Σελίδα 8 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 232

Θέμα: Αναζήτηση για μεταφορικό μέσο 250-400cc

  1. #106
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Aν μιλάς για το wolf to 250 κανεις λάθος.
    26 ονομαστικά άλογα και 24 τροχό έχεις.Και καίει σαν παπί.Και είναι λίαν αξιόπιστο.
    Αν μιλάς για αλλο μοτορι πάω πάσο.

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Λίαν αξιόπιστο το wolf

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Λίαν αξιόπιστο το wolf
    Σε θεματα wolf λεγόμενα του tsolia αποτελούν αξιώματα

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Σε θεματα wolf λεγόμενα του tsolia αποτελούν αξιώματα
    το γνωρίζω το μηχανάκι,αξιόπιστο δεν το λες

  5. #110
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    το γνωρίζω το μηχανάκι,αξιόπιστο δεν το λες
    Για το 250 μιλάω οχι το 125.
    Αν έχεις να πεις κάτι εναντίων του λύκου πές το.

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Για το 250 μιλάω οχι το 125.
    Αν έχεις να πεις κάτι εναντίων του λύκου πές το.
    τα'χουμε ξαναπεί,ίδια περιφερειακά έχουν

  7. #112
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    τα'χουμε ξαναπεί,ίδια περιφερειακά έχουν
    Στο έχω πει 1000 φορες.Είναι ΆΛΛΟ μηχανάκι εντελώς.Το 125 είναι σκουπίδι από όλες τις απόψεις.Το 250 είναι διαμάντι.
    Μην με τρελαίνεις βραδυάτικο και πάω και αγοράσω δευτέρα και ένα 125 μόνο και μόνο να σου κάνω βίντεο συγκριτικά.
    Έχω τα λεφτά για άλλη δουλειά...
    Με εξαίρεση την ουρά,χειρολαβή συνεπιβάτη,μαρσπιέδες,φωτιστικά σώματα και κοντέρ και δυο τρία πλαστικά είναι άλλοι κωδικοί απο τον κατάλογο της SYM.Tον έχω στα ρώσσικα γιατί ο γκοργκόλης δεν μου τον έδινε στα Ελληνικά.

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Στο έχω πει 1000 φορες.Είναι ΆΛΛΟ μηχανάκι εντελώς.Το 125 είναι σκουπίδι από όλες τις απόψεις.Το 250 είναι διαμάντι.
    Μην με τρελαίνεις βραδυάτικο και πάω και αγοράσω δευτέρα και ένα 125 μόνο και μόνο να σου κάνω βίντεο συγκριτικά.
    Έχω τα λεφτά για άλλη δουλειά...
    Με εξαίρεση την ουρά,χειρολαβή συνεπιβάτη,μαρσπιέδες,φωτιστικά σώματα και κοντέρ και δυο τρία πλαστικά είναι άλλοι κωδικοί απο τον κατάλογο της SYM.Tον έχω στα ρώσσικα γιατί ο γκοργκόλης δεν μου τον έδινε στα Ελληνικά.
    έχει άλλη τρόμπα βενζίνης,άλλα πηνία;

  9. #114

  10. #115
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    έχει άλλη τρόμπα βενζίνης,άλλα πηνία;
    Ναι, έχει άλλη τρόμπα βενζίνης και πηνεία.

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    556
    Σόρρυ παιδια αλλά αν ήθελα μηχανή για χρήση των 24.000 χιλιόμετρων τον χρόνο το καινούργιο γιαπωνέζικο θα ήταν μονόδρομος για εμένα. Και φυσικά αυτό με την προϋπόθεση να μπορώ να υποστηρίξω μια ευλαβική συντήρηση. (Δηλαδή τα 24.000 χιλιόμετρα τον χρόνο σημαίνουν 10 αλλαγές λαδιών για ένα μικρό cbf 125)
    Προσωπικά δεν έχω χρήματα και χρόνο για να ρισκάρω σε άλλες επιλογές.

  12. #117
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    mia zoi kawa αν ο παράγοντας αγοράς είναι νεο ρετρό μηχανάκι, οι ιάπωνες δεν έχουνε και εάν είχανε θα κοστιζε πολλά φράγκα εάν κρίνω απο τις τιμές που άκουσα απο την αναβίωση των αναμενόμενων μοντέλων supercab, monkey125 σε παραλληλισμό με τις τιμές των msx125.Το vanvan 200 ενδεικτικά, κόστιζε 4,5k ευρώ

    το εμπορικό μέλλον 125cc-500cc θα ανήκει στου κινέζους και η ειδίκευση και τεχνολογία μοτοσυκλετών στους Ιάπωνες θα διαχωριστούν σε λίγα χρόνια απο σήμερα μιας και ό ένας δε θα μπορεί να μπαίνει στα "χωράφια" του άλλου

    αυτά τα νεορετρό που παράγονται είναι μούρλια για τα λεφτά που κοστίζουν δεν έχουν πλαστικά αλλά μεταλλικά μέρη εάν πέσουν σε μερακλήδες δεδομένου οτι οι ποιότητα είναι ανάλογη του κόστους κτήσης τότε δεν θα παθουν κάτι σε βαφή ενώ εάν κάποιο απο τα αντίγραφα μοτερ μιμηθεί την αξιοπιστία των ιαπωνικών τότε μιλάμε για την πλήρη δικαίωση στην για την επιλογή
    βέβαια πολλά αν μέσα αλλά ετσι είναι διότι στην ελλάδα ακόμη "κρατάμε" συγκριτικά με άλλες πιο τριτοκοσμικές αγορές που έχουν δοκιμάσει πιο πριν ελέω οικονομικών δεδομένων

    πάντως όλα δείχνουν οτι το 400ρι απαιτεί λιγότερο ρίσκο συγκριτικά με τα 250ρια (πέραν των 125cc που περπατάνε σταθερά εμπορικά).
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    556
    Doctor καλημέρα.
    Θεωρω αυτονόητο ότι όταν ψάχνω ένα μηχανάκι να κάνω 24.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ο παράγοντας αξιοπιστία να έχει κάποιο βάρος στην απόφαση μου. Εκτος αν μου περισσεύουν....Τα 24Κ δεν είναι λιγα. Είναι σχεδόν όσα κανει ένας επαγγελματίας courier. Προσωπικά θα αγόραζα γιαπωνέζικο για τον ίδιο λόγο που ένας αλουμινας ξάδερφος μου αγοράζει εργαλεία από την wurt και την makita και δεν ψωνίζει εργαλεία από το lidl όπως εγω που κάνω περιστασιακά μαστορεματα.

    Οσον αφορά το γιαπωνέζικο και το κινέζικο θα σου πω κάτι. Ουσιαστικά όλα κινέζικα είναι. Όλα τα μικρά μηχανάκια των Ιαπώνων είναι από Ινδονησία και Ταϊλάνδη. Σε λίγο θα έχουμε και honda από Τουρκία. Τα ηλεκτρονικά pcx αν έχουν φτάσει ήδη από εκεί είναι. Την διαφορά δεν την κάνει τοσο η χώρα κατασκευής. Την διαφορά την κάνουν οι εκατοντάδες εκατομμύρια εργατοώρες που και τα απίστευτα χρήματα που έχουν ρίξει κάποιες εταιρείες στους αγώνες και στο RD. Είναι πολύ διαφορετικο να είσαι ο δημιουργός από το να είσαι ο αντιγραφέας.

    Για τον λόγο που προανέφερα ο κάθε Κινέζος και ταιβανεζος όπως η Sym (την οποία σέβομαι σαν εργοστάσιο) ποτέ δεν θα γίνει kawasaki. Η kawasaki δεν θα γίνει ποτέ Honda. Και η Honda ποτέ δεν θα γίνει Tesla στα ηλεκτροκινητα οχηματα...

    ΥΓ Μένω πάνω από μια αντιπροσωπεία ktm. Πρόσφατα φέρανε από την Ινδία τις bajaj (κάπως έτσι νομίζω τις λένε) Αυτη η εταιρεία αν και δεν την γνωρίζουμε στην Ελλάδα είναι πραγματικα κολοσσός στα μέρη της. Αν ήθελα κάτι ασιατικό θα έριχνα και εκεί μια ματιά.

  14. #119
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    τι να πω? να ειναι καποιος διατεθειμενος να δωσει 4500 χιλιαρικα για μια αγνωστη κινεζικη μπαχατελα μονοκυλινδρη με αγνωστο παρελθον παρον μελλον και δεν δινει απο τα μισα εως τα ιδια για να παρει καποιο απ αυτα που και επωνυμα ειναι και καλυτερη δουλεια κανουν.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...=22&model=3892

    η αυτα με το 1/4 της τιμης πιο μπροστα ακομα και τωρα απο την κινεζια
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...290&model=1722
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 24/06/2018 στις 10:22.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #120
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Καλημέρες σε όλους.
    Για αυτό το λόγο και γω ψάχνομαι,τη λύση του στάνταρ γιαπωνέζικου τη ξέρω,αλλά για να πεις πως παίρνεις κάτι Japan μιλάς για 5000 και πάνω....Απλά εικάζω με αυτό που βλέπω και οδήγησα μήπως και οι κινέζοι έχουν φτάσει σε επίπεδο καλό και απλά πληρώνεις ΜΟΝΟ αυτό που παίρνεις και όχι τις υπερχρεώσεις και προμήθειες των ντήλερ...Η αποφαση έχει παρθεί πλέον και αναμένω την έλευση των 250.....υπομονή....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

Σελίδα 8 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άρχισα και ανησυχώ για το CBF-250...
    από Kenai στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2018, 23:07
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Βοήθεια για λάστιχα CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2006, 19:22
  4. Part Number για Aprilia RS 250
    από rc31 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 12:40
  5. Λευκά φλασάκια για το CBF-250...
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF