Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ερώτηση για macedonian stock bazzar και Shoei X Spirit III

  1. #1

    Ερώτηση για macedonian stock bazzar και Shoei X Spirit III

    Γειά σας παιδιά, την προηγούμενη εβδομαδα πήρα μετά την επισκεψη στην "έκθεση" μοτοσυκλέτας Θεσσαλονίκης ένα κουπόνι εκπτωσης 24% για αγορά από το Macedonia Stock Bazzar. Έχω εδώ και καιρό που θέλω να αναβαθμίσω το X Spirit I μου και αυτή είναι μια καλή ευκαίρία. Η ερώτηση μου είναι η εξής, πως εδώ και αρκετό καιρό που το ψάχνω το κράνος δεν μπορώ να βρώ την παραμικρή έκπτωση και ξαφνικά κάνουν 24% κάτω; Υπάρχει περίπτωση να μιλάμε για κάποια παρτίδα με κάποιο ελάττωμα, δεν εννοώ βέβαια δομικό, πχ ένα λάθος αυτοκόλλητο όπως είχε γίνει με την Schuberth λίγο καιρό πριν. Ξέρω επίσης οτι το κατάστημα είναι του Παπασταύρου από Αθήνα. Ποιά η γνώμη σας για το κατάστημα και την εξυπηρετηση του. Προσωπικά θεωρώ οτι τα παραδοκιμαζουν τα κράνη, και επίσης η δήλωση του πωλητή στην έκθεση βάλε το κράνος ιδρωμένος δεν πειράζει το εσωτερικό πάει καθαριστηριο με ξένισε λίγο. Γενικά θα ήθελα την γνώμη σας τόσο για το κατάστημα όσο και για την προσφορά. Ευχαριστώ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    εισαι σιγουρος οτι θα σου κάνει 24% απο την τιμη που το πουλάει αν παω να το παρω εγω με τα λεφτα στο χερι? μάλλον 24% στην τιμη καταλόγου θα ειναι και θα τοπ πληρωσεις σχεδον το ιδιο.

  3. #3
    Προφανώς αν ισχύει κάτι τέτοιο το thread δεν έχει καν λόγο ύπαρξης αναφορικά με την τιμή. Αν θυμάμαι καλά η προσφορά ίσχυε όμως και στην έκθεση και ήταν κανονική(κοντα στα 650 το Marquez replica kai 450 το μονόχρωμο).

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lotinia Προβολή μηνύματος
    Προφανώς αν ισχύει κάτι τέτοιο το thread δεν έχει καν λόγο ύπαρξης αναφορικά με την τιμή. Αν θυμάμαι καλά η προσφορά ίσχυε όμως και στην έκθεση και ήταν κανονική(κοντα στα 650 το Marquez replica kai 450 το μονόχρωμο).
    αυτη ειναι ΠΟΛΥ καλη τιμη. παρε μου και μένα ενα

  5. #5
    Ειναι πάνω στην τιμή καταλόγου. Αν παρεις τηλ και τους πεις ενδιαφέρομαι για το "τάδε", πόσο κάνει θα σου πουνε πχ 210 ευρώ. Αν πεις μετα οτι εχω και το αποκομμα 24% μπλα μπλα θα σου πουνε οτι ήταν 250 πχ και με την έκπτωση θα το παρεις 180. Οπότε κερδίζεις μεν αλλά οχι οσο θα περίμενες.
    The R is for Respect.

  6. #6
    Ωραία συμφωνώ με την τιμή και πως δουλευει η εκπτωση. Αν λοιπόν σας πω οτι όσο και να μου βγεί θα πάρω ένα X-Spirit III μου προτείνετε να το πάρω απο το Stock Bazzar ή από κάποιο άλλο κατάστημα είτε στην Θεσσαλονικη είτε στην Αθήνα;

  7. #7
    490 εχει το Assail TC1 στο Helmet City σε αρκετά size ακομη.
    The R is for Respect.

  8. #8
    Οι τιμές για τα κράνη είναι 510 τα μονοχρωμα,645 τα Assail και 670 τα replicas.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lotinia Προβολή μηνύματος
    Οι τιμές για τα κράνη είναι 510 τα μονοχρωμα,645 τα Assail και 670 τα replicas.
    για ελλάδα καλές ειναι. τελικά η έκπτωση ειναι στην τιμή καταλόγου που ειναι αρκετά πανω ε?

  10. #10
    Ναι επι της τιμής καταλόγου είναι η έκπτωση, δεν νομίζω οτι θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν κάποια άλλη τιμή σαν βάση έκπτωσης.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2015, 12:50
  2. Ερωτηση για κρανος SHOEI XR900 και εξατμιση για fazer s2
    από geos3 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2008, 15:05
  3. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ CBR 1000RR - εξάτμιση και φίλτρο
    από biglebowski στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 21:49
  4. Ερώτηση για πλαστικά και βαψίματα
    από Julius στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 22:22
  5. Ερώτηση για τελικά - Akrapovic ή Yoshimura? Και ποια σειρά?
    από stako στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2005, 00:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF