμως δεν έχεις φάει.
    Δεν κατάλαβα πού θέλεις να καταλήξεις.
    Θεωρείς λάθος που πήρα 2η φορά SYM ενώ με καλύπτει σε όλα και έμεινα ευχαριστημένος την πρώτη φορά;
    Δε γουστάρεις τη μάρκα και προσπαθείς να το δικαιολογήσεις;
    Νομίζεις ότι δεν ξέρω τι αγόρασα και πιστεύω ότι έχω τη σούπερ ουάου μηχανάρα;

    Δεν ανέφερα πουθενά ότι είμαι κολλημένος με τα SYM. Το ότι έμεινα, όμως, απόλυτα ευχαριστημένος την πρώτη φορά σίγουρα έπαιξε το ρόλο του να την εμπιστευτώ και πάλι.
    Το θεωρείς παράλογο;

  10. #190
    Φίλε zinc Μεγειά το νέο απόκτημα, καλοτάξιδο και πάντα όρθιος! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Μια ερωτηση: το κάλυμα που έχει στο πίσω μέρος η σέλα, βγαίνει για να κάτσει συνεπιβάτης; Επίσης, βάλε και καμία φωτό να δούμε!

  11. #191
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thessalos Προβολή μηνύματος
    Φίλε zinc Μεγειά το νέο απόκτημα, καλοτάξιδο και πάντα όρθιος! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Μια ερωτηση: το κάλυμα που έχει στο πίσω μέρος η σέλα, βγαίνει για να κάτσει συνεπιβάτης; Επίσης, βάλε και καμία φωτό να δούμε!
    Σε ευχαριστώ!
    Το κάλυμμα πίσω βγαίνει με 2 αλεν βίδες. 20" υπόθεση είναι.
    Φωτογραφίες αν προλάβω θα ανεβάσω το βράδυ.

  12. #192
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zinc Προβολή μηνύματος
    Δεν κατάλαβα πού θέλεις να καταλήξεις.
    Θεωρείς λάθος που πήρα 2η φορά SYM ενώ με καλύπτει σε όλα και έμεινα ευχαριστημένος την πρώτη φορά;
    Δε γουστάρεις τη μάρκα και προσπαθείς να το δικαιολογήσεις;
    Νομίζεις ότι δεν ξέρω τι αγόρασα και πιστεύω ότι έχω τη σούπερ ουάου μηχανάρα;

    Δεν ανέφερα πουθενά ότι είμαι κολλημένος με τα SYM. Το ότι έμεινα, όμως, απόλυτα ευχαριστημένος την πρώτη φορά σίγουρα έπαιξε το ρόλο του να την εμπιστευτώ και πάλι.
    Το θεωρείς παράλογο;
    Δεν το θεωρώ παράλογο. Απλά να με έχουν πάρει τα γεράματα, τσακώνομαι και συχνά με την γυναίκα μου που έχει φτάσει τα 100 κιλα και γίνομαι λίγο μ@λ@κας ώρες ωρες. Παντως καλορίζικο και σιδεροκεφαλος αδερφε.

    Α και κάτι ακόμα. Ίσως αγοράσω και εγώ Sym κάποια μέρα. Ισως να κάνω και tatoo το σημα της στο σωμα μου. Ισως χωρίσω την γυναίκα και γυρνάω με κάνα πιπινακι και να της λέω είδες τι γκ@υλα μηχανάκι έχουμε μωρό μου...... Ξερεις ποια μερα θα είναι αυτή φιλε μου;
    Την μέρα που η Sym κάνει αυτό που έκανε η Nissan στα τέλη της δεκαετίας του 70 και του 80 στην Ελλάδα με τον Θεοχαράκη. Δηλαδή την μέρα που θαεπιβραβεύσει τον Γκοργκολη για την πρωτιά που της έδωσε σε μια ευρωπαϊκή αγορά ( όχι τυχαία αγορά αλλα την νούμερο 10) και μεταφέρει μια σοβαρή γραμμή συναρμολόγησης των προϊόντων της στην Ελλαδα. Ευκολακι η γραμμή αυτή να φτάσει τα 30.000 με 50.000 κομμάτια τον χρόνο. Αν σου φαίνεται παράλογο απλά να σε ενημερώσω ότι τα μισά νέα του εργοστασίου αφορούν τον αντιπρόσωπο και τις πωλήσεις της στην Ελλάδα. Τους έχουμε αλλάξει level και πίστα. Κάτι σαν να έχω βγει εγώ ραντεβου με την Paris Hilton. Το εργοστάσιο δεν έχει βέβαια αγωνιστικά νέα ( για αυτό και τους αποκαλώ φασονατζηδες) και τα 5κ κομμάτια της Ελλάδας ν είναι λίγα μπροστά στα 600κ και 700κ που κάνουνε. Αλλά φίλε μου τους δίνουμε πρεστίζ και είμαστε η κερκόπορτα για την Ευρώπη. Σκέψου μόνο πόσοι χιλιάδες τουρίστες θα νοικιάσουν ένα sym σε ένα ελληνικό νησί θα εξοικοιωθούν και θα δουν τον Κινέζο με άλλο μάτι.....
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 19/07/2018 στις 22:29.

  13. #193
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Ρε παιδιά τον παρεξηγησατε τον άνθρωπο....Μάλλον εννοεί μια ζωή καβα (ποτών) απλά επειδης ναουμ είναι στα γρικλις σας εμπερδεψε

  14. #194
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.254
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Δεν το θεωρώ παράλογο. Απλά να με έχουν πάρει τα γεράματα, τσακώνομαι και συχνά με την γυναίκα μου που έχει φτάσει τα 100 κιλα και γίνομαι λίγο μ@λ@κας ώρες ωρες. Παντως καλορίζικο και σιδεροκεφαλος αδερφε.

    Α και κάτι ακόμα. Ίσως αγοράσω και εγώ Sym κάποια μέρα. Ισως να κάνω και tatoo το σημα της στο σωμα μου. Ισως χωρίσω την γυναίκα και γυρνάω με κάνα πιπινακι και να της λέω είδες τι γκ@υλα μηχανάκι έχουμε μωρό μου...... Ξερεις ποια μερα θα είναι αυτή φιλε μου;
    Την μέρα που η Sym κάνει αυτό που έκανε η Nissan στα τέλη της δεκαετίας του 70 και του 80 στην Ελλάδα με τον Θεοχαράκη. Δηλαδή την μέρα που θαεπιβραβεύσει τον Γκοργκολη για την πρωτιά που της έδωσε σε μια ευρωπαϊκή αγορά ( όχι τυχαία αγορά αλλα την νούμερο 10) και μεταφέρει μια σοβαρή γραμμή συναρμολόγησης των προϊόντων της στην Ελλαδα. Ευκολακι η γραμμή αυτή να φτάσει τα 30.000 με 50.000 κομμάτια τον χρόνο. Αν σου φαίνεται παράλογο απλά να σε ενημερώσω ότι τα μισά νέα του εργοστασίου αφορούν τον αντιπρόσωπο και τις πωλήσεις της στην Ελλάδα. Τους έχουμε αλλάξει level και πίστα. Κάτι σαν να έχω βγει εγώ ραντεβου με την Paris Hilton. Το εργοστάσιο δεν έχει βέβαια αγωνιστικά νέα ( για αυτό και τους αποκαλώ φασονατζηδες) και τα 5κ κομμάτια της Ελλάδας ν είναι λίγα μπροστά στα 600κ και 700κ που κάνουνε. Αλλά φίλε μου τους δίνουμε πρεστίζ και είμαστε η κερκόπορτα για την Ευρώπη. Σκέψου μόνο πόσοι χιλιάδες τουρίστες θα νοικιάσουν ένα sym σε ένα ελληνικό νησί θα εξοικοιωθούν και θα δουν τον Κινέζο με άλλο μάτι.....
    Αν η γυναίκα αγγίζει τα 100 κιλά για harley σε κόβω

  15. #195
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Δεν το θεωρώ παράλογο. Απλά να με έχουν πάρει τα γεράματα, τσακώνομαι και συχνά με την γυναίκα μου που έχει φτάσει τα 100 κιλα και γίνομαι λίγο μ@λ@κας ώρες ωρες. Παντως καλορίζικο και σιδεροκεφαλος αδερφε.

    Α και κάτι ακόμα. Ίσως αγοράσω και εγώ Sym κάποια μέρα. Ισως να κάνω και tatoo το σημα της στο σωμα μου. Ισως χωρίσω την γυναίκα και γυρνάω με κάνα πιπινακι και να της λέω είδες τι γκ@υλα μηχανάκι έχουμε μωρό μου...... Ξερεις ποια μερα θα είναι αυτή φιλε μου;
    Την μέρα που η Sym κάνει αυτό που έκανε η Nissan στα τέλη της δεκαετίας του 70 και του 80 στην Ελλάδα με τον Θεοχαράκη. Δηλαδή την μέρα που θαεπιβραβεύσει τον Γκοργκολη για την πρωτιά που της έδωσε σε μια ευρωπαϊκή αγορά ( όχι τυχαία αγορά αλλα την νούμερο 10) και μεταφέρει μια σοβαρή γραμμή συναρμολόγησης των προϊόντων της στην Ελλαδα. Ευκολακι η γραμμή αυτή να φτάσει τα 30.000 με 50.000 κομμάτια τον χρόνο. Αν σου φαίνεται παράλογο απλά να σε ενημερώσω ότι τα μισά νέα του εργοστασίου αφορούν τον αντιπρόσωπο και τις πωλήσεις της στην Ελλάδα. Τους έχουμε αλλάξει level και πίστα. Κάτι σαν να έχω βγει εγώ ραντεβου με την Paris Hilton. Το εργοστάσιο δεν έχει βέβαια αγωνιστικά νέα ( για αυτό και τους αποκαλώ φασονατζηδες) και τα 5κ κομμάτια της Ελλάδας ν είναι λίγα μπροστά στα 600κ και 700κ που κάνουνε. Αλλά φίλε μου τους δίνουμε πρεστίζ και είμαστε η κερκόπορτα για την Ευρώπη. Σκέψου μόνο πόσοι χιλιάδες τουρίστες θα νοικιάσουν ένα sym σε ένα ελληνικό νησί θα εξοικοιωθούν και θα δουν τον Κινέζο με άλλο μάτι.....
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    τι θυμηθηκες ????
    πωωωω !!

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άρχισα και ανησυχώ για το CBF-250...
    από Kenai στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2018, 23:07
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Βοήθεια για λάστιχα CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2006, 19:22
  4. Part Number για Aprilia RS 250
    από rc31 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 12:40
  5. Λευκά φλασάκια για το CBF-250...
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF