Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: Κράνος έως 120€

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    έχω πάρει το Valor για 2ο και είναι άψογο για τα λεφτά του.
    https://www.motomarket-shop.gr/eksop...-kokkino-gloss
    airoh ηταν το πρωτο μου κράνος. αυτη η εταιρια ειναι υποτιμιμένη. Βγάζει πολύ καλα κράνη.

  2. #17
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    400 - 700Ε πρεπει να δωσεις για κρανος και να γραφει snell. Δεν υπαρχει κρανος εως 120Ε.

  3. #18
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Κράνος full face και στο κεφάλι . Με το φλιπ θα σε τρώει να το έχεις ανοιχτό και σε μια σαβούρα θα πάρεις το σαγόνι στο χέρι . Κατι θα βρεις στα 120 € σε θερμοπλαστικό αν και καλύτερα αν μπορείς να πας σε πολυκάρμπον που είναι μαι μεσαία κατηγορία , πιο ελαφρύκαι πιο ανθεκτικά θεωρητικά πάλι . Προτίμησε αν σε παίρνει κάτι απο τις γνωστές εταίρίες έστω και σε εισαγωγικά μοντέλα τύπου HJC , Shark , ΑGV κλπ χωρίς να σημαίνει ότι οι "άγνωστες " βγάζουν απαραίτητα κακά κράνη . Να βγαίνει η επένδυση και να πλένεται και να υπάρχει μια ψιλο υποστήριξη σε κανα ψιλολόι ανταλλακτικό αν χρειαστείς ...
    Modenas Kriss 125

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kontellisparis Προβολή μηνύματος
    Ωραια εγω ρωταω εως 120 το καλυτερο που μπορω να παρω..δεν θα παρω super sport..το πρωτο μου κρανος ειναι 18 χρονων ειμαι.
    Κι εγω εχω περασει απο τα 50 100 200Ε κρανη και στο τελος εδωσα και 400Ε για να παρω απο ebay (αυτο ειχε 950Ε στα μαγαζια.) Τον 100Ε μαλιστα μου επεσε απο μισο μετρο υψος στο πεζοδρομιο και εγινε θρυψαλα η ζελατινα, σαν γυαλι εσπασε. Και ιστοριες μπορω να σου πω, οπου το κρανος δεν επαθε τιποτα και ο ανθρωπος μεσα απεβιωσε γιατι του μεταδωσε τη δυναμη της συγκρουσης. Και μια κυρια που της επεφτε βαρυ και ζεστο και το ειχε στον αγκωνα τη φαγανε λαχανο. Το ακριβο ειναι ελαφρυ, εχει καλους αεραγωγους, εχει μεγαλη γωνια η ζελατινα για να βλεπεις καλα και γρηγορα πισω σου και το φορας και συνεχεια χωρις να σε κουραζει. Οταν τρακαρα εγω (με το ακριβο που σου λεω), αποροφησε ολη τη δυναμη, ουτε καν ενιωσα τιποτα. Σκεψου και αυτο, τα κρανη που πωλουνται 120Ε κοστιζουν 2 - 3Ε στο εργοστασιο που τα φτιαχνει, τα υπολοιπα που πληρωνουμε ειναι το κερδος της εμπορικης αλυσιδας. Και δεν εχει σημασια τι οδηγας, μπορει να φυγεις με 200 χλμ, να συρθεις και να απλωθει η δυναμη. Μπορει να φυγεις με 30 χλμ και να σκασεις με το κεφαλι και να παει ολη η δυναμη στο κεφαλι σου. Καταλαβαινω οτι δεν εχεις Ε αλλα πρεπει να τα βρεις να τα δωσεις. Εξοικονομησε απο κατι που ειναι λιγοτερο πολυτιμο απο τη ζωη σου.

    Δεν πουλαω κρανη.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Όπως έγραφε ένας πατριώτης, ''η τιμή του κράνους σου εξαρτάτε από το πόσο κοστολογείς το κεφάλι σου''.

    Αν μπορείς να δανειστείς από φίλους - οικογένεια και να ανεβείς στα 200€ θα είναι πολύ καλύτερα.





    υγ. Τις προάλλες μπήκα σε ένα κινέζικο κατάστημα και είχε κράνη με 20€ full face.
    Κατά τα άλλα υπάρχει και υπουργείο προστασίας του πολίτη....
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Όπως έγραφε ένας πατριώτης, ''η τιμή του κράνους σου εξαρτάτε από το πόσο κοστολογείς το κεφάλι σου''.

    Αν μπορείς να δανειστείς από φίλους - οικογένεια και να ανεβείς στα 200€ θα είναι πολύ καλύτερα.





    υγ. Τις προάλλες μπήκα σε ένα κινέζικο κατάστημα και είχε κράνη με 20€ full face.
    Κατά τα άλλα υπάρχει και υπουργείο προστασίας του πολίτη....
    μαλακιες. υπάρχουν ασφαλέστατα κράνη με 100€ το ποσο θα αντεξουν τα μαξιλαρια ειναι θεμα τιμης, το αν θα υπαρχουν ανταλακτικα σε 5 χρονια ειναι θεμα τιμης, το ποσο καιρο θα κανει να ερθει ενα ανταλακτικο ειναι θεμα τιμης.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Δες και τα givi. Έχω αλλάξει 2 από αυτά και είμαι ευχαριστημένος από εργονομία, αίσθηση, αερισμό, κλπ. Είναι κοντά στα χρήματα που θέλεις (κ δεν είναι κινέζικα).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    μαλακιες. υπάρχουν ασφαλέστατα κράνη με 100€ το ποσο θα αντεξουν τα μαξιλαρια ειναι θεμα τιμης, το αν θα υπαρχουν ανταλακτικα σε 5 χρονια ειναι θεμα τιμης, το ποσο καιρο θα κανει να ερθει ενα ανταλακτικο ειναι θεμα τιμης.
    Δειξε μας ενα με 150Ε απο κεβλαρ τουλαχιστον και αξιοπρεπης πιστοποιηση.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Δειξε μας ενα με 150Ε απο κεβλαρ τουλαχιστον και αξιοπρεπης πιστοποιηση.
    ναι ρε θες και carbon και επώνυμο και 500γρ. και με 5€ ? οταν βγει δειχτο και σε εμενα.
    γιατι τα fiber σκουπίδια? ολα τα τσουβαλιασαμε? και τι ειναι αξιοπρεπης πιστοποίηση? οτι λεει η καθε εταιρια για δικια της?? ή η sharp? οκ MT revenge 80€ 5/5 αστερια.
    για να μην λεμε λοιπον μαλακιες!! ειπα. οτι υπαρχουν ασφαλέστατα κρανη με 100€ και αξιοπρεπεστατα.
    το ''η τιμή του κράνους σου εξαρτάτε από το πόσο κοστολογείς το κεφάλι σου''.
    ειναι παλιο ρητο που υπήρχαν 5 εταιρίες 2 καλες και 3 σκουπίδια. ομως τωρα δεν παίζει αυτο. περνεις μια χαρα κράνος στα 100€. και πλεον δεν υπάρχει η δικαιολογία για τα λεφτά οτι μαζεύω να πάρω κατι κάλο. παίρνεις κατι καλο με 100€ και μαζεψε να παρεις κατι αριστο!!!!
    το κλασικό video με τον τυπου που βαραει 2 κρανη και το 1 γινετε κομμάτια και το αλλο ειναι μια χαρα το εχεις δει? https://www.youtube.com/watch?v=W3b2fRieV80
    το 2ο κρανος εχει ιδεα τι ειναι? YF-1C Roll Bahn Helmet και κανει 94$
    https://japan.webike.net/products/23388597.html

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Δειξε μας ενα με 150Ε απο κεβλαρ τουλαχιστον και αξιοπρεπης πιστοποιηση.
    πάλι καλα που δεν θες απο mithril

  11. #26
    Εγω εγραψα αυτα που ξερω. Για 120Ε δεν συστηνω κανενα κρανος. Τουλαχιστον απο φαιμπεργκλας με καλη πιστοποιηση για να λες οτι φορας κρανος,
    υπαρχει με 120Ε?
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    πάλι καλα που δεν θες απο mithril
    100 ηθελα να πω αλλα ειπα 150 για να μη γινω παραλογος. Mithril απο FF ή LOTR?
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Εγω εγραψα αυτα που ξερω. Για 120Ε δεν συστηνω κανενα κρανος. Τουλαχιστον απο φαιμπεργκλας με καλη πιστοποιηση για να λες οτι φορας κρανος,
    υπαρχει με 120Ε?
    shark vision-r, airoh t600, caberg drift... ολα εκει κοντα.
    SHIRO SH338 120 ευρωπουλα

  14. #29
    Ενταξει.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  15. #30
    Νέο μέλος Το avatar του/της Aristos|883
    Εγγραφή
    20/08/2016
    Μηνύματα
    3
    Περα απο αυτα που σου προτειναν ηδη, δες, εαν βρεις νουμερο, το Scorpion exo 410 air που ειναι σε προσφορα στα 100. Μετα παιζει και το Scorpion exo 390 στα 110 και το Bell Qualifier στα 120.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος έως 150-200 ευρώ
    από makaros86 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2013, 12:37
  2. Κρανος απο 200 εως 300 ευρω
    από georgekostas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2008, 23:38
  3. κρανος
    από DORTIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:42
  4. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF