Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Μπότες μηχανής για πίστα

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Η sidi εχει σόλες σαν ανταλλακτικά, αγοράζεις τις σόλες και στις βαζει τσαγκάρης.
    σοβαρα μιλας?!?! δεν ειχα ιδεα!

  2. #17
    Και ο τσαγκάρης σου βάζει σόλα. Δεν χρειάζεται να ναι της Sidi ντε και καλά....

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Και ο τσαγκάρης σου βάζει σόλα. Δεν χρειάζεται να ναι της Sidi ντε και καλά....
    αυτο το ειχα φανταστει. θα πηγαινα να μαθω. παρόλα αυτα τις βρηκα στο ebay 35e μαζι με τα μτφ. Η υπόλοιπη μποτα ειναι αψογη οπότε μαλλον θα τις παραγγείλω.

  4. #19
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Οι σόλες της sidi είναι πολύ καλύτερες απο του τσαγκάρη. Εχω δει sidi με αλλαγμένες σολες και ηταν αψογες.
    Παρτες και θα με θυμηθείς.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Για να μην ανοιγω αλλο θεμα το βαζω εδω.

    Ειμαι για καινουργιες μποτες μιας και οι φθηνες sidi τελειωσαν την ζωη τους μετα απο περιπου 15 χρονια με πολλά track day αλλά και ύστερα απο την περσυνή πτώση.

    Εχω και κατι μποτάκια Dainese τα οποια ειναι σουπερ ανετα και ωραια αλλα δεν καλυπτουν αυτο που θελω, δηλ καμια γρηγορη, κυρίως τουρισμο και καμια πιστα.

    Οποτε ειμαι αναμεσα στις παρακάτω που ειναι σε παρόμοια λεφτα 200€

    - Sidi perfomer Gore tex ή Cobra

    - Dainese Nexus Wp

    ΚΑι οι 2 ειναι αδιαβροχες με τις Sidi να υπερταιρουν μιας και δηλώνουν Gore tex και αεριζόμενες

    Αν και τις Sidi που ειχα, λεω τις φθηνες απο πριν 15 χρονια, τις ευχαριστήθηκα και ηταν ανετες κλείνω προς τις Nexus λογο design αλλα αναρωτιέμαι τι λενε απο ανεση, κλπ??

    Για πειτε απο εμπειρια μιας και
    Ευχαριστώ

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Δυστυχώς, θα πρέπει να τις φορέσεις για να δεις πως σου κάθονται...
    Θυμάμαι πάντως όταν έψαχνα, οι dainese μου είχε κάνει εντύπωση πόσο άνετες ήταν. Δεν θυμάμαι μοντέλο όμως.

    @basilis_k6
    Οι RST είναι μια χαρά, σχετικά άνετες για μπότα πίστας, ανοίγουν μέχρι χαμηλά και μπαινοβγαίνουν άνετα, έχουν και προστασία να μην γυρίζει ο αστράγαλος. Είμαι ευχαριστημένος, ειδικά για τα λεφτά που έδωσα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Μιας και έπεσε σιωπή, βγήκα μόνος μια βόλτα Καλλιρρόης. Δυστυχώς, έχω μόνο μια επιλογή σε sidi που ξεφεύγει αρκετά σε λεφτά.
    Θα προσανατολιστώ σε αγορά από το εξωτερικό λοιπόν. Σε fc Moto και motocard δεν έχω βρει μεγάλη ποικιλία, θέλω να μην ξεπεράσω το 200αρι, έχω βρει αρκετές ενδιαφέρουσες επιλογές εδώ
    https://www.sportsbikeshop.co.uk/mot...nt_prod/191489
    Τσιμπάνε λίγο τα μεταφορικά όμως. Έχετε κάποιο άλλο site να προτείνετε? Έχω καιρό να ψωνίσω από εξωτερικό μιας και πλέον βρίσκεις καλές τιμές και εδώ, απλά στις μπότες λόγω μεγέθους δεν μπορώ να βρω...
    +1 από μένα για SIDI. Το έχω γράψει σε άλλο thread, ότι είμαι φουλ ευχαριστημένος με τις VertigoII. Θα έδινα το κάτι παραπάνω για τις MAG-1 για να έχω καλύτερο fit αλλά σε προστασία είναι σχεδόν ισάξιες. Motocard συστήνω φουλ για αγορές, πολύ καλές τιμές, εξυπηρετικοί και τίμιοι πάντα - τόσο από το μαγαζί όσο και από internet. FC-Moto είναι επίσης κομπλέ αρκεί να μη χρειαστείς να τους μιλήσεις, δεν απαντάνε ποτέ σε mail και τηλ.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα μηχανης για πιστα το σκ
    από nikos121 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2012, 01:07
  2. Παντελονι+μποτες για πιστα, απορια....
    από Alki_Viades στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 22:45
  3. Στολή για Πίστα - Ενοικίαση?
    από stavrobeis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2006, 18:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 15:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF